Results for Danbolig SunSwim 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danbolig SunSwim 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Solrød | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Solrød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Audi Amager |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sunswim 1 | 2008 | Solrød Svømmeklub | 2:31.03 | ||||||
Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Sophie Harff Laursen | 2008 | 39.15 | 1:19.57 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 32.82 | 1:52.39 | |||||||
Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 38.64 | 2:31.03 | |||||||
2 | T3 Piger 1 | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.76 | ||||||
Aimée Overby Traberg | 2009 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 38.92 | 1:14.84 | |||||||
Asta Lukowski | 2010 | 39.53 | 1:54.37 | |||||||
Andrea Lage | 2009 | 40.39 | 2:34.76 | |||||||
3 | Skjoldmøer 1 | 2008 | Roskilde Svømning | 2:41.42 | ||||||
Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 39.67 | 1:16.18 | |||||||
Ella Palmund | 2008 | 41.86 | 1:58.04 | |||||||
Marie Meier Vestermann | 2008 | 43.38 | 2:41.42 | |||||||
4 | T3 Piger 2 | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.63 | ||||||
Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Josephine S. Christensen | 2009 | 38.14 | 1:17.43 | |||||||
Elisabeth Thastum | 2010 | 42.64 | 2:00.07 | |||||||
Ida Hansen | 2010 | 43.56 | 2:43.63 | |||||||
5 | Herlev Talent Piger 1 | 2008 | Herlev Svømning | 2:55.19 | ||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Amalie Witt | 2010 | 54.86 | 1:37.54 | |||||||
Ana Bogdanovic | 2008 | 37.33 | 2:14.87 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 40.32 | 2:55.19 | |||||||
6 | Sunswim 2 | 2009 | Solrød Svømmeklub | 2:57.59 | ||||||
Caroline Milling | 2009 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Monique Haack | 2009 | 44.68 | 1:26.53 | |||||||
Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 46.53 | 2:13.06 | |||||||
Amalie Vogt Monberg | 2010 | 44.53 | 2:57.59 | |||||||
7 | Skjoldmøer 2 | 2009 | Roskilde Svømning | 3:41.89 | ||||||
Liva Holst Klarskov | 2009 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Karoline Hauch | 2009 | 46.30 | 1:31.05 | |||||||
Lærke Lind-Jensen | 2009 | 1:13.84 | 2:44.89 | |||||||
Rosa Borch | 2009 | 57.00 | 3:41.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Solrød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |