2021-10-20   23:59:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

DMJ hold/indledende søndag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 40, 50m Butterfly Damer - Indledende
Sponsor COMWELL BORUPGAARD
25.24 Jeanette Ottesen 1987 Lyngby Svø DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
26.92 Julie Kepp Jensen 2000 JGI Svømni DEN Bellahøj, Danmark 02-04-2017
Nordisk 24.43 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Borås, Sverige 05-07-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Mikkelsen 1997 Gladsaxe Svømmeklub 689 27.65 Q
2 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim Birkerød 683 27.74 +0.09 Q
3 Karoline Barrett 2002 Greve Svømmeklub 638 28.37 +0.72 Q
4 Regitze Gaard 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 637 28.38 +0.73 Q
4 Andrea Paaske 2001 A6 JGI-Swim 637 28.38 +0.73 Q
6 Sophie Amalie Schøn 1999 Farum Svømmeklub 637 28.39 +0.74 Q
7 Mathilde Menck Nielsen 2002 Helsingør Svømmeklub 635 28.41 +0.76 Q
8 Lisa Rijkhoff 2001 Aalborg Svømmeklub 630 28.49 +0.84 Q
9 Cecilie Daluiso Salmonsen 2001 Tune I.F. Svømmeafdeling 629 28.50 +0.85 Q
10 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub 626 28.55 +0.90 Q
11 Cecilie Wiuff 2000 A6 JGI-Swim 625 28.56 +0.91 Q
12 Vera Staun Hansen 1999 Hovedstadens Svømmeklub 618 28.68 +1.03 Q
13 Liva Schmid 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 616 28.71 +1.06 Q
14 Marie Voigt Lauridsen 1995 Hovedstadens Svømmeklub 612 28.76 +1.11 Q
15 Signe Villumsen 2001 Agfs Svømmeafdeling 595 29.04 +1.39 Q
16 Astrid M. Østergaard 2004 Gentofte Svømme Klub 589 29.14 +1.49 Q
17 Cecilie Grøndal 2002 Horsens Svømmeklub 586 29.19 +1.54
18 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub 579 29.31 +1.66
18 Nikoline Andersen 2003 H2Odense 579 29.31 +1.66
20 Helena V. Elling 2000 Silkeborg Svømmeklub 574 29.39 +1.74
21 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub 570 29.46 +1.81
22 Thilde Timmermand 2002 Esbjerg Svømmeklub 564 29.56 +1.91
23 Cecilie Lykke Hansen 1999 Agfs Svømmeafdeling 557 29.69 +2.04
24 Luna Donde Feilberg 2000 Hovedstadens Svømmeklub 555 29.71 +2.06
25 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 554 29.74 +2.09
26 Zara Wendel 2002 Holbæk Svømme Klub 550 29.81 +2.16
27 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub 548 29.84 +2.19
28 Line Lyskjær 2003 Silkeborg Svømmeklub 539 30.01 +2.36
29 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 536 30.06 +2.41
29 Luna Emilie Olsen 2003 A6 Slangerup Svømmeklub 536 30.06 +2.41
31 Sofie Le Fevre 2004 Horsens Svømmeklub 535 30.08 +2.43
32 Freja Stenbækgård 2003 Helsingør Svømmeklub 534 30.11 +2.46
33 Pernille Thastrup Hansen 2003 Haderslev Svømme Klub 532 30.14 +2.49
34 Freya Nørlund Wentzel 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 530 30.17 +2.52
35 Frida Saks Justesen 2004 Agfs Svømmeafdeling 527 30.24 +2.59
36 Freya Ellehus 2000 H2Odense 524 30.29 +2.64
37 Mille Kjær Jensen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 523 30.32 +2.67
38 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling 521 30.36 +2.71
39 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 519 30.39 +2.74
40 Laura Borre Jacobsen 2004 Lyngby Svømmeklub 516 30.44 +2.79
41 Kathrine Sofie Jensen 2003 Køge Svømmeklub 510 30.56 +2.91
42 Josefine Arbo Sørensen 2004 Tune I.F. Svømmeafdeling 509 30.58 +2.93
43 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub 501 30.74 +3.09
44 Olivia Lildballe Møller 2004 Køge Svømmeklub 496 30.85 +3.20
45 Thippe de Neergaard 2003 VAT Copenhagen-MK31 496 30.86 +3.21
46 Josephine Larsen 2004 Viborg Svømme Klub 493 30.91 +3.26
47 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør Svømmeklub 489 30.99 +3.34
48 Feline Flytkjær Broersma 2004 Horsens Svømmeklub 476 31.28 +3.63
48 Olivia Augustinus 2004 Hovedstadens Svømmeklub 476 31.28 +3.63
50 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 475 31.29 +3.64
51 Selma Skipper 2004 Viborg Svømme Klub 473 31.34 +3.69
52 Camilla Hougaard 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 470 31.42 +3.77
53 Pil Sylvander 2003 Helsingør Svømmeklub 467 31.48 +3.83
54 Elena Westmark Holm 2003 Hørsholm Svømmeforening 464 31.55 +3.90
55 Sofie Bach Nielsen 2003 Horsens Svømmeklub 457 31.71 +4.06
56 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 454 31.78 +4.13
57 Martha Hjuler Britze 2004 Hørsholm Svømmeforening 424 32.50 +4.85
58 Clara Skrydstrup 2004 Agfs Svømmeafdeling 399 33.17 +5.52
Event official at: 14-07-2019 13:17:16
14-07-2019 13:22.14 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner