Resultat för DM Junior Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 740 | 29.89 | 1:00.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.71 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 702 | 30.29 | 1:01.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.31 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 702 | 30.07 | 1:01.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 677 | 29.69 | 1:02.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 658 | 30.29 | 1:03.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.38 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 649 | 30.64 | 1:03.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.39 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 645 | 30.53 | 1:03.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.42 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 613 | 31.21 | 1:04.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | 625 | 31.71 | 1:04.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.52 | |||||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | 622 | 31.72 | 1:04.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 616 | 30.74 | 1:04.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 615 | 31.16 | 1:04.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
13 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 614 | 30.86 | 1:04.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 612 | 32.09 | 1:04.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
15 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 610 | 31.62 | 1:04.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
16 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 592 | 30.98 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
17 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 599 | 31.47 | 1:05.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
18 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 587 | 32.23 | 1:05.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 579 | 32.10 | 1:05.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.76 | |||||||||
20 | Louise Jensen | 2003 | 579 | 31.53 | 1:06.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 576 | 32.37 | 1:06.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.93 | |||||||||
22 | Linnea Hietala | 2004 | 576 | 31.87 | 1:06.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 576 | 31.84 | 1:06.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
24 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 559 | 32.19 | 1:06.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |