Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Po A-D Final 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
333 |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
236 |
1:12.71 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
236 |
1:12.72 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
225 |
1:13.88 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
222 |
1:14.14 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
215 |
1:14.98 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
209 |
1:15.65 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
187 |
1:18.56 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
180 |
1:19.48 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
168 |
1:21.40 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
157 |
1:23.29 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
122 |
1:30.37 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
120 |
1:30.97 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
118 |
1:31.38 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
105 |
1:35.05 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Halldén |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
96 |
1:37.90 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
simon eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
81 |
1:43.72 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent Vitas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
81 |
1:43.75 |
+38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
73 |
1:47.39 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
69 |
1:49.14 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malcolm Brandt |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Po A-D Final 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
514 |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
447 |
58.77 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
420 |
1:00.00 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
394 |
1:01.27 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
393 |
1:01.34 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
391 |
1:01.43 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
377 |
1:02.19 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
370 |
1:02.58 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
369 |
1:02.64 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
368 |
1:02.67 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
365 |
1:02.87 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
346 |
1:03.99 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
336 |
1:04.61 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
333 |
1:04.78 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
331 |
1:04.95 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
321 |
1:05.61 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
282 |
1:08.53 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
275 |
1:09.09 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
272 |
1:09.36 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Engström |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
261 |
1:10.24 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
245 |
1:11.78 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
242 |
1:12.10 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maximus Brandt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
225 |
1:13.87 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
224 |
1:13.90 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
224 |
1:13.95 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
202 |
1:16.58 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
135 |
1:27.57 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Schlüter Patriksso |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Po A-D Final 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
448 |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
433 |
59.38 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
375 |
1:02.27 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
291 |
1:07.76 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
291 |
1:07.79 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim Po A-D Final 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
530 |
55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
448 |
58.73 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:25:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|