2022-01-24   11:45:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25 maj

Document
Resultat
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 13, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.65 1:52.96
50m: 26.25
100m: 54.64
(28.39)
150m: 1:23.70
(29.06)
200m: 1:52.96
(29.26)
2 Wiggo Frohde 2000 Simklubben Neptun +0.61 1:54.32 +1.36
50m: 27.03
100m: 55.93
(28.90)
150m: 1:25.48
(29.55)
200m: 1:54.32
(28.84)
3 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap +0.65 1:58.06 +5.10
50m: 27.06
100m: 57.11
(30.05)
150m: 1:27.58
(30.47)
200m: 1:58.06
(30.48)
4 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.70 1:59.79 +6.83
50m: 27.62
100m: 57.29
(29.67)
150m: 1:28.98
(31.69)
200m: 1:59.79
(30.81)
5 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:00.66 +7.70
50m: 29.38
100m: 1:00.37
(30.99)
150m: 1:31.19
(30.82)
200m: 2:00.66
(29.47)
6 Max Sundberg 1999 Väsby Simsällskap +0.75 2:00.68 +7.72
50m: 27.82
100m: 58.08
(30.26)
150m: 1:29.84
(31.76)
200m: 2:00.68
(30.84)
7 Niclas Eriksson 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.73 2:02.17 +9.21
50m: 28.90
100m: 59.82
(30.92)
150m: 1:31.11
(31.29)
200m: 2:02.17
(31.06)
8 Oliver Rehn 2001 Simklubben Neptun +0.67 2:02.56 +9.60
50m: 28.16
100m: 58.89
(30.73)
150m: 1:31.15
(32.26)
200m: 2:02.56
(31.41)
9 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.67 2:02.94 +9.98
50m: 29.19
100m: 1:00.05
(30.86)
150m: 1:32.18
(32.13)
200m: 2:02.94
(30.76)
10 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.72 2:03.17 +10.21
50m: 29.08
100m: 1:00.09
(31.01)
150m: 1:32.50
(32.41)
200m: 2:03.17
(30.67)
11 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.75 2:03.58 +10.62
50m: 28.51
100m: 59.69
(31.18)
150m: 1:31.63
(31.94)
200m: 2:03.58
(31.95)
12 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun +0.73 2:04.87 +11.91
50m: 29.01
100m: 1:00.61
(31.60)
150m: 1:33.47
(32.86)
200m: 2:04.87
(31.40)
13 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.65 2:06.00 +13.04
50m: 29.86
100m: 1:01.55
(31.69)
150m: 1:34.29
(32.74)
200m: 2:06.00
(31.71)
14 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.69 2:06.52 +13.56
50m: 29.85
100m: 1:02.60
(32.75)
150m: 1:34.74
(32.14)
200m: 2:06.52
(31.78)
15 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.68 2:08.15 +15.19
50m: 29.28
100m: 1:01.18
(31.90)
150m: 1:35.11
(33.93)
200m: 2:08.15
(33.04)
16 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.77 2:08.46 +15.50
50m: 29.06
100m: 1:01.37
(32.31)
150m: 1:34.64
(33.27)
200m: 2:08.46
(33.82)
17 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.68 2:09.64 +16.68
50m: 29.39
100m: 1:02.48
(33.09)
150m: 1:36.57
(34.09)
200m: 2:09.64
(33.07)
18 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.63 2:10.25 +17.29
50m: 30.78
100m: 1:04.15
(33.37)
150m: 1:37.83
(33.68)
200m: 2:10.25
(32.42)
19 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap +0.67 2:10.36 +17.40
50m: 31.09
100m: 1:04.78
(33.69)
150m: 1:38.64
(33.86)
200m: 2:10.36
(31.72)
20 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.77 2:10.40 +17.44
50m: 30.63
100m: 1:03.75
(33.12)
150m: 1:38.10
(34.35)
200m: 2:10.40
(32.30)
21 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.63 2:10.70 +17.74
50m: 29.23
100m: 1:02.50
(33.27)
150m: 1:36.58
(34.08)
200m: 2:10.70
(34.12)
22 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 2:10.71 +17.75
50m: 29.59
100m: 1:03.35
(33.76)
150m: 1:37.56
(34.21)
200m: 2:10.71
(33.15)
Grenen officiell:  2019-05-25 16:43:09
2019-05-25 16:43:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner