2021-10-18   02:20:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2019, Staffanstorp

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag fm

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Staffanstorp
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/ Simklubben Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 12, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap 1:09.73
50m: 33.31
100m: 1:09.73
(36.42)
2 Nirma Bååth 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 1:09.92 +0.19
50m: 33.51
100m: 1:09.92
(36.41)
3 Philippa Lindgren 2008 Simklubben Sydsim 1:11.62 +1.89
50m: 33.98
100m: 1:11.62
(37.64)
4 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon 1:12.92 +3.19
50m: 34.82
100m: 1:12.92
(38.10)
5 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim 1:13.18 +3.45
100m: 1:13.18
(1:13.18)
6 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim 1:14.74 +5.01
100m: 1:14.74
(1:14.74)
7 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 1:14.99 +5.26
100m: 1:14.99
(1:14.99)
8 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 1:15.00 +5.27
50m: 35.99
100m: 1:15.00
(39.01)
9 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon 1:16.08 +6.35
50m: 35.66
100m: 1:16.08
(40.42)
10 Nia Williams 2008 Föreningen Trelleborg Sim 1:16.57 +6.84
100m: 1:16.57
(1:16.57)
11 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon 1:17.07 +7.34
100m: 1:17.07
(1:17.07)
12 Matilda Ravn Rehnström 2008 Föreningen Trelleborg Sim 1:17.12 +7.39
50m: 36.03
100m: 1:17.12
(41.09)
13 Selma Lindell 2008 Simklubben Lödde 1:18.33 +8.60
50m: 36.57
100m: 1:18.33
(41.76)
14 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 1:21.98 +12.25
50m: 39.47
100m: 1:21.98
(42.51)
15 Amanda  Pantzar 2008 Simklubben Hajen 1:22.02 +12.29
50m: 39.03
100m: 1:22.02
(42.99)
16 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon 1:22.16 +12.43
50m: 38.16
100m: 1:22.16
(44.00)
17 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim 1:22.59 +12.86
50m: 38.83
100m: 1:22.59
(43.76)
18 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon 1:22.98 +13.25
100m: 1:22.98
(1:22.98)
19 Hanna  Dahlander 2008 Simklubben Lödde 1:23.80 +14.07
50m: 39.37
100m: 1:23.80
(44.43)
20 Emilia Malmborg 2008 Ystads Simsällskap 1:24.19 +14.46
50m: 40.77
100m: 1:24.19
(43.42)
21 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 1:24.95 +15.22
50m: 39.97
100m: 1:24.95
(44.98)
22 Emmie Engdahl 2008 Simklubben Ran 1:25.06 +15.33
50m: 41.09
100m: 1:25.06
(43.97)
23 Olivia Stenberg 2008 Ystads Simsällskap 1:25.74 +16.01
50m: 41.12
100m: 1:25.74
(44.62)
24 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim 1:26.17 +16.44
50m: 39.70
100m: 1:26.17
(46.47)
25 Pia Drazdziule 2008 Simklubben Poseidon 1:26.59 +16.86
50m: 40.98
100m: 1:26.59
(45.61)
26 Clara Lindström 2008 SK Triton 1:26.93 +17.20
50m: 41.21
100m: 1:26.93
(45.72)
27 Helin Cakmak 2008 Simklubben Ran 1:27.19 +17.46
50m: 42.15
100m: 1:27.19
(45.04)
28 Isabella Ahlfors-Braun 2008 Simklubben Ran 1:27.34 +17.61
50m: 41.17
100m: 1:27.34
(46.17)
29 Nina Ljungberg 2008 Simklubben Lödde 1:27.95 +18.22
50m: 41.26
100m: 1:27.95
(46.69)
30 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 1:29.01 +19.28
50m: 42.60
100m: 1:29.01
(46.41)
31 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen 1:29.89 +20.16
50m: 41.63
100m: 1:29.89
(48.26)
32 Nicole Stelmach 2008 Simklubben Ran 1:30.20 +20.47
50m: 42.53
100m: 1:30.20
(47.67)
33 Sally Hellman 2008 Föreningen Trelleborg Sim 1:31.93 +22.20
50m: 42.22
100m: 1:31.93
(49.71)
34 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon 1:32.59 +22.86
50m: 42.76
100m: 1:32.59
(49.83)
35 Elina Svensson 2008 Simklubben Ran 1:33.09 +23.36
50m: 44.08
100m: 1:33.09
(49.01)
36 Alicia Olsson 2008 Föreningen Trelleborg Sim 1:33.53 +23.80
50m: 43.50
100m: 1:33.53
(50.03)
37 Sophia Hassanieh 2008 Simklubben Poseidon 1:33.80 +24.07
50m: 44.84
100m: 1:33.80
(48.96)
38 My Oredsson 2008 Simklubben Sydsim 1:35.12 +25.39
50m: 45.21
100m: 1:35.12
(49.91)
39 Ellen Norrthon Persson 2008 Simklubben Sydsim 1:37.91 +28.18
50m: 44.39
100m: 1:37.91
(53.52)
40 Rosa Thell 2008 Simklubben Lödde 1:38.14 +28.41
50m: 45.48
100m: 1:38.14
(52.66)
41 Josefin Lundell 2008 Simklubben Lödde 1:40.60 +30.87
50m: 45.94
100m: 1:40.60
(54.66)
42 Saga Elmér 2008 Simklubben Poseidon 1:43.03 +33.30
50m: 49.00
100m: 1:43.03
(54.03)
43 Wilma Vasquez Svanström 2008 Simklubben Hajen 1:44.97 +35.24
50m: 49.53
100m: 1:44.97
(55.44)
44 Amila Jelacic 2008 Simklubben Ran 1:45.08 +35.35
50m: 49.40
100m: 1:45.08
(55.68)
45 Marija Godomirov 2008 Simklubben Sydsim 1:46.94 +37.21
50m: 50.13
100m: 1:46.94
(56.81)
46 Beatrice Hanner 2008 SK Triton 1:47.57 +37.84
50m: 49.57
100m: 1:47.57
(58.00)
47 Elna Nyblom 2008 Simklubben Lödde 1:48.62 +38.89
50m: 50.33
100m: 1:48.62
(58.29)
48 Johanna Silow 2008 Ystads Simsällskap 1:50.48 +40.75
50m: 51.12
100m: 1:50.48
(59.36)
49 Emma Olsen 2008 Simklubben Hajen 1:52.27 +42.54
50m: 52.29
100m: 1:52.27
(59.98)
- Michelle Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:33
2019-11-30 12:49:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Triton

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner