2021-12-03   07:53:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hvidovre Grand Prix 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Kjer Rasmussen  2004    475  1:16.48  2:43.45  4:16.30    5:31.77   
  Hvidovre Svmmeklub  5:35.42                 
                     
Sofie Bak  2003    396  1:22.03  2:59.04  4:29.50    5:52.49   
  Hvidovre Svmmeklub  5:37.37                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    543  1:10.45  2:34.00  4:02.46    5:17.24   
  Herlev Svmning  5:09.64                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    484  1:17.07  2:40.82  4:15.98    5:29.80   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:30.77                 
                     
Josephine Frederiksen  2005    458  1:14.35  2:36.99  4:15.89    5:35.77   
  Svmmeklubben Syd  5:29.36                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    427  1:19.23  2:51.74  4:23.90    5:43.75   
  Hvidovre Svmmeklub  5:44.94                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    389  1:19.01  2:54.52  4:30.91    5:54.47   
  Herlev Svmning  6:38.92                 
                     
Sofija Rnne  2006    343  1:27.92  3:00.80  4:44.23    6:09.82   
  Herlev Svmning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Lind  2002    528  1:04.81  2:20.29  3:48.25    4:51.21   
  Hvidovre Svmmeklub  5:07.37                 
                     
Mathias Parkhi  2003    484  1:07.34  2:27.37  3:53.04    4:59.81   
  Hvidovre Svmmeklub  5:09.15                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    529  1:05.29  2:20.64  3:46.68    4:51.16   
  Herlev Svmning  4:55.06                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    407  1:11.84  2:31.15  4:06.18    5:17.60   
  Herlev Svmning  5:21.14                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    387  1:15.75  2:36.93  4:10.92    5:23.10   
  Svmmeklubben Syd  5:26.38                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004    349  1:15.63  2:38.51  4:17.99    5:34.44   
  Herlev Svmning  5:55.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bagge Mller  2004    402  32.29        1:08.05   
  Svmmeklubben Syd  1:08.98                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004    376  32.82        1:09.59   
  Hvidovre Svmmeklub  1:14.25                 
                     
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Dann-Nielsen  2005    552  29.75        1:01.24   
  Hvidovre Svmmeklub  1:04.66                 
                     
Rebecca Petersen  2005    535  29.94        1:01.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:02.18                 
                     
Elida Thornsen  2005    509  29.93        1:02.93   
  SVM Korsr  1:03.40                 
                     
Silje Mathiasen  2006    444  31.69        1:05.86   
  SVM Korsr  1:05.53                 
                     
Maica Jensen  2006    438  31.90        1:06.14   
  Hvidovre Svmmeklub  1:08.78                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005    429  31.40        1:06.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.35                 
                     
Signe Eie  2005    427  31.24        1:06.72   
  Herlev Svmning  1:08.77                 
                     
Nicoline Mrch Andersen  2005    418  32.19        1:07.16   
  Hvidovre Svmmeklub  1:11.59                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006    408  32.69        1:07.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.30                 
                     
10  Andrea Kiefer-Hansen  2006    389  33.54        1:08.82   
  Herlev Svmning  1:10.98                 
                     
11  Rikke Parkhi  2006    380  33.13        1:09.32   
  Hvidovre Svmmeklub  1:09.64                 
                     
12  Mie Visler  2006    373  33.36        1:09.80   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:10.60                 
                     
13  Kristine Dupont  2007    334  34.15        1:12.40   
  Herlev Svmning  1:13.24                 
                     
14  Karoline Dahl Lewinsky  2006    331  34.98        1:12.64   
  Herlev Svmning  1:15.35                 
                     
15  Olga Cermak  2006    275  36.67        1:17.20   
  Hvidovre Svmmeklub  1:19.56                 
                     
16  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    261  36.42        1:18.60   
  Herlev Svmning  1:15.52                 
                     
17  Augusta Johansen  2008    214  40.46        1:23.89   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:31.57                 
                     
18  Ellen Sofie Jespersen  2007    207  38.73        1:24.83   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:27.30                 
                     
19  Sara Kaiser  2007    206  39.41        1:25.04   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:35.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eric Hinderup  1997    668  24.78        51.40   
  Malm Kappsimningsklubb  50.07                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    666  24.53        51.44   
  Hvidovre Svmmeklub  52.37                 
                     
Mikkel Samse Borch  1997    556  26.16        54.62   
  Hvidovre Svmmeklub  53.45                 
                     
Mads Haugrd Hansen  2000    510  26.62        56.24   
  Hvidovre Svmmeklub  55.67                 
                     
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    547  26.24        54.92   
  Hvidovre Svmmeklub  56.41                 
                     
Ole Hovmand  2003    517  27.06        55.96   
  Svmmeklubben Syd  56.52                 
                     
Oscar Cleemann  2003    486  27.50        57.13   
  Hvidovre Svmmeklub  57.75                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    446  28.02        58.81   
  Hvidovre Svmmeklub  59.38                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    413  29.14        1:00.33   
  SVM Korsr  1:00.71                 
                     
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Slente  2004    489  27.45        57.04   
  Svmmeklubben Syd  56.92                 
                     
Ettore Pesci  2004    485  27.59        57.17   
  Hovedstadens Svmmeklub  58.15                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    441  28.18        59.00   
  Hvidovre Svmmeklub  59.06                 
                     
Konrad Clausen  2005    439  28.37        59.13   
  SVM Korsr  59.87                 
                     
Johannes Forsbk  2004    437  28.06        59.18   
  SVM Korsr  1:00.50                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    419  28.91        1:00.04   
  Herlev Svmning  1:02.29                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    417  28.62        1:00.14   
  Hvidovre Svmmeklub  1:02.02                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    417  28.48        1:00.15   
  SVM Korsr  1:01.38                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005    406  29.55        1:00.65   
  SVM Korsr  1:03.10                 
                     
10  Elias Elmedyb  2006    374  29.79        1:02.34   
  Herlev Svmning  1:02.84                 
                     
11  Frederik Skytte Nielsen  2005    316  30.91        1:05.97   
  Svmmeklubben Syd  1:06.13                 
                     
12  Magnus Hartmann Mortensen  2005    311  31.74        1:06.29   
  Hvidovre Svmmeklub  1:07.95                 
                     
13  Mathias Toft Cortsen  2005    274  32.28        1:09.12   
  Herlev Svmning  1:11.96                 
                     
14  Mathias Bidsted Hansen  2006    274  33.43        1:09.15   
  Hvidovre Svmmeklub  1:13.04                 
                     
14  Villads Lund Larsen  2004    274  33.41        1:09.15   
  Hvidovre Svmmeklub  1:10.43                 
                     
16  Asbjrn Nybroe  2006    246  33.51        1:11.71   
  Hvidovre Svmmeklub  1:11.49                 
                     
17  Emil Lejblle  2007    212  35.58        1:15.34   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:17.99                 
                     
18  Christian Bruus  2006    203  36.47        1:16.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:19.07                 
                     
19  Sebastian Svenningsen  2006    166  38.30        1:21.68   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:22.92                 
                     
20  Phillip Knudsen  2007    158  39.62        1:23.07   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:24.36                 
                     
21  Benjamin Svenningsen  2009    81  48.08        1:43.54   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:51.85                 
                     
22  Teodor Wichmann Meisner  2009    71  51.34        1:48.24   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Oliver Petersen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Herlufsholm Svmmeklub  1:29.93                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    600          33.95   
  Hvidovre Svmmeklub  32.95                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    503          36.01   
  Hvidovre Svmmeklub  35.51                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2003    478          36.62   
  Hvidovre Svmmeklub  36.40                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    480          36.56   
  Herlev Svmning  38.51                 
Ellen Simoni Alfast  2006    417          38.31   
  Herlev Svmning  39.45                 
Frederikke Fisker Jensen  2006    367          39.99   
  Herlev Svmning  42.93                 
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    367          40.00   
  Hvidovre Svmmeklub  40.81                 
Nicoline Mrch Andersen  2005    342          40.95   
  Hvidovre Svmmeklub  42.51                 
Sofie Lind  2006    285          43.47   
  Hvidovre Svmmeklub  47.09                 
Amalie Henriksen  2005    254          45.20   
  Hvidovre Svmmeklub  49.09                 
Silje Rud Pedersen  2007    245          45.73   
  Herlufsholm Svmmeklub  49.36                 
Sigrn Birgisdottir  2007    206          48.43   
  Herlufsholm Svmmeklub  49.99                 
10  Sara Kaiser  2007    174          51.21   
  Herlufsholm Svmmeklub  51.55                 
11  Filippa Wrfel  2010    99          1:01.79   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
12  Selma Birgisdottir  2009    54          1:15.57   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:16.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Owais Hamid  2000    542          30.96   
  Hvidovre Svmmeklub  30.01                 
Mads Haugrd Hansen  2000    474          32.37   
  Hvidovre Svmmeklub  31.64                 
Oliver Jacobsen  1997    454          32.85   
  Hvidovre Svmmeklub  32.65                 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xander Pontoppidan  2003    312          37.21   
  Hvidovre Svmmeklub  37.50                 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tue Vestergaard Jrs  2004    448          32.99   
  Svmmeklubben Syd  32.60                 
Emil Kruse Enemrke  2005    384          34.73   
  Herlev Svmning  33.77                 
Alexander Slente  2004    382          34.79   
  Svmmeklubben Syd  35.55                 
Tobias Rehder Knudsen  2005    348          35.87   
  SVM Korsr  36.78                 
Christian Se Jepsen  2005    325          36.69   
  SVM Korsr  37.31                 
Johannes Forsbk  2004    273          38.91   
  SVM Korsr  39.44                 
Asbjrn Nybroe  2006    242          40.50   
  Hvidovre Svmmeklub  40.38                 
Sebastian Svenningsen  2006    133          49.36   
  Herlufsholm Svmmeklub  51.08                 
Emil Lejblle  2007    127          50.15   
  Herlufsholm Svmmeklub  52.28                 
10  Phillip Knudsen  2007    96          55.04   
  Herlufsholm Svmmeklub  57.14                 
11  Oliver Petersen  2008    66          1:02.17   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:02.57                 
12  Teodor Wichmann Meisner  2009    62          1:03.76   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
13  Benjamin Svenningsen  2009    48          1:09.46   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:08.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    582          30.73   
  Hvidovre Svmmeklub  30.75                 
Cecilie Elkjr  2001    562          31.10   
  Hvidovre Svmmeklub  30.54                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bagge Mller  2004    312          37.84   
  Svmmeklubben Syd  37.90                 
Caja Cederblad Larsen  2004    278          39.29   
  Hvidovre Svmmeklub  41.44                 
Laura Sonne Steen  2004    235          41.57   
  Hvidovre Svmmeklub  41.20                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    535          31.62   
  Herlev Svmning  30.72                 
Lrke Dann-Nielsen  2005    524          31.83   
  Hvidovre Svmmeklub  32.53                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    446          33.58   
  Herlev Svmning  34.31                 
Signe Eie  2005    438          33.79   
  Herlev Svmning  33.68                 
Silje Mathiasen  2006    388          35.19   
  SVM Korsr  34.22                 
Rikke Parkhi  2006    320          37.52   
  Hvidovre Svmmeklub  40.74                 
Andrea Kiefer-Hansen  2006    308          38.01   
  Herlev Svmning  35.92                 
Sofija Rnne  2006    306          38.08   
  Herlev Svmning  37.22                 
Karoline Dahl Lewinsky  2006    302          38.25   
  Herlev Svmning  38.56                 
10  Amalie Henriksen  2005    296          38.49   
  Hvidovre Svmmeklub  44.44                 
11  Frederikke Fisker Jensen  2006    267          39.84   
  Herlev Svmning  41.34                 
12  Kristine Dupont  2007    260          40.21   
  Herlev Svmning  40.70                 
13  Sofie Lind  2006    259          40.27   
  Hvidovre Svmmeklub  42.34                 
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    238          41.37   
  Herlev Svmning  38.99                 
15  Augusta Johansen  2008    188          44.74   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.42                 
16  Silje Rud Pedersen  2007    155          47.71   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.56                 
17  Selma Birgisdottir  2009    121          51.84   
  Herlufsholm Svmmeklub  51.62                 
18  Filippa Wrfel  2010    121          51.89   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eric Hinderup  1997    525          27.53   
  Malm Kappsimningsklubb  27.27                 
Oliver Jacobsen  1997    445          29.09   
  Hvidovre Svmmeklub  29.00                 
Mads Haugrd Hansen  2000    310          32.80   
  Hvidovre Svmmeklub  33.42                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    449          29.00   
  Hvidovre Svmmeklub  29.84                 
Xander Pontoppidan  2003    327          32.23   
  Hvidovre Svmmeklub  32.94                 
Viktor Holst Rasmussen  2003    306          32.97   
  SVM Korsr  34.04                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    370          30.93   
  Herlev Svmning  31.18                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    368          31.00   
  Hvidovre Svmmeklub  31.38                 
Christian Se Jepsen  2005    271          34.32   
  SVM Korsr  34.00                 
Elias Elmedyb  2006    262          34.71   
  Herlev Svmning  33.65                 
Sofus Norby Larsson  2004    248          35.35   
  Herlev Svmning  34.61                 
Sebastian Aunt  2007    242          35.63   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.39                 
Mathias Toft Cortsen  2005    233          36.08   
  Herlev Svmning  37.61                 
Mathias Bidsted Hansen  2006    199          38.05   
  Hvidovre Svmmeklub  37.34                 
Villads Lund Larsen  2004    190          38.65   
  Hvidovre Svmmeklub  39.86                 
10  Sebastian Svenningsen  2006    128          44.09   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.12                 
11  Oliver Petersen  2008    89          49.59   
  Herlufsholm Svmmeklub  50.44                 
12  Teodor Wichmann Meisner  2009    70          53.81   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
13  Benjamin Svenningsen  2009    68          54.41   
  Herlufsholm Svmmeklub  52.36                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    632          9:18.31   
  Hvidovre Svmmeklub  8:55.62                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    542  9:47.68        9:47.68   
  Helsingr Svmmeklub  9:23.21                 
                     
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Nanna Udby Laugesen  2004    452  10:24.55        10:24.55   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    440  9:51.21        10:30.16   
  Svmmeklubben Syd  10:44.55                 
                     
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Maica Jensen  2006    437  9:55.50        10:31.21   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Mie Visler  2006    345  10:00.68  11:22.88      11:22.88   
  Herlufsholm Svmmeklub  11:40.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tobias Bjrnsteen  2005    592  1:03.07  2:10.47  3:18.02  4:26.17  16:49.98   
  Svmmeklubben Syd  17:12.44      5:34.21  6:42.00  7:49.66  8:57.53     
          10:05.26  11:12.76  12:20.69  13:27.98     
          14:35.62  15:42.91         
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    465  1:07.40  2:20.86  3:34.39  4:48.03  18:14.14   
  Herlev Svmning  19:12.02      6:01.58  7:15.51  8:28.82  9:42.46     
          10:57.02  12:09.99  13:23.70  14:37.38     
          15:51.07  17:03.63         
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    462  1:08.67  2:21.41  3:34.69  4:49.03  18:16.80   
  Hvidovre Svmmeklub  18:40.28      6:02.70  7:16.83  8:31.03  9:44.90     
          10:58.88  12:12.25  13:25.70  14:39.27     
          15:52.67  17:06.23         
                     
Konrad Clausen  2005    455  1:08.30  2:21.49  3:36.01  4:49.85  18:22.16   
  SVM Korsr  18:46.47      6:04.55  7:18.58  8:33.60  9:47.69     
          11:02.53  12:17.00  13:30.92  14:45.29     
          15:58.84  17:11.79         
                     
Frederik Skytte Nielsen  2005    378  1:12.73  2:30.78  3:49.98  5:09.26  19:32.49   
  Svmmeklubben Syd  19:53.47      6:28.68  7:48.66  9:08.14  10:26.09     
          11:44.94  13:04.42  14:24.28  15:41.89     
          17:01.02  18:17.88         
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005    322  1:11.21  2:29.34  3:50.69  5:11.89  20:36.96   
  Hvidovre Svmmeklub        6:34.56  7:57.58  9:21.00  10:45.58     
          12:10.57  13:37.56  15:04.08  16:28.96     
          17:53.06  19:17.74         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    683  35.24  1:13.92  1:53.15    2:32.74   
  Hvidovre Svmmeklub  2:33.74                 
                     
Silja Nielsdttir Hansen  2001    529  37.48  1:19.32  2:02.38    2:46.34   
  Hvidovre Svmmeklub  2:38.49                 
                     
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2003    473  38.71  1:23.14  2:08.08    2:52.64   
  Hvidovre Svmmeklub  2:47.55                 
                     
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    503  38.93  1:22.48  2:06.42    2:49.20   
  Herlev Svmning  2:43.44                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    450  40.39  1:25.07  2:10.21    2:55.52   
  Hvidovre Svmmeklub  2:53.33                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    415  40.39  1:26.17  2:13.48    3:00.38   
  Herlev Svmning  3:05.04                 
                     
Silje Mathiasen  2006    389  42.32  1:28.98  2:16.16    3:04.32   
  SVM Korsr  3:35.33                 
                     
Frederikke Fisker Jensen  2006    293  43.23  1:33.80  2:28.32    3:22.54   
  Herlev Svmning  3:32.42                 
                     
Kristine Dupont  2007    280  45.49  1:38.82  2:33.23    3:25.50   
  Herlev Svmning  3:39.88                 
                     
Ellen Sofie Jespersen  2007    265  47.79  1:40.46  2:35.34    3:29.43   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:41.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 12, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    406  37.21  1:18.92  2:00.95    2:42.63   
  Hvidovre Svmmeklub  2:49.03                 
                     
 
Lb 12, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tue Vestergaard Jrs  2004    469  34.37  1:14.08  1:54.41    2:34.94   
  Svmmeklubben Syd  2:33.37                 
                     
Christian Se Jepsen  2005    333  39.28  1:23.99  2:08.88    2:53.69   
  SVM Korsr  2:57.71                 
                     
Elias Elmedyb  2006    306  40.62  1:26.67  2:13.07    2:58.68   
  Herlev Svmning                   
                     
Asbjrn Nybroe  2006    237  42.68  1:31.58  2:22.95    3:14.48   
  Hvidovre Svmmeklub  3:16.73                 
                     
Sebastian Aunt  2007    234  44.42  1:33.90  2:25.13    3:15.28   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:59 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 13, 400m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    416  1:14.54  2:34.80  3:55.34    5:14.11   
  Svmmeklubben Syd  5:09.52                 
                     
Signe Bagge Mller  2004    407  1:15.54  2:36.31  3:56.77    5:16.28   
  Svmmeklubben Syd  5:26.01                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004    400  1:15.59  2:36.24  3:56.88    5:18.24   
  Hvidovre Svmmeklub  5:55.78                 
                     
 
Lb 13, 400m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elida Thornsen  2005    541  1:08.46  2:21.93  3:35.65    4:47.73   
  SVM Korsr  4:56.75                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    456  1:12.75  2:30.35  3:48.54    5:04.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:23.99                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    374  1:13.82  2:36.87  4:02.28    5:25.49   
  Herlev Svmning  5:22.88                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    232  1:26.57  3:05.61  4:44.76    6:21.25   
  Herlufsholm Svmmeklub  6:29.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:10 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:11   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 14, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Hovmand  2003    564  1:01.83  2:07.87  3:13.35    4:16.89   
  Svmmeklubben Syd  4:22.72                 
                     
 
Lb 14, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    588  59.44  2:03.94  3:09.16    4:13.35   
  Herlev Svmning  4:17.76                 
                     
Tobias Bjrnsteen  2005    558  1:02.25  2:08.47  3:13.95    4:17.66   
  Svmmeklubben Syd  4:17.21                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    448  1:06.10  2:16.84  3:26.98    4:37.27   
  Svmmeklubben Syd  4:31.57                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    429  1:06.23  2:19.31  3:31.83    4:41.32   
  SVM Korsr  4:44.98                 
                     
Konrad Clausen  2005    429  1:06.48  2:19.00  3:31.47    4:41.41   
  SVM Korsr  4:43.38                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006    316  1:14.63  2:34.24  3:53.38    5:11.52   
  Hvidovre Svmmeklub  5:31.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:11 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    509  32.27        1:08.36   
  Herlev Svmning  1:06.49                 
                     
Rikke Parkhi  2006    386  34.49        1:14.97   
  Hvidovre Svmmeklub  1:17.01                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    350  36.33        1:17.49   
  Herlev Svmning  1:16.80                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    310  38.72        1:20.67   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:18.98                 
                     
Karoline Dahl Lewinsky  2006    236  39.30        1:28.34   
  Herlev Svmning  1:38.39                 
                     
Sigrn Birgisdottir  2007    90  51.14        2:01.47   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Elida Thornsen  2005              DNS   
  SVM Korsr  1:13.53                 
                     
Josephine Frederiksen  2005              DNS   
  Svmmeklubben Syd  1:09.63                 
                     
Sophie Hartwig-Porsdal  2006              DNS   
  Herlev Svmning  1:24.91                 
                     
Ellen Sofie Jespersen  2007              DSQ  tyvstart 
  Herlufsholm Svmmeklub  1:49.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:31 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:43   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eric Hinderup  1997    628  26.00        56.13   
  Malm Kappsimningsklubb  54.22                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    542  27.26        58.95   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Mads Haugrd Hansen  2000    474  28.09        1:01.63   
  Hvidovre Svmmeklub  1:01.31                 
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    478  28.45        1:01.48   
  Hvidovre Svmmeklub  1:02.24                 
                     
Ole Hovmand  2003    471  28.81        1:01.79   
  Svmmeklubben Syd  1:01.37                 
                     
Mads Lind  2002    469  28.97        1:01.88   
  Hvidovre Svmmeklub  1:03.20                 
                     
Mathias Parkhi  2003    404  30.21        1:05.00   
  Hvidovre Svmmeklub  1:07.45                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    341  31.49        1:08.78   
  SVM Korsr  1:09.93                 
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindgaard  2004    417  30.10        1:04.34   
  Herlev Svmning  1:05.01                 
                     
Alexander Slente  2004    408  29.91        1:04.81   
  Svmmeklubben Syd  1:03.72                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005    375  31.67        1:06.67   
  SVM Korsr  1:10.13                 
                     
Johannes Forsbk  2004    362  30.43        1:07.41   
  SVM Korsr  1:08.61                 
                     
Tue Vestergaard Jrs  2004    330  31.38        1:09.56   
  Svmmeklubben Syd  1:09.74                 
                     
Emil Kruse Enemrke  2005    327  32.09        1:09.78   
  Herlev Svmning  1:08.08                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    323  31.29        1:10.05   
  Hvidovre Svmmeklub  1:14.42                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005    284  33.84        1:13.14   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Elias Elmedyb  2006    281  34.58        1:13.33   
  Herlev Svmning  1:08.82                 
                     
10  Mathias Toft Cortsen  2005    239  34.88        1:17.38   
  Herlev Svmning  1:17.28                 
                     
11  Asbjrn Nybroe  2006    216  35.83        1:20.08   
  Hvidovre Svmmeklub  1:21.46                 
                     
12  Emil Lejblle  2007    114  45.47        1:39.05   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:35.58                 
                     
13  Christian Bruus  2006    96  47.64        1:44.67   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:05.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  09:43 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    595  32.99  1:08.81  1:45.02    2:21.68   
  Hvidovre Svmmeklub  2:18.99                 
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Udby Laugesen  2004    465  36.10  1:14.80  1:54.59    2:33.79   
  Hvidovre Svmmeklub  2:33.53                 
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Dann-Nielsen  2005    566  34.57  1:10.47  1:47.46    2:24.10   
  Hvidovre Svmmeklub  2:24.34                 
                     
Josephine Thomsen  2005    500  35.70  1:13.27  1:51.80    2:30.19   
  Herlev Svmning  2:28.43                 
                     
Signe Eie  2005    408  36.37  1:17.29  1:59.50    2:40.64   
  Herlev Svmning  2:38.99                 
                     
Maica Jensen  2006    387  37.85  1:20.06  2:02.52    2:43.59   
  Hvidovre Svmmeklub  2:47.14                 
                     
Mie Visler  2006    335  40.27  1:24.38  2:08.79    2:51.65   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:58.00                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    323  40.67  1:24.43  2:09.92    2:53.70   
  Herlev Svmning  3:03.48                 
                     
Sofija Rnne  2006    304  42.57  1:28.41  2:13.42    2:57.30   
  Herlev Svmning                   
                     
Sigrn Birgisdottir  2007    205  48.92  1:40.58  2:32.98    3:21.92   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:30.20                 
                     
Sara Kaiser  2007    203  47.00  1:39.08  2:30.92    3:22.81   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:51.63                 
                     
10  Augusta Johansen  2008    185  47.55  1:39.28  2:34.00    3:28.95   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:28.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  11 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 18, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    444  32.97  1:08.06  1:44.18    2:18.44   
  Hvidovre Svmmeklub  2:20.01                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    396  33.60  1:10.05  1:47.28    2:23.74   
  Herlev Svmning  2:24.37                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004    352  35.10  1:13.00  1:51.66    2:29.48   
  Herlev Svmning  2:39.77                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    348  34.91  1:13.20  1:52.09    2:30.05   
  SVM Korsr  2:34.33                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    338  36.81  1:15.62  1:54.02    2:31.51   
  Svmmeklubben Syd  2:33.28                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    318  35.77  1:14.99  1:55.10    2:34.60   
  Herlev Svmning  2:35.09                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006    251  39.93  1:22.61  2:05.95    2:47.32   
  Hvidovre Svmmeklub  3:06.32                 
                     
Sebastian Aunt  2007    223  41.34  1:26.32  2:11.33    2:54.12   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:59.25                 
                     
Phillip Knudsen  2007    156  47.26  1:37.34  2:28.59    3:16.03   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:38.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdttir Hansen  2001              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  28.47                 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Bidsted Hansen  2003    530          28.32   
  Hvidovre Svmmeklub  28.27                 
Anne Sofie Devantier  2004    462          29.66   
  Hvidovre Svmmeklub  29.85                 
Ida Bruhn  2004    440          30.13   
  Herlufsholm Svmmeklub  31.44                 
Sofie Bak  2003    426          30.47   
  Hvidovre Svmmeklub  31.72                 
Signe Bagge Mller  2004    424          30.52   
  Svmmeklubben Syd  32.34                 
Mille Scheel  2003    396          31.21   
  Herlufsholm Svmmeklub  30.03                 
Caja Cederblad Larsen  2004    364          32.11   
  Hvidovre Svmmeklub  33.58                 
Laura Sonne Steen  2004    293          34.50   
  Hvidovre Svmmeklub  34.87                 
Nanna Udby Laugesen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  30.05                 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    561          27.80   
  Herlev Svmning  27.89                 
Rebecca Petersen  2005    533          28.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.44                 
Lrke Dann-Nielsen  2005    531          28.30   
  Hvidovre Svmmeklub  29.64                 
Elida Thornsen  2005    493          29.01   
  SVM Korsr  29.24                 
Signe Eie  2005    444          30.05   
  Herlev Svmning  29.77                 
Frederikke B. Hansen  2005    435          30.24   
  Herlufsholm Svmmeklub  30.51                 
Nicoline Mrch Andersen  2005    424          30.52   
  Hvidovre Svmmeklub  31.85                 
Silje Mathiasen  2006    413          30.78   
  SVM Korsr  30.44                 
Ana Rosa Kragh  2005    377          31.73   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.25                 
10  Andrea Kiefer-Hansen  2006    375          31.77   
  Herlev Svmning  31.63                 
11  Frederikke Fisker Jensen  2006    358          32.28   
  Herlev Svmning  33.30                 
11  Rikke Parkhi  2006    358          32.28   
  Hvidovre Svmmeklub  32.47                 
13  Karoline Dahl Lewinsky  2006    355          32.38   
  Herlev Svmning  33.17                 
14  Sofija Rnne  2006    349          32.54   
  Herlev Svmning  33.03                 
15  Kristine Dupont  2007    349          32.56   
  Herlev Svmning  32.98                 
16  Amalie Henriksen  2005    338          32.89   
  Hvidovre Svmmeklub  33.82                 
17  Olga Cermak  2006    317          33.60   
  Hvidovre Svmmeklub  34.73                 
18  Sofie Lind  2006    309          33.90   
  Hvidovre Svmmeklub  34.97                 
19  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    277          35.17   
  Herlev Svmning  33.95                 
20  Sigrn Birgisdottir  2007    240          36.88   
  Herlufsholm Svmmeklub  36.83                 
21  Silje Rud Pedersen  2007    232          37.29   
  Herlufsholm Svmmeklub  38.00                 
22  Sara Kaiser  2007    207          38.76   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.58                 
23  Julie Holm Srensen  2008    135          44.59   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Samse Borch  1997    543          24.82   
  Hvidovre Svmmeklub  24.34                 
Owais Hamid  2000    452          26.39   
  Hvidovre Svmmeklub  24.81                 
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  23.57                 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    524          25.13   
  Hvidovre Svmmeklub  25.60                 
Mads Lind  2002    483          25.82   
  Hvidovre Svmmeklub  25.68                 
Ole Hovmand  2003    466          26.12   
  Svmmeklubben Syd  25.66                 
Oscar Cleemann  2003    452          26.39   
  Hvidovre Svmmeklub  26.34                 
Mathias Parkhi  2003    432          26.79   
  Hvidovre Svmmeklub  27.74                 
Xander Pontoppidan  2003    398          27.53   
  Hvidovre Svmmeklub  27.95                 
Viktor Holst Rasmussen  2003    377          28.03   
  SVM Korsr  28.47                 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Slente  2004    485          25.77   
  Svmmeklubben Syd  26.77                 
Gabriel Elmedyb  2004    480          25.86   
  Herlev Svmning  27.38                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    427          26.90   
  Hvidovre Svmmeklub  27.65                 
Tobias Wiegaard Hansen  2004    422          27.00   
  SVM Korsr  27.88                 
Johannes Forsbk  2004    404          27.39   
  SVM Korsr  27.44                 
Konrad Clausen  2005    398          27.53   
  SVM Korsr  28.04                 
Emil Kruse Enemrke  2005    398          27.54   
  Herlev Svmning  29.19                 
Stefan Rasmussen  2004    397          27.56   
  Svmmeklubben Syd  27.94                 
Tobias Rehder Knudsen  2005    397          27.56   
  SVM Korsr  28.14                 
10  Marius Kjr Hoelgaard  2004    395          27.60   
  Hvidovre Svmmeklub  28.52                 
11  Mathias Lindgaard  2004    391          27.69   
  Herlev Svmning  28.09                 
12  Viktor Bernstein  2006    349          28.75   
  Hvidovre Svmmeklub  30.42                 
13  Elias Elmedyb  2006    347          28.82   
  Herlev Svmning  29.09                 
14  Frederik Skytte Nielsen  2005    306          30.04   
  Svmmeklubben Syd  30.45                 
15  Magnus Hartmann Mortensen  2005    301          30.22   
  Hvidovre Svmmeklub  30.76                 
16  Mathias Ankersen  2004    293          30.48   
  Herlufsholm Svmmeklub  30.85                 
17  Mathias Toft Cortsen  2005    273          31.23   
  Herlev Svmning  32.34                 
18  Mathias Bidsted Hansen  2006    271          31.30   
  Hvidovre Svmmeklub  34.69                 
19  Emil Lejblle  2007    210          34.04   
  Herlufsholm Svmmeklub  36.07                 
20  Benjamin Svenningsen  2009    77          47.49   
  Herlufsholm Svmmeklub  47.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Kjer Rasmussen  2004    353  35.21  1:18.19  2:03.97    2:49.15   
  Hvidovre Svmmeklub  2:51.19                 
                     
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    485  34.33  1:13.44  1:52.72    2:32.17   
  Herlev Svmning  2:31.62                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    342  36.31  1:19.32  2:04.88    2:51.00   
  Herlev Svmning  3:04.41                 
                     
Rikke Parkhi  2006    323  37.33  1:20.98  2:07.36    2:54.20   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Ellen Sofie Jespersen  2007    151  46.68  1:43.18  2:43.61    3:44.29   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:12.62                 
                     
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Lind  2002    475  30.00  1:05.44  1:42.30    2:19.08   
  Hvidovre Svmmeklub  2:19.19                 
                     
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Bayer Christensen  2005    350  34.02  1:13.19  1:54.26    2:33.96   
  Herlev Svmning  2:43.78                 
                     
Viktor Bernstein  2006    327  33.94  1:13.85  1:55.06    2:37.44   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Sofus Norby Larsson  2004    321  33.68  1:14.01  1:56.50    2:38.39   
  Herlev Svmning  2:58.02                 
                     
Elias Elmedyb  2006    298  34.90  1:16.74  2:01.07    2:42.35   
  Herlev Svmning  2:50.20                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005    236  37.26  1:21.58  2:07.98    2:55.64   
  Herlev Svmning  2:56.93                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    624  30.46  1:06.62  1:46.49    2:22.53   
  Hvidovre Svmmeklub  2:24.63                 
                     
Silja Nielsdttir Hansen  2001              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:22.95                 
                     
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Udby Laugesen  2004    432  35.74  1:16.01  2:04.50    2:41.12   
  Hvidovre Svmmeklub  2:49.19                 
                     
Sofie Bak  2003    417  35.89  1:22.06  2:05.76    2:43.03   
  Hvidovre Svmmeklub  2:43.54                 
                     
Signe Bagge Mller  2004    338  37.47  1:23.16  2:16.99    2:54.85   
  Svmmeklubben Syd  2:58.03                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004    324  39.26  1:23.23  2:16.87    2:57.42   
  Hvidovre Svmmeklub  3:07.29                 
                     
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    510  32.62  1:10.84  1:56.39    2:32.45   
  Herlev Svmning  2:29.20                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005    466  35.03  1:13.69  2:00.54    2:37.09   
  Hvidovre Svmmeklub  2:36.07                 
                     
Josephine Frederiksen  2005    460  33.57  1:13.49  2:00.60    2:37.84   
  Svmmeklubben Syd  2:39.32                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    412  36.74  1:21.34  2:06.05    2:43.75   
  Hvidovre Svmmeklub  2:44.38                 
                     
Mie Ankersen  2006    411  33.74  1:14.92  2:05.92    2:43.80   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:44.68                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    393  36.48  1:20.55  2:08.44    2:46.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:43.28                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    368  37.84  1:21.69  2:11.93    2:49.95   
  Herlev Svmning  2:46.06                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    361  36.89  1:23.23  2:11.86    2:51.11   
  Herlev Svmning  2:48.86                 
                     
Sofija Rnne  2006    346  37.90  1:22.80  2:13.72    2:53.55   
  Herlev Svmning  2:49.87                 
                     
10  Kristine Dupont  2007    324  38.68  1:25.09  2:18.32    2:57.36   
  Herlev Svmning  3:00.30                 
                     
11  Karoline Dahl Lewinsky  2006    294  38.66  1:23.34  2:17.58    3:03.23   
  Herlev Svmning  2:58.49                 
                     
12  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    282  39.79  1:25.23  2:22.88    3:05.62   
  Herlev Svmning  3:05.09                 
                     
13  Ellen Sofie Jespersen  2007    195  46.65  1:39.17  2:37.30    3:29.81   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:33.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Samse Borch  1997    478  29.55  1:06.01  1:47.51    2:20.19   
  Hvidovre Svmmeklub  2:13.52                 
                     
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    514  28.09  1:03.67  1:44.77    2:16.78   
  Hvidovre Svmmeklub  2:17.81                 
                     
Ole Hovmand  2003    475  29.83  1:06.57  1:49.21    2:20.50   
  Svmmeklubben Syd  2:21.39                 
                     
Mathias Parkhi  2003    472  30.75  1:08.31  1:49.32    2:20.74   
  Hvidovre Svmmeklub  2:27.20                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    401  31.72  1:10.40  1:53.79    2:28.65   
  SVM Korsr  2:34.61                 
                     
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tue Vestergaard Jrs  2004    444  31.15  1:10.02  1:49.29    2:23.68   
  Svmmeklubben Syd  2:34.18                 
                     
Alexander Slente  2004    443  30.61  1:09.09  1:51.29    2:23.71   
  Svmmeklubben Syd  2:26.18                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    412  31.25  1:09.72  1:53.02    2:27.25   
  Herlev Svmning  2:26.12                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    389  31.47  1:10.40  1:55.07    2:30.07   
  Hvidovre Svmmeklub  2:27.98                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005    287  34.11  1:18.56  2:09.41    2:46.11   
  Hvidovre Svmmeklub  2:53.68                 
                     
Mathias Ankersen  2004    274  35.26  1:17.41  2:08.33    2:48.61   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:47.75                 
                     
Sebastian Aunt  2007    258  36.89  1:19.76  2:11.63    2:52.04   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:02.29                 
                     
Asbjrn Nybroe  2006    252  34.27  1:21.48  2:11.59    2:53.48   
  Hvidovre Svmmeklub  2:57.84                 
                     
Christian Bruus  2006    177  47.90  1:36.74  2:31.21    3:15.21   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:14.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 25, 1500m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Helena Hvid Hansen  2001    563  1:07.93  2:19.22  3:31.43  4:43.92  18:33.66   
  Helsingr Svmmeklub  17:59.15      5:56.67  7:11.23  8:26.40  9:41.50     
          10:56.81  12:12.11  13:27.47  14:43.89     
          16:00.79  17:17.63         
                     
 
Lb 25, 1500m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    423  1:15.61  2:36.27  3:58.15  5:20.40  20:24.95   
  Svmmeklubben Syd  20:35.07      6:43.03  8:05.67  9:28.25  10:51.04     
          12:13.83  13:36.60  15:00.15  16:22.29     
          17:44.69  19:05.53         
                     
 
Lb 25, 1500m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mie Visler  2006    354  1:15.50  2:39.25  4:07.34  5:35.54  21:39.15   
  Herlufsholm Svmmeklub        7:02.77  8:30.23  9:57.36  11:25.99     
          12:55.55  14:26.17  15:58.06  17:22.64     
          18:49.78  20:17.17         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 26, 800m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Gabriel Elmedyb  2004    610  1:01.34  2:07.69  3:14.33  4:21.04  8:42.82   
  Herlev Svmning  9:41.08      5:27.63  6:34.21  7:40.36       
                     
Tobias Bjrnsteen  2005    609  1:02.26  2:08.69  3:15.34  4:21.69  8:43.11   
  Svmmeklubben Syd  8:58.56      5:27.91  6:34.35  7:40.15       
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    489  1:04.87  2:17.10  3:29.43  4:41.73  9:22.66   
  Hvidovre Svmmeklub        5:52.89  7:04.22  8:14.59       
                     
Stefan Rasmussen  2004    483  1:05.93  2:15.65  3:26.22  4:38.01  9:25.03   
  Svmmeklubben Syd  9:57.60      5:50.01  7:01.94  8:14.37       
                     
Johannes Forsbk  2004    417  1:04.63  2:16.53  3:30.73  4:48.69  9:53.33   
  SVM Korsr        6:06.04  7:22.50  8:39.32       
                     
Frederik Skytte Nielsen  2005    382  1:13.60  2:30.44  3:48.03  5:06.16  10:10.86   
  Svmmeklubben Syd        6:23.57  7:40.44  8:57.06       
                     
Sofus Norby Larsson  2004    333  1:12.77  2:34.26  3:54.69  5:15.82  10:39.20   
  Herlev Svmning  13:20.41      6:37.21  7:59.35  9:20.99       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:44   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 27, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2003    535  36.56        1:16.77   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.91                 
                     
 
Lb 27, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    540  36.85        1:16.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:14.06                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    478  38.10        1:19.73   
  Herlev Svmning  1:16.81                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    419  39.38        1:23.32   
  Herlev Svmning  1:24.16                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    418  40.16        1:23.36   
  Hvidovre Svmmeklub  1:26.03                 
                     
Silje Mathiasen  2006    367  41.38        1:27.09   
  SVM Korsr  1:26.35                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006    360  41.45        1:27.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:25.70                 
                     
Frederikke Fisker Jensen  2006    335  41.55        1:29.75   
  Herlev Svmning  1:34.18                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    329  42.82        1:30.29   
  Herlev Svmning  1:27.70                 
                     
Kamille Bentsen  2006    326  42.28        1:30.53   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:26.89                 
                     
10  Sofie Lind  2006    284  45.11        1:34.76   
  Hvidovre Svmmeklub  1:39.45                 
                     
11  Amalie Henriksen  2005    272  44.72        1:36.15   
  Hvidovre Svmmeklub  1:45.67                 
                     
12  Sara Kaiser  2007    171  52.16        1:52.20   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:57.33                 
                     
13  Julie Holm Srensen  2008    63  1:11.62        2:36.27   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:44.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:44 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Owais Hamid  2000    477  32.14        1:11.16   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    419  35.44        1:14.31   
  Hvidovre Svmmeklub  1:17.64                 
                     
Mads Lind  2002    400  35.92        1:15.42   
  Hvidovre Svmmeklub  1:16.62                 
                     
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tue Vestergaard Jrs  2004    450  34.31        1:12.54   
  Svmmeklubben Syd  1:10.00                 
                     
Emil Kruse Enemrke  2005    373  36.19        1:17.22   
  Herlev Svmning  1:16.67                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    348  36.65        1:18.99   
  Hvidovre Svmmeklub  1:20.29                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    294  39.39        1:23.59   
  Herlev Svmning  1:23.52                 
                     
Asbjrn Nybroe  2006    244  41.75        1:28.94   
  Hvidovre Svmmeklub  1:30.35                 
                     
Christian Bruus  2006    177  47.89        1:39.03   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:40.21                 
                     
Sebastian Svenningsen  2006    133  50.53        1:48.92   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:49.05                 
                     
Benjamin Svenningsen  2009    62  1:06.56        2:20.05   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:36.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 29, 200m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Udby Laugesen  2004    459  32.43  1:08.06  1:45.65    2:23.11   
  Hvidovre Svmmeklub  2:27.35                 
                     
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    418  33.98  1:11.99  1:50.83    2:27.69   
  Svmmeklubben Syd  2:31.63                 
                     
Mille Scheel  2003    402  33.27  1:10.86  1:49.78    2:29.53   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:27.75                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004    397  33.99  1:11.59  1:51.29    2:30.18   
  Hvidovre Svmmeklub  2:42.29                 
                     
 
Lb 29, 200m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Dann-Nielsen  2005    582  30.97  1:04.02  1:38.55    2:12.20   
  Hvidovre Svmmeklub  2:14.13                 
                     
Elida Thornsen  2005    539  31.54  1:05.93  1:40.96    2:15.67   
  SVM Korsr  2:16.87                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    477  32.54  1:09.43  1:45.81    2:21.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:22.16                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    425  33.40  1:10.51  1:48.98    2:26.81   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:25.67                 
                     
Mie Ankersen  2006    414  33.79  1:11.22  1:50.25    2:28.13   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:26.46                 
                     
Mie Visler  2006    373  33.44  1:11.48  1:52.14    2:33.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:30.92                 
                     
Sofie Lind  2006    317  35.55  1:15.42  1:58.55    2:41.90   
  Hvidovre Svmmeklub  2:59.78                 
                     
Sigrn Birgisdottir  2007    241  39.04  1:24.94  2:12.31    2:57.25   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:03.39                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    235  38.59  1:24.36  2:12.01    2:58.82   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:06.94                 
                     
Kristine Dupont  2007              DSQ  Tyvstart 
  Herlev Svmning  2:44.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Haugrd Hansen  2000    557  28.38  59.12  1:30.21    2:00.71   
  Hvidovre Svmmeklub  2:00.52                 
                     
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Hovmand  2003    573  28.23  58.97  1:29.78    1:59.62   
  Svmmeklubben Syd  2:00.14                 
                     
Oscar Cleemann  2003    467  29.15  1:02.46  1:36.20    2:08.08   
  Hvidovre Svmmeklub  2:10.46                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    414  30.80  1:04.62  1:39.31    2:13.25   
  SVM Korsr  2:15.03                 
                     
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Bjrnsteen  2005    493  28.99  1:00.85  1:33.58    2:05.77   
  Svmmeklubben Syd  2:02.87                 
                     
Ettore Pesci  2004    481  29.46  1:01.45  1:34.58    2:06.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:09.38                 
                     
Alexander Slente  2004    466  29.09  1:01.63  1:35.23    2:08.14   
  Svmmeklubben Syd  2:08.21                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    458  29.69  1:02.54  1:35.94    2:08.91   
  Herlev Svmning  2:16.07                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    443  30.62  1:03.72  1:37.21    2:10.26   
  Hvidovre Svmmeklub  2:11.08                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    441  28.52  1:01.93  1:36.57    2:10.49   
  SVM Korsr  2:15.96                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005    427  30.81  1:04.36  1:38.74    2:11.86   
  SVM Korsr  2:14.51                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    410  31.02  1:05.13  1:40.14    2:13.68   
  Svmmeklubben Syd  2:12.93                 
                     
Viktor Bernstein  2006    386  31.14  1:07.03  1:41.88    2:16.42   
  Hvidovre Svmmeklub  2:22.94                 
                     
10  Magnus Hartmann Mortensen  2005    353  31.97  1:07.97  1:44.62    2:20.50   
  Hvidovre Svmmeklub  2:35.19                 
                     
11  Mathias Bidsted Hansen  2006    269  34.75  1:14.60  1:55.05    2:33.78   
  Hvidovre Svmmeklub  2:35.79                 
                     
12  Emil Lejblle  2007    218  37.15  1:20.38  2:03.22    2:44.96   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:47.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:40   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    553          29.70   
  Hvidovre Svmmeklub  30.22                 
Cecilie Elkjr  2001    547          29.81   
  Hvidovre Svmmeklub  29.32                 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Devantier  2004    414          32.69   
  Hvidovre Svmmeklub  32.63                 
Mie Bidsted Hansen  2003    411          32.78   
  Hvidovre Svmmeklub  33.23                 
Signe Bagge Mller  2004    349          34.62   
  Svmmeklubben Syd  36.38                 
Laura Sonne Steen  2004    272          37.60   
  Hvidovre Svmmeklub  38.19                 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    559          29.59   
  Herlev Svmning  29.61                 
Signe Eie  2005    456          31.67   
  Herlev Svmning  32.83                 
Sara Kaarup Andersen  2006    384          33.53   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.33                 
Rikke Parkhi  2006    368          34.01   
  Hvidovre Svmmeklub  34.47                 
Ellen Simoni Alfast  2006    358          34.32   
  Herlev Svmning  34.55                 
Silje Mathiasen  2006    331          35.24   
  SVM Korsr  34.78                 
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    320          35.62   
  Hvidovre Svmmeklub  37.43                 
Kamille Bentsen  2006    301          36.34   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.11                 
Sophie Hartwig-Porsdal  2006    273          37.55   
  Herlev Svmning  38.00                 
10  Sara Kaiser  2007    109          50.91   
  Herlufsholm Svmmeklub  50.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:40 
 
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:41   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    528          26.96   
  Hvidovre Svmmeklub  26.86                 
Oscar Cleemann  2003    494          27.56   
  Hvidovre Svmmeklub  28.00                 
Mads Lind  2002    434          28.78   
  Hvidovre Svmmeklub  29.13                 
Mathias Parkhi  2003    409          29.36   
  Hvidovre Svmmeklub  30.13                 
 
Lb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    448          28.49   
  Herlev Svmning  28.93                 
Tobias Rehder Knudsen  2005    422          29.05   
  SVM Korsr  29.67                 
Johannes Forsbk  2004    379          30.11   
  SVM Korsr  29.70                 
Elias Elmedyb  2006    377          30.16   
  Herlev Svmning  30.48                 
Konrad Clausen  2005    375          30.21   
  SVM Korsr  31.74                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    373          30.26   
  Hvidovre Svmmeklub  31.37                 
Marius Kjr Hoelgaard  2004    361          30.60   
  Hvidovre Svmmeklub  30.91                 
Tue Vestergaard Jrs  2004    343          31.14   
  Svmmeklubben Syd  32.60                 
Viktor Bernstein  2006    334          31.41   
  Hvidovre Svmmeklub  32.06                 
10  Mathias Toft Cortsen  2005    291          32.86   
  Herlev Svmning  34.23                 
11  Magnus Hartmann Mortensen  2005    265          33.93   
  Hvidovre Svmmeklub  40.57                 
12  Mathias Ankersen  2004    263          34.02   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.69                 
13  Asbjrn Nybroe  2006    262          34.03   
  Hvidovre Svmmeklub  33.33                 
14  Sebastian Aunt  2007    226          35.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  42.28                 
15  Frederik Skytte Nielsen  2005    218          36.19   
  Svmmeklubben Syd  36.95                 
16  Emil Lejblle  2007    146          41.35   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.02                 
17  Sebastian Svenningsen  2006    106          45.92   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.49                 
18  Benjamin Svenningsen  2009    37          1:05.13   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:06.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:41 
 
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Elkjr  2001    555  33.12        1:06.94   
  Hvidovre Svmmeklub  1:05.63                 
                     
 
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Bidsted Hansen  2003    430  36.14        1:12.89   
  Hvidovre Svmmeklub  1:13.06                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    418  35.74        1:13.58   
  Hvidovre Svmmeklub  1:12.64                 
                     
Ida Bruhn  2004    410  35.83        1:14.05   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:14.78                 
                     
Mille Scheel  2003    397  36.52        1:14.83   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:11.38                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004    294  40.33        1:22.72   
  Hvidovre Svmmeklub  1:30.75                 
                     
 
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Dann-Nielsen  2005    513  33.94        1:08.74   
  Hvidovre Svmmeklub  1:10.32                 
                     
Josephine Thomsen  2005    509  34.19        1:08.88   
  Herlev Svmning  1:07.06                 
                     
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    493  34.20        1:09.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.83                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    438  35.06        1:12.45   
  Herlev Svmning  1:11.54                 
                     
Signe Eie  2005    409  36.07        1:14.10   
  Herlev Svmning  1:12.81                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    394  35.77        1:15.03   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:15.29                 
                     
Elida Thornsen  2005    382  36.70        1:15.79   
  SVM Korsr  1:17.46                 
                     
Mie Ankersen  2006    376  37.32        1:16.23   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:15.91                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    353  37.79        1:17.80   
  Herlev Svmning  1:17.85                 
                     
10  Karoline Dahl Lewinsky  2006    323  38.94        1:20.20   
  Herlev Svmning  1:25.30                 
                     
11  Kamille Bentsen  2006    321  39.66        1:20.29   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:18.17                 
                     
12  Sofija Rnne  2006    318  39.32        1:20.61   
  Herlev Svmning  1:21.57                 
                     
13  Mie Visler  2006    303  40.25        1:21.92   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:23.16                 
                     
14  Frederikke Fisker Jensen  2006    265  41.42        1:25.59   
  Herlev Svmning  1:30.31                 
                     
15  Kristine Dupont  2007    241  42.76        1:28.41   
  Herlev Svmning  1:25.70                 
                     
16  Sigrn Birgisdottir  2007    202  46.06        1:33.72   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:39.03                 
                     
17  Ellen Sofie Jespersen  2007    196  45.08        1:34.66   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
18  Silje Rud Pedersen  2007    167  48.69        1:39.87   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:40.54                 
                     
19  Julie Holm Srensen  2008    93  57.10        2:01.41   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:56.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Lb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangr  Hvidovre Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 maj 2019         
 
 
Lb 34, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    469  30.50        1:02.92   
  Hvidovre Svmmeklub  1:02.57                 
                     
 
Lb 34, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    405  32.16        1:06.04   
  Hvidovre Svmmeklub  1:06.51                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    391  32.78        1:06.86   
  Herlev Svmning  1:08.02                 
                     
Konrad Clausen  2005    344  33.88        1:09.76   
  SVM Korsr  1:09.89                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    337  34.34        1:10.22   
  Hvidovre Svmmeklub  1:12.53                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    331  33.70        1:10.63   
  Herlev Svmning  1:11.50                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    315  34.69        1:11.84   
  SVM Korsr  1:15.77                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004    293  36.47        1:13.60   
  Herlev Svmning  1:17.43                 
                     
Sebastian Aunt  2007    221  40.38        1:20.79   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:20.06                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006    204  40.31        1:23.02   
  Hvidovre Svmmeklub  1:23.40                 
                     
10  Sebastian Svenningsen  2006    162  43.92        1:29.66   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:32.78                 
                     
11  Christian Bruus  2006    148  45.52        1:32.37   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:35.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner