Resultat för GTI Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:16 | ||||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 617 | 30.09 | 1:04.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | 543 | 31.40 | 1:06.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | 537 | 29.99 | 1:07.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | 498 | 31.46 | 1:08.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 404 | 34.02 | 1:13.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 632 | 30.04 | 1:03.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.41 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 626 | 30.47 | 1:03.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 577 | 30.32 | 1:05.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | 436 | 33.54 | 1:12.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | 426 | 34.02 | 1:12.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
6 | Mathilde Svendsen | 2004 | 338 | 35.93 | 1:18.32 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 330 | 37.36 | 1:18.98 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.32 | |||||||||
8 | Julie Segato | 2005 | 297 | 36.86 | 1:21.76 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:23.95 | |||||||||
9 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 297 | 36.93 | 1:21.84 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
- | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | DNF | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 527 | 30.85 | 1:07.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.35 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 479 | 32.30 | 1:09.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.40 | |||||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 476 | 32.51 | 1:09.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
4 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 447 | 33.78 | 1:11.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 437 | 33.69 | 1:11.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
6 | Marie Elster | 2006 | 406 | 34.63 | 1:13.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | 395 | 34.99 | 1:14.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
8 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 373 | 34.96 | 1:15.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.01 | |||||||||
9 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 371 | 35.65 | 1:15.98 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 370 | 34.60 | 1:16.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
11 | Mathilde Willumsen | 2006 | 356 | 35.45 | 1:17.00 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
12 | Mille Giolbas | 2006 | 347 | 35.76 | 1:17.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.32 | |||||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 346 | 35.84 | 1:17.75 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
14 | Olga Vejlby | 2006 | 341 | 36.37 | 1:18.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | 331 | 36.48 | 1:18.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.59 | |||||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | 309 | 36.88 | 1:20.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
17 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 307 | 37.50 | 1:20.94 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:24.41 | |||||||||
18 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 302 | 37.34 | 1:21.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
19 | Alma Lind Babin | 2006 | 287 | 37.77 | 1:22.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.19 | |||||||||
20 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 284 | 37.12 | 1:23.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
21 | Molly Namensen | 2006 | 269 | 36.93 | 1:24.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.77 | |||||||||
22 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 259 | 38.12 | 1:25.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.78 | |||||||||
23 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 252 | 39.34 | 1:26.38 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.47 | |||||||||
24 | Nana Andersen | 2006 | 249 | 38.14 | 1:26.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.63 | |||||||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 239 | 38.65 | 1:27.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.59 | |||||||||
26 | Malene Dithmar | 2006 | 188 | 42.84 | 1:35.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:39.96 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 473 | 32.30 | 1:10.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.05 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 439 | 35.47 | 1:11.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.54 | |||||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | 437 | 33.39 | 1:11.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.85 | |||||||||
4 | Annika Frederiksen | 2007 | 432 | 34.15 | 1:12.21 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.10 | |||||||||
5 | Maja Andersen | 2007 | 302 | 38.13 | 1:21.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.63 | |||||||||
6 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 302 | 37.54 | 1:21.34 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.84 | |||||||||
7 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 267 | 38.44 | 1:24.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.51 | |||||||||
8 | Rebecca Bell | 2007 | 251 | 36.99 | 1:26.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
9 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 200 | 42.50 | 1:33.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.76 | |||||||||
10 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 195 | 40.47 | 1:34.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Jørgensen | 2007 | 190 | 43.94 | 1:34.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.44 | |||||||||
12 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 167 | 46.37 | 1:39.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.27 | |||||||||
13 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 158 | 45.80 | 1:40.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.49 | |||||||||
14 | Josephine Michelsen | 2007 | 124 | 47.74 | 1:49.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.09 | |||||||||
15 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 112 | 50.08 | 1:53.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.84 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | 263 | 37.09 | 1:25.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.79 | |||||||||
2 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 203 | 41.57 | 1:32.83 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:54.14 | |||||||||
3 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 173 | 44.47 | 1:37.93 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 166 | 44.13 | 1:39.30 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:50.54 | |||||||||
5 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 151 | 45.85 | 1:42.42 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Bruun | 2008 | 106 | 53.49 | 1:55.34 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | DSQ | SW8.3 Asynk ben 75m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:16 |