Results for Septembersim
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 28 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Po A-D Final 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
244 |
1:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
212 |
1:21.95 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
205 |
1:22.88 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
193 |
1:24.54 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
185 |
1:25.65 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
184 |
1:25.92 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
157 |
1:30.46 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
153 |
1:31.21 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
138 |
1:34.48 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
121 |
1:38.58 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
92 |
1:48.16 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Joona |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
89 |
1:49.14 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elliot Halldén |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
88 |
1:49.73 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Vitas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
78 |
1:54.40 |
+36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
simon eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
54 |
2:08.71 |
+50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:44:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Po A-D Final 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
398 |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
376 |
1:07.71 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
356 |
1:08.94 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
354 |
1:09.07 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
353 |
1:09.13 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
285 |
1:14.22 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
282 |
1:14.51 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
272 |
1:15.40 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
234 |
1:19.24 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
221 |
1:20.73 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Engström |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
218 |
1:21.12 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maximus Brandt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
201 |
1:23.37 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
172 |
1:27.75 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:44:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Po A-D Final 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
445 |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lowe Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
279 |
1:14.74 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-28 10:44:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 10:53:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|