2021-10-27   04:50:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

DMJ hold/indledende søndag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 39, 200m Frisvømning Herrer - Indledende
Sponsor Miss Bagel
1:46.94 Mads Glæsner 1988 Allerød Sv DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
1:49.46 Frederik Siem Pedersen 1991 Farum Svøm DEN Prag, Tjekkiet 12-07-2009
Nordisk 1:46.76 Anders Holmertz 1968 SWE SWE Barcelona, Spanien 26-07-1992
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Gadgaard 1999 Esbjerg Svømmeklub 752 1:52.15 Q
50m: 26.19
100m: 54.08
(27.89)
150m: 1:22.92
(28.84)
200m: 1:52.15
(29.23)
2 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 711 1:54.26 +2.11 Q
50m: 26.25
100m: 55.63
(29.38)
150m: 1:25.72
(30.09)
200m: 1:54.26
(28.54)
3 Sebastian Tullberg 2000 Hørsholm Svømmeforening 703 1:54.70 +2.55 Q
50m: 26.81
100m: 56.41
(29.60)
150m: 1:26.52
(30.11)
200m: 1:54.70
(28.18)
4 Marcus Krøyer Svendsen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 700 1:54.84 +2.69 Q
50m: 27.05
100m: 56.25
(29.20)
150m: 1:25.81
(29.56)
200m: 1:54.84
(29.03)
5 Frederik Rindshøj 1999 Sigma Swim Allerød 698 1:54.94 +2.79 Q
50m: 26.65
100m: 54.80
(28.15)
150m: 1:24.19
(29.39)
200m: 1:54.94
(30.75)
6 Christoffer H. Andersen 2002 Søllerød Svømmeklub 696 1:55.08 +2.93 Q
50m: 26.68
100m: 55.36
(28.68)
150m: 1:25.41
(30.05)
200m: 1:55.08
(29.67)
7 Frederik Eg Ibsen 2002 Sigma Swim Birkerød 694 1:55.17 +3.02 Q
50m: 27.57
100m: 57.20
(29.63)
150m: 1:26.63
(29.43)
200m: 1:55.17
(28.54)
8 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense 690 1:55.38 +3.23 Q
50m: 27.01
100m: 56.00
(28.99)
150m: 1:25.31
(29.31)
200m: 1:55.38
(30.07)
9 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub 690 1:55.42 +3.27 -
50m: 27.29
100m: 57.27
(29.98)
150m: 1:27.72
(30.45)
200m: 1:55.42
(27.70)
10 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 680 1:55.98 +3.83 Q
50m: 26.89
100m: 55.93
(29.04)
150m: 1:26.18
(30.25)
200m: 1:55.98
(29.80)
11 Oskar Lindholm 2001 Lyseng IF 670 1:56.55 +4.40 -
50m: 27.34
100m: 56.86
(29.52)
150m: 1:26.96
(30.10)
200m: 1:56.55
(29.59)
12 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub 649 1:57.81 +5.66 Q
50m: 26.98
100m: 56.71
(29.73)
150m: 1:27.02
(30.31)
200m: 1:57.81
(30.79)
13 Rasmus Nørfjand 2000 Holstebro Svømme Club 647 1:57.89 +5.74 Q
50m: 26.78
100m: 56.40
(29.62)
150m: 1:27.24
(30.84)
200m: 1:57.89
(30.65)
14 Claus Lerche Iversen 1977 Sigma Swim Birkerød 645 1:58.03 +5.88 Q
50m: 27.44
100m: 57.64
(30.20)
150m: 1:27.85
(30.21)
200m: 1:58.03
(30.18)
15 Christian Rasmussen 1998 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 635 1:58.62 +6.47 Q
50m: 28.05
100m: 58.18
(30.13)
150m: 1:28.23
(30.05)
200m: 1:58.62
(30.39)
16 Alexander Fenger 1999 Vejle Svømmeklub 635 1:58.63 +6.48 Q
50m: 27.91
100m: 58.44
(30.53)
150m: 1:28.63
(30.19)
200m: 1:58.63
(30.00)
17 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 635 1:58.65 +6.50 Q
50m: 27.63
100m: 58.18
(30.55)
150m: 1:28.24
(30.06)
200m: 1:58.65
(30.41)
18 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub 626 1:59.23 +7.08 Q
50m: 27.95
100m: 58.11
(30.16)
150m: 1:28.58
(30.47)
200m: 1:59.23
(30.65)
19 Mads Holm 1998 Esbjerg Svømmeklub 622 1:59.48 +7.33
50m: 28.21
100m: 58.19
(29.98)
150m: 1:29.16
(30.97)
200m: 1:59.48
(30.32)
20 Christopher H. Brown 2002 Holbæk Svømme Klub 621 1:59.55 +7.40 -
50m: 27.70
100m: 57.76
(30.06)
150m: 1:28.55
(30.79)
200m: 1:59.55
(31.00)
21 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 613 2:00.03 +7.88
50m: 27.36
100m: 57.64
(30.28)
150m: 1:29.03
(31.39)
200m: 2:00.03
(31.00)
22 Mads Sørensen 2000 H2Odense 611 2:00.16 +8.01
50m: 27.33
100m: 57.98
(30.65)
150m: 1:28.88
(30.90)
200m: 2:00.16
(31.28)
23 Alexander L. Bjørn 2003 Vejle Svømmeklub 603 2:00.72 +8.57 -
50m: 28.44
100m: 59.43
(30.99)
150m: 1:31.12
(31.69)
200m: 2:00.72
(29.60)
24 Marcus Skøtt Haslev 2002 Hovedstadens Svømmeklub 602 2:00.77 +8.62
50m: 29.14
100m: 59.44
(30.30)
150m: 1:30.42
(30.98)
200m: 2:00.77
(30.35)
25 Jens Riisgaard 2000 Silkeborg Svømmeklub 599 2:00.94 +8.79
50m: 28.62
100m: 59.01
(30.39)
150m: 1:30.07
(31.06)
200m: 2:00.94
(30.87)
26 Frederik Bojesen 2002 A6 JGI-Swim 596 2:01.14 +8.99
50m: 28.18
100m: 58.95
(30.77)
150m: 1:29.97
(31.02)
200m: 2:01.14
(31.17)
27 Mads Toft 2001 Holbæk Svømme Klub 596 2:01.20 +9.05 -
50m: 29.09
100m: 1:00.16
(31.07)
150m: 1:31.30
(31.14)
200m: 2:01.20
(29.90)
28 Niels Paulli Sparholt 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 594 2:01.31 +9.16
50m: 28.07
100m: 58.75
(30.68)
150m: 1:30.20
(31.45)
200m: 2:01.31
(31.11)
29 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub 591 2:01.53 +9.38
50m: 27.31
100m: 57.57
(30.26)
150m: 1:29.22
(31.65)
200m: 2:01.53
(32.31)
30 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub 586 2:01.87 +9.72
50m: 27.72
100m: 58.09
(30.37)
150m: 1:29.83
(31.74)
200m: 2:01.87
(32.04)
31 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub 584 2:01.97 +9.82
100m: 59.04
(59.04)
200m: 2:01.97
(2:01.97)
32 Mads Stamholt 2003 Haderslev Svømme Klub 580 2:02.26 +10.11
50m: 28.35
100m: 59.89
(31.54)
150m: 1:30.99
(31.10)
200m: 2:02.26
(31.27)
32 Matthias Hansen 2001 Slagelse Svømmeklub 580 2:02.26 +10.11 -
50m: 27.89
100m: 58.41
(30.52)
150m: 1:29.72
(31.31)
200m: 2:02.26
(32.54)
34 Lasse Darlem Brandt 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 574 2:02.73 +10.58
50m: 28.39
100m: 59.36
(30.97)
150m: 1:31.24
(31.88)
200m: 2:02.73
(31.49)
35 Valdemar Kristensen 2003 Søllerød Svømmeklub 568 2:03.13 +10.98
50m: 27.99
100m: 58.46
(30.47)
150m: 1:31.24
(32.78)
200m: 2:03.13
(31.89)
36 Carl Heyn Stage 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 563 2:03.49 +11.34
50m: 27.94
100m: 58.30
(30.36)
150m: 1:30.74
(32.44)
200m: 2:03.49
(32.75)
37 Nickolas Kofoed Thestrup 2003 Tune I.F. Svømmeafdeling 562 2:03.53 +11.38
50m: 27.80
100m: 58.49
(30.69)
150m: 1:30.24
(31.75)
200m: 2:03.53
(33.29)
38 Noah Bred 2003 Gladsaxe Svømmeklub 561 2:03.65 +11.50
50m: 28.46
100m: 59.90
(31.44)
150m: 1:32.07
(32.17)
200m: 2:03.65
(31.58)
39 Nicolai Andersen 2001 Gladsaxe Svømmeklub 559 2:03.78 +11.63
50m: 28.19
100m: 59.00
(30.81)
150m: 1:31.45
(32.45)
200m: 2:03.78
(32.33)
40 Alexander Rendlev 2001 Vallensbæk IF Af 1939 556 2:03.99 +11.84
50m: 29.46
100m: 1:01.08
(31.62)
150m: 1:32.40
(31.32)
200m: 2:03.99
(31.59)
41 Tobias Andersen 1998 Svømmeklubben Triton Ballerup 556 2:04.02 +11.87
50m: 28.21
100m: 59.32
(31.11)
150m: 1:31.75
(32.43)
200m: 2:04.02
(32.27)
42 Philip Krogh Brønnicke 2000 VAT Copenhagen-MK31 554 2:04.15 +12.00
50m: 28.63
100m: 59.87
(31.24)
150m: 1:32.59
(32.72)
200m: 2:04.15
(31.56)
43 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub 553 2:04.22 +12.07
50m: 29.28
100m: 1:00.86
(31.58)
150m: 1:33.00
(32.14)
200m: 2:04.22
(31.22)
44 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub 553 2:04.24 +12.09
50m: 29.20
100m: 1:00.14
(30.94)
150m: 1:32.57
(32.43)
200m: 2:04.24
(31.67)
45 Mathias Knudsen 2003 Aalborg Svømmeklub 548 2:04.64 +12.49
50m: 29.79
100m: 1:01.81
(32.02)
150m: 1:33.75
(31.94)
200m: 2:04.64
(30.89)
46 Emil Lykke Grann 2003 Silkeborg Svømmeklub 544 2:04.90 +12.75
50m: 28.98
100m: 1:00.57
(31.59)
150m: 1:32.28
(31.71)
200m: 2:04.90
(32.62)
47 Bertram Dreyer Riis 2002 Hovedstadens Svømmeklub 541 2:05.16 +13.01
50m: 28.98
100m: 59.70
(30.72)
150m: 1:32.20
(32.50)
200m: 2:05.16
(32.96)
48 Tobias Boström 2002 Esbjerg Svømmeklub 538 2:05.35 +13.20
50m: 28.64
100m: 1:00.28
(31.64)
150m: 1:32.75
(32.47)
200m: 2:05.35
(32.60)
49 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub 536 2:05.55 +13.40
50m: 28.63
100m: 1:00.77
(32.14)
150m: 1:33.25
(32.48)
200m: 2:05.55
(32.30)
50 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød 533 2:05.78 +13.63
50m: 28.53
100m: 1:00.12
(31.59)
150m: 1:32.64
(32.52)
200m: 2:05.78
(33.14)
51 Magnus Løhr 2001 Herlufsholm Svømmeklub 528 2:06.18 +14.03
50m: 27.91
100m: 59.97
(32.06)
200m: 2:06.18
(2:06.18)
52 Mads Ottosen 1997 Holbæk Svømme Klub 525 2:06.37 +14.22
50m: 29.13
100m: 1:00.38
(31.25)
150m: 1:32.92
(32.54)
200m: 2:06.37
(33.45)
53 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub 524 2:06.47 +14.32
50m: 28.87
100m: 1:01.31
(32.44)
150m: 1:34.42
(33.11)
200m: 2:06.47
(32.05)
54 Christopher G. Trandum 2003 Gentofte Svømme Klub 523 2:06.58 +14.43
50m: 29.66
100m: 1:01.81
(32.15)
150m: 1:35.18
(33.37)
200m: 2:06.58
(31.40)
55 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød 515 2:07.20 +15.05
50m: 28.86
100m: 1:00.74
(31.88)
150m: 1:33.47
(32.73)
200m: 2:07.20
(33.73)
56 Mikkel Bjellekjær Jensen 2003 A6 JGI-Swim 508 2:07.83 +15.68
50m: 28.23
100m: 1:00.71
(32.48)
150m: 1:34.15
(33.44)
200m: 2:07.83
(33.68)
57 Alec Hans Mortensen 2002 Sigma Swim Birkerød 494 2:09.02 +16.87
50m: 29.54
100m: 1:01.69
(32.15)
150m: 1:35.57
(33.88)
200m: 2:09.02
(33.45)
58 Zilas Aarestrup 2003 Gladsaxe Svømmeklub 463 2:11.84 +19.69
50m: 30.43
100m: 1:03.67
(33.24)
150m: 1:38.15
(34.48)
200m: 2:11.84
(33.69)
Event official at: 14-07-2019 13:11:30
14-07-2019 13:11.36 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner