Tulokset Vestkyst Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 09 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.55 | 59.52 | 1:31.03 | 2:02.44 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 28.55 | 58.96 | 1:29.32 | 2:00.05 | |||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 28.97 | 1:01.56 | 1:35.21 | 2:08.64 | |||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.91 | 1:03.28 | 1:38.32 | 2:13.18 | |||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.08 | 1:06.61 | 1:40.90 | 2:14.32 | |||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 31.90 | 1:07.91 | 1:42.89 | 2:15.37 | |||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.55 | 1:04.52 | 1:40.41 | 2:15.60 | |||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.73 | 1:04.67 | 1:40.62 | 2:16.90 | |||
8 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | 1:12.01 | 1:51.06 | 2:29.29 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.76 | 1:09.11 | 1:46.74 | 2:23.75 | |||
2 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.87 | 1:15.96 | 1:57.68 | 2:37.34 | |||
3 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 36.18 | 1:16.41 | 1:59.37 | 2:40.11 | |||
4 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.37 | 1:21.89 | 2:05.94 | 2:50.03 | |||
5 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 41.02 | 1:29.31 | 2:18.46 | 3:05.63 | |||
6 | Jakub Ciarcinski | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | 1:31.43 | 2:22.93 | 3:19.04 | |||
7 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.35 | 1:29.54 | 2:22.11 | 3:19.49 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 35.60 | 1:16.17 | 1:58.58 | 2:39.35 | |||
2 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | 1:26.23 | 2:12.96 | 2:57.77 | |||
3 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.12 | 1:26.69 | 2:15.80 | 3:01.13 | |||
4 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | 1:26.63 | 2:15.61 | 3:04.21 | |||
5 | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.91 | 1:37.80 | 2:32.47 | 3:26.53 | |||
6 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.29 | 1:38.04 | 2:33.84 | 3:27.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |