2021-12-03   09:23:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Syd Cup 2019    Udskriftsdato  15 november 2019   
  Stvne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangr  HSK Haderslev Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 november 2019         
 
 
Lb 1, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jane Meiner  1998    517          31.98   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  31.47                 
Marlene Reitan  2003    487          32.62   
  Vejle Svmmeklub  30.59                 
Louise Jensen  2003    480          32.78   
  Vejle Svmmeklub  29.37                 
Kathrine Sofie Jensen  2003    459          33.26   
  Vejle Svmmeklub  33.02                 
Cecilie Hingebjerg  2004    448          33.53   
  Vejle Svmmeklub  32.90                 
Marie Luisa Kniehs  1999    445          33.60   
  Sg Bille Hamburg  32.48                 
Lisa Andressen  2004    393          35.02   
  Sg Bille Hamburg  34.94                 
Victoria Broch  2004    391          35.08   
  Vejle Svmmeklub  33.61                 
Louise Sjrup Jensen  2003    383          35.33   
  Vejle Svmmeklub  38.31                 
10  Katrine S. Kristensen  2004    374          35.61   
  Haderslev Svmme Klub  34.50                 
11  Sille Ibsen  2001    349          36.46   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  35.17                 
12  Charlotte Jrgensen  2004    332          37.06   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  36.27                 
13  Jule Marie Ruppert  2004    290          38.77   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  38.48                 
14  Josefine Lassen  2003    236          41.50   
  Haderslev Svmme Klub  44.55                 
15  Karoline Friis  2004    218          42.65   
  Haderslev Svmme Klub  46.04                 
 
Lb 1, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Wachs  2005    596          30.50   
  Tsb Flensburg V. 1865  30.30                 
Clara Kapke  2006    495          32.44   
  Svmmeklubben Snderborg  32.85                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005    463          33.18   
  Gentofte Svmme Klub  33.73                 
Maja Stamholt  2005    447          33.55   
  Haderslev Svmme Klub  34.52                 
Liva la Cour  2006    446          33.59   
  Gentofte Svmme Klub  33.43                 
Ellen Jensen  2005    426          34.11   
  Svmmeklubben Snderborg  34.75                 
Cecilie G. Mortensen  2005    423          34.17   
  Gentofte Svmme Klub  34.81                 
Sophie Kronborg  2005    412          34.48   
  Vejle Svmmeklub  33.65                 
Anne Stamholt  2006    408          34.59   
  Haderslev Svmme Klub  35.69                 
10  Emilie Moberg  2005    406          34.66   
  Vejle Svmmeklub  33.97                 
11  Ada Haslv Brunsgaard  2006    405          34.68   
  Gentofte Svmme Klub  35.77                 
12  Dikte Johanne Schrder  2006    396          34.93   
  Gentofte Svmme Klub  34.97                 
13  Pia Rasmussen  2006    389          35.14   
  Tsb Flensburg V. 1865  36.09                 
14  Sophia Jochumsen  2006    385          35.27   
  Vejle Svmmeklub  35.57                 
15  Karoline Hellese  2006    376          35.54   
  Svmmeklubben Snderborg  35.14                 
16  Clara Gldner  2006    329          37.18   
  Sg Bille Hamburg  38.20                 
17  Signe Rosenmeyer  2005    315          37.70   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  37.14                 
18  Maja Emilie Skjdt  2005    287          38.90   
  Haderslev Svmme Klub  39.74                 
19  Sophie Andressen  2006    281          39.18   
  Sg Bille Hamburg  40.66                 
20  Jana Porath  2005    271          39.65   
  Tsb Flensburg V. 1865  38.21                 
21  Josephine Maja Madsen  2005    267          39.83   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  40.25                 
22  Maja Kirstine Karlsen  2005    258          40.31   
  Haderslev Svmme Klub  41.04                 
23  Sofie Damm Johansen  2006    252          40.64   
  Svmmeklubben Snderborg  43.13                 
24  Katrine Due Srensen  2006    245          40.99   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  43.64                 
25  Frida Hj Foldager  2006    233          41.70   
  Vejle Svmmeklub  41.53                 
26  Annemieke Regge  2005    216          42.74   
  Tsb Flensburg V. 1865  43.56                 
27  Anne H. Rasmussen  2006    99          55.36   
  Haderslev Svmme Klub  45.00                 
Alberte Randlev Laustsen  2005              DSQ  tyvstart 
  Bjerre Herreds Svmmeklub  36.22                 
Naya Stewen  2006              DSQ  ej fortsat bev. 25 m 
  Flensburger Schwimmklub V.1930  35.18                 
 
Lb 1, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Griffin  2007    399          34.86   
  Gentofte Svmme Klub  35.93                 
Annika Aurelia Carstensen  2007    383          35.34   
  Sg Bille Hamburg  37.08                 
Tess van der Laan  2008    366          35.87   
  Gentofte Svmme Klub  36.12                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    360          36.08   
  Vejle Svmmeklub  38.92                 
Finja Siegert  2007    353          36.30   
  Sg Bille Hamburg  37.14                 
Sophie Flamand  2007    350          36.42   
  Gentofte Svmme Klub  36.59                 
Julie Guldmann Mller  2007    342          36.68   
  Vejle Svmmeklub  36.86                 
Signe Jensen  2007    341          36.72   
  Svmmeklubben Snderborg  37.18                 
Lrke Jervelund  2007    325          37.30   
  Vejle Svmmeklub  37.95                 
10  Julia Wroblewski  2008    316          37.66   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  39.20                 
11  Caroline Victoria Reedtz  2007    301          38.27   
  Gentofte Svmme Klub  38.69                 
12  Anna Sophie Jurk  2007    285          38.97   
  Tsb Flensburg V. 1865  42.17                 
13  Sarah Laursen  2007    280          39.21   
  Vejle Svmmeklub  43.72                 
14  Mathilde V. Hyer  2007    279          39.27   
  Gentofte Svmme Klub  39.62                 
15  Edith Louise Vedel  2007    255          40.46   
  Gentofte Svmme Klub  39.44                 
16  Alista Maslobojeva  2007    250          40.72   
  Vejle Svmmeklub  42.04                 
17  Sofie Skibelund  2007    246          40.96   
  Svmmeklubben Snderborg  40.57                 
18  Delia Nainzadeh  2007    245          40.98   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  40.55                 
19  Izabella Bokor  2007    234          41.61   
  Haderslev Svmme Klub  46.91                 
20  Lene Thielemann  2009    234          41.62   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  43.72                 
21  Emilie Franck Fste  2008    214          42.90   
  Gentofte Svmme Klub  44.14                 
22  Johanna F. H. Nedergaard  2008    212          43.03   
  Gentofte Svmme Klub  43.81                 
23  Laura Raahauge  2008    206          43.43   
  Gentofte Svmme Klub  47.24                 
24  Marta Jegel  2008    198          43.97   
  Sg Bille Hamburg  44.06                 
24  Xenia Fristrup  2008    198          43.97   
  Gentofte Svmme Klub  46.19                 
26  Isabel Henn  2010    182          45.24   
  Sg Bille Hamburg  48.30                 
27  Gesche Regge  2009    155          47.76   
  Tsb Flensburg V. 1865  48.03                 
28  Katharina Poulsen  2007    152          48.03   
  Haderslev Svmme Klub  47.95                 
29  Thea Jessen  2008    150          48.26   
  Haderslev Svmme Klub  50.06                 
30  Silje Lunderskov  2007    142          49.14   
  Haderslev Svmme Klub  50.00                 
31  Pauline Josefine Meyer  2009    138          49.58   
  Sg Bille Hamburg  49.09                 
32  Isabel Ullmann  2008    137          49.76   
  Tsb Flensburg V. 1865  48.50                 
33  Anna Vaupell  2008    109          53.71   
  Haderslev Svmme Klub  1:02.07                 
Asta Sofia Lauridsen  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  47.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 november 2019 
Licens til Haderslev Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  18:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner