2021-12-07   04:39:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Ilta klo 15:00

Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Akseli Kellman 2007 Mikkelin Uimaseura 206 3:12.82
50m: 44.97
100m: 1:35.76
(50.79)
150m: 2:30.51
(54.75)
200m: 3:12.82
(42.31)
2 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 204 3:13.38 +0.56
50m: 44.34
100m: 1:34.73
(50.39)
150m: 2:31.02
(56.29)
200m: 3:13.38
(42.36)
3 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura 204 3:13.51 +0.69
50m: 42.80
100m: 1:36.97
(54.17)
150m: 2:28.75
(51.78)
200m: 3:13.51
(44.76)
4 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda 201 3:14.53 +1.71
50m: 47.00
100m: 1:35.67
(48.67)
150m: 2:33.59
(57.92)
200m: 3:14.53
(40.94)
5 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja 199 3:15.14 +2.32
50m: 45.93
100m: 1:36.75
(50.82)
150m: 2:31.11
(54.36)
200m: 3:15.14
(44.03)
6 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 199 3:15.19 +2.37
50m: 44.30
100m: 1:36.12
(51.82)
150m: 2:32.53
(56.41)
200m: 3:15.19
(42.66)
7 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo 187 3:19.00 +6.18
50m: 46.10
100m: 1:37.51
(51.41)
150m: 2:38.96
(1:01.45)
200m: 3:19.00
(40.04)
8 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo 183 3:20.74 +7.92
50m: 47.52
100m: 1:37.01
(49.49)
150m: 2:40.89
(1:03.88)
200m: 3:20.74
(39.85)
9 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti 182 3:20.98 +8.16
50m: 48.77
100m: 1:41.39
(52.62)
150m: 2:36.00
(54.61)
200m: 3:20.98
(44.98)
10 Topias Toivanen 2007 Cetus Espoo 179 3:22.18 +9.36
50m: 43.87
100m: 1:35.62
(51.75)
150m: 2:40.00
(1:04.38)
200m: 3:22.18
(42.18)
11 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit 174 3:24.12 +11.30
50m: 47.68
100m: 1:42.21
(54.53)
150m: 2:36.64
(54.43)
200m: 3:24.12
(47.48)
12 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 168 3:26.22 +13.40
50m: 44.81
100m: 1:41.42
(56.61)
150m: 2:38.52
(57.10)
200m: 3:26.22
(47.70)
13 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo 166 3:27.19 +14.37
50m: 50.68
100m: 1:47.06
(56.38)
150m: 2:42.81
(55.75)
200m: 3:27.19
(44.38)
14 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo 164 3:28.16 +15.34
50m: 50.49
100m: 1:46.04
(55.55)
150m: 2:44.91
(58.87)
200m: 3:28.16
(43.25)
15 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani 159 3:30.30 +17.48
50m: 47.44
100m: 1:44.33
(56.89)
150m: 2:46.58
(1:02.25)
200m: 3:30.30
(43.72)
16 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo 158 3:30.53 +17.71
50m: 47.57
100m: 1:43.71
(56.14)
150m: 2:50.12
(1:06.41)
200m: 3:30.53
(40.41)
17 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 158 3:30.59 +17.77
50m: 52.11
100m: 1:44.34
(52.23)
150m: 2:42.87
(58.53)
200m: 3:30.59
(47.72)
18 Joel Sulonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 145 3:36.60 +23.78
50m: 49.16
100m: 1:44.46
(55.30)
150m: 2:50.41
(1:05.95)
200m: 3:36.60
(46.19)
19 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 129 3:45.22 +32.40
50m: 49.60
100m: 1:45.89
(56.29)
150m: 2:56.41
(1:10.52)
200m: 3:45.22
(48.81)
20 Mario Valero De La Iglesia 2008 Cetus Espoo 128 3:46.19 +33.37
50m: 50.92
100m: 1:53.30
(1:02.38)
150m: 2:57.44
(1:04.14)
200m: 3:46.19
(48.75)
21 Esa Währn 2008 Vanders 98 4:06.93 +54.11
50m: 58.17
100m: 2:09.16
(1:10.99)
150m: 3:12.42
(1:03.26)
200m: 4:06.93
(54.51)
- Eino Lantto 2008 Cetus Espoo DSQ SW8.2
- Nikita Rantsev 2007 Uimaseura Helsinki DSQ SW9.4
Event official at: 25.5.2019 21.13.19
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki 340 2:43.28
50m: 34.95
100m: 1:17.93
(42.98)
150m: 2:02.24
(44.31)
200m: 2:43.28
(41.04)
2 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura 298 2:50.56 +7.28
50m: 36.66
100m: 1:21.24
(44.58)
150m: 2:12.32
(51.08)
200m: 2:50.56
(38.24)
3 Lauri-pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 288 2:52.43 +9.15
50m: 40.01
100m: 1:23.77
(43.76)
150m: 2:14.50
(50.73)
200m: 2:52.43
(37.93)
4 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap 244 3:02.26 +18.98
50m: 38.43
100m: 1:25.63
(47.20)
150m: 2:24.59
(58.96)
200m: 3:02.26
(37.67)
5 Matias Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 236 3:04.30 +21.02
50m: 40.11
100m: 1:26.67
(46.56)
150m: 2:25.67
(59.00)
200m: 3:04.30
(38.63)
6 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 201 3:14.40 +31.12
50m: 47.32
100m: 1:35.37
(48.05)
150m: 2:31.53
(56.16)
200m: 3:14.40
(42.87)
7 Joonatan Lipiäinen 2005 Vanders 177 3:22.73 +39.45
50m: 44.28
100m: 1:36.05
(51.77)
150m: 2:37.52
(1:01.47)
200m: 3:22.73
(45.21)
- Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo DSQ SW9.4
- Jani Ekman 2006 Simmis Wanda DNS
Event official at: 25.5.2019 21.13.19
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda 486 2:24.98
50m: 30.10
100m: 1:07.96
(37.86)
150m: 1:52.05
(44.09)
200m: 2:24.98
(32.93)
2 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo 478 2:25.75 +0.77
50m: 32.16
100m: 1:11.31
(39.15)
150m: 1:50.54
(39.23)
200m: 2:25.75
(35.21)
3 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo 426 2:31.41 +6.43
50m: 33.49
100m: 1:14.51
(41.02)
150m: 1:57.56
(43.05)
200m: 2:31.41
(33.85)
4 Miska Törmi 2004 Octopus Lohja 379 2:37.39 +12.41
50m: 36.32
100m: 1:15.33
(39.01)
150m: 2:00.81
(45.48)
200m: 2:37.39
(36.58)
Event official at: 25.5.2019 21.13.19
Event 34, 200m Sekauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Christofor Pavlidi 2001 Helsingfors Simsällskap DSQ SW9.4
Event official at: 25.5.2019 21.13.19
2019-05-25 21.14.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner