2021-12-07   16:44:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
Plats: Arrangör: Kalmar Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019
Gren 2, 200m Frisim Damer Juniorer - Final
SR 1:50.43 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2017-08-12
SJR 1:52.26 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2013-08-07
DR 1:55.79 Gabriella Fagundez Linköpings ASS SWE Göteborg SWE 2009-11-28
DJR 1:56.61 Hanna Eriksson Jönköpings SS SWE Jönköping SWE 2017-11-04
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.74 2:07.67
50m: 30.53
100m: 1:02.97
(32.44)
150m: 1:35.21
(32.24)
200m: 2:07.67
(32.46)
2 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap +0.83 2:08.84 +1.17
50m: 30.28
100m: 1:02.39
(32.11)
150m: 1:35.40
(33.01)
200m: 2:08.84
(33.44)
3 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap +0.85 2:12.99 +5.32
50m: 31.43
100m: 1:04.57
(33.14)
150m: 1:38.72
(34.15)
200m: 2:12.99
(34.27)
4 Märta Högfeldt 2005 Linköpings Allmänna SS +1.34 2:14.14 +6.47
50m: 31.40
100m: 1:05.71
(34.31)
150m: 1:40.35
(34.64)
200m: 2:14.14
(33.79)
5 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap +0.80 2:14.68 +7.01
50m: 31.85
100m: 1:06.32
(34.47)
150m: 1:41.25
(34.93)
200m: 2:14.68
(33.43)
6 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.80 2:15.64 +7.97
50m: 30.46
100m: 1:04.89
(34.43)
150m: 1:40.56
(35.67)
200m: 2:15.64
(35.08)
7 Frida Nöu 2001 Motala Simsällskap +0.82 2:15.91 +8.24
50m: 31.60
100m: 1:06.16
(34.56)
150m: 1:41.38
(35.22)
200m: 2:15.91
(34.53)
8 Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap +0.79 2:16.11 +8.44
50m: 32.21
100m: 1:06.26
(34.05)
150m: 1:41.32
(35.06)
200m: 2:16.11
(34.79)
9 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.83 2:16.47 +8.80
50m: 31.81
100m: 1:06.34
(34.53)
150m: 1:41.61
(35.27)
200m: 2:16.47
(34.86)
10 Alice Thörnros 2001 Jönköpings Simsällskap +0.89 2:16.66 +8.99
50m: 31.13
100m: 1:05.75
(34.62)
150m: 1:40.80
(35.05)
200m: 2:16.66
(35.86)
11 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap +0.73 2:16.70 +9.03
50m: 30.69
100m: 1:05.06
(34.37)
150m: 1:40.68
(35.62)
200m: 2:16.70
(36.02)
12 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.93 2:16.77 +9.10
50m: 31.51
100m: 1:05.90
(34.39)
150m: 1:41.19
(35.29)
200m: 2:16.77
(35.58)
13 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS +1.56 2:17.00 +9.33
50m: 32.36
100m: 1:07.17
(34.81)
150m: 1:42.05
(34.88)
200m: 2:17.00
(34.95)
14 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap +0.79 2:18.40 +10.73
50m: 32.36
100m: 1:07.77
(35.41)
150m: 1:43.71
(35.94)
200m: 2:18.40
(34.69)
15 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.83 2:18.79 +11.12
50m: 32.06
100m: 1:06.87
(34.81)
150m: 1:42.90
(36.03)
200m: 2:18.79
(35.89)
16 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds Simsällskap +0.92 2:18.93 +11.26
50m: 32.34
100m: 1:06.88
(34.54)
150m: 1:42.99
(36.11)
200m: 2:18.93
(35.94)
17 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.68 2:19.44 +11.77
50m: 31.53
100m: 1:06.32
(34.79)
150m: 1:43.00
(36.68)
200m: 2:19.44
(36.44)
18 Elsa  Linné 2003 Linköpings Allmänna SS +0.82 2:19.91 +12.24
50m: 32.67
100m: 1:07.91
(35.24)
150m: 1:44.08
(36.17)
200m: 2:19.91
(35.83)
19 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.90 2:21.29 +13.62
50m: 32.40
100m: 1:07.96
(35.56)
150m: 1:44.77
(36.81)
200m: 2:21.29
(36.52)
20 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap +0.78 2:21.32 +13.65
50m: 32.03
100m: 1:07.65
(35.62)
150m: 1:44.16
(36.51)
200m: 2:21.32
(37.16)
21 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.84 2:23.40 +15.73
50m: 33.11
100m: 1:09.80
(36.69)
150m: 1:47.25
(37.45)
200m: 2:23.40
(36.15)
22 Annie Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap +0.84 2:23.59 +15.92
50m: 34.55
100m: 1:11.57
(37.02)
150m: 1:47.92
(36.35)
200m: 2:23.59
(35.67)
23 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap +1.74 2:23.79 +16.12
50m: 31.58
100m: 1:07.66
(36.08)
150m: 1:45.52
(37.86)
200m: 2:23.79
(38.27)
24 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS +0.56 2:24.95 +17.28
50m: 32.95
100m: 1:10.08
(37.13)
150m: 1:48.02
(37.94)
200m: 2:24.95
(36.93)
25 Klara Blickfors 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.73 2:25.24 +17.57
50m: 33.23
100m: 1:10.81
(37.58)
150m: 1:49.02
(38.21)
200m: 2:25.24
(36.22)
26 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap +0.79 2:25.47 +17.80
50m: 32.40
100m: 1:08.95
(36.55)
150m: 1:47.57
(38.62)
200m: 2:25.47
(37.90)
27 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap -1.10 2:25.56 +17.89
50m: 33.02
100m: 1:09.51
(36.49)
150m: 1:47.22
(37.71)
200m: 2:25.56
(38.34)
28 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.84 2:25.81 +18.14
50m: 33.31
100m: 1:10.52
(37.21)
150m: 1:48.62
(38.10)
200m: 2:25.81
(37.19)
29 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap +0.84 2:26.05 +18.38
50m: 34.28
100m: 1:12.33
(38.05)
150m: 1:49.75
(37.42)
200m: 2:26.05
(36.30)
30 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.90 2:26.56 +18.89
50m: 33.95
100m: 1:11.89
(37.94)
150m: 1:50.14
(38.25)
200m: 2:26.56
(36.42)
31 Amanda Thom 2005 Smålandsstenars Simsällskap +0.87 2:27.84 +20.17
50m: 34.62
100m: 1:12.42
(37.80)
150m: 1:51.00
(38.58)
200m: 2:27.84
(36.84)
32 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap +0.83 2:28.06 +20.39
50m: 34.66
100m: 1:14.15
(39.49)
150m: 1:52.88
(38.73)
200m: 2:28.06
(35.18)
32 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.82 2:28.06 +20.39
50m: 33.20
100m: 1:09.58
(36.38)
150m: 1:49.00
(39.42)
200m: 2:28.06
(39.06)
- Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-10-05 10:23:30
2019-10-05 10:23:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kalmar Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner