Resultater for Holdstævne Årgang (Vest)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.05 | 1:07.85 | 1:43.29 | 2:18.81 | |||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 32.45 | 1:09.27 | 1:47.49 | 2:22.59 | |||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.66 | 1:10.54 | 1:49.09 | 2:25.77 | |||
4 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | 1:10.48 | 1:49.55 | 2:27.25 | |||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.19 | 1:12.63 | 1:51.90 | 2:30.36 | |||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.33 | 1:12.67 | 1:52.12 | 2:31.36 | |||
7 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.43 | 1:12.54 | 1:53.31 | 2:33.85 | |||
8 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.22 | 1:14.33 | 1:54.86 | 2:34.96 | |||
9 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 34.91 | 1:16.12 | 2:42.70 | 2:42.70 | |||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.37 | 1:18.84 | 2:02.83 | 2:44.60 | |||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 38.27 | 1:22.02 | 2:07.36 | 2:48.87 | |||
12 | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | 38.66 | 1:23.82 | 2:55.50 | 2:55.50 | |||
13 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.25 | 2:12.86 | 2:57.57 | 2:57.57 | |||
14 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 40.05 | 1:26.56 | 2:14.17 | 2:59.94 | |||
15 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.71 | 1:26.04 | 2:14.21 | 3:01.74 | |||
16 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 40.50 | 1:28.09 | 2:18.35 | 3:06.57 | |||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:32.30 | 2:23.28 | 3:10.52 | |||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.63 | 1:38.26 | 2:28.44 | 3:20.25 | |||
- | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 10:18 |