2021-12-09   13:38:25
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Vantaa Games

Below are all results from the competition shown by session.

Aamu klo 9:00

Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 109 54.26
2 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit 95 56.79 +2.53
3 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 79 1:00.39 +6.13
4 Jesper Arvela 2010 Hyvinkään Uimaseura 35 1:18.91 +24.65
- Sebastian Paukkunen 2010 Vanders DSQ SW7.5
- Konsta Hiltunen 2009 Hyvinkään Uimaseura DSQ SW7.2
- Valtteri Vaahtola 2009 Vanders DSQ SW7.2
- Kevin Kajava 2009 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 185 45.53
2 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo 182 45.73 +0.20
3 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo 181 45.87 +0.34
4 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 130 51.20 +5.67
5 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 129 51.30 +5.77
6 Joel Wahlman 2008 Vanders 125 51.87 +6.34
7 Tomas Leinonen 2008 Cetus Espoo 121 52.38 +6.85
8 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 121 52.40 +6.87
9 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 118 52.79 +7.26
10 Mario Valero De La Iglesia 2008 Cetus Espoo 117 52.97 +7.44
11 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 110 54.15 +8.62
12 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 98 56.22 +10.69
13 Lauri Rantsi 2008 Vanders 94 57.05 +11.52
14 Konstantin Terekhov 2008 Vanders 88 58.30 +12.77
15 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 85 58.87 +13.34
16 Onni Tuohino 2008 Vanders 84 59.23 +13.70
17 Arttu Kuusela 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 75 1:01.29 +15.76
18 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 74 1:01.81 +16.28
19 Simo Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi 72 1:02.21 +16.68
20 Onni Harja 2008 Cetus Espoo 68 1:03.53 +18.00
21 Thomas Brutel 2008 Cetus Espoo 67 1:03.82 +18.29
22 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani 52 1:09.25 +23.72
23 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda 45 1:12.61 +27.08
- Esa Währn 2008 Vanders DSQ SW4.4
- Atte Malinen 2008 Cetus Espoo DSQ SW7.2
- Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DSQ SW7.2
- Samu Uljas 2007 Cetus Espoo DNS
- Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Antti Musikka 2005 Vanders 434 34.25
2 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja 244 41.49 +7.24
3 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura 205 43.94 +9.69
4 Casper Häll 2005 Heinolan Isku 192 44.95 +10.70
5 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat 188 45.27 +11.02
6 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 133 50.81 +16.56
7 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo 101 55.55 +21.30
8 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 91 57.58 +23.33
9 Matti Vahtola 2006 Cetus Espoo 90 57.83 +23.58
10 Lauri Turunen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 88 58.23 +23.98
- Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ SW7.6
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 Vanders 416 34.74
2 Miska Törmi 2004 Octopus Lohja 387 35.58 +0.84
3 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku 369 36.17 +1.43
4 Joona Lehtonen 2003 Vanders 352 36.72 +1.98
5 Henri Erlund 2003 HTU Stadi 221 42.91 +8.17
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 618 30.46
2 Ville Lindfors 1976 Vanders 476 33.22 +2.76
3 Eetu Einto 2001 Vanders 457 33.68 +3.22
- Mikko Junninen 1989 Vanders DSQ SW7.5
- Onni Järvinen 2002 HTU Stadi DNS
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
2019-05-26 15.03.34 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner