2021-05-14   00:27:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:02   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat Cph Damer 1  1999              1:49.48   
  VAT Copenhagen  1:50.12                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      26.96        26.96   
  Johanna Berthelsen  2000      27.15        54.11   
  Josefine B. Pedersen  1999      27.71        1:21.82   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      27.66        1:49.48   
                     
Herlev Elite Piger 1  2000              1:51.20   
  Herlev Svømning  1:49.84                 
  Josephine Thomsen  2005      28.68        28.68   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      28.09        56.77   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      27.54        1:24.31   
  Anna Wrist-Elkjær  2003      26.89        1:51.20   
                     
Hvidovre Damer  2000              1:53.40   
  Hvidovre Svømmeklub  1:53.13                 
  Kristine Mikkelsen  2000      28.85        28.85   
  Cecilie Elkjær  2001      28.47        57.32   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      27.75        1:25.07   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.33        1:53.40   
                     
Red Stags 1  2000              1:54.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.00                 
  Martha Vitus Tversted  2002      28.64        28.64   
  Elena Westmark Holm  2003      28.39        57.03   
  Martha Hjuler Britze  2004      27.76        1:24.79   
  Caroline Salskov Jensen  2005      29.23        1:54.02   
                     
Hils Piger 1  2002              1:55.94   
  Hillerød Svømmeklub  1:57.26                 
  Johanne Baes Aaholst  2004      29.74        29.74   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      28.84        58.58   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      28.53        1:27.11   
  Ulrikke Veje  2002      28.83        1:55.94   
                     
Hvidovre Damer 2  2001              1:57.92   
  Hvidovre Svømmeklub  1:54.16                 
  Mikkeline Timmerman  2005      30.59        30.59   
  Natacha Munch  2005      29.21        59.80   
  Laura Lange  2001      29.15        1:28.95   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      28.97        1:57.92   
                     
Herlev Elite Piger 2  2002              1:58.28   
  Herlev Svømning  2:02.24                 
  Kaja Waag Kallesøe  2005      30.61        30.61   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      28.78        59.39   
  Signe Eie  2005      29.33        1:28.72   
  Anja Xin Andersen  2004      29.56        1:58.28   
                     
Vat Cph Damer 2  2003              2:00.92   
  VAT Copenhagen  1:58.32                 
  Liva Lund Hansen  2005      30.22        30.22   
  Lærke Blond  2003      29.77        59.99   
  Mathilde P. Mathiesen  2004      30.86        1:30.85   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      30.07        2:00.92   
                     
Værløse Piger 1  2005              2:04.10   
  Værløse Svømmeklub  1:59.47                 
  Iben Ebdrup Norling  2005      30.51        30.51   
  Esther Haudrum Larsen  2005      30.45        1:00.96   
  Signe Holm Hansen  2005      31.08        1:32.04   
  Liv Salhauge  2005      32.06        2:04.10   
                     
10  Red Stags 2  2003              2:04.70   
  Hørsholm Svømmeforening  2:00.00                 
  Alba Vendelboe-Schack  2005      29.90        29.90   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      31.79        1:01.69   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      29.95        1:31.64   
  Maria Bøgh  2002      33.06        2:04.70   
                     
11  Hvidovre Piger 3  2002              2:06.43   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Nicoline Mørch Andersen  2005      30.48        30.48   
  Amalie Henriksen  2005      31.19        1:01.67   
  Caja Cederblad Larsen  2004      33.53        1:35.20   
  Maica Jensen  2006      31.23        2:06.43   
                     
12  Hils Piger 2  2004              2:06.55   
  Hillerød Svømmeklub  2:05.59                 
  Caroline Henning  2005      31.04        31.04   
  Emma Mølholm  2005      32.18        1:03.22   
  Athena Haugsted Pihl  2006      30.99        1:34.21   
  Amalie Lythcke  2006      32.34        2:06.55   
                     
13  Herlev Tøser 1  2006              2:10.64   
  Herlev Svømning  2:08.07                 
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      31.96        31.96   
  Luna Larsson  2006      33.01        1:04.97   
  Ellen Simoni Alfast  2006      32.74        1:37.71   
  Frederikke Fisker Jensen  2006      32.93        2:10.64   
                     
14  Værløse Piger 2  2006              2:15.13   
  Værløse Svømmeklub  2:14.68                 
  Fiona Jensen  2006      30.59        30.59   
  Amalie Helfelt  2006      32.58        1:03.17   
  Mette Roat Jørgensen  2007      35.60        1:38.77   
  Viola Søbye  2006      36.36        2:15.13   
                     
15  Herlev Tøser 2  2006              2:16.29   
  Herlev Svømning  2:11.00                 
  Karoline Dahl Lewinsky  2006      34.37        34.37   
  Sofija Rønne  2006      33.05        1:07.42   
  Kristine Dupont  2007      33.04        1:40.46   
  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      35.83        2:16.29   
                     
16  Herlev Tøser 3  2007              2:18.38   
  Herlev Svømning  2:18.15                 
  Katrine Dresler Aleksic  2007      34.92        34.92   
  Helena Honore  2007      34.99        1:09.91   
  Liv Waag Kallesøe  2006      33.62        1:43.53   
  Anna Powers  2007      34.85        2:18.38   
                     
17  Hvidovre Piger 5  2002              2:24.38   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      35.88        35.88   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      33.69        1:09.57   
  Zeline Helsen Lintrup  2007      40.17        1:49.74   
  Alberte Berner Mikkelsen  2006      34.64        2:24.38   
                     
Hvidovre Piger 4  2002              DSQ  Ej berøring v 75m 
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      32.89        32.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner