Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 30.61 | 1:05.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.99 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 31.53 | 1:06.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 31.26 | 1:07.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:09.08 | |||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 32.78 | 1:10.55 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.51 | |||||||||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 35.28 | 1:13.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
6 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 34.87 | 1:14.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.73 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 31.85 | 1:09.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.48 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 33.63 | 1:11.69 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.09 | |||||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 34.26 | 1:13.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.03 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.77 | 1:16.71 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.67 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 38.12 | 1:21.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.51 | |||||||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 39.33 | 1:23.25 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
4 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 39.53 | 1:24.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.90 | |||||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 38.99 | 1:25.34 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:28.01 | |||||||||
6 | Linus Norby Larsson | 2006 | 49.55 | 1:46.59 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.70 | |||||||||
7 | Emil Nissen | 2006 | 51.83 | 1:50.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:59.76 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |