2021-10-20   18:24:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemrke  2010    215          42.82   
  Glostrup Svmmeklub  41.01                 
Nora Rosenkrantz  2010    186          44.96   
  Glostrup Svmmeklub  44.48                 
Amalie Vogt Monberg  2010    152          48.06   
  Solrd Svmmeklub  49.16                 
Laura Holg Jensen  2010    144          48.91   
  Vest-Brndby  52.70                 
Alba Kunak  2010    126          51.08   
  Frederikssund Svmmeklub  51.30                 
Ellen Johanne Skovsgaard  2010    125          51.25   
  Frederikssund Svmmeklub  55.75                 
Ina Hjsteen  2010    120          51.94   
  Vest-Brndby  53.56                 
Asta Kruse Enemrke  2010    116          52.52   
  Glostrup Svmmeklub  50.08                 
Lissie Murphy  2010    115          52.69   
  Vest-Brndby  52.88                 
10  Karla Bdiker  2012    113          53.05   
  Glostrup Svmmeklub  55.73                 
11  Ingrid Schultz  2010    104          54.58   
  Albertslund IF  56.74                 
12  Isabella Frederiksen  2011    89          57.43   
  Glostrup Svmmeklub  1:00.43                 
13  Sofie Nygaard Kofoed  2010    88          57.71   
  Albertslund IF  1:04.32                 
14  Carmen Grnkjr Thomsen  2011    87          57.72   
  Glostrup Svmmeklub  51.86                 
15  Carla Milling  2011    74          1:01.04   
  Solrd Svmmeklub  1:00.08                 
16  Leonora Ottosen  2011    70          1:02.25   
  Vest-Brndby  1:03.75                 
17  Lucca Skov  2012    66          1:03.36   
  Frederikssund Svmmeklub                   
18  Filippa Kristoffersen  2010    65          1:03.62   
  Vest-Brndby  1:07.05                 
19  Sofie K. Kristensen  2010    64          1:04.17   
  Vest-Brndby  1:09.23                 
Sofie Forsmark  2010              DSQ  Afslutn. mave 50m 
  Vest-Brndby  1:06.75                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Sohn  2008    335          36.95   
  Rnne Svmme Klub  39.65                 
Ellen Lunn  2008    334          36.98   
  Frederikssund Svmmeklub  39.26                 
Julie Truelsen  2008    269          39.72   
  Frederikssund Svmmeklub  42.38                 
Siena Serizawa  2008    266          39.91   
  Glostrup Svmmeklub  40.78                 
Mille Bkmark  2008    231          41.83   
  Albertslund IF  42.39                 
Clara Johansen  2008    230          41.85   
  Rnne Svmme Klub  47.17                 
Caroline Milling  2009    230          41.88   
  Solrd Svmmeklub  42.58                 
Thea Fritz Larsen  2009    221          42.45   
  Albertslund IF  45.45                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    210          43.12   
  Solrd Svmmeklub  43.26                 
10  Kornelia Eg  2008    208          43.26   
  Frederikssund Svmmeklub  44.77                 
11  Sofia Tang  2008    200          43.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.53                 
12  Emma de Palo-Jonas  2008    196          44.12   
  Vest-Brndby  44.23                 
13  Thilde Bdiker  2009    181          45.34   
  Glostrup Svmmeklub  44.87                 
14  Ann-Louise Schledermann  2009    180          45.40   
  Glostrup Svmmeklub  44.62                 
15  Cornelia Matthesen  2009    159          47.29   
  Vest-Brndby  52.71                 
16  Emma Metasch Ruelkke  2009    144          48.93   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.95                 
17  Lisa Koerver Schmidt  2009    143          49.05   
  Glostrup Svmmeklub  45.91                 
18  Jensine Hjmark Skaaning  2008    134          50.04   
  Albertslund IF  54.92                 
18  Lucca Lundemoes  2009    134          50.04   
  Vest-Brndby  47.93                 
20  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    80          59.51   
  Vest-Brndby  57.42                 
Linea Skriver Fabricius  2009              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.89                 
Frederikke Rasmussen  2009              DSQ  Ej fortsat bev. v25m 
  Albertslund IF  1:00.64                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siv Reimer  2006    499          32.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.90                 
Nicole Damhj Andersen  2006    434          33.89   
  Solrd Svmmeklub  33.65                 
Malouca Laura Bruun  2007    423          34.19   
  Glostrup Svmmeklub  34.30                 
Maya Amstrup Riis  2007    394          34.99   
  Vest-Brndby  34.43                 
Lilja Skov  2007    355          36.23   
  Frederikssund Svmmeklub  41.26                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007    353          36.32   
  Vest-Brndby  35.45                 
Jasmin Jansuk Rmer  2007    345          36.57   
  Rnne Svmme Klub  41.00                 
Regitze Rosenkrantz  2006    339          36.81   
  Glostrup Svmmeklub  35.98                 
Daniella Anderson  2006    326          37.29   
  Solrd Svmmeklub  37.32                 
10  Agnes Hjsteen  2007    314          37.74   
  Vest-Brndby  37.62                 
11  Line Appel  2007    307          38.02   
  Frederikssund Svmmeklub  39.67                 
12  Helena Fritz Larsen  2007    205          43.47   
  Albertslund IF  48.05                 
13  Caroline Lindberg  2007    201          43.76   
  Frederikssund Svmmeklub  45.76                 
14  Mila Schwarzenburg  2007    195          44.24   
  Rnne Svmme Klub  55.80                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Andersen  2003    497          32.39   
  Frederikssund Svmmeklub  32.09                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    457          33.31   
  Frederikssund Svmmeklub  34.47                 
Ida Lykke Wennicke  2001    449          33.50   
  Frederikssund Svmmeklub  32.34                 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    339          36.81   
  Solrd Svmmeklub  38.55                 
Mathilde Lund  2004    264          39.97   
  Solrd Svmmeklub  39.75                 
Sofie Riis  2005    254          40.51   
  Albertslund IF  39.68                 
Freja Johanna Kepser  2005    221          42.43   
  Albertslund IF  41.89                 
Sofie Christiansen  2005    189          44.73   
  Rnne Svmme Klub  43.53                 
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrd Svmmeklub  36.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner