Resultater for Vestkyst Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.44 | ||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.87 | ||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.14 | ||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.55 | ||||||
6 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.08 | ||||||
8 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.76 | ||||||
9 | Stephanie Hansen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
10 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.14 | ||||||
11 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.30 | ||||||
12 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.31 | ||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liv Kousgaard | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | ||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | ||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.32 | ||||||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.63 | ||||||
5 | Sophie Møller Madsen | 2005 | DeltaSwim | 31.93 | ||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.87 | ||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | DeltaSwim | 32.94 | ||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | ||||||
9 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
10 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | ||||||
11 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.04 | ||||||
12 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.16 | ||||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.11 | ||||||
14 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 41.73 | ||||||
15 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 46.92 | ||||||
16 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.17 | ||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.17 | ||||||
2 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.50 | ||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.80 | ||||||
4 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.34 | ||||||
5 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:03.45 | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Møller Consult MC Terapi |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 54.04 | ||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 57.87 | ||||||
3 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.07 | ||||||
4 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:15.44 | ||||||
- | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |