Resultat för MadWave Challenge Hvidovre 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 25.19 | 51.94 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.50 | |||||||||
2 | Felix Lund | 2001 | 25.32 | 52.79 | ||||||
Herlev Svømning | 50.98 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 26.06 | 53.79 | ||||||
Herlev Svømning | 53.16 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 26.99 | 55.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.23 | |||||||||
5 | Antoine Montier | 1993 | 26.51 | 55.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 57.91 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 27.01 | 57.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 54.96 | |||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 27.59 | 57.84 | ||||||
Herlev Svømning | 54.66 | |||||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 27.52 | 58.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.72 | |||||||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 28.45 | 59.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 28.64 | 59.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.09 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 25.07 | 52.06 | ||||||
Herlev Svømning | 53.05 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 25.35 | 52.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.07 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.68 | 52.67 | ||||||
Herlev Svømning | 53.87 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 27.07 | 55.89 | ||||||
Herlev Svømning | 58.76 | |||||||||
5 | Mads Lind | 2002 | 27.16 | 56.50 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 55.75 | |||||||||
6 | Carl Kirchhoff | 2002 | 27.56 | 57.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.46 | 57.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.70 | |||||||||
8 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 28.94 | 58.82 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.39 | |||||||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | 28.74 | 59.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.56 | |||||||||
10 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.77 | 59.38 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 58.75 | |||||||||
11 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 28.77 | 59.40 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.01 | |||||||||
12 | Mathias Lindgaard | 2004 | 28.98 | 59.86 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.04 | |||||||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | 29.36 | 1:01.65 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.78 | |||||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | 30.39 | 1:02.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.58 | |||||||||
15 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 30.20 | 1:02.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.64 | |||||||||
16 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.26 | 1:02.55 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
17 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 30.87 | 1:03.96 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.72 | |||||||||
18 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 30.83 | 1:04.31 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.12 | |||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
- | Villads Lund Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louie Uldall | 2005 | 28.62 | 58.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 30.28 | 1:01.12 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.87 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 29.91 | 1:02.08 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.34 | |||||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | 31.00 | 1:03.11 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | 31.24 | 1:04.53 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.02 | |||||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | 31.10 | 1:05.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.94 | |||||||||
7 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 31.18 | 1:06.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
8 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 32.20 | 1:07.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
9 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 33.15 | 1:08.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
10 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 33.98 | 1:09.01 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | 34.35 | 1:09.80 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.47 | |||||||||
12 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 33.78 | 1:10.55 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:09.15 | |||||||||
13 | Noah Lester | 2006 | 35.22 | 1:14.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
14 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | 37.28 | 1:18.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
15 | Emil Nissen | 2006 | 38.12 | 1:22.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
16 | Linus Norby Larsson | 2006 | 1:29.21 | |||||||
Herlev Svømning | 1:27.02 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
- | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |