Results for Glostrup Forårs Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Glostrup Forrscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stvne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangr | Glostrup Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 04 maj 2019 |
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brndby | 33.30 | ||||||
2 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brndby | 33.74 | ||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svmmeklub | 34.54 | ||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brndby | 35.34 | ||||||
5 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.47 | ||||||
6 | Agnete Hyer | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.52 | ||||||
7 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 37.67 | ||||||
8 | Dicte Maar | 2006 | Nstved IF | 37.96 | ||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | Nstved IF | 38.78 | ||||||
10 | Briet Natalia Tomasdottir | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 39.65 | ||||||
11 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brndby | 40.20 | ||||||
12 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.11 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Nstved IF | DNS | ||||||
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svmmeklub | 34.03 | ||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svmmeklub | 36.13 | ||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brndby | 36.74 | ||||||
4 | Mathilde Pedersen | 2007 | Kge Svmmeklub | 37.01 | ||||||
5 | Sandra Bnsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brndby | 37.96 | ||||||
6 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Nstved IF | 43.21 | ||||||
7 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 45.57 | ||||||
8 | Caroline Bjrsted | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 45.95 | ||||||
9 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 46.05 | ||||||
10 | Kamilla Lindemann | 2007 | Nstved IF | 46.16 | ||||||
11 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brndby | 47.64 | ||||||
12 | Hannah Bjrneboe | 2007 | Vest-Brndby | 50.73 | ||||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 50.81 | ||||||
14 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 57.93 | ||||||
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.41 | ||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svmmeklub | 38.49 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svmmeklub | 38.79 | ||||||
4 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.89 | ||||||
5 | Helena Gagnr | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 43.06 | ||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brndby | 44.35 | ||||||
7 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brndby | 46.89 | ||||||
8 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svmmeklub | 47.26 | ||||||
9 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brndby | 48.43 | ||||||
10 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svmmeklub | 49.91 | ||||||
11 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brndby | 51.01 | ||||||
12 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brndby | 51.97 | ||||||
13 | Ida Hinchely | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 56.83 | ||||||
14 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svmmeklub | 57.83 | ||||||
15 | Caroline Damhj Andersen | 2008 | Greve Svmmeklub | 1:00.60 | ||||||
- | Vica Lucie Axen | 2008 | Kge Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Matilde Wendelboe Trde | 2008 | Tune I.F. Svmmeafdeling | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Kge Svmmeklub | 43.98 | ||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brndby | 44.23 | ||||||
3 | Alma Gottorp Srensen | 2009 | Vest-Brndby | 45.67 | ||||||
4 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 47.07 | ||||||
5 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 47.32 | ||||||
6 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svmmeklub | 47.96 | ||||||
7 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svmmeklub | 49.73 | ||||||
8 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brndby | 49.80 | ||||||
9 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 50.49 | ||||||
10 | Sarah Rindum | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 50.62 | ||||||
11 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brndby | 53.92 | ||||||
12 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svmmeklub | 55.63 | ||||||
13 | Thilde Bdiker | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 58.05 | ||||||
14 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 59.25 | ||||||
15 | Karoline Koch Juhl | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:01.80 | ||||||
16 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brndby | 1:10.34 | ||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ESB v50m | |||||
- | Maya Bving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svmmeklub | DSQ | Synk arm eft strart | |||||
- | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svmmeklub | DSQ | Asynk arm 40m | |||||
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svmmeklub | 1:00.09 | ||||||
2 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Nstved IF | 1:01.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |