2021-10-18   19:36:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Dina Försäkringar Race

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Badhuset Lidköping Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
Gren 14, 400m Frisim Herrar - Final
Sponsor: Dina Försäkringar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Jivanov 2002 Jönköpings Simsällskap -.-- 4:31.05
50m: 28.71
100m: 1:01.51
(32.80)
150m: 1:35.78
(34.27)
200m: 2:11.11
(35.33)
250m: 2:46.63
(35.52)
300m: 3:22.38
(35.75)
350m: 3:57.40
(35.02)
400m: 4:31.05
(33.65)
2 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 4:56.22 +25.17
50m: 32.03
100m: 1:08.03
(36.00)
150m: 1:46.06
(38.03)
200m: 2:24.83
(38.77)
250m: 3:03.80
(38.97)
300m: 3:42.46
(38.66)
350m: 4:20.11
(37.65)
400m: 4:56.22
(36.11)
3 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg -.-- 5:00.45 +29.40 S14
50m: 32.35
100m: 1:08.93
(36.58)
150m: 1:47.23
(38.30)
200m: 2:25.91
(38.68)
250m: 3:05.22
(39.31)
300m: 3:45.18
(39.96)
350m: 4:23.81
(38.63)
400m: 5:00.45
(36.64)
4 Oskar André 2004 Skövde Simsällskap -.-- 5:05.28 +34.23
50m: 32.96
100m: 1:09.84
(36.88)
150m: 1:48.87
(39.03)
200m: 2:28.46
(39.59)
250m: 3:08.28
(39.82)
300m: 3:49.14
(40.86)
350m: 4:28.57
(39.43)
400m: 5:05.28
(36.71)
5 David Kjellgren 2004 S 77 Stenungsund -.-- 5:08.15 +37.10
50m: 32.30
100m: 1:09.45
(37.15)
150m: 1:47.93
(38.48)
200m: 2:27.44
(39.51)
250m: 3:07.90
(40.46)
300m: 3:47.81
(39.91)
350m: 4:28.38
(40.57)
400m: 5:08.15
(39.77)
6 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 5:39.03 +1:07.98
50m: 36.88
100m: 1:19.03
(42.15)
150m: 2:02.84
(43.81)
200m: 2:47.41
(44.57)
250m: 3:32.04
(44.63)
300m: 4:16.12
(44.08)
350m: 4:58.37
(42.25)
400m: 5:39.03
(40.66)
7 Alfred Erlandsson 2002 Skara Simsällskap -.-- 5:41.37 +1:10.32
50m: 34.78
100m: 1:15.31
(40.53)
150m: 1:58.25
(42.94)
200m: 2:42.90
(44.65)
250m: 3:28.39
(45.49)
300m: 4:14.23
(45.84)
350m: 4:59.49
(45.26)
400m: 5:41.37
(41.88)
8 Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 6:32.56 +2:01.51
50m: 41.35
100m: 1:29.42
(48.07)
150m: 2:20.62
(51.20)
200m: 3:10.38
(49.76)
250m: 4:01.45
(51.07)
300m: 4:52.61
(51.16)
350m: 5:42.96
(50.35)
400m: 6:32.56
(49.60)
9 Alim Inal 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 6:45.28 +2:14.23
50m: 45.93
100m: 1:38.17
(52.24)
150m: 2:31.71
(53.54)
200m: 3:22.74
(51.03)
250m: 4:15.60
(52.86)
300m: 5:08.50
(52.90)
350m: 5:58.50
(50.00)
400m: 6:45.28
(46.78)
10 Cornelis Lillesköld 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 6:45.82 +2:14.77
50m: 39.44
100m: 1:28.96
(49.52)
150m: 2:22.18
(53.22)
200m: 3:15.81
(53.63)
250m: 4:09.28
(53.47)
300m: 5:02.84
(53.56)
350m: 5:55.98
(53.14)
400m: 6:45.82
(49.84)
- Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund -.-- 5:38.75 +1:07.70
50m: 37.41
100m: 1:19.83
(42.42)
150m: 2:04.07
(44.24)
200m: 2:48.60
(44.53)
250m: 3:32.63
(44.03)
300m: 4:15.64
(43.01)
350m: 4:58.54
(42.90)
400m: 5:38.75
(40.21)
- Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås -.-- DNF
- Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 12:29:29
2020-02-22 12:29:58 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner