2021-12-06   12:42:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for KVIK Sydbank Årgangs Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Molly Namensen  2006    528  1:06.53  2:20.22  3:34.15    4:49.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:54.76                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    492  1:12.29  2:28.46  3:42.67    4:56.28   
  Glostrup Svmmeklub  4:53.42                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    485  1:08.85  2:25.40  3:42.45    4:57.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:04.76                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    477  1:10.11  2:26.55  3:43.94    4:59.24   
  Glostrup Svmmeklub  5:22.70                 
                     
Rikke Therp  2006    475  1:11.94  2:29.78  3:45.91    4:59.72   
  Vest-Brndby  5:04.51                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    474  1:10.60  2:26.51  3:42.60    4:59.85   
  Vest-Brndby  5:02.20                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    465  1:09.81  2:27.42  3:45.99    5:01.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:27.24                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006    463  1:12.03  2:29.59  3:45.99    5:02.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:07.53                 
                     
Emma Hansen  2007    460  1:11.70  2:28.85  3:46.20    5:02.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:25.06                 
                     
10  Sophia Jochumsen  2006    438  1:11.02  2:29.44  3:49.25    5:07.98   
  Vejle Svmmeklub  5:08.54                 
                     
11  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    428  1:11.11  2:29.93  3:50.66    5:10.38   
  Hillerd Svmmeklub  5:11.37                 
                     
12  Siv Reimer  2006    414  1:14.81  2:32.26  3:53.01    5:13.82   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:31.39                 
                     
13  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    401  1:13.69  2:33.98  3:56.00    5:16.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:04.64                 
                     
14  Agnes Hjsteen  2007    382  1:17.72  2:40.02  4:02.11    5:22.36   
  Vest-Brndby  5:31.37                 
                     
15  Yasmin Thomsen  2007    377  1:15.84  2:39.37  4:03.19    5:23.55   
  Helsinge Svmmeklub  5:42.98                 
                     
16  Leonora Wahl-Brink  2007    354  1:18.33  2:43.68  4:09.37    5:30.47   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Olivia Mllgaard  2008    353  1:17.82  2:43.20  4:09.85    5:30.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
18  Julie Guldmann Mller  2007    336  1:15.89  2:42.74  4:10.95    5:36.30   
  Vejle Svmmeklub  6:58.23                 
                     
19  Lrke Jervelund  2007    334  1:20.75  2:47.72  4:13.91    5:36.98   
  Vejle Svmmeklub  6:37.64                 
                     
20  Rosa Cornelia Barrise  2006    315  1:17.91  2:46.11  4:15.44    5:43.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:59.32                 
                     
21  Vigga Skou  2008    301  1:23.93  2:53.79  4:21.39    5:48.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
22  Ingrid Stokholm Ellehj  2007    283  1:21.76  2:52.84  4:24.46    5:56.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Josephine Michelsen  2007    245  1:29.47  3:05.30  4:40.35    6:13.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    537  59.14  2:06.05  3:14.09    4:21.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:22.61                 
                     
Theodor Mller  2005    456  1:02.72  2:11.71  3:23.80    4:35.63   
  Vest-Brndby  4:33.54                 
                     
Lucas Svej  2005    456  1:06.14  2:17.14  3:27.98    4:35.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Tobias Frederiksen  2006    447  1:05.11  2:16.20  3:27.18    4:37.48   
  Helsinge Svmmeklub  4:39.94                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    439  1:05.68  2:16.76  3:28.21    4:39.19   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.17                 
                     
Victor Mller Klitgaard  2006    423  1:05.14  2:16.77  3:30.23    4:42.55   
  Helsinge Svmmeklub  4:54.79                 
                     
Asger Bols Jeppesen  2005    423  1:05.89  2:17.40  3:30.14    4:42.62   
  Helsinge Svmmeklub  4:38.06                 
                     
Tristan Jensen  2006    398  1:07.42  2:20.49  3:34.45    4:48.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:11.92                 
                     
Lasse S. Frederiksen  2006    395  1:08.72  2:23.07  3:36.60    4:49.23   
  Helsinge Svmmeklub  5:01.37                 
                     
10  Malthe Elias Wolgast  2006    392  1:08.04  2:21.66  3:36.28    4:49.96   
  Vejle Svmmeklub  4:55.44                 
                     
11  Sebastian Roesen Larsen  2006    389  1:08.38  2:21.55  3:36.67    4:50.57   
  Hillerd Svmmeklub  4:52.45                 
                     
12  Frederik Knakkergaard  2005    382  1:07.72  2:21.88  3:37.96    4:52.47   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:56.78                 
                     
13  Nicklas Kolt Kbsted  2006    354  1:07.10  2:24.89  3:44.88    4:59.80   
  Helsinge Svmmeklub  5:28.11                 
                     
14  Johan Klitten  2006    353  1:11.78  2:29.38  3:46.20    5:00.06   
  Hillerd Svmmeklub  5:09.85                 
                     
15  Sebastian Egenhardt  2006    346  1:10.29  2:26.89  3:44.89    5:02.16   
  Vest-Brndby  5:01.91                 
                     
16  Emil Olsen  2006    346  1:11.67  2:28.45  3:45.45    5:02.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:56.50                 
                     
17  Sebastian Hjer ster  2006    336  1:09.53  2:27.15  3:46.57    5:05.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Nikolai Uekermann Olsen  2006    329  1:08.29  2:27.51  3:46.90    5:07.16   
  Vejle Svmmeklub  5:08.51                 
                     
19  Toke stergaard Pedersen  2007    302  1:11.09  2:32.46  3:55.60    5:16.15   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva de Maeyer  2009    225          46.95   
  Roskilde Svmning  46.02                 
Liva Holst Klarskov  2009    143          54.58   
  Roskilde Svmning  1:06.49                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Klara Rasmussen  2008    344          40.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.34                 
Nynne Bugge  2008    218          47.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.43                 
Ella Palmund  2008    161          52.41   
  Roskilde Svmning  54.15                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Philip  2007    475          36.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  36.29                 
Maya Amstrup Riis  2007    444          37.41   
  Vest-Brndby  37.77                 
Isabella Pedersen  2007    438          37.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.11                 
Isabell Hansen  2007    428          37.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.40                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    427          37.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  37.75                 
Anna Fiona Nybll  2007    414          38.31   
  Vejle Svmmeklub  41.99                 
Clara Dam Lukowski  2007    410          38.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  41.21                 
Matilde Maage  2007    394          38.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.44                 
Sarah Laursen  2007    391          39.03   
  Vejle Svmmeklub  38.59                 
10  Mathilde Mller  2007    361          40.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  37.65                 
11  Maria Agnes Jakobsen  2007    335          41.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.62                 
12  Freja Fyller Jacobsen  2007    316          41.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.85                 
13  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    311          42.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.37                 
14  Sophie Harborg Fuchs  2007    302          42.54   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.82                 
15  Ida Celine Sangstad Holst  2007    295          42.90   
  Glostrup Svmmeklub  43.71                 
16  Vigga Jacoby  2007    260          44.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  44.62                 
17  Andrea Hjbjerg  2007    259          44.80   
  Vejle Svmmeklub  46.14                 
18  Julia Vincentz  2007    240          45.95   
  Roskilde Svmning  47.69                 
Laura Jrgensen  2007              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.69                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Gottorp Srensen  2006    489          36.23   
  Vest-Brndby  37.00                 
Amalie Backhausen  2006    488          36.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.00                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    469          36.74   
  Vejle Svmmeklub  36.58                 
Alma Mller-Ern  2006    448          37.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.39                 
Anna Blom Bygum  2006    437          37.61   
  Vest-Brndby  39.14                 
Zoe Overby Traberg  2006    406          38.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.55                 
Laika Usinger  2006    390          39.07   
  Vest-Brndby  41.44                 
Katja Poulsen  2006    340          40.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.11                 
Charlotte Dreyer Riis  2006    321          41.67   
  Hovedstadens Svmmeklub  45.47                 
10  Amalie Lythcke  2006    305          42.39   
  Hillerd Svmmeklub  56.36                 
11  Augusta Anemone Friis  2006    149          53.80   
  Roskilde Svmning  59.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:06 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva de Maeyer  2009    185          50.07   
  Roskilde Svmning  46.02                 
Liva Holst Klarskov  2009    122          57.53   
  Roskilde Svmning  1:06.49                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Klara Rasmussen  2008    318          41.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.34                 
Nynne Bugge  2008    197          49.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.43                 
Ella Palmund  2008    170          51.49   
  Roskilde Svmning  54.15                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Philip  2007    502          35.92   
  Hovedstadens Svmmeklub  36.29                 
Isabella Pedersen  2007    485          36.33   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.11                 
Maya Amstrup Riis  2007    481          36.44   
  Vest-Brndby  37.77                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    465          36.86   
  Hovedstadens Svmmeklub  37.75                 
Isabell Hansen  2007    408          38.48   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.40                 
Anna Fiona Nybll  2007    361          40.10   
  Vejle Svmmeklub  41.99                 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Backhausen  2006    508          35.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.00                 
Liva Gottorp Srensen  2006    492          36.16   
  Vest-Brndby  37.00                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    477          36.54   
  Vejle Svmmeklub  36.58                 
Zoe Overby Traberg  2006    461          36.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.55                 
Alma Mller-Ern  2006    431          37.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.39                 
Anna Blom Bygum  2006    429          37.85   
  Vest-Brndby  39.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Bgelund Hpfner  2008    168          45.74   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.54                 
William Bugge  2008    130          49.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.31                 
William R. Blaasvr  2008    126          50.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
Micas Victor Lth Brandt  2008    101          54.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.05                 
William Echardt  2008    83          57.85   
  Roskilde Svmning  58.70                 
Marcus Bilberg Lund  2008              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.51                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjrn  2007    271          39.00   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.11                 
Joachim Nyvang Thorngreen  2007    256          39.73   
  Hillerd Svmmeklub  41.24                 
Herman Plehn Prehn  2007    230          41.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
Frederik Isaksen  2007    229          41.27   
  Roskilde Svmning  43.94                 
Jonathan Nyegaard  2007    188          44.06   
  Roskilde Svmning  45.17                 
Sebastian Holt Poulsen  2007    144          48.15   
  Vejle Svmmeklub  47.08                 
Jonathan Petersen  2007    86          57.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.81                 
Samuel Lourenco  2007              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.89                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rasmussen  2006    409          34.01   
  Vest-Brndby  36.01                 
Simon Hejbroch  2006    387          34.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.56                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    360          35.48   
  Vest-Brndby  36.86                 
Elias Jensen  2006    345          35.99   
  Hillerd Svmmeklub  38.22                 
Victor Mller Klitgaard  2006    323          36.77   
  Helsinge Svmmeklub  36.76                 
Emil Espinoza  2006    323          36.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.18                 
Martin Christensen  2006    310          37.29   
  Vejle Svmmeklub  38.96                 
Alexander Oxenbll  2006    291          38.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.25                 
Morten Hemmingsen  2006    290          38.13   
  Roskilde Svmning  48.22                 
10  Karl Korfix Barlebo  2006    276          38.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.67                 
11  Xander Ravn Grnholt  2006    272          38.93   
  Glostrup Svmmeklub  45.79                 
12  Hugo Haakansson  2006    237          40.76   
  Vest-Brndby  43.37                 
13  Halfdan Dahl Jespersen  2006    217          42.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  41.75                 
14  Mads Borch  2006    154          47.07   
  Roskilde Svmning  47.62                 
Philip Schou Christiansen  2006              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.27                 
William Ammitzbll  2006              DSQ  sw7.6 en h. i ven 25 
  Roskilde Svmning  49.87                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    570          30.45   
  Roskilde Svmning  30.31                 
Morten Lindblom Andersen  2005    503          31.74   
  Hillerd Svmmeklub  32.40                 
Emil Gram Peters  2005    429          33.46   
  Helsinge Svmmeklub  33.33                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    422          33.64   
  Roskilde Svmning  34.91                 
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005    394          34.44   
  Roskilde Svmning  34.39                 
Louie Uldall  2005    375          35.01   
  Hillerd Svmmeklub  36.15                 
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    374          35.04   
  Hillerd Svmmeklub  38.10                 
Tobias Holt Poulsen  2005    372          35.10   
  Vejle Svmmeklub  36.27                 
Frederik Grove Ankerdal  2005    360          35.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.15                 
10  Mads Srensen  2005    359          35.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  37.46                 
11  Karl Svane Kristensen  2005    357          35.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  37.95                 
12  Mathias Bklund Thygesen  2005    353          35.72  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.87                 
13  Mikkel Andersen  2005    320          36.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  35.87                 
14  Scott Foged  2005    315          37.08   
  Helsinge Svmmeklub  38.26                 
15  Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    300          37.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  47.04                 
16  Mauritz Otzen  2005    299          37.74   
  Vest-Brndby  38.52                 
17  Max Venborg Kromann  2005    253          39.89   
  Vejle Svmmeklub  43.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Bgelund Hpfner  2008    162          46.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.54                 
William Bugge  2008    137          48.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.31                 
Micas Victor Lth Brandt  2008    112          52.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.05                 
William Echardt  2008              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Roskilde Svmning  58.70                 
William R. Blaasvr  2008              DSQ  sw7.6 en hnd i vend 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjrn  2007    280          38.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.11                 
Joachim Nyvang Thorngreen  2007    268          39.16   
  Hillerd Svmmeklub  41.24                 
Herman Plehn Prehn  2007    230          41.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
Frederik Isaksen  2007    220          41.78   
  Roskilde Svmning  43.94                 
Jonathan Nyegaard  2007    175          45.10   
  Roskilde Svmning  45.17                 
Sebastian Holt Poulsen  2007    153          47.12   
  Vejle Svmmeklub  47.08                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rasmussen  2006    412          33.92   
  Vest-Brndby  36.01                 
Simon Hejbroch  2006    401          34.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.56                 
Elias Jensen  2006    351          35.78   
  Hillerd Svmmeklub  38.22                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    345          35.98   
  Vest-Brndby  36.86                 
Victor Mller Klitgaard  2006    314          37.13   
  Helsinge Svmmeklub  36.76                 
Emil Espinoza  2006    302          37.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.18                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    543          30.94   
  Roskilde Svmning  30.31                 
Morten Lindblom Andersen  2005    507          31.66   
  Hillerd Svmmeklub  32.40                 
Emil Gram Peters  2005    457          32.76   
  Helsinge Svmmeklub  33.33                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    418          33.75   
  Roskilde Svmning  34.91                 
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005    395          34.39   
  Roskilde Svmning  34.39                 
Louie Uldall  2005    365          35.31   
  Hillerd Svmmeklub  36.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            29.38   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svmmeklub            30.33   
Alma Mller-Ern  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.91   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brndby            31.44   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            31.55   
Matilde Maage  2007  Hovedstadens Svmmeklub            31.55   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svmmeklub            31.86   
Mathilde Mller  2007  Hovedstadens Svmmeklub            32.18   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub            32.44   
10  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.54   
11  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            32.59   
12  Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub            33.25   
13  Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svmmeklub            33.68   
14  Katja Poulsen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            34.36   
15  Olivia Mllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.72   
16  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svmmeklub            34.88   
17  Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svmmeklub            35.02   
18  Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brndby            35.33   
19  Nynne Bugge  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.50   
20  Rosa Cornelia Barrise  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.81   
21  Laika Usinger  2006  Vest-Brndby            35.86   
22  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            36.18   
23  Sandra Bnsov Frederiksen  2007  Vest-Brndby            36.22   
24  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svmmeklub            36.52   
25  Zenia Englund  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.77   
26  Andrea Hjbjerg  2007  Vejle Svmmeklub            37.03   
27  Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.71   
28  Smilla Hauge  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.04   
29  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.18   
30  Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svmmeklub            38.29   
31  Anna Gregers Jrgensen  2007  Hillerd Svmmeklub            38.40   
32  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            40.26   
33  Silje Hylleberg Srensen  2007  Roskilde Svmning            40.40   
34  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning            41.43   
35  Jasmin Freja Hansen nal  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.58   
36  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            44.09   
37  Ida Fam  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            44.90   
38  Thilde Jlver Rasmussen  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            48.42   
39  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svmning            48.79   
40  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning            51.91   
41  Ella Palmund  2008  Roskilde Svmning            55.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:13 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva de Maeyer  2009    208          41.11   
  Roskilde Svmning  42.25                 
Liva Holst Klarskov  2009    131          47.95   
  Roskilde Svmning                   
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Mllgaard  2008    371          33.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.99                 
Nynne Bugge  2008    330          35.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.68                 
Zenia Englund  2008    310          36.00   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  37.01                 
Klara Rasmussen  2008    281          37.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.46                 
Ida Fam  2008    177          43.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.03                 
Thilde Jlver Rasmussen  2008    98          52.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.28                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maage  2007    514          30.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.19                 
Isabella Pedersen  2007    504          30.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.83                 
Mathilde Mller  2007    481          31.11   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.37                 
Frida Gram Peters  2007    458          31.61   
  Helsinge Svmmeklub  32.78                 
Mathilde Johansen  2007    372          33.89   
  Glostrup Svmmeklub  34.15                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    366          34.08   
  Vejle Svmmeklub  37.29                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006    610          28.74   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.82                 
Coco Li Fuhrmann  2006    588          29.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.47                 
Alma Mller-Ern  2006    524          30.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.88                 
Anna Blom Bygum  2006    480          31.12   
  Vest-Brndby  32.58                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    438          32.08   
  Vejle Svmmeklub  31.25                 
Silje Lyse Legaard  2006    415          32.67   
  Hillerd Svmmeklub  32.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:35 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Bilberg Lund  2008    107          45.76  Deltager ikke i finalen 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.98                 
William Echardt  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Roskilde Svmning  49.64                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Moritz Hartmann  2007    294          32.70   
  Vejle Svmmeklub  32.85                 
Otto Cairo  2007    275          33.44   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.69                 
Jonathan Nyegaard  2007    265          33.82   
  Roskilde Svmning  34.48                 
Jonas Lykke Hergaard  2007    228          35.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.79                 
Jacob Riiber Hvid  2007    196          37.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
Tristan Bjerre  2007    163          39.74   
  Vejle Svmmeklub  40.25                 
Jonathan Petersen  2007    153          40.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.12                 
Hector Vildrik Thougaard  2007    149          40.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.69                 
Storm Useinovski Krat  2007    98          47.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    376          30.11   
  Vest-Brndby  31.01                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    354          30.73   
  Vest-Brndby  32.02                 
Alexander Khnell  2006    333          31.35   
  Helsinge Svmmeklub  34.97                 
Gustav Steen Andersen  2006    333          31.35   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.99                 
Hugo Haakansson  2006    330          31.47   
  Vest-Brndby  32.21                 
Anders Bank Hansen  2006    322          31.71   
  Vejle Svmmeklub  33.63                 
Carl S. Srensen  2006    322          31.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.87                 
Magnus Steen Andersen  2006    309          32.17   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.15                 
Sebastian Hjer ster  2006    292          32.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.81                 
10  Tobias Melhede  2006    285          33.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.31                 
11  Halfdan Dahl Jespersen  2006    270          33.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.40                 
12  Marcus Skov Zacho  2006    262          33.98   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.94                 
13  Emil Olsen  2006    241          34.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.76                 
14  Johan Klitten  2006    230          35.45   
  Hillerd Svmmeklub  35.09                 
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006    217          36.14   
  Vejle Svmmeklub  36.50                 
16  Lasse S. Frederiksen  2006    216          36.20   
  Helsinge Svmmeklub  37.71                 
17  Morten Hemmingsen  2006    142          41.66   
  Roskilde Svmning  43.61                 
18  William Ammitzbll  2006    142          41.67   
  Roskilde Svmning                   
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    574          26.16   
  Roskilde Svmning  25.91                 
Thor Majgrd  2005    443          28.53   
  Vejle Svmmeklub  29.28                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    413          29.19   
  Roskilde Svmning  28.31                 
Sebastian K Eriksen  2005    390          29.76   
  Vejle Svmmeklub  30.71                 
Mathias Bklund Thygesen  2005    367          30.37  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.45                 
Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    358          30.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.74                 
Martin Svendson  2005    348          30.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.49                 
Tobias Holt Poulsen  2005    296          32.60   
  Vejle Svmmeklub  32.27                 
Frederik Knakkergaard  2005    296          32.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.43                 
10  Mauritz Otzen  2005    248          34.61   
  Vest-Brndby  34.15                 
11  Sofus Funder  2005    221          35.95   
  Vejle Svmmeklub  40.04                 
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005              DSQ  S.W.4.4 Tyvstart 
  Roskilde Svmning  31.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Moritz Hartmann  2007    313          32.02   
  Vejle Svmmeklub  32.85                 
Otto Cairo  2007    290          32.85   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.69                 
Jonathan Nyegaard  2007    273          33.51   
  Roskilde Svmning  34.48                 
Jonas Lykke Hergaard  2007    249          34.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.79                 
Jacob Riiber Hvid  2007    208          36.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
Tristan Bjerre  2007    166          39.51   
  Vejle Svmmeklub  40.25                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    389          29.77   
  Vest-Brndby  32.02                 
Rodi Cetinkaya  2006    388          29.81   
  Vest-Brndby  31.01                 
Gustav Steen Andersen  2006    383          29.93   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.99                 
Anders Bank Hansen  2006    333          31.36   
  Vejle Svmmeklub  33.63                 
Alexander Khnell  2006    331          31.43   
  Helsinge Svmmeklub  34.97                 
Hugo Haakansson  2006    322          31.70   
  Vest-Brndby  32.21                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    580          26.07   
  Roskilde Svmning  25.91                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    453          28.31   
  Roskilde Svmning  28.31                 
Thor Majgrd  2005    431          28.78   
  Vejle Svmmeklub  29.28                 
Sebastian K Eriksen  2005    418          29.07   
  Vejle Svmmeklub  30.71                 
Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    372          30.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.74                 
Martin Svendson  2005    358          30.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    295          38.54   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.85                 
Vigga Skou  2008    245          41.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.06                 
Mille Reimer  2008    212          43.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.70                 
Sofia Tang  2008    149          48.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.71                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    586          30.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.86                 
Matilde Maage  2007    438          33.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.29                 
Malouca Laura Bruun  2007    412          34.49   
  Glostrup Svmmeklub  35.03                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    405          34.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.44                 
Isabell Hansen  2007    390          35.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.83                 
Mathilde Mller  2007    386          35.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.68                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007    357          36.17   
  Vest-Brndby  36.71                 
Vigga Jacoby  2007    357          36.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.24                 
Clara Dam Lukowski  2007    356          36.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.89                 
10  Julie Guldmann Mller  2007    340          36.77   
  Vejle Svmmeklub  36.86                 
11  Laura Jrgensen  2007    326          37.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  37.54                 
12  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    309          37.96   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  42.89                 
13  Silje Hylleberg Srensen  2007    300          38.31   
  Roskilde Svmning  39.11                 
14  Agnes Hjsteen  2007    276          39.40   
  Vest-Brndby  37.96                 
15  Leonora Wahl-Brink  2007    260          40.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.49                 
16  Maria Kjer Rasmussen  2007    259          40.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.58                 
17  Amalie Mller  2007    225          42.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.77                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006    554          31.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.85                 
Falka Tind  2006    502          32.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.39                 
Siv Reimer  2006    491          32.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.34                 
Athena Haugsted Pihl  2006    456          33.34   
  Hillerd Svmmeklub  33.33                 
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    420          34.27   
  Hillerd Svmmeklub  34.19                 
Liva Gottorp Srensen  2006    413          34.45   
  Vest-Brndby  34.21                 
Sophia Jochumsen  2006    407          34.62   
  Vejle Svmmeklub  35.25                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    387          35.20   
  Vejle Svmmeklub  41.58                 
Rikke Therp  2006    382          35.35   
  Vest-Brndby  35.51                 
10  Katja Poulsen  2006    374          35.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.65                 
11  Regitze Rosenkrantz  2006    363          35.98   
  Glostrup Svmmeklub  36.55                 
12  Silje Lyse Legaard  2006    362          36.00   
  Hillerd Svmmeklub  40.03                 
13  Leonora M Postgaard  2006    313          37.78   
  Glostrup Svmmeklub  37.62                 
14  Charlotte Dreyer Riis  2006    305          38.11   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.30                 
15  Maja Hansen  2006    262          40.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:47   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    307          38.03   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.85                 
Vigga Skou  2008    277          39.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.06                 
Sofia Tang  2008    236          41.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.71                 
Mille Reimer  2008    216          42.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.70                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    590          30.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.86                 
Mathilde Mller  2007    462          33.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.68                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    433          33.91   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.44                 
Malouca Laura Bruun  2007    419          34.30   
  Glostrup Svmmeklub  35.03                 
Isabell Hansen  2007    404          34.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.83                 
Matilde Maage  2007              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Hovedstadens Svmmeklub  32.29                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    579          30.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.39                 
Malu Melody Christensen  2006    556          31.21   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.85                 
Siv Reimer  2006    521          31.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.34                 
Liva Gottorp Srensen  2006    449          33.51   
  Vest-Brndby  34.21                 
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    377          35.52   
  Hillerd Svmmeklub  34.19                 
Athena Haugsted Pihl  2006    370          35.75   
  Hillerd Svmmeklub  33.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:47 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bugge  2008    162          40.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.45                 
Malte Bgelund Hpfner  2008    125          44.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.27                 
Kasper Egerod  2008    92          49.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.45                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    343          31.73   
  Vejle Svmmeklub  32.65                 
Jonathan Nyegaard  2007    221          36.75   
  Roskilde Svmning  36.35                 
Stefan Birkhj Kjrstad  2007    158          41.02  Deltager ikke i finalen 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.74                 
Tristan Bjerre  2007    155          41.30   
  Vejle Svmmeklub  40.15                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Khnell  2006    345          31.67   
  Helsinge Svmmeklub  32.44                 
Aksel Thuesen Gsmer  2006    342          31.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.89                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    329          32.16   
  Vest-Brndby  31.71                 
Magnus Rasmussen  2006    327          32.25   
  Vest-Brndby  33.32                 
Tobias Melhede  2006    300          33.18   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.02                 
Rodi Cetinkaya  2006    275          34.13   
  Vest-Brndby  35.40                 
Emil Espinoza  2006    274          34.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.32                 
Xander Ravn Grnholt  2006    270          34.36   
  Glostrup Svmmeklub  35.93                 
Simon Hejbroch  2006    264          34.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.04                 
10  Magnus Steen Andersen  2006    254          35.04   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.99                 
11  Malthe Elias Wolgast  2006    251          35.19   
  Vejle Svmmeklub  35.13                 
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006    228          36.35   
  Hovedstadens Svmmeklub  35.33                 
13  Alexander Oxenbll  2006    220          36.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.93                 
Philip Schou Christiansen  2006              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.70                 
Mads Borch  2006              DSQ  S.W.6.2 25 m.mavelig 
  Roskilde Svmning  44.13                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    569          26.81   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  26.74                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    382          30.60   
  Roskilde Svmning  31.26                 
Max Venborg Kromann  2005    326          32.26   
  Vejle Svmmeklub  32.73                 
Mads Srensen  2005    314          32.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.20                 
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005    241          35.67   
  Roskilde Svmning  36.10                 
Sofus Funder  2005    220          36.80   
  Vejle Svmmeklub  37.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:57   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bugge  2008    168          40.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.45                 
Malte Bgelund Hpfner  2008    131          43.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.27                 
Kasper Egerod  2008    91          49.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.45                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    327          32.24   
  Vejle Svmmeklub  32.65                 
Jonathan Nyegaard  2007    234          36.01   
  Roskilde Svmning  36.35                 
Tristan Bjerre  2007    148          41.98   
  Vejle Svmmeklub  40.15                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Gsmer  2006    366          31.05   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.89                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    352          31.46   
  Vest-Brndby  31.71                 
Alexander Khnell  2006    339          31.86   
  Helsinge Svmmeklub  32.44                 
Magnus Rasmussen  2006    332          32.07   
  Vest-Brndby  33.32                 
Tobias Melhede  2006    296          33.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.02                 
Rodi Cetinkaya  2006    274          34.19   
  Vest-Brndby  35.40                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    601          26.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  26.74                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    354          31.41   
  Roskilde Svmning  31.26                 
Mads Srensen  2005    343          31.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.20                 
Max Venborg Kromann  2005    325          32.29   
  Vejle Svmmeklub  32.73                 
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005    253          35.10   
  Roskilde Svmning  36.10                 
Sofus Funder  2005    241          35.70   
  Vejle Svmmeklub  37.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:57 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva de Maeyer  2009    231          37.32  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svmning  38.25                 
Liva Holst Klarskov  2009    147          43.35   
  Roskilde Svmning  44.75                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Palmund  2008    172          41.18  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svmning  40.68                 
Thilde Jlver Rasmussen  2008    151          43.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  42.10                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Pedersen  2007    499          28.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.26                 
Matilde Maage  2007    466          29.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.81                 
Julie Philip  2007    442          30.09   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.72                 
Frida Gram Peters  2007    424          30.51   
  Helsinge Svmmeklub  29.90                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    414          30.75   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.11                 
Maya Amstrup Riis  2007    413          30.77   
  Vest-Brndby  31.85                 
Anna Fiona Nybll  2007    392          31.33   
  Vejle Svmmeklub  30.31                 
Smilla Hauge  2007    388          31.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.36                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    383          31.55   
  Vejle Svmmeklub  33.63                 
10  Mathilde Johansen  2007    383          31.56   
  Glostrup Svmmeklub  31.85                 
11  Sarah Laursen  2007    371          31.89   
  Vejle Svmmeklub  32.30                 
12  Yasmin Thomsen  2007    366          32.05   
  Helsinge Svmmeklub  33.50                 
13  Emily Amalie Jensen  2007    358          32.27   
  Helsinge Svmmeklub  32.28                 
14  Lrke Jervelund  2007    356          32.33   
  Vejle Svmmeklub  34.90                 
15  Julie Guldmann Mller  2007    351          32.48   
  Vejle Svmmeklub  33.36                 
16  Anna Gregers Jrgensen  2007    332          33.10   
  Hillerd Svmmeklub  34.17                 
17  Silje Hylleberg Srensen  2007    324          33.37   
  Roskilde Svmning  33.53                 
18  Sandra Bnsov Frederiksen  2007    316          33.65   
  Vest-Brndby  34.11                 
19  Andrea Hjbjerg  2007    301          34.18   
  Vejle Svmmeklub  34.18                 
20  Ingrid Stokholm Ellehj  2007    287          34.74   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.39                 
21  Julia Vincentz  2007    269          35.52   
  Roskilde Svmning  36.30                 
22  Maria Agnes Jakobsen  2007    258          36.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.02                 
23  Amalie Mller  2007    257          36.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.21                 
24  Jasmin Freja Hansen nal  2007    228          37.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.36                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    525          28.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.75                 
Julie Eriksen Tankmar  2006    512          28.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  29.82                 
Malu Melody Christensen  2006    505          28.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.85                 
Athena Haugsted Pihl  2006    489          29.09   
  Hillerd Svmmeklub  28.93                 
Molly Namensen  2006    463          29.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  29.64                 
Anna Blom Bygum  2006    456          29.77   
  Vest-Brndby  31.88                 
Liva Gottorp Srensen  2006    428          30.41   
  Vest-Brndby  30.08                 
Amalie Lythcke  2006    427          30.44   
  Hillerd Svmmeklub  31.53                 
Marie Nissov-Johansen  2006    427          30.45   
  Vest-Brndby  31.13                 
10  Regitze Rosenkrantz  2006    421          30.59   
  Glostrup Svmmeklub  30.57                 
11  Ann-Katrine Windfeld  2006    415          30.74   
  Vejle Svmmeklub  30.82                 
12  Silje Lyse Legaard  2006    406          30.95   
  Hillerd Svmmeklub  31.59                 
13  Signe Schnabelrauch  2006    404          31.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.59                 
14  Amalie Backhausen  2006    403          31.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.87                 
15  Maja Hansen  2006    282          34.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.76                 
16  Augusta Anemone Friis  2006    242          36.79   
  Roskilde Svmning  36.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Holst Klarskov  2009    171          41.25   
  Roskilde Svmning  44.75                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Jlver Rasmussen  2008    172          41.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  42.10                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Pedersen  2007    556          27.88   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.26                 
Matilde Maage  2007    529          28.34   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.81                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    473          29.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.11                 
Julie Philip  2007    466          29.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.72                 
Frida Gram Peters  2007    465          29.59   
  Helsinge Svmmeklub  29.90                 
Maya Amstrup Riis  2007    441          30.12   
  Vest-Brndby  31.85                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    587          27.38   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.75                 
Malu Melody Christensen  2006    579          27.51   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.85                 
Julie Eriksen Tankmar  2006    524          28.44   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  29.82                 
Athena Haugsted Pihl  2006    508          28.73   
  Hillerd Svmmeklub  28.93                 
Molly Namensen  2006    489          29.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  29.64                 
Anna Blom Bygum  2006    482          29.24   
  Vest-Brndby  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Bilberg Lund  2008    192          35.10  Deltager ikke i finalen 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.26                 
William R. Blaasvr  2008    177          36.03   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.66                 
Kasper Egerod  2008    142          38.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.66                 
William Echardt  2008    111          42.07   
  Roskilde Svmning  38.43                 
Micas Victor Lth Brandt  2008    76          47.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.26                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    351          28.72   
  Vejle Svmmeklub  29.75                 
Otto Cairo  2007    310          29.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.89                 
Frederik Isaksen  2007    284          30.82   
  Roskilde Svmning  31.67                 
Moritz Hartmann  2007    282          30.86   
  Vejle Svmmeklub  31.51                 
Herman Plehn Prehn  2007    279          30.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.75                 
Jonathan Nyegaard  2007    278          31.04   
  Roskilde Svmning  31.37                 
Thorkild Bjrn  2007    275          31.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.27                 
Toke stergaard Pedersen  2007    272          31.25   
  Vejle Svmmeklub  35.00                 
Joachim Nyvang Thorngreen  2007    256          31.88   
  Hillerd Svmmeklub  32.96                 
10  Jonas Lykke Hergaard  2007    250          32.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.95                 
11  Mathias Larsen  2007    247          32.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.53                 
12  Jacob Riiber Hvid  2007    212          33.96   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.96                 
13  Hector Vildrik Thougaard  2007    202          34.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.11                 
14  Tristan Bjerre  2007    196          34.87   
  Vejle Svmmeklub  34.62                 
15  Sebastian Holt Poulsen  2007    195          34.93   
  Vejle Svmmeklub  34.87                 
16  Stefan Birkhj Kjrstad  2007    194          34.98   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.33                 
17  Storm Useinovski Krat  2007    182          35.74   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.61                 
18  Samuel Lourenco  2007    147          38.34   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.62                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    376          28.05   
  Vest-Brndby  29.16                 
Elias Jensen  2006    372          28.16   
  Hillerd Svmmeklub  28.84                 
Gustav Steen Andersen  2006    368          28.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.63                 
Tobias Frederiksen  2006    364          28.37   
  Helsinge Svmmeklub  28.22                 
Karl Korfix Barlebo  2006    361          28.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.15                 
Nicklas Kolt Kbsted  2006    340          29.01   
  Helsinge Svmmeklub  29.34                 
Magnus Steen Andersen  2006    328          29.37   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.84                 
Tristan Jensen  2006    319          29.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.44                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    319          29.65   
  Vejle Svmmeklub  29.21                 
10  Marcus Skov Zacho  2006    314          29.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.59                 
11  Anders Bank Hansen  2006    311          29.88   
  Vejle Svmmeklub  30.63                 
12  Sebastian Roesen Larsen  2006    308          29.98   
  Hillerd Svmmeklub  30.56                 
13  Malthe Elias Wolgast  2006    285          30.77   
  Vejle Svmmeklub  30.98                 
14  Halfdan Dahl Jespersen  2006    281          30.91   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.08                 
15  Carl S. Srensen  2006    276          31.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.13                 
16  Martin Christensen  2006    274          31.19   
  Vejle Svmmeklub  31.46                 
17  Sebastian Egenhardt  2006    270          31.32   
  Vest-Brndby  32.32                 
18  Johan Klitten  2006    268          31.40   
  Hillerd Svmmeklub  31.11                 
19  Mads Borch  2006    222          33.44   
  Roskilde Svmning  33.40                 
20  William Ammitzbll  2006    195          34.91   
  Roskilde Svmning  35.84                 
21  Morten Hemmingsen  2006    193          35.03   
  Roskilde Svmning  38.29                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    557          24.62   
  Roskilde Svmning  25.08                 
Casper Puggaard  2005    532          24.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.80                 
Morten Lindblom Andersen  2005    485          25.77   
  Hillerd Svmmeklub  28.29                 
Louie Uldall  2005    446          26.50   
  Hillerd Svmmeklub  26.26                 
Sebastian K Eriksen  2005    428          26.88   
  Vejle Svmmeklub  27.18                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    413          27.20   
  Roskilde Svmning  27.66                 
Theodor Mller  2005    402          27.45   
  Vest-Brndby  28.77                 
Thor Majgrd  2005    399          27.50   
  Vejle Svmmeklub  27.15                 
Emil Gram Peters  2005    392          27.66   
  Helsinge Svmmeklub  27.74                 
10  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    353          28.65   
  Hillerd Svmmeklub  29.15                 
11  Martin Svendson  2005    338          29.06   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.00                 
12  Scott Foged  2005    332          29.23   
  Helsinge Svmmeklub  29.23                 
13  Tobias Holt Poulsen  2005    332          29.25   
  Vejle Svmmeklub  32.16                 
14  Jonatan Hagbarth Jrgense  2005    330          29.29   
  Roskilde Svmning  28.60                 
15  Sofus Funder  2005    328          29.36   
  Vejle Svmmeklub  30.07                 
16  Karl Svane Kristensen  2005    306          30.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.71                 
17  Mauritz Otzen  2005    282          30.86   
  Vest-Brndby  31.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William R. Blaasvr  2008    179          35.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.66                 
William Echardt  2008    153          37.87   
  Roskilde Svmning  38.43                 
Micas Victor Lth Brandt  2008    89          45.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.26                 
Kasper Egerod  2008              DSQ  sw4.4 tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.66                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    355          28.60   
  Vejle Svmmeklub  29.75                 
Otto Cairo  2007    327          29.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.89                 
Herman Plehn Prehn  2007    305          30.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.75                 
Frederik Isaksen  2007    303          30.15   
  Roskilde Svmning  31.67                 
Moritz Hartmann  2007    294          30.45   
  Vejle Svmmeklub  31.51                 
Jonathan Nyegaard  2007    283          30.83   
  Roskilde Svmning  31.37                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Steen Andersen  2006    424          26.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.63                 
Karl Korfix Barlebo  2006    400          27.49   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.15                 
Rodi Cetinkaya  2006    394          27.62   
  Vest-Brndby  29.16                 
Tobias Frederiksen  2006    376          28.07   
  Helsinge Svmmeklub  28.22                 
Elias Jensen  2006    375          28.08   
  Hillerd Svmmeklub  28.84                 
Nicklas Kolt Kbsted  2006    346          28.85   
  Helsinge Svmmeklub  29.34                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    576          24.34   
  Roskilde Svmning  25.08                 
Casper Puggaard  2005    564          24.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.80                 
Morten Lindblom Andersen  2005    500          25.51   
  Hillerd Svmmeklub  28.29                 
Louie Uldall  2005    443          26.57   
  Hillerd Svmmeklub  26.26                 
Sebastian K Eriksen  2005    438          26.67   
  Vejle Svmmeklub  27.18                 
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    423          26.98   
  Roskilde Svmning  27.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 11, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zoe Overby Traberg  2006    485  1:18.13  2:42.63  4:15.16    5:29.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:29.66                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    457  1:11.18  2:35.40  4:16.32    5:36.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:04.48                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    452  1:13.91  2:41.55  4:17.67    5:37.29   
  Vejle Svmmeklub  5:35.11                 
                     
Molly Namensen  2006    430  1:17.96  2:39.34  4:24.45    5:43.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Laika Usinger  2006    380  1:22.69  2:54.71  4:30.21    5:57.20   
  Vest-Brndby                   
                     
Silje Lyse Legaard  2006    360  1:21.42  2:57.62  4:43.41    6:03.75   
  Hillerd Svmmeklub  5:49.37                 
                     
Signe Schnabelrauch  2006    301  1:19.63  2:59.79  4:54.41    6:25.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  6:17.58                 
                     
Ida Celine Sangstad Holst  2007    292  1:35.68  3:18.10  5:02.16    6:30.22   
  Glostrup Svmmeklub                   
                     
Falka Tind  2006              DSQ  S.W.4.4 Tyvstart 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:10.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  09:30 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  09:42   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 12, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    533  1:04.51  2:16.88  3:43.51    4:50.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:55.03                 
                     
Aksel Thuesen Gsmer  2006    449  1:11.11  2:28.22  3:54.06    5:07.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:10.02                 
                     
Theodor Mller  2005    416  1:12.37  2:35.05  4:06.96    5:15.33   
  Vest-Brndby  5:03.36                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    410  1:15.31  2:33.75  4:04.07    5:16.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.89                 
                     
Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    387  1:13.18  2:32.23  4:05.87    5:22.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:23.43                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    361  1:16.06  2:38.06  4:15.94    5:30.47   
  Vest-Brndby  5:30.86                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    314  1:17.09  2:40.69  4:25.46    5:46.27   
  Vejle Svmmeklub  5:48.86                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    306  1:25.30  2:53.93  4:32.60    5:49.25   
  Vest-Brndby  6:02.14                 
                     
Martin Christensen  2006    304  1:25.80  2:55.98  4:30.50    5:50.14   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
10  Tobias Holt Poulsen  2005    298  1:18.64  2:53.52  4:30.21    5:52.45   
  Vejle Svmmeklub  5:53.73                 
                     
Mikkel Andersen  2005              DSQ  S.W.6.2 Ej fort.lav. 
  Hovedstadens Svmmeklub  5:08.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  09:42 
 
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Mllgaard  2008    325  39.68        1:20.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.81                 
                     
Klara Rasmussen  2008    312  39.46        1:21.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.22                 
                     
Vigga Skou  2008    250  42.93        1:27.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.11                 
                     
Nynne Bugge  2008    240  41.90        1:28.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.29                 
                     
Sofia Tang  2008    191  46.42        1:35.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.97                 
                     
Marie Meier Vestermann  2008    164  48.20        1:40.42   
  Roskilde Svmning  1:55.41                 
                     
Thilde Jlver Rasmussen  2008    164  48.46        1:40.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:45.88                 
                     
Ella Palmund  2008    163  47.63        1:40.56   
  Roskilde Svmning  1:43.53                 
                     
Mille Mouritzen  2009    141  51.46        1:45.71   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:48.23                 
                     
10  Emma Metasch Ruelkke  2009    128  51.13        1:49.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.02                 
                     
11  Katinka Als Makne  2009    106  56.43        1:56.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.53                 
                     
12  Lina Louardi  2009    102  55.94        1:57.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.15                 
                     
13  Julia Hjer ster  2009    91  59.75        2:02.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.13                 
                     
14  Linea Skriver Fabricius  2009    89  1:01.36        2:03.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.90                 
                     
Alberte K. Jakobsen  2008              DSQ  S.W.6.2 Sv.p mav50 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.42                 
                     
Alma Pedersen  2009              DSQ  S.W.6.2 P mav.25 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Vita Nygaard Berg  2008              DSQ  S.W.6.4 E.F.B.v.75m 
  Roskilde Svmning  1:51.85                 
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006    517  33.33        1:08.53   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.40                 
                     
Falka Tind  2006    516  33.84        1:08.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.83                 
                     
Siv Reimer  2006    511  33.12        1:08.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.03                 
                     
Matilde Maage  2007    494  33.95        1:09.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.17                 
                     
Emma Hansen  2007    471  34.74        1:10.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.18                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006    454  34.95        1:11.59   
  Hillerd Svmmeklub  1:10.12                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    451  35.06        1:11.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.97                 
                     
Alma Mller-Ern  2006    441  35.02        1:12.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.32                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    424  35.33        1:13.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.96                 
                     
10  Rikke Therp  2006    409  36.13        1:14.11   
  Vest-Brndby  1:15.12                 
                     
11  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    398  35.32        1:14.78   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.73                 
                     
12  Zoe Overby Traberg  2006    390  36.82        1:15.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.14                 
                     
13  Isabella Pedersen  2007    390  36.55        1:15.31   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.47                 
                     
14  Isabell Hansen  2007    388  35.89        1:15.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.88                 
                     
15  Amalie Backhausen  2006    387  36.39        1:15.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.12                 
                     
16  Katja Poulsen  2006    377  36.97        1:16.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.59                 
                     
17  Maya Amstrup Riis  2007    375  37.19        1:16.28   
  Vest-Brndby  1:17.07                 
                     
18  Mikkeline H. Jacobsen  2007    372  37.08        1:16.46   
  Vest-Brndby  1:15.98                 
                     
19  Mathilde Johansen  2007    357  37.71        1:17.57   
  Glostrup Svmmeklub  1:20.02                 
                     
20  Sofie Karlov Nielsen  2007    354  38.81        1:17.72   
  Vejle Svmmeklub  1:20.42                 
                     
21  Julie Guldmann Mller  2007    346  38.30        1:18.32   
  Vejle Svmmeklub  1:21.71                 
                     
22  Hanna Rrbech  2006    346  37.89        1:18.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.25                 
                     
23  Clara Dam Lukowski  2007    346  37.41        1:18.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:19.87                 
                     
24  Lrke Jervelund  2007    342  38.74        1:18.68   
  Vejle Svmmeklub  1:19.47                 
                     
25  Laura Jrgensen  2007    329  38.32        1:19.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.58                 
                     
26  Vigga Jacoby  2007    329  38.87        1:19.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.99                 
                     
27  Frederikke Olsen  2006    328  38.19        1:19.74   
  Roskilde Svmning  1:25.36                 
                     
28  Julie Philip  2007    323  39.09        1:20.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:23.12                 
                     
29  Leonora Wahl-Brink  2007    307  39.71        1:21.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.06                 
                     
30  Frida Gram Peters  2007    305  39.23        1:21.75   
  Helsinge Svmmeklub  1:23.52                 
                     
31  Agnes Hjsteen  2007    295  40.81        1:22.61   
  Vest-Brndby  1:22.60                 
                     
32  Sophie Harborg Fuchs  2007    287  40.89        1:23.34   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.42                 
                     
33  Maria Kjer Rasmussen  2007    285  40.40        1:23.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:21.70                 
                     
34  Smilla Hauge  2007    283  40.71        1:23.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.93                 
                     
35  Maja Hansen  2006    281  41.40        1:23.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.39                 
                     
35  Yasmin Thomsen  2007    281  41.22        1:23.92   
  Helsinge Svmmeklub  1:26.28                 
                     
37  Rosa Cornelia Barrise  2006    280  40.60        1:24.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.88                 
                     
38  Silje Hylleberg Srensen  2007    270  40.27        1:25.05   
  Roskilde Svmning  1:24.84                 
                     
39  Amalie Mller  2007    243  44.20        1:28.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.11                 
                     
40  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007    231  44.51        1:29.57   
  Hillerd Svmmeklub  1:35.84                 
                     
41  Josephine Michelsen  2007    212  45.29        1:32.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.35                 
                     
Jasmin Freja Hansen nal  2007              DSQ  S.W.6.4 E.F.B:75m. 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Mllgaard  2008    330  39.11        1:19.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.81                 
                     
Klara Rasmussen  2008    312  39.30        1:21.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.22                 
                     
Vigga Skou  2008    281  40.89        1:23.97   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.11                 
                     
Nynne Bugge  2008    250  41.65        1:27.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.29                 
                     
Sofia Tang  2008    236  42.68        1:29.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.97                 
                     
Marie Meier Vestermann  2008    168  48.60        1:39.59   
  Roskilde Svmning  1:55.41                 
                     
 
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    586  32.41        1:05.74   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.83                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    553  32.99        1:07.01   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.40                 
                     
Siv Reimer  2006    506  33.21        1:09.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.03                 
                     
Matilde Maage  2007    506  33.41        1:09.03   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.17                 
                     
Emma Hansen  2007    497  33.91        1:09.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.18                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006    463  34.27        1:11.10   
  Hillerd Svmmeklub  1:10.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    343  33.69        1:09.79   
  Vejle Svmmeklub  1:10.64                 
                     
Toke stergaard Pedersen  2007    267  36.53        1:15.85   
  Vejle Svmmeklub  1:20.83                 
                     
Moritz Hartmann  2007    256  36.54        1:16.98   
  Vejle Svmmeklub  1:22.21                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007    254  37.68        1:17.09   
  Roskilde Svmning  1:18.11                 
                     
Nikolaj Assentoft Brandt  2007    221  38.56        1:20.81   
  Helsinge Svmmeklub  1:22.08                 
                     
Christoffer Bo Andersen  2007    215  39.99        1:21.48   
  Roskilde Svmning  1:21.69                 
                     
Jonas Lykke Hergaard  2007    205  40.22        1:22.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.95                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007    200  39.76        1:23.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.84                 
                     
William Bugge  2008    183  41.83        1:25.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.15                 
                     
10  William Foged  2008    167  43.37        1:28.64   
  Helsinge Svmmeklub  1:30.65                 
                     
11  Tristan Bjerre  2007    161  43.52        1:29.69   
  Vejle Svmmeklub  1:30.08                 
                     
12  Jonathan Petersen  2007    137  46.28        1:34.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.39                 
                     
Malte Bgelund Hpfner  2008              DSQ  S.W.6.4 E.F.B.v.25m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:55.76                 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgrd  2005    413  31.81        1:05.62   
  Vejle Svmmeklub  1:08.50                 
                     
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    382  32.65        1:07.34   
  Roskilde Svmning  1:08.68                 
                     
Alexander Khnell  2006    382  32.39        1:07.36   
  Helsinge Svmmeklub  1:08.72                 
                     
Hugo Haakansson  2006    379  32.56        1:07.51   
  Vest-Brndby  1:10.73                 
                     
Mads Srensen  2005    379  32.16        1:07.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.38                 
                     
Mikkel Andersen  2005    367  33.18        1:08.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.62                 
                     
Aksel Thuesen Gsmer  2006    361  33.48        1:08.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.52                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    349  33.51        1:09.37   
  Vest-Brndby  1:16.18                 
                     
Lucas Svej  2005    346  33.63        1:09.58   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.87                 
                     
10  Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    344  34.07        1:09.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.59                 
                     
11  Tristan Jensen  2006    342  34.14        1:09.84   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.17                 
                     
12  Tobias Melhede  2006    334  34.14        1:10.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.89                 
                     
13  Frederik Knakkergaard  2005    329  34.28        1:10.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.22                 
                     
14  Gustav Steen Andersen  2006    323  34.98        1:11.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.95                 
                     
15  Martin Svendson  2005    318  34.98        1:11.58   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.73                 
                     
16  Halfdan Dahl Jespersen  2006    316  34.49        1:11.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.39                 
                     
17  Nicklas Kolt Kbsted  2006    299  34.90        1:13.03   
  Helsinge Svmmeklub  1:14.27                 
                     
18  Anders Bank Hansen  2006    289  35.92        1:13.89   
  Vejle Svmmeklub  1:13.91                 
                     
19  Simon Hejbroch  2006    286  35.33        1:14.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.96                 
                     
20  Magnus Steen Andersen  2006    279  36.65        1:14.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.40                 
                     
21  Xander Ravn Grnholt  2006    278  36.37        1:14.85   
  Glostrup Svmmeklub  1:15.93                 
                     
22  Malthe Elias Wolgast  2006    276  36.65        1:15.02   
  Vejle Svmmeklub  1:14.57                 
                     
23  Tobias Frederiksen  2006    269  36.31        1:15.63   
  Helsinge Svmmeklub  1:20.27                 
                     
24  Asger Bols Jeppesen  2005    258  37.95        1:16.78   
  Helsinge Svmmeklub  1:20.25                 
                     
25  Nikolai Uekermann Olsen  2006    254  36.92        1:17.17   
  Vejle Svmmeklub  1:17.77                 
                     
26  Carl S. Srensen  2006    245  36.51        1:18.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.77                 
                     
27  Marcus Skov Zacho  2006    245  37.67        1:18.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.24                 
                     
28  Emil Olsen  2006    230  38.40        1:19.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.71                 
                     
29  Sofus Funder  2005    224  37.60        1:20.40   
  Vejle Svmmeklub  1:22.80                 
                     
30  Peter K. M. Petersen  2006    202  39.94        1:23.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.13                 
                     
31  Mads Borch  2006    116  48.28        1:40.14   
  Roskilde Svmning  1:39.72                 
                     
Emil Isaksen  2005              DSQ  S.W.4.4 Tyvstart 
  Roskilde Svmning  1:07.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    368  32.71        1:08.16   
  Vejle Svmmeklub  1:10.64                 
                     
Moritz Hartmann  2007    278  36.31        1:14.89   
  Vejle Svmmeklub  1:22.21                 
                     
Toke stergaard Pedersen  2007    269  36.07        1:15.69   
  Vejle Svmmeklub  1:20.83                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007    259  37.15        1:16.62   
  Roskilde Svmning  1:18.11                 
                     
Nikolaj Assentoft Brandt  2007    218  38.91        1:21.19   
  Helsinge Svmmeklub  1:22.08                 
                     
Christoffer Bo Andersen  2007              DSQ  sw6.1 en fod endevg 
  Roskilde Svmning  1:21.69                 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Andersen  2005    431  31.48        1:04.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.62                 
                     
Thor Majgrd  2005    426  31.20        1:04.92   
  Vejle Svmmeklub  1:08.50                 
                     
Malte Hagbarth Jrgensen  2005    405  31.75        1:06.06   
  Roskilde Svmning  1:08.68                 
                     
Hugo Haakansson  2006    402  32.00        1:06.23   
  Vest-Brndby  1:10.73                 
                     
Alexander Khnell  2006    398  32.25        1:06.45   
  Helsinge Svmmeklub  1:08.72