2021-12-02   22:10:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Ilta klo 15:00

Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 350 1:30.98
50m: 43.87
100m: 1:30.98
(47.11)
2 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 269 1:39.25 +8.27
50m: 47.74
100m: 1:39.25
(51.51)
3 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 250 1:41.77 +10.79
50m: 48.20
100m: 1:41.77
(53.57)
4 Friida Prittinen 2008 Vanders 238 1:43.45 +12.47
50m: 49.46
100m: 1:43.45
(53.99)
5 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 217 1:46.60 +15.62
50m: 50.89
100m: 1:46.60
(55.71)
6 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda 217 1:46.63 +15.65
50m: 50.70
100m: 1:46.63
(55.93)
7 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 216 1:46.80 +15.82
50m: 51.00
100m: 1:46.80
(55.80)
8 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 203 1:48.95 +17.97
50m: 50.59
100m: 1:48.95
(58.36)
9 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo 197 1:50.17 +19.19
50m: 51.01
100m: 1:50.17
(59.16)
10 Kea-erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki 193 1:50.96 +19.98
50m: 54.06
100m: 1:50.96
(56.90)
11 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 192 1:51.08 +20.10
50m: 54.03
100m: 1:51.08
(57.05)
12 Paulina Pessi 2008 Lappeenrannan Uimarit 189 1:51.58 +20.60
50m: 53.36
100m: 1:51.58
(58.22)
13 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 189 1:51.70 +20.72
50m: 54.16
100m: 1:51.70
(57.54)
14 Vanja Ilieva 2008 Vanders 179 1:53.72 +22.74
50m: 53.47
100m: 1:53.72
(1:00.25)
15 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti 173 1:54.90 +23.92
50m: 56.36
100m: 1:54.90
(58.54)
16 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 173 1:55.06 +24.08
50m: 56.37
100m: 1:55.06
(58.69)
17 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo 172 1:55.18 +24.20
50m: 55.21
100m: 1:55.18
(59.97)
18 Jade Jyrävä 2008 Vanders 167 1:56.40 +25.42
50m: 54.42
100m: 1:56.40
(1:01.98)
19 Nora Ilieva 2008 Vanders 163 1:57.33 +26.35
50m: 56.51
100m: 1:57.33
(1:00.82)
20 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 161 1:57.88 +26.90
50m: 56.57
100m: 1:57.88
(1:01.31)
21 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo 148 2:01.04 +30.06
50m: 58.02
100m: 2:01.04
(1:03.02)
22 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo 117 2:10.89 +39.91
50m: 1:01.40
100m: 2:10.89
(1:09.49)
23 Alma Mänttäri 2009 Cetus Espoo 111 2:13.08 +42.10
50m: 1:04.33
100m: 2:13.08
(1:08.75)
24 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo 111 2:13.38 +42.40
50m: 1:03.42
100m: 2:13.38
(1:09.96)
Event official at: 25.5.2019 18.50.19
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Kiviranta 2006 Vanders 436 1:24.55
50m: 39.75
100m: 1:24.55
(44.80)
2 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo 361 1:30.04 +5.49
50m: 43.37
100m: 1:30.04
(46.67)
3 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 358 1:30.27 +5.72
50m: 43.18
100m: 1:30.27
(47.09)
4 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 311 1:34.59 +10.04
50m: 44.99
100m: 1:34.59
(49.60)
5 Sofia Chadromtseva 2006 Uimaseura Aquila 305 1:35.18 +10.63
50m: 45.61
100m: 1:35.18
(49.57)
6 Veera Oila 2007 Vanders 282 1:37.74 +13.19
50m: 46.50
100m: 1:37.74
(51.24)
7 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo 282 1:37.76 +13.21
50m: 45.74
100m: 1:37.76
(52.02)
8 Iisa-erika Auranen 2007 Uimaseura Aquila 272 1:38.87 +14.32
50m: 46.99
100m: 1:38.87
(51.88)
9 Venla Almira 2006 Simmis Grani 257 1:40.79 +16.24
50m: 49.52
100m: 1:40.79
(51.27)
10 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 256 1:40.93 +16.38
50m: 49.06
100m: 1:40.93
(51.87)
11 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 255 1:41.06 +16.51
50m: 49.79
100m: 1:41.06
(51.27)
12 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 250 1:41.69 +17.14
50m: 47.72
100m: 1:41.69
(53.97)
13 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 250 1:41.76 +17.21
50m: 48.67
100m: 1:41.76
(53.09)
14 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 236 1:43.64 +19.09
50m: 48.19
100m: 1:43.64
(55.45)
15 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda 231 1:44.44 +19.89
50m: 48.97
100m: 1:44.44
(55.47)
16 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 229 1:44.74 +20.19
50m: 49.84
100m: 1:44.74
(54.90)
17 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 225 1:45.29 +20.74
50m: 50.86
100m: 1:45.29
(54.43)
18 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 225 1:45.36 +20.81
50m: 48.76
100m: 1:45.36
(56.60)
19 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura 220 1:46.21 +21.66
50m: 50.47
100m: 1:46.21
(55.74)
20 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 215 1:47.04 +22.49
50m: 51.13
100m: 1:47.04
(55.91)
21 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi 210 1:47.74 +23.19
50m: 51.54
100m: 1:47.74
(56.20)
22 Enne Rautio 2007 Lappeenrannan Uimarit 209 1:47.91 +23.36
50m: 51.40
100m: 1:47.91
(56.51)
23 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 179 1:53.61 +29.06
50m: 54.23
100m: 1:53.61
(59.38)
24 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit 170 1:55.69 +31.14
50m: 54.96
100m: 1:55.69
(1:00.73)
25 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 162 1:57.52 +32.97
50m: 55.56
100m: 1:57.52
(1:01.96)
- Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DSQ SW 7.2
- Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda DNS
Event official at: 25.5.2019 18.50.19
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Strandberg 2005 Vanders 506 1:20.46
50m: 37.86
100m: 1:20.46
(42.60)
2 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 457 1:23.21 +2.75
50m: 40.07
100m: 1:23.21
(43.14)
3 Essi Loponen 2004 Simmis Wanda 452 1:23.53 +3.07
50m: 39.17
100m: 1:23.53
(44.36)
4 Ronja Nevanko 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 451 1:23.61 +3.15
50m: 39.11
100m: 1:23.61
(44.50)
5 Melissa Miettinen 2005 Helsingin Uimarit 418 1:25.73 +5.27
50m: 40.49
100m: 1:25.73
(45.24)
6 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura 413 1:26.08 +5.62
50m: 40.37
100m: 1:26.08
(45.71)
7 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo 409 1:26.36 +5.90
50m: 40.69
100m: 1:26.36
(45.67)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo 399 1:27.07 +6.61
50m: 41.73
100m: 1:27.07
(45.34)
9 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 379 1:28.61 +8.15
50m: 41.76
100m: 1:28.61
(46.85)
10 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki 356 1:30.42 +9.96
50m: 42.70
100m: 1:30.42
(47.72)
11 Emma Lönnberg 2005 Cetus Espoo 335 1:32.26 +11.80
50m: 43.48
100m: 1:32.26
(48.78)
12 Ronja Ruottinen 2005 Mikkelin Uimaseura 315 1:34.24 +13.78
50m: 44.42
100m: 1:34.24
(49.82)
13 Laura Punkkinen 2005 Voikkaan Viesti 293 1:36.45 +15.99
50m: 45.94
100m: 1:36.45
(50.51)
14 Nelli Hytti 2005 Lappeenrannan Uimarit 261 1:40.23 +19.77
50m: 46.68
100m: 1:40.23
(53.55)
15 Iina Kukkonen 2005 Mikkelin Uimaseura 238 1:43.45 +22.99
50m: 47.92
100m: 1:43.45
(55.53)
16 Inkeri Laakkonen 2005 Voikkaan Viesti 224 1:45.51 +25.05
50m: 49.39
100m: 1:45.51
(56.12)
17 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 165 1:56.75 +36.29
50m: 56.86
100m: 1:56.75
(59.89)
Event official at: 25.5.2019 18.50.19
Event 29, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit 474 1:22.23
50m: 38.76
100m: 1:22.23
(43.47)
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 469 1:22.51 +0.28
50m: 39.01
100m: 1:22.51
(43.50)
3 Jennifer Sallinen 2003 HTU Stadi 434 1:24.66 +2.43
50m: 40.33
100m: 1:24.66
(44.33)
4 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 396 1:27.28 +5.05
50m: 41.90
100m: 1:27.28
(45.38)
5 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo 365 1:29.71 +7.48
50m: 42.21
100m: 1:29.71
(47.50)
Event official at: 25.5.2019 18.50.19
2019-05-25 18.53.21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner