Tulokset Danbolig SunSwim 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danbolig SunSwim 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Solrød | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Solrød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: ICV-ADD Travel |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.02 | ||||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 33.62 | ||||||
3 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.78 | ||||||
4 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 37.78 | ||||||
5 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.05 | ||||||
6 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.08 | ||||||
7 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.53 | ||||||
8 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.71 | ||||||
9 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 43.01 | ||||||
10 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 45.24 | ||||||
11 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | Herlev Svømning | 51.66 | ||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4. tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Sponsor: ICV-ADD Travel |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 39.92 | ||||||
2 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | 41.43 | ||||||
3 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 49.82 | ||||||
4 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 50.18 | ||||||
- | Alberte Sol Nilsson | 2008 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | SW8.4 esb v 50 m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Sponsor: ICV-ADD Travel |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 44.22 | ||||||
2 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 51.28 | ||||||
3 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 53.53 | ||||||
4 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 59.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Solrød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |