Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
DMJ hold/indledende lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Miss Bagel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
|
|
|
2:01.35 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
|
|
|
NR |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
DEN |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
700 |
2:05.54 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Ovesen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
638 |
2:09.51 |
+3.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
630 |
2:10.06 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
630 |
2:10.07 |
+4.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Steenberg |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
623 |
2:10.51 |
+4.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
615 |
2:11.06 |
+5.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
610 |
2:11.48 |
+5.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
604 |
2:11.86 |
+6.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
602 |
2:12.04 |
+6.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
598 |
2:12.32 |
+6.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
André Iversen |
2001 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
590 |
2:12.88 |
+7.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
590 |
2:12.92 |
+7.38 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
589 |
2:13.01 |
+7.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
584 |
2:13.39 |
+7.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
575 |
2:14.08 |
+8.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
568 |
2:14.62 |
+9.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rune Nørgaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
566 |
2:14.77 |
+9.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Bojesen |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
563 |
2:15.00 |
+9.46 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
554 |
2:15.77 |
+10.23 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christopher G. Trandum |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
544 |
2:16.58 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
532 |
2:17.59 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
526 |
2:18.08 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thomas Bech |
1998 |
Farum Svømmeklub |
|
524 |
2:18.24 |
+12.70 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
523 |
2:18.38 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Rendlev |
2001 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
513 |
2:19.25 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
507 |
2:19.77 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
496 |
2:20.82 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
487 |
2:21.65 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
486 |
2:21.78 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
471 |
2:23.30 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
463 |
2:24.11 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
455 |
2:24.89 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
453 |
2:25.14 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
Greve Svømmeklub |
|
450 |
2:25.46 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
437 |
2:26.94 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Skov Grell |
2002 |
Glostrup Svømmeklub |
|
411 |
2:29.88 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victor Toftehøj |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
370 |
2:35.19 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-07-2019 13:42:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-07-2019 13:42.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|