Results for GTI Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stvne by | Udskriftstidspunkt | 15:01 | ||||
Arrangr | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 september 2019 |
Lb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1901-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 595 | 26.83 | 57.15 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 56.02 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 490 | 28.74 | 1:00.98 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:01.84 | |||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 487 | 28.79 | 1:01.10 | |||||
Holbk Svmme Klub | 59.21 | |||||||||
4 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 464 | 29.07 | 1:02.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.32 | |||||||||
5 | Mads Hauge Srensen | 1997 | 458 | 29.00 | 1:02.35 | |||||
Kge Svmmeklub | 59.20 | |||||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | 457 | 29.25 | 1:02.38 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 59.98 | |||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 424 | 30.49 | 1:03.96 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:00.73 | |||||||||
8 | Alexander Strkr | 2002 | 388 | 30.97 | 1:05.92 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:06.77 | |||||||||
9 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 385 | 29.64 | 1:06.06 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:05.25 | |||||||||
- | August Ryom | 2002 | DNS | |||||||
Kge Svmmeklub | 58.83 | |||||||||
Lb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 530 | 29.03 | 59.40 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:00.70 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 473 | 29.33 | 1:01.69 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:00.50 | |||||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 464 | 29.23 | 1:02.07 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:00.68 | |||||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 453 | 28.97 | 1:02.59 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:00.52 | |||||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | 394 | 30.57 | 1:05.54 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:04.18 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 377 | 31.22 | 1:06.53 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:06.70 | |||||||||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 362 | 31.07 | 1:07.42 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:10.66 | |||||||||
8 | Oliver Schultz | 2004 | 362 | 31.38 | 1:07.44 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:06.05 | |||||||||
9 | Oliver Gadegaard | 2003 | 360 | 31.57 | 1:07.54 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:07.38 | |||||||||
10 | Alexander Hillhouse | 2004 | 341 | 32.08 | 1:08.80 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.37 | |||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 327 | 31.37 | 1:09.73 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:10.80 | |||||||||
12 | Philip H. Christensen | 2004 | 278 | 33.55 | 1:13.64 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:14.61 | |||||||||
- | Lucas T. Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingr Svmmeklub | 1:08.81 | |||||||||
Lb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 511 | 27.76 | 1:00.12 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:01.71 | |||||||||
2 | Daniel Bastholm | 2005 | 410 | 29.81 | 1:04.69 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:05.20 | |||||||||
3 | Cilas Madsen | 2005 | 403 | 30.62 | 1:05.08 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:05.55 | |||||||||
4 | Lucas Svej | 2005 | 361 | 31.51 | 1:07.51 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.30 | |||||||||
5 | Martin Svendson | 2005 | 341 | 31.97 | 1:08.76 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.94 | |||||||||
6 | Furkan Guler | 2005 | 334 | 32.03 | 1:09.25 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:09.68 | |||||||||
7 | Mathias Bklund Thygesen | 2005 | 319 | 32.54 | 1:10.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.28 | |||||||||
8 | Marius Mains | 2005 | 283 | 34.26 | 1:13.20 | |||||
Ishj Svmme Klub | 1:22.76 | |||||||||
9 | Mathias Olsen | 2005 | 251 | 35.08 | 1:16.20 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:17.86 | |||||||||
10 | Mads Srensen | 2005 | 224 | 36.10 | 1:19.10 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.38 | |||||||||
11 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 211 | 36.79 | 1:20.74 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.13 | |||||||||
11 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 211 | 35.23 | 1:20.74 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:23.31 | |||||||||
Lb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 407 | 29.67 | 1:04.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.16 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 399 | 31.08 | 1:05.30 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:05.42 | |||||||||
3 | Mads Mrkhj Hartington | 2006 | 317 | 32.42 | 1:10.48 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:11.03 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 293 | 34.78 | 1:12.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.81 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 290 | 34.49 | 1:12.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.06 | |||||||||
6 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 253 | 35.05 | 1:16.01 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:22.29 | |||||||||
7 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 252 | 35.19 | 1:16.06 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:17.02 | |||||||||
8 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 252 | 34.98 | 1:16.10 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:21.37 | |||||||||
9 | Frederik Vestergaard | 2006 | 244 | 34.91 | 1:16.85 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:17.85 | |||||||||
10 | Emil Olsen | 2006 | 227 | 35.61 | 1:18.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.24 | |||||||||
11 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 224 | 36.56 | 1:19.12 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:21.11 | |||||||||
12 | Tobias Melhede | 2006 | 213 | 36.64 | 1:20.48 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.79 | |||||||||
13 | Sebastian Hjer ster | 2006 | 188 | 36.98 | 1:23.92 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.13 | |||||||||
14 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 174 | 39.25 | 1:25.98 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
15 | Carl S. Srensen | 2006 | 174 | 38.18 | 1:26.00 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.54 | |||||||||
16 | Alexander Oxenbll | 2006 | 164 | 38.73 | 1:27.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
17 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 164 | 40.20 | 1:27.72 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:26.81 | |||||||||
18 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 131 | 45.02 | 1:34.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.42 | |||||||||
19 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 110 | 45.33 | 1:40.07 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.85 | |||||||||
Lb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Mller-Ern | 2008 | 226 | 35.80 | 1:18.92 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | 1:20.82 | |||||||||
2 | Victor Buck | 2007 | 214 | 37.83 | 1:20.37 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:19.00 | |||||||||
3 | William Bugge | 2008 | 125 | 39.71 | 1:36.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.06 | |||||||||
4 | Gustav Jrgensen | 2009 | 102 | 45.65 | 1:42.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.24 | |||||||||
5 | Karl-Emil Klinggrd Niels | 2007 | 99 | 47.38 | 1:43.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:51.01 | |||||||||
6 | Jakob Hansen | 2009 | 70 | 52.06 | 1:56.38 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:54.02 | |||||||||
7 | Toke Hjalholt | 2007 | 60 | 51.34 | 2:02.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:05.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:01 |