Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag 15:00
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Thomasen | 2008 | 226 | 44.24 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.43 | |||||||||
2 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 220 | 44.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
3 | Lærke Svenstrup | 2008 | 168 | 48.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Kristensen | 2008 | 150 | 50.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.32 | |||||||||
5 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 141 | 51.74 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 134 | 52.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 99 | 58.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.78 | |||||||||
8 | Lone van der Hagen | 2009 | 43 | 1:16.82 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 473 | 34.61 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.67 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 462 | 34.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 428 | 35.80 | ||||||
H2Odense | 35.91 | |||||||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 385 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.13 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 378 | 37.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
6 | Ida Rønnow | 2006 | 370 | 37.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aabybro Idrætsforening | 36.95 | |||||||||
7 | Anna Ancker | 2006 | 362 | 37.85 | ||||||
Aarhus Swim | 38.05 | |||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 348 | 38.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | 341 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.16 | |||||||||
10 | Maria Lysgaard | 2006 | 335 | 38.82 | ||||||
Aarhus Swim | 40.71 | |||||||||
11 | Therese J Helt | 2006 | 333 | 38.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.02 | |||||||||
12 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 333 | 38.92 | ||||||
Aarhus Swim | 38.44 | |||||||||
13 | Olivia Mørch | 2006 | 331 | 39.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.18 | |||||||||
14 | Paula Lindberg | 2007 | 320 | 39.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
15 | Neya Damgaard | 2007 | 316 | 39.59 | ||||||
Brønderslev SK08 | 41.15 | |||||||||
16 | Patricia Nættermann | 2007 | 303 | 40.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.74 | |||||||||
17 | Laura Wittenhagen | 2006 | 289 | 40.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
17 | Sofia Jørgensen | 2006 | 289 | 40.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.16 | |||||||||
19 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 276 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.23 | |||||||||
20 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 267 | 41.88 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 43.14 | |||||||||
21 | Edita Nisic | 2007 | 238 | 43.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.42 | |||||||||
22 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 236 | 43.65 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 44.36 | |||||||||
23 | Ida K. Laursen | 2007 | 227 | 44.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
24 | Anna Sigdestad | 2007 | 226 | 44.24 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 48.46 | |||||||||
24 | Ida Jensen | 2006 | 226 | 44.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.04 | |||||||||
26 | Signe Broe Larsen | 2007 | 218 | 44.81 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.00 | |||||||||
27 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 217 | 44.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.36 | |||||||||
28 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 191 | 46.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.82 | |||||||||
29 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 186 | 47.23 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 174 | 48.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.16 | |||||||||
31 | Reinike Veenstra | 2006 | 172 | 48.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.63 | |||||||||
32 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 172 | 48.48 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 49.84 | |||||||||
33 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 165 | 49.12 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 51.15 | |||||||||
34 | Clara Møller Skatka | 2007 | 162 | 49.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.80 | |||||||||
35 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 151 | 50.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.21 | |||||||||
- | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 49.84 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 574 | 32.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.79 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 564 | 32.64 | ||||||
Aarhus Swim | 31.73 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 556 | 32.80 | ||||||
Aarhus Swim | 34.80 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 525 | 33.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | 486 | 34.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 477 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 470 | 34.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
8 | Selma Skipper | 2004 | 468 | 34.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 463 | 34.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.91 | |||||||||
10 | Anna Varming | 2005 | 463 | 34.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
11 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 458 | 34.99 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.30 | |||||||||
12 | Louise Sunesen | 2005 | 457 | 35.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 454 | 35.09 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.35 | |||||||||
14 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 431 | 35.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.29 | |||||||||
15 | Stine Mejdahl | 2005 | 430 | 35.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
16 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 414 | 36.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.91 | |||||||||
17 | Karoline Iversen | 2005 | 414 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.39 | |||||||||
18 | Cassandra Spring | 2005 | 413 | 36.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.77 | |||||||||
19 | Mathilde Thirup | 2005 | 403 | 36.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.17 | |||||||||
20 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 385 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.78 | |||||||||
21 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 381 | 37.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
22 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 379 | 37.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.47 | |||||||||
23 | Dicte Lund | 2004 | 372 | 37.49 | ||||||
Aarhus Swim | 37.10 | |||||||||
24 | Freja Bjørn | 2005 | 370 | 37.58 | ||||||
Aarhus Swim | 37.82 | |||||||||
25 | Tilde Søe Bach | 2005 | 365 | 37.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
26 | Thea Brøndum | 2004 | 354 | 38.11 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.21 | |||||||||
27 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 345 | 38.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.23 | |||||||||
28 | Mie Asmussen | 2005 | 342 | 38.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.47 | |||||||||
29 | Mathilde Møller | 2004 | 332 | 38.93 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.09 | |||||||||
30 | Emilia Glisic | 2005 | 320 | 39.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.32 | |||||||||
31 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 314 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.35 | |||||||||
32 | Kristin Hals | 2005 | 311 | 39.80 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 37.19 | |||||||||
33 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 311 | 39.81 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.31 | |||||||||
34 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 295 | 40.52 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.89 | |||||||||
35 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 286 | 40.94 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.34 | |||||||||
36 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 200 | 46.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.01 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 676 | 30.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 575 | 32.43 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | 510 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 489 | 34.24 | ||||||
Aarhus Swim | 34.05 | |||||||||
5 | Signe Thomsen | 2003 | 478 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.52 | |||||||||
6 | Selma Lindberg | 2003 | 475 | 34.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | 462 | 34.88 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 460 | 34.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.31 | |||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 440 | 35.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
10 | Cecilie V Jensen | 2002 | 431 | 35.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.72 | |||||||||
11 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 411 | 36.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.76 | |||||||||
12 | Annie Mushom | 2002 | 406 | 36.42 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 35.06 | |||||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 380 | 37.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.63 | |||||||||
14 | Laura Madsen | 2002 | 370 | 37.57 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 368 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.39 | |||||||||
16 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 339 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.65 | |||||||||
17 | Emma Jensen | 2003 | 337 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.17 | |||||||||
18 | Sara Straume | 2003 | 312 | 39.77 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.82 | |||||||||
19 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 267 | 41.87 | ||||||
H.G.F. Svømning | 43.34 | |||||||||
20 | Signe Møller Winther | 2002 | 226 | 44.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.84 | |||||||||
21 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 220 | 44.67 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 42.05 | |||||||||
22 | Caroline Krogh | 2002 | 215 | 44.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
23 | Louise Bast Aaby | 1998 | 119 | 54.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 52.39 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DSQ | sw 6.3 ej brudt v/15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:50 |