2021-11-30   16:02:51
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for DM (50 m) 2019, Stockholm

Below are all results from the competition shown by session.

Lördag 25 maj

Document
Resultat
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 1, 4X100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Stockholmspolisens IF Simföre 26 Stockholmspolisens IF SF 3:35.66
Niclas Eriksson 1998 AL2398 26.77 56.28 56.28
Martin Nilsson 1993 AL6793 +0.20 24.46 52.72 1:49.00
Dennis Wilkman 1998 AE6198 +0.22 26.03 53.82 2:42.82
Jacob Danielsson 1998 AB9798 +0.10 24.68 52.84 3:35.66
2 Simklubben Neptun 20 Simklubben Neptun 3:36.42 +0.76
Oskar Iwarsson 2000 AI0300 26.55 55.18 55.18
Wiggo Frohde 2000 AX3300 +0.16 25.98 53.29 1:48.47
Oliver Rehn 2001 AF5101 +0.19 26.32 55.16 2:43.63
Tor Leander 1999 AA5999 +0.13 25.16 52.79 3:36.42
3 Spårvägen Simförening 23 Spårvägen Simförening 3:37.18 +1.52
Isak Eliasson 1996 AJ5596 24.55 50.57 50.57
Adam Karlsson 2000 AK5900 +0.29 25.71 53.07 1:43.64
Jonas Malmring 2001 AO1701 +0.40 26.24 55.80 2:39.44
Oliver Erneholm 2003 AO4503 +0.35 27.21 57.74 3:37.18
4 Järfälla S Herrar Lag 1 21 Järfälla Simsällskap 3:39.59 +3.93
Elias Fröde 2001 AE9901 26.77 55.68 55.68
Robin Hanson 2001 AA2701 +0.30 24.90 52.22 1:47.90
Hugo Swanepoel 1998 AW5198 +0.29 26.49 55.24 2:43.14
Nils Malmberg 2004 AI3504 +0.28 26.78 56.45 3:39.59
5 Väsby Simsällskap 22 Väsby Simsällskap 3:40.25 +4.59
Gustav Frödeberg 1997 AA5197 26.68 55.32 55.32
Max Sundberg 1999 AS5399 -0.03 26.18 54.78 1:50.10
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.17 26.11 55.84 2:45.94
Simon Brandt 2000 AJ4700 +0.19 26.09 54.31 3:40.25
6 Solna Sundbyberg SS 04 18 Solna Sundbyberg SS 04 3:46.40 +10.74
Johan Hennert 2001 AL6901 27.56 56.80 56.80
Kalle Voigt 2001 AK8901 +0.35 27.43 56.03 1:52.83
Leonardo Montes 2002 AN2902 +0.43 27.29 56.32 2:49.15
Leo Jakobsson 2002 AG4302 +0.29 27.34 57.25 3:46.40
7 Väsby Simsällskap lag 2 19 Väsby Simsällskap 3:46.43 +10.77
Martin Melinder 2001 AG1301 27.23 55.84 55.84
Carl Göransson 2000 AQ8300 +0.19 26.55 56.18 1:52.02
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 +0.46 27.18 56.92 2:48.94
Eric Hansson 2002 AD0302 +0.37 27.54 57.49 3:46.43
8 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 18 Solna Sundbyberg SS 04 3:48.89 +13.23
Philip Bentzer 2001 AH6701 26.76 55.88 55.88
Isac Böschen 2002 AF3102 +0.27 26.73 57.34 1:53.22
Oskar Fridsell 2003 AS7503 +0.11 27.61 58.55 2:51.77
Douglas Reuterskiöld 2002 AM1302 +0.27 27.65 57.12 3:48.89
9 Spårvägen Simförening lag 2 17 Spårvägen Simförening 3:53.55 +17.89
Andreas Wallén 2002 AP9302 27.40 57.63 57.63
Jakub Majta 2003 AV9703 +0.31 28.15 58.35 1:55.98
David Neuhardt 2003 AU6103 +0.43 27.97 58.43 2:54.41
Arvid Styrman 2002 AQ2502 +0.25 28.18 59.14 3:53.55
10 Danderyds Simförening 21 Danderyds Simförening 3:53.73 +18.07
Joel Hambraeus 1998 AL8198 26.65 55.05 55.05
Carl-Åke Willberg 1998 AG1398 +0.19 25.84 56.08 1:51.13
Linus Wickström 2003 AK8303 +0.37 28.68 1:01.52 2:52.65
Johan Sundström Curstedt 2002 AT3902 +0.20 28.41 1:01.08 3:53.73
11 Järfälla S Herrar Lag 2 18 Järfälla Simsällskap 3:54.20 +18.54
Marcus Nykvist 2004 AB1504 27.83 59.05 59.05
Linus Nykvist 2001 AH3701 +0.24 27.15 57.34 1:56.39
Hugo Malmberg 2001 AH9701 +0.37 27.95 59.16 2:55.55
John Zetterqvist 2004 AH6504 +0.38 27.91 58.65 3:54.20
12 Täby Sim lag 2 20 Täby Sim 3:54.86 +19.20
Niklas Nyblom 1999 AK2999 27.46 57.28 57.28
Isak Alin 1999 AP0799 +0.20 27.51 58.62 1:55.90
Axel von Goës 2002 AP1502 +0.35 28.00 59.19 2:55.09
Andres Pöllänen 2001 AM5901 +0.21 28.07 59.77 3:54.86
13 Väsby Simsällskap lag 3 20 Väsby Simsällskap 3:55.03 +19.37
William Lernå 2002 AF4102 27.77 58.56 58.56
Linus Areblad 2004 AI9504 +0.38 28.18 58.61 1:57.17
Anton Widholm 1999 AE6199 +0.30 27.38 58.72 2:55.89
Ivar Simonsson 2002 AO9502 +0.36 28.30 59.14 3:55.03
14 Stockholmspolisens IF Simföre 18 Stockholmspolisens IF SF 3:55.77 +20.11
Pijus Guvenius 2003 AO0303 28.18 58.43 58.43
Hugo Seemann 2003 AT0703 +0.14 27.43 59.59 1:58.02
Emil Frisendahl 2003 AV8303 +0.75 27.99 1:00.27 2:58.29
David MacLeod 2001 BA1701 +0.23 26.08 57.48 3:55.77
- Täby Sim Lag 1 29 Täby Sim DSQ
Linus Magnusson 1990 AB4790 26.18 54.02 54.02
Daniel Räisänen 1999 AE0199 -0.11
Sebastian Holmberg 1991 AG9391 +0.31
Samuel Törnqvist 1997 AI6197 +0.20
- Södertälje Simsällskap lag 2 17 Södertälje Simsällskap DSQ
Erik Lööw 2003 AH1303 26.95 56.69 56.69
Juan Esbjörnsson 2002 AQ6902 +0.24
Theo Oerther 2003 AF0503 +0.30
Oscar Fällman 2003 AM5103 +0.36
2019-05-25 09:16:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner