Resultat för Laviaarit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
631 |
29.00 |
1:04.88 |
1:42.81 |
|
2:12.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
586 |
28.22 |
1:04.77 |
1:44.36 |
|
2:16.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
471 |
30.37 |
1:08.65 |
1:53.51 |
|
2:26.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Repo |
2003 |
|
458 |
32.58 |
1:13.05 |
1:51.58 |
|
2:27.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Airas |
2003 |
|
447 |
31.54 |
1:11.94 |
1:55.67 |
|
2:29.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
439 |
31.92 |
1:12.01 |
1:54.83 |
|
2:29.91 |
|
|
Salon Uimarit |
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
419 |
31.63 |
1:12.92 |
1:58.49 |
|
2:32.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Koskinen |
2004 |
|
416 |
32.98 |
1:12.85 |
1:57.87 |
|
2:32.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
412 |
34.87 |
1:15.64 |
1:57.91 |
|
2:33.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Marjala |
2003 |
|
410 |
31.60 |
1:12.42 |
1:58.79 |
|
2:33.34 |
|
|
Simmis Wanda |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aku Hyrsylä |
2003 |
|
343 |
32.15 |
1:15.99 |
2:04.26 |
|
2:42.84 |
|
|
Salon Uimarit |
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
336 |
35.30 |
1:16.35 |
2:05.60 |
|
2:43.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Lehtonen |
2003 |
|
313 |
36.46 |
1:20.11 |
2:08.36 |
|
2:47.77 |
|
|
Vanders |
2:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aaro Tenhu |
2004 |
|
299 |
34.81 |
1:21.83 |
2:12.55 |
|
2:50.33 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jan Byskov |
2004 |
|
292 |
36.94 |
1:25.66 |
2:14.66 |
|
2:51.70 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
291 |
34.56 |
1:22.29 |
2:13.75 |
|
2:51.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joona Saarnio |
2004 |
|
276 |
36.94 |
1:26.31 |
2:14.19 |
|
2:55.06 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Egor Malyshkov |
2003 |
|
273 |
32.65 |
1:19.37 |
2:14.60 |
|
2:55.71 |
|
|
Salon Uimarit |
2:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
250 |
37.65 |
1:24.55 |
2:20.06 |
|
3:00.94 |
|
|
Simmis Wanda |
3:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jesse Virkkala |
2004 |
|
240 |
37.22 |
1:26.26 |
2:21.96 |
|
3:03.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aleksi Rissanen |
2004 |
|
224 |
43.91 |
1:33.93 |
2:25.46 |
|
3:07.44 |
|
|
Simmis Wanda |
3:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aki Eetu Petteri Raitala |
2004 |
|
224 |
40.17 |
1:30.36 |
2:26.27 |
|
3:07.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Arttu Anttonen |
2004 |
|
195 |
39.39 |
1:28.82 |
2:30.91 |
|
3:16.58 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Rasinmäki |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
619 |
27.96 |
1:03.68 |
1:41.84 |
|
2:13.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
575 |
28.54 |
1:05.45 |
1:46.70 |
|
2:17.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
571 |
28.49 |
1:03.66 |
1:45.73 |
|
2:17.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isak Gramén |
2001 |
|
546 |
28.23 |
1:04.15 |
1:44.99 |
|
2:19.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
515 |
29.75 |
1:07.60 |
1:49.58 |
|
2:22.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
507 |
29.48 |
1:07.30 |
1:51.01 |
|
2:22.88 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
496 |
29.23 |
1:06.15 |
1:49.93 |
|
2:24.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Harald Åström |
2001 |
|
421 |
33.26 |
1:15.47 |
1:57.79 |
|
2:31.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
356 |
29.23 |
1:10.66 |
1:57.89 |
|
2:40.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Einto |
2001 |
|
330 |
30.23 |
1:14.12 |
2:00.18 |
|
2:44.94 |
|
|
Vanders |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Annala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:14 |
|