2021-12-06   12:07:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for KVIK Sydbank Årgangs Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  KVIK rgang    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangr  Svmmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            29.38   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svmmeklub            30.33   
Alma Mller-Ern  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.91   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brndby            31.44   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            31.55   
Matilde Maage  2007  Hovedstadens Svmmeklub            31.55   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svmmeklub            31.86   
Mathilde Mller  2007  Hovedstadens Svmmeklub            32.18   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub            32.44   
10  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.54   
11  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            32.59   
12  Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub            33.25   
13  Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svmmeklub            33.68   
14  Katja Poulsen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            34.36   
15  Olivia Mllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.72   
16  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svmmeklub            34.88   
17  Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svmmeklub            35.02   
18  Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brndby            35.33   
19  Nynne Bugge  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.50   
20  Rosa Cornelia Barrise  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.81   
21  Laika Usinger  2006  Vest-Brndby            35.86   
22  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            36.18   
23  Sandra Bnsov Frederiksen  2007  Vest-Brndby            36.22   
24  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svmmeklub            36.52   
25  Zenia Englund  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.77   
26  Andrea Hjbjerg  2007  Vejle Svmmeklub            37.03   
27  Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.71   
28  Smilla Hauge  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.04   
29  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.18   
30  Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svmmeklub            38.29   
31  Anna Gregers Jrgensen  2007  Hillerd Svmmeklub            38.40   
32  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            40.26   
33  Silje Hylleberg Srensen  2007  Roskilde Svmning            40.40   
34  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning            41.43   
35  Jasmin Freja Hansen nal  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.58   
36  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            44.09   
37  Ida Fam  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            44.90   
38  Thilde Jlver Rasmussen  2008  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            48.42   
39  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svmning            48.79   
40  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning            51.91   
41  Ella Palmund  2008  Roskilde Svmning            55.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner