2021-10-18   00:52:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GTI Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by      Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangr  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 september 2019         
 
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Schmidt  1999    601  28.20        57.91   
  Holbk Svmme Klub  57.00                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    533  29.33        1:00.27   
  Helsingr Svmmeklub  59.68                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    473  29.67        1:02.70   
  Solrd Svmmeklub  1:01.33                 
                     
Alexander Rendlev  2001    426  31.44        1:04.93   
  Vallensbk IF Af 1939  1:04.75                 
                     
Frederik Pedersen  2002    371  33.41        1:07.99   
  Holbk Svmme Klub  1:03.93                 
                     
Sofus Christensen  2000    301  36.04        1:12.91   
  Svmmeklubben SHS Stevns  1:11.23                 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    566  28.49        59.06   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  58.51                 
                     
Simon Rytter Eliasen  2003    467  30.76        1:02.99   
  Holbk Svmme Klub  1:02.99                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    338  34.40        1:10.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.43                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    308  34.57        1:12.36   
  Greve Svmmeklub  1:14.31                 
                     
Alex Baes Maidens  2004    281  36.25        1:14.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.37                 
                     
Victor Schnabelrauch  2003    183  41.97        1:26.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.21                 
                     
Marius Andersen  2004    62  1:00.48        2:03.13   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    576  27.97        58.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.68                 
                     
Daniel Bastholm  2005    355  32.83        1:08.97   
  Greve Svmmeklub  1:11.59                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    321  34.95        1:11.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.05                 
                     
Cilas Madsen  2005    310  34.69        1:12.17   
  Greve Svmmeklub  1:20.96                 
                     
Martin Svendson  2005    303  35.73        1:12.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.40                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    296  35.42        1:13.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.19                 
                     
Jonathan Skadhauge  2005    287  35.61        1:14.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.19                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    275  35.82        1:15.16   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:16.98                 
                     
Mathias Bklund Thygesen  2005    238  37.53        1:18.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.19                 
                     
10  Karl Svane Kristensen  2005    180  41.19        1:26.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.11                 
                     
Oscar Berthelsen  2005              DSQ  SW6.2 EFB 75 m 
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    502  29.58        1:01.47   
  Vallensbk IF Af 1939  1:04.25                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    346  34.17        1:09.61   
  Lyngby Svmmeklub  1:09.38                 
                     
William F. Pilgaard  2006    297  35.33        1:13.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.93                 
                     
Vincent Borup Schrer  2006    280  36.71        1:14.64   
  Solrd Svmmeklub  1:15.74                 
                     
Jens Christian Koefoed  2006    234  38.96        1:19.21   
  Helsingr Svmmeklub  1:23.55                 
                     
Frederik Vestergaard  2006    232  38.63        1:19.50   
  Vallensbk IF Af 1939  1:20.88                 
                     
Emil Szipli Pedersen  2006    224  39.50        1:20.44   
  Greve Svmmeklub  1:25.10                 
                     
Frederik Luca Lamprecht  2006    223  38.49        1:20.56   
  Ishj Svmme Klub  1:22.83                 
                     
Alexander Hartvigsen  2006    214  39.48        1:21.66   
  Lyngby Svmmeklub  1:24.91                 
                     
10  Mads Emil Christiansen  2006    212  39.60        1:21.97   
  Lyngby Svmmeklub  1:27.56                 
                     
11  Sebastian Nymark-Jessen  2006    210  40.99        1:22.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.27                 
                     
12  Oliver Holst Bgeskov  2006    193  40.69        1:24.47   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:22.17                 
                     
13  Jonathan Rasmussen  2006    186  41.96        1:25.59   
  Vallensbk IF Af 1939  1:28.49                 
                     
14  Mark Dimon  2006    184  41.43        1:25.79   
  Greve Svmmeklub  1:34.31                 
                     
15  Laurits Hjgaard Allin  2006    165  42.42        1:29.03   
  Helsingr Svmmeklub  1:31.01                 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Melgaard  2007    299  35.60        1:13.09   
  Kge Svmmeklub  1:14.96                 
                     
Mathias Hemmingsen  2007    280  36.68        1:14.63   
  Lyngby Svmmeklub  1:16.51                 
                     
Marius Hedvang Segato  2007    280  36.20        1:14.71   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:18.24                 
                     
Sander F. Hyrup Johnsen  2007    272  36.33        1:15.41   
  Lyngby Svmmeklub  1:18.24                 
                     
Asger Hvilsom  2007    268  35.68        1:15.78   
  Helsingr Svmmeklub  1:15.76                 
                     
Rio Halawi  2008    263  37.19        1:16.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.08                 
                     
Andreas Bendtsen  2007    261  37.32        1:16.48   
  Helsingr Svmmeklub  1:17.88                 
                     
William Hvid  2007    242  38.04        1:18.43   
  Vallensbk IF Af 1939  1:17.62                 
                     
Frederik William Holm  2007    229  38.55        1:19.84   
  Ishj Svmme Klub  1:21.52                 
                     
10  Nicolas Christiansen  2007    219  39.63        1:21.08   
  Holbk Svmme Klub  1:21.83                 
                     
11  Benjamin Bonde  2007    215  40.70        1:21.49   
  Lyngby Svmmeklub  1:35.41                 
                     
12  Marinus Leisvig  2007    212  39.00        1:21.85   
  Vallensbk IF Af 1939  1:20.92                 
                     
13  Mathias Johansen  2007    205  40.94        1:22.84   
  Vallensbk IF Af 1939  1:22.41                 
                     
14  Bastian Zahle  2008    196  41.18        1:24.06   
  Helsingr Svmmeklub  1:24.94                 
                     
15  Andreas Frommelt Hertz  2008    194  40.85        1:24.39   
  Helsingr Svmmeklub  1:26.88                 
                     
16  Nikolaj Nielsen  2007    194  41.19        1:24.41   
  Vallensbk IF Af 1939  1:26.75                 
                     
17  Victor Bjrneborg  2007    187  42.50        1:25.34   
  Greve Svmmeklub  1:22.98                 
                     
18  Emil Mandsberg  2008    186  41.76        1:25.50   
  Vallensbk IF Af 1939  1:31.40                 
                     
19  Marcus Munk  2007    183  40.85        1:26.02   
  Helsingr Svmmeklub  1:26.42                 
                     
20  Asger Friis Justesen  2008    179  41.56        1:26.68   
  Vordingborg Svmme Klub  1:27.47                 
                     
21  Nicolai stergaard Hansen  2007    178  42.49        1:26.81   
  Greve Svmmeklub  1:30.71                 
                     
22  William Bugge  2008    176  42.13        1:27.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:28.67                 
                     
23  Frederik Salling  2009    167  43.28        1:28.61   
  Lyngby Svmmeklub  1:32.74                 
                     
24  Conrad Buhl  2009    165  42.92        1:28.98   
  Lyngby Svmmeklub  1:37.65                 
                     
25  Mathias Riis  2008    163  44.08        1:29.38   
  Lyngby Svmmeklub  1:33.53                 
                     
26  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    151  43.31        1:31.67   
  Ishj Svmme Klub                   
                     
27  Otto Damsgaard Reinicke  2007    142  45.58        1:33.64   
  Helsingr Svmmeklub  1:37.24                 
                     
28  Toke Hjalholt  2007    141  45.08        1:33.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.95                 
                     
29  Luca de Masi  2008    141  46.49        1:33.82   
  Helsingr Svmmeklub  1:41.33                 
                     
30  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    140  45.06        1:34.08   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  2:00.02                 
                     
31  Sebastian Niemann Madsen  2008    136  49.33        1:34.83   
  Lyngby Svmmeklub  1:36.40                 
                     
32  Bertram Wagner  2008    135  45.32        1:35.06   
  Lyngby Svmmeklub  1:42.70                 
                     
33  Rasmus Helmark  2008    125  48.83        1:37.62   
  Ishj Svmme Klub  1:48.26                 
                     
34  Luka Kepser  2007    118  47.89        1:39.56   
  Vallensbk IF Af 1939  1:45.42                 
                     
35  Lukas Hansen  2008    116  48.42        1:39.96   
  Vordingborg Svmme Klub  1:41.00                 
                     
36  Alexander Agerbk Nielsen  2007    111  50.12        1:41.68   
  Holbk Svmme Klub  1:41.04                 
                     
37  Maximilian Oxenbll  2010    107          1:42.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.64                 
                     
38  Karl-Emil Klinggrd Niels  2007    105  49.48        1:43.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:56.64                 
                     
39  Jakob Hansen  2009    105  48.96        1:43.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:51.17                 
                     
40  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008    98  52.18        1:45.75   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:54.94                 
                     
41  Johan Fjord Kristensen  2008    97  50.19        1:46.23   
  Holbk Svmme Klub  2:06.21                 
                     
42  Anders Jensen  2008    95  53.38        1:46.87   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
43  Asger Gregersen  2008    94  52.91        1:47.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:51.44                 
                     
44  Clint Schrder  2008    89  53.48        1:49.19   
  Greve Svmmeklub                   
                     
45  Lukas Hitlev  2007    84  56.09        1:51.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.53                 
                     
46  Mathias Klint Craven  2008    68  56.16        1:59.45   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
47  Christian Jensen  2009    64  57.68        2:01.79   
  Holbk Svmme Klub  2:19.12                 
                     
Oscar Eriksen  2009              DSQ  SW 6.2 EFB 50m 
  Holbk Svmme Klub  1:58.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner