2022-12-03   03:58:00
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for DM (50 m) 2019, Stockholm

Below are all results from the competition shown by session.

Söndag 26 maj

Document
Resultat
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 26, 200m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tone Sandsjö 2003 Järfälla Simsällskap +0.72 2:42.08
50m: 37.63
100m: 1:19.53
(41.90)
150m: 2:00.95
(41.42)
200m: 2:42.08
(41.13)
2 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.77 2:44.51 +2.43
50m: 36.47
100m: 1:19.58
(43.11)
150m: 2:02.38
(42.80)
200m: 2:44.51
(42.13)
3 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.71 2:48.06 +5.98
50m: 38.18
100m: 1:20.52
(42.34)
150m: 2:04.13
(43.61)
200m: 2:48.06
(43.93)
4 Ingrid Franks 2003 Täby Sim +0.62 2:48.85 +6.77
50m: 37.37
100m: 1:19.77
(42.40)
150m: 2:04.23
(44.46)
200m: 2:48.85
(44.62)
5 Smilla Hedlund 2001 Täby Sim +0.83 2:50.00 +7.92
50m: 38.27
100m: 1:21.38
(43.11)
150m: 2:05.26
(43.88)
200m: 2:50.00
(44.74)
6 Elin Peng 2003 Väsby Simsällskap +0.75 2:50.04 +7.96
50m: 39.01
100m: 1:22.12
(43.11)
150m: 2:05.51
(43.39)
200m: 2:50.04
(44.53)
7 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun +0.73 2:50.20 +8.12
50m: 37.25
100m: 1:20.73
(43.48)
150m: 2:05.49
(44.76)
200m: 2:50.20
(44.71)
8 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:50.87 +8.79
50m: 38.53
100m: 1:21.74
(43.21)
150m: 2:06.27
(44.53)
200m: 2:50.87
(44.60)
9 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 2:52.80 +10.72
50m: 39.21
100m: 1:23.87
(44.66)
150m: 2:08.13
(44.26)
200m: 2:52.80
(44.67)
10 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.65 2:53.46 +11.38
50m: 40.10
100m: 1:24.88
(44.78)
150m: 2:09.15
(44.27)
200m: 2:53.46
(44.31)
11 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.82 2:53.74 +11.66
50m: 38.88
100m: 1:22.70
(43.82)
150m: 2:07.81
(45.11)
200m: 2:53.74
(45.93)
12 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.74 2:54.09 +12.01
50m: 38.60
100m: 1:23.25
(44.65)
150m: 2:09.11
(45.86)
200m: 2:54.09
(44.98)
13 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.74 2:54.29 +12.21
50m: 38.06
100m: 1:24.07
(46.01)
150m: 2:10.07
(46.00)
200m: 2:54.29
(44.22)
14 Julia Björkén 2001 Väsby Simsällskap +0.77 2:55.01 +12.93
50m: 39.05
100m: 1:22.93
(43.88)
150m: 2:09.22
(46.29)
200m: 2:55.01
(45.79)
15 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.70 2:56.63 +14.55
50m: 39.58
100m: 1:25.39
(45.81)
150m: 2:11.34
(45.95)
200m: 2:56.63
(45.29)
16 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.77 2:58.58 +16.50
50m: 39.20
100m: 1:25.28
(46.08)
150m: 2:11.52
(46.24)
200m: 2:58.58
(47.06)
17 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap +0.71 2:59.70 +17.62
50m: 40.40
100m: 1:26.65
(46.25)
150m: 2:12.99
(46.34)
200m: 2:59.70
(46.71)
18 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.76 3:00.13 +18.05
50m: 39.39
100m: 1:24.99
(45.60)
150m: 2:11.91
(46.92)
200m: 3:00.13
(48.22)
19 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.71 3:01.28 +19.20
50m: 40.86
100m: 1:27.16
(46.30)
150m: 2:14.07
(46.91)
200m: 3:01.28
(47.21)
20 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 3:01.53 +19.45
50m: 41.40
100m: 1:27.59
(46.19)
150m: 2:14.58
(46.99)
200m: 3:01.53
(46.95)
21 Alva Hagström 2003 Simklubben Neptun +0.73 3:01.69 +19.61
50m: 39.70
100m: 1:26.60
(46.90)
150m: 2:15.61
(49.01)
200m: 3:01.69
(46.08)
22 Josefine Iwarson 2003 Järfälla Simsällskap +0.70 3:04.89 +22.81
50m: 40.95
100m: 1:28.51
(47.56)
150m: 2:15.54
(47.03)
200m: 3:04.89
(49.35)
Grenen officiell:  2019-05-26 10:24:06
2019-05-26 10:24:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner