Tulokset GTI Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
14:58 |
|
|
Arrangør |
GTI Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
571 |
28.78 |
1:01.10 |
1:35.50 |
|
2:10.40 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
537 |
29.48 |
1:03.60 |
1:39.22 |
|
2:13.14 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
487 |
31.74 |
1:06.24 |
1:41.38 |
|
2:17.53 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Burmester |
2002 |
|
458 |
31.85 |
1:07.74 |
1:43.51 |
|
2:20.42 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
|
438 |
31.45 |
1:07.28 |
1:44.97 |
|
2:22.50 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Isberg |
2004 |
|
514 |
30.59 |
1:05.86 |
1:40.61 |
|
2:15.08 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
|
417 |
31.81 |
1:09.02 |
1:46.40 |
|
2:24.85 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
|
375 |
33.33 |
1:11.87 |
1:51.65 |
|
2:29.97 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
|
372 |
32.31 |
1:10.56 |
1:49.12 |
|
2:30.43 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
308 |
32.85 |
1:13.30 |
1:56.27 |
|
2:40.16 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
|
463 |
31.63 |
1:08.47 |
1:44.89 |
|
2:19.82 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cilas Madsen |
2005 |
|
380 |
31.67 |
1:09.37 |
1:48.62 |
|
2:29.32 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Svej |
2005 |
|
367 |
32.40 |
1:10.82 |
1:50.10 |
|
2:31.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Svendson |
2005 |
|
313 |
33.94 |
1:13.87 |
1:56.32 |
|
2:39.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Olsen |
2005 |
|
278 |
36.04 |
1:17.52 |
2:01.85 |
|
2:45.80 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carlos Halawi |
2006 |
|
401 |
32.53 |
1:09.45 |
1:47.89 |
|
2:26.78 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Gaard |
2006 |
|
397 |
32.38 |
1:09.39 |
1:48.09 |
|
2:27.23 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Olsen |
2006 |
|
247 |
36.92 |
1:20.43 |
2:07.14 |
|
2:52.48 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Buck |
2007 |
|
204 |
41.12 |
1:29.22 |
2:17.36 |
|
3:03.60 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Gustav Christensen |
2007 |
|
154 |
43.31 |
1:35.90 |
2:29.73 |
|
3:21.75 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
14:58 |
|