2021-10-27   04:59:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

DMJ hold/indledende søndag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 45, 4x100m Frisvømning Damer (Junior) - Final
Sponsor Rema1000 Helsingør
3:45.16 Sigma NS 1900 Sigma NS DEN Esbjerg, Danmark 11-04-2009
3:54.30 Køge Piger 1900 Køge Svømm DEN Bellahøj, Danmark 26-06-2011
Nordisk 3:33.94 SWE 1900 SWE SWE Budapest, Ungarn 23-07-2017
Plac Navn Age Klub FINA Tid Diff
1 KVIK junior 1 17 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 694 3:57.24
Tine Petersen 2003 0304AO 29.11 59.68 59.68
Sarah Sirek Hansen 2003 0352AB 28.24 59.34 1:59.02
Emilie Meng 2003 0318AC 28.50 1:00.00 2:59.02
Julie Krøyer Svendsen 2002 0222AA 27.32 58.22 3:57.24
2 Gentofte piger 1 17 Gentofte Svømme Klub 689 3:57.73 +0.49
Alberte V. Bisgaard 2003 0336AK 29.36 1:00.34 1:00.34
Clara Rybak-Andersen 2003 0342AO 28.65 59.00 1:59.34
Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 0206AG 27.48 56.41 2:55.75
Mia Rindshøj 2003 0306AC 29.27 1:01.98 3:57.73
3 Sigma piger A 17 Sigma Swim 678 3:59.09 +1.85
Thea Blomsterberg 2002 0272AC 29.61 1:00.67 1:00.67
Julie Stampe 2002 0276AB 28.90 1:00.23 2:00.90
Caroline Buhl Schrøder 2003 0314AB 28.34 59.18 3:00.08
Julie K Rose 2003 0324AL 27.81 59.01 3:59.09
4 Helsingør 1 17 Helsingør Svømmeklub 658 4:01.38 +4.14
Freja Stenbækgård 2003 0306AJ 28.61 59.93 59.93
Mathilde Menck Nielsen 2002 0246AC 28.05 59.27 1:59.20
Linnea Hietala 2004 0442AE 28.26 1:00.09 2:59.29
Olivia Ida Madsen 2003 0316BH 29.22 1:02.09 4:01.38
5 Gsc Damer 17 Gladsaxe Svømmeklub 650 4:02.45 +5.21
Gro Grinda Rasmussen 2003 0372AF 28.33 59.16 59.16
Frederikke Marie Hansen 2003 0358AH 28.14 1:00.58 1:59.74
Sara Damkjær Bartels 2004 0478AC 28.58 1:01.46 3:01.20
Michelle Mortensen 2002 0274AH 28.73 1:01.25 4:02.45
6 Køge Damer 1 16 Køge Svømmeklub 641 4:03.52 +6.28
Naya Modin Thomsen 2003 0374AA 28.54 59.64 59.64
Caroline Gøttrup Bagge 2003 0322AB 28.56 1:00.96 2:00.60
Benedicte Them Jensen 2004 0454AA 28.35 1:00.60 3:01.20
Line Nøhr Petersen 2003 0378AI 28.69 1:02.32 4:03.52
7 Aalborg Piger 17 Aalborg Svømmeklub 635 4:04.27 +7.03
Victoria Haahr Pallesen 2002 0226AC 29.34 59.87 59.87
Camilla Brøgger-Andersen 2002 0246AQ 28.62 1:00.25 2:00.12
Anna Toft Petersen 2004 0438AI 30.19 1:02.64 3:02.76
Freja Romanski 2003 0308AI 28.66 1:01.51 4:04.27
8 Haderslev Damer 1 16 Haderslev Svømme Klub 629 4:05.15 +7.91
Pernille Thastrup Hansen 2003 0374BD 30.03 1:00.89 1:00.89
Mira Emilie Schmidt 2003 0394AY 30.81 1:02.58 2:03.47
Alberte Hedevang Petersen 2003 0352AO 30.19 1:02.30 3:05.77
Nele Schulze 2004 0492AH 28.60 59.38 4:05.15
9 Horsens Piger 17 Horsens Svømmeklub 617 4:06.69 +9.45
Feline Flytkjær Broersma 2004 0474AK 30.45 1:02.94 1:02.94
Sofie Trekær Klausen 2003 0364AD 30.11 1:01.76 2:04.70
Sofie Le Fevre 2004 0448AX 29.76 1:02.37 3:07.07
Cecilie Grøndal 2002 0282AK 28.64 59.62 4:06.69
10 H2Odense Piger 16 H2Odense 612 4:07.38 +10.14
My Phuong Bui 2003 0322AS 28.74 59.23 59.23
Ida Juul Grønning 2004 0418AC 31.20 1:05.32 2:04.55
Nikoline Andersen 2003 0368AR 29.47 1:01.14 3:05.69
Mia T. Klüver-Kristensen 2004 0496AH 29.69 1:01.69 4:07.38
11 AGF Piger 1 17 Agfs Svømmeafdeling 609 4:07.79 +10.55
Mia Borgensgaard 2003 0368AT 29.62 1:00.63 1:00.63
Clara Skrydstrup 2004 0488AK 30.35 1:04.11 2:04.74
Marie Christensen 2002 0272AI 29.15 1:00.71 3:05.45
Frida Saks Justesen 2004 0452AM 30.03 1:02.34 4:07.79
12 HSK junior 17 Hovedstadens Svømmeklub 603 4:08.58 +11.34
Sofie Maagøe 2003 0366AA 29.57 1:00.46 1:00.46
Esther Else Grubert 2003 0374AG 30.10 1:02.90 2:03.36
Emilie Krog 2002 0224AU 29.93 1:01.86 3:05.22
Olivia Callesen 2004 0432AK 3:05.22 1:03.36 4:08.58
13 Aarhus Swim piger 1 16 Aarhus Swim 602 4:08.69 +11.45
Emilie Wolf Sørensen 2003 0362AL 30.61 1:02.79 1:02.79
Mille Kjær Jensen 2004 0418AF 29.38 1:02.20 2:04.99
Laura Fogh 2003 0352AI 30.01 1:02.62 3:07.61
Martha Bjerg 2004 0454AK 29.62 1:01.08 4:08.69
14 Lyngby Junior Piger 1 16 Lyngby Svømmeklub 602 4:08.76 +11.52
Sofia Norre Bendt 2003 0316AG 30.42 1:02.62 1:02.62
Laura Borre Jacobsen 2004 0488AD 29.94 1:02.43 2:05.05
Fiona Andrea Have 2004 0402AG 29.59 1:01.84 3:06.89
Anna Myhre Rottensten 2003 0326AW 29.59 1:01.87 4:08.76
15 Sigma piger B 16 Sigma Swim 569 4:13.35 +16.11
Maria Lund 2003 0334AH 29.95 1:01.37 1:01.37
Emma Stoltz 2004 0448AE 30.28 1:02.53 2:03.90
Cornelia Bergqvist 2003 0346AE 30.65 1:04.02 3:07.92
Isabella Victoria Nimb 2004 0428AK 31.41 1:05.43 4:13.35
16 Gentofte piger 2 15 Gentofte Svømme Klub 549 4:16.44 +19.20
Astrid M. Østergaard 2004 0412AS 30.36 1:03.08 1:03.08
Anne Sofie Evald 2004 0486AC 30.97 1:04.30 2:07.38
Josephine Holst Vinther 2004 0432AC 31.01 1:04.14 3:11.52
Malou Soelberg 2004 0438AE 30.78 1:04.92 4:16.44
17 Delta Devils 17 DeltaSwim 541 4:17.78 +20.54
Anna Pave Ottesen 2003 0338BD 29.80 1:02.94 1:02.94
Louise Jensen 2003 0322AZ 30.32 1:04.77 2:07.71
Mie L. Bendtsen 2002 0288AX 29.73 1:04.64 3:12.35
Karoline Kristensen 2004 0438AO 30.52 1:05.43 4:17.78
14-07-2019 12:32.31 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner