2021-10-20   19:33:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    325  1:19.18  2:46.24  4:14.38    5:40.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:59.09                 
                     
Vigga Skou  2008    301  1:21.01  2:50.47  4:21.18    5:48.82   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:48.72                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    273  1:22.48  2:54.15  4:29.50    6:00.52   
  Vest-Brndby  6:30.00                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    270  1:29.19  3:03.00  4:36.18    6:01.92   
  Vest-Brndby  6:30.00                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    269  1:28.42  3:01.06  4:33.83    6:02.25   
  Glostrup Svmmeklub  6:16.75                 
                     
Alma Gottorp Srensen  2009    259  1:25.22  2:57.98  4:34.68    6:06.87   
  Vest-Brndby  6:30.00                 
                     
Adia Brekling  2008    227  1:30.69  3:11.38  4:50.33    6:23.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mille Reimer  2008    225  1:34.26  3:12.19  4:49.44    6:24.58   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofia Tang  2008    212  1:32.43    4:54.25    6:31.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Ida Fam  2008    188  1:39.01  3:24.36  5:09.03    6:47.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Cecilia Janning  2009    180  1:32.87  3:20.27  5:08.54    6:53.79   
  Vest-Brndby  6:30.00                 
                     
12  Thilde Jlver Rasmussen  2008    145    2:39.48  5:30.57    7:24.44   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    560  1:08.16  2:21.84  3:32.64    4:43.71   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.66                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    526  1:06.96  2:20.69  3:34.86    4:49.69   
  Solrd Svmmeklub  4:48.90                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    523  1:07.10  2:21.32  3:36.45    4:50.26   
  Vest-Brndby  4:53.07                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    516  1:08.51  2:23.13  3:37.66    4:51.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:57.53                 
                     
Molly Namensen  2006    488  1:06.89  2:21.55  3:38.29    4:56.96   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:49.27                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    477  1:10.59  2:28.37  3:46.39    4:59.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:01.78                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    475  1:10.74  2:28.08  3:45.65    4:59.78   
  Solrd Svmmeklub  5:18.50                 
                     
Katja Poulsen  2006    407  1:13.29  2:34.47  3:55.62    5:15.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:20.00                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    389  1:14.55  2:37.16  3:59.55    5:20.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:26.36                 
                     
10  Emma Spang  2006    364  1:16.25  2:40.00  4:04.19    5:27.43   
  Solrd Svmmeklub  5:36.59                 
                     
11  Smilla Hauge  2007    363  1:17.36  2:42.72  4:06.85    5:27.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    344  1:18.98  2:45.67  4:12.72    5:33.66   
  Glostrup Svmmeklub  6:15.57                 
                     
13  Leonora Wahl-Brink  2007    330  1:19.26  2:46.39  4:13.82    5:38.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.47                 
                     
14  Sophie Harborg Fuchs  2007    321  1:17.58  2:45.18  4:14.35    5:41.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
15  Ingrid Stokholm Ellehj  2007    284  1:21.73  2:52.87  4:24.74    5:55.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:56.09                 
                     
16  Josephine Michelsen  2007    282  1:26.65  2:59.50  4:30.39    5:56.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:13.53                 
                     
17  Amanda Aidinian  2007    271  1:26.48  2:59.82  4:32.05    6:01.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:05.86                 
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Bergmann  2004    473  1:09.39  2:24.23  3:42.10    5:00.19   
  Rnne Svmme Klub  5:00.23                 
                     
Emma Riis  2005    353  1:15.43  2:41.38  4:06.22    5:30.74   
  Albertslund IF  5:47.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Otto Cairo  2007    317  1:11.46  2:29.92  3:50.77    5:11.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:31.72                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    271  1:16.65  2:40.76  4:06.51    5:27.88   
  Glostrup Svmmeklub  6:10.04                 
                     
Herman Plehn Prehn  2007    259  1:14.63  2:40.51  4:07.34    5:32.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:10.17                 
                     
Balder H. Mikkelsen  2007    246  1:20.51  2:47.83  4:15.31    5:38.52   
  Frederikssund Svmmeklub  5:47.29                 
                     
Thorkild Bjrn  2007    237  1:20.75  2:49.87  4:18.74    5:42.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:00.00                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007    232  1:19.87  2:48.60  4:17.06    5:45.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:01.51                 
                     
Tristan Nygaard  2008    227  1:22.66  2:52.22  4:22.30    5:47.47   
  Glostrup Svmmeklub  6:10.04                 
                     
Mathias Larsen  2007    223  1:20.09  2:51.38  4:22.17    5:49.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:00.00                 
                     
Marcus Bilberg Lund  2008    219  1:25.08  2:56.99  4:26.77    5:52.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:15.22                 
                     
10  Storm Useinovski Krat  2007    191  1:28.14  3:02.72  4:35.89    6:07.96   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:23.81                 
                     
11  Hector Vildrik Thougaard  2007    188  1:22.30  2:58.72  4:34.86    6:09.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  6:20.65                 
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    530  1:00.98  2:08.22  3:15.15    4:22.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.04                 
                     
Theodor Mller  2005    451  1:02.44  2:12.86  3:24.17    4:36.66   
  Vest-Brndby  4:33.54                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    445  1:03.75  2:14.90  3:27.63    4:38.00   
  Vest-Brndby  4:35.06                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    390  1:09.57  2:25.26  3:41.04    4:50.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.96                 
                     
Emil Espinoza  2006    385  1:12.09  2:27.60  3:42.06    4:51.56   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:45.00                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    366  1:10.01  2:24.29  3:40.23    4:56.56   
  Vest-Brndby  4:55.61                 
                     
Mauritz Otzen  2005    341  1:13.28  2:30.47  3:49.01    5:03.78   
  Vest-Brndby  5:08.14                 
                     
Marcus Skov Zacho  2006    311  1:13.80  2:32.92  3:53.84    5:13.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  5:37.22                 
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Nielsen  2004    438  1:03.87  2:15.04  3:27.88    4:39.38   
  Frederikssund Svmmeklub  4:33.44                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    435  1:04.29  2:17.24  3:29.82    4:40.04   
  Frederikssund Svmmeklub  4:35.50                 
                     
Valdemar Mariegaard  1999    396  1:00.59  2:10.77  3:29.63    4:48.80   
  Vest-Brndby  4:12.09                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    393  1:09.72  2:24.23  3:38.77    4:49.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:45.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemrke  2010    215          42.82   
  Glostrup Svmmeklub  41.01                 
Nora Rosenkrantz  2010    186          44.96   
  Glostrup Svmmeklub  44.48                 
Amalie Vogt Monberg  2010    152          48.06   
  Solrd Svmmeklub  49.16                 
Laura Holg Jensen  2010    144          48.91   
  Vest-Brndby  52.70                 
Alba Kunak  2010    126          51.08   
  Frederikssund Svmmeklub  51.30                 
Ellen Johanne Skovsgaard  2010    125          51.25   
  Frederikssund Svmmeklub  55.75                 
Ina Hjsteen  2010    120          51.94   
  Vest-Brndby  53.56                 
Asta Kruse Enemrke  2010    116          52.52   
  Glostrup Svmmeklub  50.08                 
Lissie Murphy  2010    115          52.69   
  Vest-Brndby  52.88                 
10  Karla Bdiker  2012    113          53.05   
  Glostrup Svmmeklub  55.73                 
11  Ingrid Schultz  2010    104          54.58   
  Albertslund IF  56.74                 
12  Isabella Frederiksen  2011    89          57.43   
  Glostrup Svmmeklub  1:00.43                 
13  Sofie Nygaard Kofoed  2010    88          57.71   
  Albertslund IF  1:04.32                 
14  Carmen Grnkjr Thomsen  2011    87          57.72   
  Glostrup Svmmeklub  51.86                 
15  Carla Milling  2011    74          1:01.04   
  Solrd Svmmeklub  1:00.08                 
16  Leonora Ottosen  2011    70          1:02.25   
  Vest-Brndby  1:03.75                 
17  Lucca Skov  2012    66          1:03.36   
  Frederikssund Svmmeklub                   
18  Filippa Kristoffersen  2010    65          1:03.62   
  Vest-Brndby  1:07.05                 
19  Sofie K. Kristensen  2010    64          1:04.17   
  Vest-Brndby  1:09.23                 
Sofie Forsmark  2010              DSQ  Afslutn. mave 50m 
  Vest-Brndby  1:06.75                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Sohn  2008    335          36.95   
  Rnne Svmme Klub  39.65                 
Ellen Lunn  2008    334          36.98   
  Frederikssund Svmmeklub  39.26                 
Julie Truelsen  2008    269          39.72   
  Frederikssund Svmmeklub  42.38                 
Siena Serizawa  2008    266          39.91   
  Glostrup Svmmeklub  40.78                 
Mille Bkmark  2008    231          41.83   
  Albertslund IF  42.39                 
Clara Johansen  2008    230          41.85   
  Rnne Svmme Klub  47.17                 
Caroline Milling  2009    230          41.88   
  Solrd Svmmeklub  42.58                 
Thea Fritz Larsen  2009    221          42.45   
  Albertslund IF  45.45                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    210          43.12   
  Solrd Svmmeklub  43.26                 
10  Kornelia Eg  2008    208          43.26   
  Frederikssund Svmmeklub  44.77                 
11  Sofia Tang  2008    200          43.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.53                 
12  Emma de Palo-Jonas  2008    196          44.12   
  Vest-Brndby  44.23                 
13  Thilde Bdiker  2009    181          45.34   
  Glostrup Svmmeklub  44.87                 
14  Ann-Louise Schledermann  2009    180          45.40   
  Glostrup Svmmeklub  44.62                 
15  Cornelia Matthesen  2009    159          47.29   
  Vest-Brndby  52.71                 
16  Emma Metasch Ruelkke  2009    144          48.93   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.95                 
17  Lisa Koerver Schmidt  2009    143          49.05   
  Glostrup Svmmeklub  45.91                 
18  Jensine Hjmark Skaaning  2008    134          50.04   
  Albertslund IF  54.92                 
18  Lucca Lundemoes  2009    134          50.04   
  Vest-Brndby  47.93                 
20  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    80          59.51   
  Vest-Brndby  57.42                 
Linea Skriver Fabricius  2009              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.89                 
Frederikke Rasmussen  2009              DSQ  Ej fortsat bev. v25m 
  Albertslund IF  1:00.64                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siv Reimer  2006    499          32.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.90                 
Nicole Damhj Andersen  2006    434          33.89   
  Solrd Svmmeklub  33.65                 
Malouca Laura Bruun  2007    423          34.19   
  Glostrup Svmmeklub  34.30                 
Maya Amstrup Riis  2007    394          34.99   
  Vest-Brndby  34.43                 
Lilja Skov  2007    355          36.23   
  Frederikssund Svmmeklub  41.26                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007    353          36.32   
  Vest-Brndby  35.45                 
Jasmin Jansuk Rmer  2007    345          36.57   
  Rnne Svmme Klub  41.00                 
Regitze Rosenkrantz  2006    339          36.81   
  Glostrup Svmmeklub  35.98                 
Daniella Anderson  2006    326          37.29   
  Solrd Svmmeklub  37.32                 
10  Agnes Hjsteen  2007    314          37.74   
  Vest-Brndby  37.62                 
11  Line Appel  2007    307          38.02   
  Frederikssund Svmmeklub  39.67                 
12  Helena Fritz Larsen  2007    205          43.47   
  Albertslund IF  48.05                 
13  Caroline Lindberg  2007    201          43.76   
  Frederikssund Svmmeklub  45.76                 
14  Mila Schwarzenburg  2007    195          44.24   
  Rnne Svmme Klub  55.80                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Andersen  2003    497          32.39   
  Frederikssund Svmmeklub  32.09                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    457          33.31   
  Frederikssund Svmmeklub  34.47                 
Ida Lykke Wennicke  2001    449          33.50   
  Frederikssund Svmmeklub  32.34                 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    339          36.81   
  Solrd Svmmeklub  38.55                 
Mathilde Lund  2004    264          39.97   
  Solrd Svmmeklub  39.75                 
Sofie Riis  2005    254          40.51   
  Albertslund IF  39.68                 
Freja Johanna Kepser  2005    221          42.43   
  Albertslund IF  41.89                 
Sofie Christiansen  2005    189          44.73   
  Rnne Svmme Klub  43.53                 
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrd Svmmeklub  36.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustavs Lopacinskis  2009    195          38.28   
  Frederikssund Svmmeklub  43.72                 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    114          45.81   
  Glostrup Svmmeklub  45.75                 
Markus Tordrup  2010    95          48.65   
  Vest-Brndby  49.75                 
Marco Leang  2009    91          49.34   
  Glostrup Svmmeklub  52.52                 
Gustav Holm  2009    86          50.28   
  Albertslund IF  56.10                 
Filip Nielsen  2010    85          50.39   
  Albertslund IF  48.93                 
Jonas Packert-Frandsen  2009    82          51.07   
  Vest-Brndby  51.32                 
Florian Westarp Zornhagen  2009    74          52.73   
  Glostrup Svmmeklub  53.12                 
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    70          53.73   
  Glostrup Svmmeklub  52.50                 
10  Noah Seneberg  2010    67          54.53   
  Vest-Brndby  53.65                 
11  Benjamin Nygaard  2010    67          54.65   
  Glostrup Svmmeklub  55.99                 
12  Storm Bachman Holmtoft  2010    65          55.10   
  Glostrup Svmmeklub  53.68                 
13  Alexander Birk Lund  2010    65          55.22   
  Vest-Brndby  57.44                 
14  Ronas Cetinkaya  2010    64          55.53   
  Vest-Brndby  57.67                 
15  Noah Kobbernagel  2011    62          56.10   
  Vest-Brndby  59.42                 
16  Nohr Kure  2011    54          58.47   
  Glostrup Svmmeklub  1:09.61                 
17  Oliver Krogh  2011    50          1:00.26   
  Glostrup Svmmeklub  1:01.33                 
18  Alexander Bech  2011    49          1:00.66   
  Glostrup Svmmeklub  1:00.78                 
19  Tobias Evald Srensen  2011    48          1:00.88   
  Glostrup Svmmeklub  1:01.67                 
20  Villum Nygaard  2011    47          1:01.16   
  Vest-Brndby  1:07.78                 
21  Jacob Bornhft Nielsen  2010    43          1:03.14   
  Vest-Brndby  59.63                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Loui Krag  2007    266          34.51   
  Frederikssund Svmmeklub  35.86                 
Laurits Erichsen  2007    200          37.99   
  Rnne Svmme Klub  40.19                 
Mads Dencher Nielsen  2007    178          39.43   
  Frederikssund Svmmeklub                   
Rasmus Nyland  2007    172          39.88   
  Frederikssund Svmmeklub  45.41                 
Oscaar Opperfelt  2008    161          40.77   
  Solrd Svmmeklub  41.48                 
Samuel Lourenco  2007    160          40.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
Anders Koch Jensen  2008    140          42.75   
  Glostrup Svmmeklub  44.27                 
William R. Blaasvr  2008    139          42.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.54                 
Peter Emil Dyhr  2008    130          43.82   
  Glostrup Svmmeklub  42.93                 
10  Christian V. F. Jakobsen  2008    130          43.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.06                 
11  Elias Lkken Boss  2008    130          43.86   
  Rnne Svmme Klub  44.81                 
12  Lauritz Viborg Husum  2007    126          44.29   
  Frederikssund Svmmeklub  48.95                 
13  Lucas Lund Warner  2008    125          44.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.06                 
14  Emil Bantz Nielsen  2007    116          45.51   
  Frederikssund Svmmeklub  44.25                 
15  Noah Nygaard  2008    104          47.13   
  Vest-Brndby  47.87                 
16  Kasper Egerod  2008    91          49.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.21                 
17  Micas Victor Lth Brandt  2008    82          51.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.83                 
18  Villads Pehrsson  2008    62          56.03   
  Frederikssund Svmmeklub  58.59                 
Mathias Hrsving  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.50                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hugo Haakansson  2006    407          29.96   
  Vest-Brndby  30.46                 
Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    329          32.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.73                 
Mads Mrkhj Hartington  2006    299          33.21   
  Solrd Svmmeklub  32.51                 
Tobias Melhede  2006    295          33.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.18                 
Bertram Olesen  2005    293          33.45   
  Frederikssund Svmmeklub  32.86                 
Jonathan Kristensen  2006    289          33.59   
  Frederikssund Svmmeklub  34.31                 
Vincent Borup Schrer  2006    277          34.06   
  Solrd Svmmeklub  34.01                 
Carl S. Srensen  2006    250          35.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.17                 
Jacob Tykskov Marcussen  2006    163          40.67   
  Frederikssund Svmmeklub  46.45                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    435          29.32   
  Vest-Brndby  29.95                 
Morten Kilhof  2000    327          32.22   
  Solrd Svmmeklub  32.79                 
Mads Bantz Nielsen  2004    286          33.70   
  Frederikssund Svmmeklub  37.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Munk  2008    336  36.68  1:21.99  2:12.51    2:55.13   
  Albertslund IF  3:01.45                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    336  36.59  1:20.51  2:12.39    2:55.26   
  Vest-Brndby  2:56.50                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    290  38.35  1:25.64  2:21.00    3:04.03   
  Glostrup Svmmeklub  3:06.55                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    256  41.54  1:30.48  2:28.19    3:11.87   
  Vest-Brndby  3:15.71                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    252  38.83  1:29.16  2:30.76    3:12.86   
  Vest-Brndby  3:36.08                 
                     
Luka Revitz  2008    218  45.20  1:37.97  2:35.62    3:22.22   
  Vest-Brndby  3:39.65                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    207  48.33  1:38.45  2:41.93    3:25.83   
  Glostrup Svmmeklub  3:27.30                 
                     
Caroline Stefansen  2009    183  48.49  1:41.91  2:43.31    3:34.41   
  Vest-Brndby  3:34.19                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008    173  49.72  1:48.10  2:51.33    3:38.43   
  Vest-Brndby  3:22.29                 
                     
10  Ida Larsen  2009    142  51.51  1:52.40  3:00.80    3:53.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Cecilia Janning  2009    136  56.15  1:49.68  3:09.24    3:56.91   
  Vest-Brndby  3:53.61                 
                     
12  Lisa Koerver Schmidt  2009    135  52.38  1:51.80  3:05.85    3:57.51   
  Glostrup Svmmeklub  3:47.93                 
                     
13  Katinka Als Makne  2009    117  59.27  2:03.59  3:19.11    4:08.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alma Gottorp Srensen  2009              DNS   
  Vest-Brndby  3:20.58                 
                     
Lamia Taslicukur  2008              DSQ  Ej samt. berr v125m 
  Vest-Brndby  3:45.23                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009              DSQ  Ej berring v.125m 
  Glostrup Svmmeklub  3:57.85                 
                     
Mille Therp  2009              DSQ  Aktiv ryglig eft.175 
  Vest-Brndby  3:30.00                 
                     
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007    487  34.42  1:14.85  1:58.62    2:34.80   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.82                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    462  33.65  1:15.84  2:02.06    2:37.56   
  Vest-Brndby  2:39.24                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    461  34.33  1:17.16  2:00.80    2:37.66   
  Solrd Svmmeklub  2:37.89                 
                     
Rikke Therp  2006    459  34.91  1:15.30  2:01.45    2:37.96   
  Vest-Brndby  2:40.14                 
                     
Mathilde Johansen  2007    424  34.26  1:17.11  2:04.25    2:42.12   
  Glostrup Svmmeklub  2:40.73                 
                     
Katja Poulsen  2006    390  36.73  1:18.33  2:08.02    2:46.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.27                 
                     
Charlotte Hjortshj  2006    385  35.47  1:19.56  2:09.10    2:47.44   
  Solrd Svmmeklub  2:42.54                 
                     
Laura Jrgensen  2007    335  39.10  1:22.94  2:13.65    2:55.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.94                 
                     
Sandra Bnsov Frederiksen  2007    296  37.67  1:24.05  2:17.71    3:02.84   
  Vest-Brndby  3:12.69                 
                     
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007    281  41.17  1:25.79  2:23.14    3:05.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:15.69                 
                     
11  Liv Emilie Ryberg  2007    201  48.60  1:41.00  2:40.94    3:27.89   
  Frederikssund Svmmeklub  3:39.49                 
                     
12  Emilia Nielsen  2007    187  48.25  1:45.70  2:48.91    3:32.83   
  Albertslund IF  3:33.64                 
                     
Amalie Backhausen  2006              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.47                 
                     
Hannah Bjrneboe  2007              DSQ  Ryg ej afslut. v100m 
  Vest-Brndby  3:28.06                 
                     
 
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline P. Mathiesen  2001    535  31.16  1:07.71  1:54.00    2:30.05   
  Solrd Svmmeklub  2:26.60                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    454  34.50  1:16.69  2:00.70    2:38.53   
  Solrd Svmmeklub  2:40.74                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    426  34.39  1:14.52  2:04.76    2:41.91   
  Frederikssund Svmmeklub  2:43.37                 
                     
Laura Buchmann  2004    320  38.86  1:26.55  2:16.07    2:58.05   
  Albertslund IF  3:02.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Loui Krag  2007    294  37.42  1:18.38  2:07.21    2:44.72   
  Frederikssund Svmmeklub  2:47.83                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008    224  39.29  1:28.85  2:17.77    3:00.49   
  Vest-Brndby  3:03.73                 
                     
Jonathan van der Rijt  2007    220  39.54  1:27.12  2:19.01    3:01.53   
  Frederikssund Svmmeklub  3:08.72                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    207  41.43  1:27.38  2:25.21    3:05.06   
  Glostrup Svmmeklub  3:18.43                 
                     
Tristan Nygaard  2008    203  42.11  1:29.11  2:24.55    3:06.49   
  Glostrup Svmmeklub  3:04.39                 
                     
Malte Bgelund Hpfner  2008    178  43.17  1:33.36  2:31.65    3:14.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:45.85                 
                     
Cornelius K. Andreassen  2008    176  42.87  1:31.42  2:30.98    3:15.26   
  Vest-Brndby  3:36.75                 
                     
Oliver Hentzen Tordrup  2008    156  45.53  1:38.56  2:40.77    3:23.34   
  Vest-Brndby  3:44.22                 
                     
Noah Nygaard  2008    109  58.50  1:54.23  2:58.27    3:49.43   
  Vest-Brndby  4:23.82                 
                     
Laurits Erichsen  2007              DSQ  Ej samt. berr v125m 
  Rnne Svmme Klub  3:15.81                 
                     
Mads Ulslev Parbst  2008              DSQ  Ej samt. berr v125m 
  Vest-Brndby  3:30.00                 
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Svej  2005    455  30.75  1:09.33  1:48.70    2:22.50   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.79                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    414  30.94  1:07.24  1:52.75    2:27.00   
  Vest-Brndby  2:29.66                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    380  33.35  1:11.50  1:55.70    2:31.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.82                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    369  33.08  1:12.41  1:57.36    2:32.74   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.45                 
                     
Martin Svendson  2005    366  31.44  1:10.06  1:57.40    2:33.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.15                 
                     
Sebastian Hjer ster  2006    363  33.34  1:15.28  1:57.74    2:33.68   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.20                 
                     
Xander Ravn Grnholt  2006    339  33.16  1:13.46  2:00.83    2:37.12   
  Glostrup Svmmeklub  2:40.12                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    338  34.96  1:18.34  2:00.57    2:37.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.12                 
                     
Philip Schou Christiansen  2006    217  42.08  1:29.48  2:22.74    3:02.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:12.74                 
                     
10  Karl-Johan Brandt  2006    168  44.26  1:36.43  2:34.26    3:18.43   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
 
Lb 6, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William S. Michaelsen  2001    437  29.75  1:08.40  1:50.27    2:24.46   
  Frederikssund Svmmeklub  2:20.49                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    404  29.35  1:06.30  1:48.65    2:28.28   
  Solrd Svmmeklub  2:25.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemrke  2010    230          39.78   
  Glostrup Svmmeklub  40.30                 
Nora Rosenkrantz  2010    73          58.14   
  Glostrup Svmmeklub  55.38                 
Amalie Vogt Monberg  2010    65          1:00.48   
  Solrd Svmmeklub  56.94                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Lunn  2008    338          34.99   
  Frederikssund Svmmeklub  35.18                 
Siena Serizawa  2008    281          37.19   
  Glostrup Svmmeklub  37.26                 
Clara Johansen  2008    207          41.21   
  Rnne Svmme Klub  45.16                 
Luka Revitz  2008    171          43.84   
  Vest-Brndby  46.69                 
Maiken Stoel Nielsen  2009    155          45.36   
  Glostrup Svmmeklub  42.44                 
Ann-Louise Schledermann  2009    152          45.67   
  Glostrup Svmmeklub  49.16                 
Natalie Meyer  2009    146          46.20   
  Glostrup Svmmeklub  49.55                 
Thilde Bdiker  2009    145          46.32   
  Glostrup Svmmeklub  58.05                 
Jensine Hjmark Skaaning  2008    139          47.04   
  Albertslund IF                   
10  Lamia Taslicukur  2008    126          48.54   
  Vest-Brndby  50.15                 
11  Mille Therp  2009    114          50.19   
  Vest-Brndby  48.29                 
12  Caroline Stefansen  2009    106          51.38   
  Vest-Brndby  48.63                 
13  Mille Mouritzen  2009    97          52.91   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
14  Ida Matthesen  2009    95          53.30   
  Vest-Brndby  1:08.69                 
15  Lina Louardi  2009    84          55.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
16  Victoria Sinding Vetlov  2009    78          56.90   
  Vest-Brndby                   
17  Frida Christoffersen  2009    51          1:05.42   
  Vest-Brndby  1:02.30                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Mller-Ern  2006    494          30.84   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.23                 
Julie Eriksen Tankmar  2006    462          31.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  30.67                 
Nicole Damhj Andersen  2006    461          31.54   
  Solrd Svmmeklub  31.29                 
Malouca Laura Bruun  2007    417          32.62   
  Glostrup Svmmeklub  36.12                 
Regitze Rosenkrantz  2006    415          32.66   
  Glostrup Svmmeklub  32.28                 
Rikke Therp  2006    408          32.87   
  Vest-Brndby  31.99                 
Maya Amstrup Riis  2007    407          32.89   
  Vest-Brndby  33.84                 
Marie Nissov-Johansen  2006    392          33.31   
  Vest-Brndby  34.32                 
Mathilde Johansen  2007    376          33.77   
  Glostrup Svmmeklub  33.68                 
10  Karla Bergmann  2007    345          34.74   
  Rnne Svmme Klub  36.13                 
11  Laika Usinger  2006    333          35.16   
  Vest-Brndby  35.86                 
12  Mikkeline H. Jacobsen  2007    313          35.87   
  Vest-Brndby  35.33                 
13  Line Appel  2007    241          39.13   
  Frederikssund Svmmeklub  40.47                 
14  Jasmin Jansuk Rmer  2007    240          39.23   
  Rnne Svmme Klub  38.10                 
15  Freja Fyller Jacobsen  2007    238          39.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.22                 
16  Josephine Michelsen  2007    209          41.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.90                 
17  Hannah Bjrneboe  2007    163          44.55   
  Vest-Brndby  48.81                 
18  Helena Fritz Larsen  2007    143          46.58   
  Albertslund IF                   
 
Lb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lykke Wennicke  2001    454          31.72   
  Frederikssund Svmmeklub  31.54                 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    384          33.52   
  Solrd Svmmeklub  34.47                 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    352          34.50   
  Solrd Svmmeklub  35.21                 
Emma Riis  2005    257          38.32   
  Albertslund IF  40.62                 
Julie Sonne  2005    247          38.83   
  Frederikssund Svmmeklub  36.18                 
Sofie Riis  2005    225          40.07   
  Albertslund IF  42.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustavs Lopacinskis  2009    148          41.11   
  Frederikssund Svmmeklub  40.36                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herman Plehn Prehn  2007    277          33.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.88                 
Otto Cairo  2007    273          33.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.85                 
Jacob Riiber Hvid  2007    218          36.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
Thorkild Bjrn  2007    210          36.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.14                 
Mads Duer Laurberg  2008    180          38.47   
  Vest-Brndby  37.85                 
Mathias Larsen  2007    177          38.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.54                 
Jonathan Petersen  2007    173          39.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  39.12                 
Nick Nielsen  2008    161          39.91   
  Solrd Svmmeklub  45.94                 
Marcus Bilberg Lund  2008    161          39.95   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  45.76                 
10  Jonathan van der Rijt  2007    159          40.12   
  Frederikssund Svmmeklub  38.17                 
11  Samuel Lourenco  2007    150          40.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.15                 
12  Oscaar Opperfelt  2008    144          41.41   
  Solrd Svmmeklub  41.98                 
13  Cornelius K. Andreassen  2008    138          42.03   
  Vest-Brndby  46.32                 
14  Hector Vildrik Thougaard  2007    130          42.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  40.99                 
15  Peter Emil Dyhr  2008    113          44.88   
  Glostrup Svmmeklub  50.90                 
16  Lucas Lund Warner  2008    112          45.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  54.27                 
17  Elias Lkken Boss  2008    109          45.50   
  Rnne Svmme Klub  44.58                 
18  Storm Useinovski Krat  2007    106          45.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
19  Mads Dencher Nielsen  2007    104          46.17   
  Frederikssund Svmmeklub  44.46                 
20  Oliver Hentzen Tordrup  2008    104          46.25   
  Vest-Brndby  51.03                 
21  William R. Blaasvr  2008    89          48.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.32                 
22  Mathias Hrsving  2008    80          50.46   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.53                 
23  Noah Nygaard  2008    59          55.64   
  Vest-Brndby  58.06                 
24  Micas Victor Lth Brandt  2008    47          1:00.06   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.48                 
25  Mads Ulslev Parbst  2008    31          1:09.16   
  Vest-Brndby  1:01.00                 
Kasper Egerod  2008              DSQ  Asynkrone arme v20m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.24                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    532          26.83   
  Rnne Svmme Klub  25.89                 
Theodor Mller  2005    411          29.25   
  Vest-Brndby  30.92                 
Rodi Cetinkaya  2006    398          29.56   
  Vest-Brndby  29.81                 
Magnus Rasmussen  2006    395          29.64   
  Vest-Brndby  30.74                 
Carlo-Viggo Cairo  2005    384          29.91   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  32.30                 
Marcus Skov Zacho  2006    304          32.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.98                 
Carl S. Srensen  2006    300          32.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.72                 
Vincent Borup Schrer  2006    291          32.79   
  Solrd Svmmeklub  32.13                 
Mauritz Otzen  2005    273          33.51   
  Vest-Brndby  34.15                 
10  Jonathan Kristensen  2006    253          34.35   
  Frederikssund Svmmeklub  34.35                 
11  Sebastian Egenhardt  2006    211          36.52   
  Vest-Brndby  38.79                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999    560          26.38   
  Vest-Brndby  26.29                 
Casper Mrkhj Hartington  2002    553          26.49   
  Solrd Svmmeklub  25.89                 
Casper Davidsen  1999    531          26.85   
  Vest-Brndby  28.26                 
Phillip Quist  2003    449          28.39   
  Rnne Svmme Klub  28.56                 
Mads Bantz Nielsen  2004    354          30.74   
  Frederikssund Svmmeklub  30.20                 
Morten Kilhof  2000    294          32.68   
  Solrd Svmmeklub  32.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nora Rosenkrantz  2010    170  40.34        1:30.63   
  Glostrup Svmmeklub  1:24.76                 
                     
Alba Kunak  2010    135  45.92        1:37.87   
  Frederikssund Svmmeklub  1:44.57                 
                     
Asta Kruse Enemrke  2010    112  46.25        1:43.94   
  Glostrup Svmmeklub  1:54.28                 
                     
Anna Dencher Nielsen  2010    105  50.06        1:46.27   
  Frederikssund Svmmeklub  1:50.68                 
                     
Lissie Murphy  2010    96  49.62        1:49.74   
  Vest-Brndby  1:54.65                 
                     
Ingrid Schultz  2010    88  52.96        1:52.70   
  Albertslund IF  1:53.85                 
                     
Carmen Grnkjr Thomsen  2011    82  51.21        1:55.38   
  Glostrup Svmmeklub  1:46.20                 
                     
Ina Hjsteen  2010    81  54.63        1:55.90   
  Vest-Brndby  1:56.93                 
                     
Sofie Nygaard Kofoed  2010    76  58.54        1:58.27   
  Albertslund IF  2:02.24                 
                     
10  Karla Bdiker  2012    74  56.67        1:59.36   
  Glostrup Svmmeklub  2:06.32                 
                     
11  Laura Holg Jensen  2010    68  53.83        2:02.52   
  Vest-Brndby  2:01.10                 
                     
12  Isabella Frederiksen  2011    65  58.79        2:04.95   
  Glostrup Svmmeklub  2:11.07                 
                     
13  Leonora Ottosen  2011    58  58.51        2:09.28   
  Vest-Brndby  2:06.12                 
                     
14  Carla Milling  2011    55  59.89        2:11.52   
  Solrd Svmmeklub  2:17.28                 
                     
15  Lucca Skov  2012    54  1:01.22        2:12.89   
  Frederikssund Svmmeklub  2:11.25                 
                     
16  Sofie Forsmark  2010    46  1:03.39        2:19.76   
  Vest-Brndby  2:19.20                 
                     
17  Filippa Kristoffersen  2010    44  1:06.04        2:21.75   
  Vest-Brndby  2:21.12                 
                     
Sofie K. Kristensen  2010              DNF   
  Vest-Brndby                   
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Sohn  2008    358  34.60        1:10.75   
  Rnne Svmme Klub  1:15.13                 
                     
Vigga Skou  2008    311  35.40        1:14.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.49                 
                     
Marie Munk  2008    300  36.69        1:15.02   
  Albertslund IF  1:13.02                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    246  37.57        1:20.19   
  Solrd Svmmeklub  1:19.55                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    239  39.20        1:20.96   
  Glostrup Svmmeklub  1:21.42                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    238  37.88        1:21.04   
  Vest-Brndby  1:21.65                 
                     
Adia Brekling  2008    233  37.90        1:21.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.29                 
                     
Sofia Tang  2008    228  40.02        1:22.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.21                 
                     
Caroline Milling  2009    215  38.22        1:23.79   
  Solrd Svmmeklub  1:27.79                 
                     
10  Thea Fritz Larsen  2009    200  40.69        1:25.80   
  Albertslund IF  1:27.05                 
                     
11  Marie Borregaard Nielsen  2008    190  40.15        1:27.32   
  Frederikssund Svmmeklub  1:44.31                 
                     
12  Cornelia Matthesen  2009    154  43.83        1:33.72   
  Vest-Brndby  1:38.60                 
                     
13  Ida Matthesen  2009    138  46.12        1:37.22   
  Vest-Brndby  1:40.33                 
                     
14  Frida Christoffersen  2009    125  45.97        1:40.27   
  Vest-Brndby  1:34.96                 
                     
15  Lucca Lundemoes  2009    124  47.46        1:40.54   
  Vest-Brndby  1:46.41                 
                     
16  Victoria Sinding Vetlov  2009    119  48.63        1:42.07   
  Vest-Brndby  1:38.80                 
                     
17  Frederikke Rasmussen  2009    98  50.97        1:48.86   
  Albertslund IF  1:49.51                 
                     
18  Alma Pedersen  2009    91  50.68        1:51.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    67  57.98        2:03.24   
  Vest-Brndby  2:02.23                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    585  28.74        1:00.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.07                 
                     
Martine Damborg  2007    547  29.26        1:01.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.18                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    498  30.43        1:03.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.50                 
                     
Emma Hansen  2007    492  31.37        1:03.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.15                 
                     
Molly Namensen  2006    487  30.27        1:03.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.28                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    475  30.97        1:04.36   
  Solrd Svmmeklub  1:04.01                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    448  31.61        1:05.66   
  Vest-Brndby  1:05.38                 
                     
Siv Reimer  2006    440  31.33        1:06.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.38                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    433  31.68        1:06.41   
  Solrd Svmmeklub  1:05.64                 
                     
10  Katja Poulsen  2006    422  32.42        1:06.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.91                 
                     
11  Regitze Rosenkrantz  2006    412  32.43        1:07.50   
  Glostrup Svmmeklub  1:07.52                 
                     
12  Smilla Hauge  2007    394  32.51        1:08.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.91                 
                     
13  Jasmin Jansuk Rmer  2007    392  33.06        1:08.65   
  Rnne Svmme Klub  1:11.36                 
                     
14  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    390  33.01        1:08.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.34                 
                     
15  Daniella Anderson  2006    377  32.88        1:09.55   
  Solrd Svmmeklub  1:09.50                 
                     
16  Emma Spang  2006    354  34.21        1:10.97   
  Solrd Svmmeklub  1:11.53                 
                     
17  Lilja Skov  2007    352  33.84        1:11.12   
  Frederikssund Svmmeklub  1:07.59                 
                     
18  Agnes Hjsteen  2007    344  34.67        1:11.71   
  Vest-Brndby  1:12.66                 
                     
19  Ida Celine Sangstad Holst  2007    310  35.44        1:14.21   
  Glostrup Svmmeklub  1:14.50                 
                     
20  Sophie Harborg Fuchs  2007    306  35.35        1:14.50   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.76                 
                     
21  Leonora Wahl-Brink  2007    305  35.64        1:14.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.94                 
                     
22  Laura Jrgensen  2007    305  35.76        1:14.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.11                 
                     
23  Ingeborg Fleron Qvant  2007    301  35.95        1:14.97   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.09                 
                     
24  Ingrid Stokholm Ellehj  2007    298  35.75        1:15.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.93                 
                     
25  Sandra Bnsov Frederiksen  2007    294  35.72        1:15.54   
  Vest-Brndby  1:21.61                 
                     
26  Mila Schwarzenburg  2007    281  36.77        1:16.66   
  Rnne Svmme Klub  1:21.35                 
                     
27  Amanda Aidinian  2007    275  36.37        1:17.19   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.17                 
                     
28  Hannah Bjrneboe  2007    246  39.26        1:20.11   
  Vest-Brndby  1:19.72                 
                     
29  Emilia Nielsen  2007    212  39.90        1:24.21   
  Albertslund IF  1:21.53                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline P. Mathiesen  2001    473  31.02        1:04.47   
  Solrd Svmmeklub  1:03.52                 
                     
Sille Andersen  2003    459  31.27        1:05.13   
  Frederikssund Svmmeklub  1:03.57                 
                     
Mille Bergmann  2004    439  32.13        1:06.07   
  Rnne Svmme Klub  1:05.70                 
                     
Laura Buchmann  2004    356  33.93        1:10.90   
  Albertslund IF  1:09.70                 
                     
Emma Riis  2005    340  34.81        1:11.93   
  Albertslund IF  1:12.98                 
                     
Mathilde Lund  2004    334  34.22        1:12.37   
  Solrd Svmmeklub  1:14.31                 
                     
Julie Sonne  2005    314  34.31        1:13.89   
  Frederikssund Svmmeklub  1:12.33                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    227  38.85        1:22.31   
  Albertslund IF  1:18.45                 
                     
Sofie Christiansen  2005    217  39.79        1:23.60   
  Rnne Svmme Klub  1:21.99                 
                     
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrd Svmmeklub  1:09.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    167  37.87        1:21.57   
  Glostrup Svmmeklub  1:23.53                 
                     
Marco Leang  2009    138  40.55        1:26.91   
  Glostrup Svmmeklub  1:45.00                 
                     
Jonas Packert-Frandsen  2009    111  43.27        1:33.44   
  Vest-Brndby  1:33.98                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    101  44.36        1:36.35   
  Glostrup Svmmeklub  1:40.29                 
                     
Gustav Holm  2009    90  47.79        1:40.03   
  Albertslund IF  1:47.23                 
                     
Filip Nielsen  2010    87  48.00        1:41.29   
  Albertslund IF  1:50.66                 
                     
Markus Tordrup  2010    84  47.52        1:42.40   
  Vest-Brndby  1:46.65                 
                     
Storm Bachman Holmtoft  2010    79  49.79        1:44.61   
  Glostrup Svmmeklub  1:41.04                 
                     
Ronas Cetinkaya  2010    64  51.14        1:52.13   
  Vest-Brndby  1:55.81                 
                     
10  Alexander Birk Lund  2010    62  53.90        1:53.05   
  Vest-Brndby  2:02.76                 
                     
11  Noah Kobbernagel  2011    58  52.47        1:55.60   
  Vest-Brndby  1:58.12                 
                     
12  Noah Seneberg  2010    49  1:02.09        2:02.49   
  Vest-Brndby  2:10.30                 
                     
13  Nohr Kure  2011    47  57.20        2:04.18   
  Glostrup Svmmeklub  2:21.90                 
                     
14  Villum Nygaard  2011    44  1:01.31        2:06.54   
  Vest-Brndby  2:22.59                 
                     
15  Benjamin Nygaard  2010    32  1:03.49        2:21.29   
  Glostrup Svmmeklub  2:26.58                 
                     
16  Oliver Krogh  2011    30  1:06.99        2:24.22   
  Glostrup Svmmeklub  2:29.38                 
                     
17  Jacob Bornhft Nielsen  2010    29  1:08.24        2:26.08   
  Vest-Brndby  2:33.48                 
                     
18  Alexander Bech  2011    28  2:26.97        2:26.97   
  Glostrup Svmmeklub  2:31.38                 
                     
19  Tobias Evald Srensen  2011    21  1:13.41        2:42.77   
  Glostrup Svmmeklub  2:49.61                 
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009              DNS   
  Glostrup Svmmeklub  1:39.53                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Balder H. Mikkelsen  2007    257  33.60        1:10.66   
  Frederikssund Svmmeklub  1:10.98                 
                     
Laurits Erichsen  2007    253  33.63        1:10.99   
  Rnne Svmme Klub  1:12.11                 
                     
Rasmus Nyland  2007    245  35.06        1:11.74   
  Frederikssund Svmmeklub  1:15.36                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    224  35.55        1:13.89   
  Glostrup Svmmeklub  1:16.06                 
                     
Tristan Nygaard  2008    224  36.34        1:13.99   
  Glostrup Svmmeklub  1:13.35                 
                     
Stefan Birkhj Kjrstad  2007    212  35.88        1:15.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.70                 
                     
Malte Bgelund Hpfner  2008    196  35.79        1:17.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.23                 
                     
Nick Nielsen  2008    187  37.37        1:18.49   
  Solrd Svmmeklub  1:24.45                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    178  37.79        1:19.87   
  Glostrup Svmmeklub  1:18.78                 
                     
10  Christian V. F. Jakobsen  2008    175  36.86        1:20.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.37                 
                     
11  Lucas Lund Warner  2008    174  37.77        1:20.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.85                 
                     
12  Lauritz Viborg Husum  2007    169  38.35        1:21.26   
  Frederikssund Svmmeklub  1:19.02                 
                     
13  Samuel Lourenco  2007    167  38.31        1:21.46   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:37.36                 
                     
14  Emil Bantz Nielsen  2007    159  39.69        1:22.86   
  Frederikssund Svmmeklub  1:40.46                 
                     
15  Cornelius K. Andreassen  2008    150  39.68        1:24.54   
  Vest-Brndby  1:25.60                 
                     
16  Mads Ulslev Parbst  2008    111  46.33        1:33.47   
  Vest-Brndby  1:28.84                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    490  27.94        57.00   
  Rnne Svmme Klub  54.82                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    433  28.67        59.36   
  Vest-Brndby  1:00.89                 
                     
Bertram Olesen  2005    425  28.25        59.75   
  Frederikssund Svmmeklub  1:00.20                 
                     
Mads Mrkhj Hartington  2006    387  29.81        1:01.64   
  Solrd Svmmeklub  1:02.91                 
                     
Emil Espinoza  2006    380  29.84        1:02.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.33                 
                     
Tobias Melhede  2006    376  30.03        1:02.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.99                 
                     
Martin Svendson  2005    356  30.15        1:03.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.17                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    345  30.38        1:04.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.08                 
                     
Sebastian Hjer ster  2006    344  31.28        1:04.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.88                 
                     
10  Jonathan Kristensen  2006    340  30.87        1:04.36   
  Frederikssund Svmmeklub  1:04.45                 
                     
11  Karl Svane Kristensen  2005    330  31.52        1:05.00   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.49                 
                     
12  Jacob Tykskov Marcussen  2006    256  34.41        1:10.77   
  Frederikssund Svmmeklub  1:11.73                 
                     
13  Karl-Johan Brandt  2006    254  33.89        1:10.93   
  Solrd Svmmeklub  1:12.51                 
                     
14  Philip Schou Christiansen  2006    225  35.80        1:13.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.97                 
                     
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    570  25.95        54.17   
  Vest-Brndby  53.78                 
                     
Valdemar Mariegaard  1999    570  26.05        54.19   
  Vest-Brndby  53.16                 
                     
Casper Mrkhj Hartington  2002    503  27.16        56.48   
  Solrd Svmmeklub  54.24                 
                     
Phillip Quist  2003    481  27.86        57.33   
  Rnne Svmme Klub  57.26                 
                     
William S. Michaelsen  2001    458  28.18        58.27   
  Frederikssund Svmmeklub  57.52                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    456  27.76        58.36   
  Frederikssund Svmmeklub  58.23                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    413  29.07        1:00.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.68                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    403  28.55        1:00.82   
  Solrd Svmmeklub  59.50                 
                     
Morten Kilhof  2000    385  28.96        1:01.74   
  Solrd Svmmeklub  58.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Kobbernagel  2008    256  41.28  1:32.04  2:22.46    3:08.26   
  Vest-Brndby  3:30.00                 
                     
Julie Truelsen  2008    232  41.91  1:31.60  2:23.61    3:14.56   
  Frederikssund Svmmeklub  3:04.74                 
                     
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Mller-Ern  2006    436  33.68  1:13.79  1:55.78    2:37.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.85                 
                     
Nicole Damhj Andersen  2006    435  34.41  1:14.25  1:55.58    2:37.74   
  Solrd Svmmeklub  2:36.02                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    426  34.75  1:14.30  1:56.17    2:38.95   
  Solrd Svmmeklub  2:36.41                 
                     
Charlotte Hjortshj  2006              DNF   
  Solrd Svmmeklub  2:48.02                 
                     
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    295  36.47  1:20.21  2:09.87    2:59.48   
  Solrd Svmmeklub  2:49.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Petersen  2007    150  40.92  1:34.09  2:30.23    3:23.44   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:21.32                 
                     
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    369  33.17  1:11.86  1:52.64    2:30.83   
  Vest-Brndby  2:34.78                 
                     
Theodor Mller  2005    368  31.63  1:10.54  1:51.62    2:31.04   
  Vest-Brndby  2:29.44                 
                     
Hugo Haakansson  2006    352  33.36  1:12.28  1:53.55    2:33.19   
  Vest-Brndby  2:35.00                 
                     
Malthe Berlin  2005    332  30.87  1:09.53  1:52.82    2:36.19   
  Rnne Svmme Klub  2:32.69                 
                     
Xander Ravn Grnholt  2006    327  34.24  1:14.30  1:55.27    2:37.07   
  Glostrup Svmmeklub  2:40.39                 
                     
Gustav Majkjr Mikkelsen  2005    308  33.82  1:13.75  1:56.67    2:40.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.02                 
                     
Vincent Borup Schrer  2006    251  35.62  1:20.33  2:07.10    2:51.41   
  Solrd Svmmeklub  3:01.13                 
                     
Carl S. Srensen  2006    238  34.66  1:18.12  2:06.30    2:54.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:00.00                 
                     
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Nielsen  2004    399  31.96  1:09.64  1:47.93    2:26.92   
  Frederikssund Svmmeklub  2:24.93                 
                     
Phillip Quist  2003    286  32.76  1:12.55  1:59.63    2:44.14   
  Rnne Svmme Klub  2:44.21                 
                     
Mads Bantz Nielsen  2004    277  33.70  1:15.72  2:02.23    2:45.85   
  Frederikssund Svmmeklub  3:00.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemrke  2010    216  47.90        1:43.82   
  Glostrup Svmmeklub  1:43.53                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    127  55.48        2:03.77   
  Solrd Svmmeklub  1:58.33                 
                     
Asta Kruse Enemrke  2010    114  59.84        2:08.49   
  Glostrup Svmmeklub  2:04.98                 
                     
Ingrid Schultz  2010    99  1:01.97        2:14.56   
  Albertslund IF  2:31.89                 
                     
Sofie Nygaard Kofoed  2010    88  1:07.79        2:20.12   
  Albertslund IF  2:32.42                 
                     
Anna Dencher Nielsen  2010    79  1:06.72        2:25.04   
  Frederikssund Svmmeklub  2:41.95                 
                     
Ellen Johanne Skovsgaard  2010              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svmmeklub  2:21.36                 
                     
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    315  43.01        1:31.56   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.19                 
                     
Ellen Lunn  2008    315  41.98        1:31.61   
  Frederikssund Svmmeklub  1:34.26                 
                     
Marie Munk  2008    287  45.63        1:34.44   
  Albertslund IF  1:45.20                 
                     
Luka Revitz  2008    284  44.74        1:34.83   
  Vest-Brndby  1:32.12                 
                     
Siena Serizawa  2008    272  44.93        1:36.22   
  Glostrup Svmmeklub  1:34.97                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    268  46.54        1:36.64   
  Vest-Brndby  1:31.62                 
                     
Ida Sohn  2008    254  47.01        1:38.36   
  Rnne Svmme Klub  1:40.09                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    241  47.61        1:40.15   
  Glostrup Svmmeklub  1:34.77                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    236  47.43        1:40.83   
  Solrd Svmmeklub  1:38.86                 
                     
10  Esther Bang Laursen  2009    195  51.11        1:47.50   
  Vest-Brndby  1:44.57                 
                     
11  Ann-Louise Schledermann  2009    185  51.03        1:49.37   
  Glostrup Svmmeklub  1:49.42                 
                     
12  Mille Therp  2009    183  52.26        1:49.74   
  Vest-Brndby  1:50.38                 
                     
13  Frederikke M. Rasmussen  2008    181  52.14        1:50.05   
  Vest-Brndby  1:50.96                 
                     
14  Thilde Bdiker  2009    181  50.26        1:50.10   
  Glostrup Svmmeklub  1:49.33                 
                     
15  Lamia Taslicukur  2008    176  51.31        1:51.23   
  Vest-Brndby  1:50.34                 
                     
16  Caroline Stefansen  2009    173  52.33        1:51.75   
  Vest-Brndby  1:49.69                 
                     
17  Marie Borregaard Nielsen  2008    172  52.90        1:52.13   
  Frederikssund Svmmeklub  1:52.65                 
                     
18  Natalie Meyer  2009    147  56.20        1:58.07   
  Glostrup Svmmeklub  1:59.96                 
                     
19  Thilde Jlver Rasmussen  2008    136  57.84        2:01.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.04                 
                     
20  Ida Matthesen  2009    131  58.34        2:02.65   
  Vest-Brndby  1:59.66                 
                     
21  Jensine Hjmark Skaaning  2008    129  59.18        2:03.20   
  Albertslund IF  2:03.14                 
                     
22  Thea Fritz Larsen  2009    129  56.91        2:03.33   
  Albertslund IF  2:08.20                 
                     
23  Kornelia Eg  2008    120  58.94        2:06.25   
  Frederikssund Svmmeklub  2:16.16                 
                     
24  Frederikke Rasmussen  2009    105  1:04.54        2:12.09   
  Albertslund IF  2:10.84                 
                     
25  Mille Reimer  2008    104  1:02.98        2:12.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.20                 
                     
26  Katinka Als Makne  2009    87  1:08.23        2:20.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.71                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brndby  1:52.30                 
                     
Frida Christoffersen  2009              DSQ  Ej samt. berr v75m 
  Vest-Brndby  2:17.36                 
                     
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nynne Zandra Opperfelt  2006    468  37.65        1:20.28   
  Solrd Svmmeklub  1:18.01                 
                     
Emma Hansen  2007    445  39.43        1:21.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.19                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    441  39.46        1:21.90   
  Vest-Brndby  1:20.93                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    440  39.34        1:21.93   
  Solrd Svmmeklub  1:20.12                 
                     
Rikke Therp  2006    437  38.52        1:22.17   
  Vest-Brndby  1:21.21                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    426  38.27        1:22.82   
  Vest-Brndby  1:22.97                 
                     
Laika Usinger  2006    411  40.10        1:23.82   
  Vest-Brndby  1:23.16                 
                     
Mathilde Johansen  2007    407  39.54        1:24.09   
  Glostrup Svmmeklub  1:22.99                 
                     
Amalie Backhausen  2006    399  39.53        1:24.68   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.40                 
                     
10  Siv Reimer  2006    375  41.03        1:26.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.67                 
                     
11  Marie Nissov-Johansen  2006    367  40.54        1:27.05   
  Vest-Brndby  1:28.17                 
                     
12  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    347  42.35        1:28.70   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.88                 
                     
13  Freja Fyller Jacobsen  2007    311  43.75        1:32.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.15                 
                     
14  Karla Bergmann  2007    306  43.84        1:32.47   
  Rnne Svmme Klub  1:41.73                 
                     
15  Ida Celine Sangstad Holst  2007    297  44.13        1:33.43   
  Glostrup Svmmeklub  1:32.71                 
                     
16  Smilla Hauge  2007    289  44.30        1:34.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.51                 
                     
17  Charlotte Hjortshj  2006    273  45.15        1:36.02   
  Solrd Svmmeklub  1:30.74                 
                     
18  Leonora Wahl-Brink  2007    261  46.05        1:37.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.93                 
                     
19  Caroline Lindberg  2007    201  49.66        1:46.35   
  Frederikssund Svmmeklub  1:46.62                 
                     
20  Liv Emilie Ryberg  2007    173  53.67        1:51.84   
  Frederikssund Svmmeklub  1:52.69                 
                     
21  Emilia Nielsen  2007    145  55.79        1:58.55   
  Albertslund IF  1:55.89                 
                     
Daniella Anderson  2006              DSQ  Asymmetriske ben 
  Solrd Svmmeklub  1:27.89                 
                     
Helena Fritz Larsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Albertslund IF  1:33.93                 
                     
 
Lb 13, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    445  38.73        1:21.67   
  Solrd Svmmeklub  1:21.93                 
                     
Mille Bergmann  2004    367  41.29        1:27.04   
  Rnne Svmme Klub  1:29.27                 
                     
Julie Sonne  2005    358  41.65        1:27.76   
  Frederikssund Svmmeklub  1:26.28                 
                     
Sofie Riis  2005    344  41.32        1:28.95   
  Albertslund IF  1:33.17                 
                     
Laura Buchmann  2004    320  43.09        1:31.11   
  Albertslund IF  1:29.33                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    179  52.43        1:50.63   
  Albertslund IF  1:49.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    181  46.39        1:38.26   
  Glostrup Svmmeklub  1:40.17                 
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009    84  59.43        2:06.84   
  Glostrup Svmmeklub  2:05.74                 
                     
Gustav Holm  2009    76  1:01.51        2:10.89   
  Albertslund IF  3:14.09                 
                     
Marco Leang  2009    75  1:03.03        2:11.52   
  Glostrup Svmmeklub  2:10.00                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    59  1:06.52        2:22.73   
  Glostrup Svmmeklub  2:23.11                 
                     
Storm Bachman Holmtoft  2010              DSQ  3 flyspark v .start 
  Glostrup Svmmeklub  2:10.00                 
                     
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjrn  2007    304  38.46        1:22.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.11                 
                     
Otto Cairo  2007    239  42.91        1:29.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.77                 
                     
Mathias Larsen  2007    236  42.22        1:29.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.51                 
                     
Jonathan van der Rijt  2007    202  44.40        1:34.74   
  Frederikssund Svmmeklub  1:36.03                 
                     
Mads Dencher Nielsen  2007    189  44.86        1:36.89   
  Frederikssund Svmmeklub  1:36.47                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007    187  46.15        1:37.22   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:41.08                 
                     
Oscaar Opperfelt  2008    174  47.36        1:39.51   
  Solrd Svmmeklub  1:39.41                 
                     
Stefan Birkhj Kjrstad  2007    172  47.27        1:39.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.75                 
                     
Malte Bgelund Hpfner  2008    154  49.21        1:43.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.92                 
                     
10  Lauritz Viborg Husum  2007    137  48.69        1:47.64   
  Frederikssund Svmmeklub  1:47.99                 
                     
11  Anders Koch Jensen  2008    137  50.85        1:47.76   
  Glostrup Svmmeklub  1:44.23                 
                     
12  Elias Lkken Boss  2008    137  50.39        1:47.83   
  Rnne Svmme Klub  1:54.44                 
                     
13  Mathias Hrsving  2008    136  51.75        1:47.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:52.30                 
                     
14  William R. Blaasvr  2008    135  50.93        1:48.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.52                 
                     
15  Christian V. F. Jakobsen  2008    134  49.69        1:48.64   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:50.08                 
                     
16  Nick Nielsen  2008    129  51.13        1:50.05   
  Solrd Svmmeklub  2:30.58                 
                     
17  Hector Vildrik Thougaard  2007    114  53.34        1:54.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:51.18                 
                     
18  Oliver Hentzen Tordrup  2008    111  54.68        1:55.40   
  Vest-Brndby  2:00.39                 
                     
19  Emil Bantz Nielsen  2007    110  54.86        1:56.06   
  Frederikssund Svmmeklub  1:57.80                 
                     
20  Marcus Bilberg Lund  2008    109  54.35        1:56.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.10                 
                     
21  Micas Victor Lth Brandt  2008    101  54.88        1:59.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.72                 
                     
22  Kasper Egerod  2008    96  58.68        2:01.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.17                 
                     
23  Villads Pehrsson  2008    75  59.21        2:11.61   
  Frederikssund Svmmeklub  2:08.40                 
                     
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Svej  2005    439  34.81        1:13.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.56                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    438  34.12        1:13.19   
  Vest-Brndby  1:15.35                 
                     
Mads Mrkhj Hartington  2006    438  34.48        1:13.21   
  Solrd Svmmeklub  1:12.47                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    368  36.83        1:17.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.50                 
                     
Sebastian Hjer ster  2006    361  37.13        1:18.06   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.09                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    361  36.73        1:18.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.63                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    354  37.97        1:18.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.43                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    343  37.36        1:19.43   
  Vest-Brndby  1:18.30                 
                     
Emil Espinoza  2006    342  37.40        1:19.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.97                 
                     
10  Mauritz Otzen  2005    318  39.09        1:21.45   
  Vest-Brndby  1:20.61                 
                     
11  Marcus Skov Zacho  2006    281  39.48        1:24.84   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.50                 
                     
12  Sebastian Egenhardt  2006    273  40.17        1:25.62   
  Vest-Brndby  1:26.52                 
                     
13  Jacob Tykskov Marcussen  2006    181  45.26        1:38.26   
  Frederikssund Svmmeklub  1:40.89                 
                     
14  Karl-Johan Brandt  2006    177  45.20        1:38.94   
  Solrd Svmmeklub  1:36.18                 
                     
15  Philip Schou Christiansen  2006    173  48.16        1:39.70   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.24                 
                     
Bertram Olesen  2005              DSQ  2 flyspark eft. 75m 
  Frederikssund Svmmeklub  1:14.31                 
                     
 
Lb 14, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    552  32.29        1:07.76   
  Vest-Brndby  1:04.37                 
                     
Casper Mrkhj Hartington  2002    534  32.53        1:08.54   
  Solrd Svmmeklub  1:05.01                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    431  34.11        1:13.57   
  Solrd Svmmeklub  1:11.14                 
                     
William S. Michaelsen  2001    426  34.69        1:13.86   
  Frederikssund Svmmeklub  1:10.81                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    412  35.68        1:14.69   
  Frederikssund Svmmeklub  1:16.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Holg Jensen  2010    120  58.70  2:03.55  3:07.08    4:01.57   
  Vest-Brndby                   
                     
Lissie Murphy  2010    103  57.49  2:01.22  3:07.71    4:14.03   
  Vest-Brndby  4:31.98                 
                     
Ina Hjsteen  2010              DSQ  Ej fort. bev. v.100m 
  Vest-Brndby                   
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Truelsen  2008    276  43.83  1:30.53  2:18.19    3:02.94   
  Frederikssund Svmmeklub  3:12.19                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    224  45.71  1:36.88  2:28.53    3:16.16   
  Glostrup Svmmeklub  3:13.91                 
                     
Caroline Milling  2009    213  48.21  1:39.85  2:31.03    3:19.59   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
Ida Fam  2008    198  49.16  1:41.50  2:36.39    3:24.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:45.21                 
                     
Cecilia Janning  2009    182  48.50  1:41.90  2:37.06    3:30.14   
  Vest-Brndby  3:45.26                 
                     
Cornelia Matthesen  2009    166  52.70  1:48.91  2:44.20    3:36.70   
  Vest-Brndby  4:15.42                 
                     
Mille Mouritzen  2009    159  51.46  1:47.70  2:45.99    3:39.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Victoria Sinding Vetlov  2009    157  55.97  1:53.81  2:49.88    3:40.85   
  Vest-Brndby                   
                     
Emma Metasch Ruelkke  2009    153  53.15  1:50.58  2:49.36    3:42.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Lisa Koerver Schmidt  2009    150  52.91    2:49.47    3:44.27   
  Glostrup Svmmeklub  3:49.17                 
                     
11  Natalie Meyer  2009    146  54.69  1:53.82  2:51.69    3:46.10   
  Glostrup Svmmeklub  3:34.05                 
                     
12  Lucca Lundemoes  2009    136  56.95  1:57.07  2:56.86    3:51.31   
  Vest-Brndby                   
                     
13  Lina Louardi  2009    132  53.99  1:53.95  2:55.08    3:53.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Alma Pedersen  2009    85  1:05.22  2:14.16  3:23.83    4:31.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    84  1:11.18  2:22.80  3:30.97    4:31.26   
  Vest-Brndby  4:43.25                 
                     
Linea Skriver Fabricius  2009              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alma Gottorp Srensen  2009              DSQ  Ej fort. bevg. v25m 
  Vest-Brndby  3:20.51                 
                     
Ida Larsen  2009              DSQ  Mavelig. efter 150m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    583  33.74  1:10.40  1:47.14    2:22.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.34                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    537  34.53  1:12.03  1:49.74    2:26.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.05                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    481  35.90  1:14.50  1:53.70    2:32.13   
  Solrd Svmmeklub  2:32.93                 
                     
Nicole Damhj Andersen  2006    411  38.26  1:19.07  2:00.48    2:40.32   
  Solrd Svmmeklub  2:38.21                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    406  36.30  1:16.47  1:58.39    2:40.93   
  Glostrup Svmmeklub  2:36.27                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007    363  40.91  1:23.59  2:06.15    2:47.14   
  Vest-Brndby  2:42.71                 
                     
Sophie Harborg Fuchs  2007    332  40.46  1:24.12  2:08.42    2:52.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.72                 
                     
Laura Jrgensen  2007    325  41.76  1:26.05  2:10.36    2:53.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.93                 
                     
Lilja Skov  2007    317  41.92  1:26.83  2:12.74    2:54.85   
  Frederikssund Svmmeklub  2:56.75                 
                     
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007    312  41.87  1:26.92  2:13.00    2:55.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.61                 
                     
11  Line Appel  2007    282  43.15  1:30.01  2:16.84    3:01.72   
  Frederikssund Svmmeklub  2:55.51