2021-10-25   09:30:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Sparekassen Thy Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangr  Thisted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 september 2019         
 
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2020 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hans Bjrn Legind  2007  321  31.47        1:05.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.09                 
                     
David Bergmann  2008  305  31.89        1:06.73   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:09.54                 
                     
Nicklas Lorentzen  2007  293  32.06        1:07.64   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.33                 
                     
Casper Eriksen  2007  253  34.47        1:11.02   
  Thisted Svmmeklub  1:12.29                 
                     
Konradas Juska  2007  249  34.11        1:11.34   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.63                 
                     
Noah Kristensen  2007  249  34.45        1:11.42   
  Vgsbygd SLK  1:11.83                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007  235  34.57        1:12.74   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.31                 
                     
Ib Fang Wang  2007  221  35.40        1:14.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.42                 
                     
Daniel Emil Lund Cliff  2007    217  35.26        1:14.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.91                 
                     
10  Angus Halle  2007    217  35.43        1:14.78   
  Odder Svmmeklub  1:12.70                 
                     
11  Frederik N Jensen  2007    211  36.82        1:15.43   
  Holstebro Svmme Club  1:16.57                 
                     
12  Valdemar Theisen  2007    207  36.49        1:15.96   
  Ikast Svmmeklub  1:16.33                 
                     
13  Noah Jonasen  2007    195  37.12        1:17.49   
  Thisted Svmmeklub  1:20.39                 
                     
14  Albert Olesen  2008    186  37.42        1:18.62   
  Ikast Svmmeklub  1:17.59                 
                     
15  Buster Watkin  2008    179  37.98        1:19.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:21.00                 
                     
16  Anton Wiuf  2008    178  38.09        1:19.87   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:24.50                 
                     
17  Ivan Pedersen  2008    168  38.81        1:21.30   
  Thisted Svmmeklub  1:22.56                 
                     
18  Zakarias L. Bjrn  2008    165  39.24        1:21.80   
  Ikast Svmmeklub  1:28.84                 
                     
19  Jonas Golczyk Jensen  2007    165  38.91        1:21.90   
  Holstebro Svmme Club  1:21.71                 
                     
20  Magnus Kjr Holm  2008    157  40.76        1:23.26   
  Ikast Svmmeklub  1:23.91                 
                     
21  Casper Holm Andersen  2007    156  39.74        1:23.41   
  Aalborg Svmmeklub  1:23.22                 
                     
22  Tobias Schwab  2009    138  40.94        1:26.96   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  1:29.28                 
                     
23  Frederik Vesterby  2008    134  40.23        1:27.66   
  Thisted Svmmeklub  1:25.02                 
                     
24  Patrick Gadeberg  2007    129  42.25        1:28.91   
  Ikast Svmmeklub  1:28.84                 
                     
25  Frederik Billing  2008    127  42.51        1:29.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:27.60                 
                     
26  Karl Emil Malle  2008    126  42.00        1:29.44   
  Thisted Svmmeklub  1:33.83                 
                     
27  Villum Alstrm  2008    125  41.91        1:29.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:29.56                 
                     
28  Lucas Nilsen Hostvedt  2007    125  41.45        1:29.76   
  Bergkameratene-Svmming  1:29.10                 
                     
29  Albert Singer  2008    112  44.67        1:32.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:33.70                 
                     
30  Maciej Dworzanski  2008    110  44.14        1:33.77   
  Svmmeklubben S 68  1:28.79                 
                     
Christopher Andre Meyer  2007              DNS   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
Stian Valvik  2008              DNS   
  Kristiansand Svmmeallianse  1:52.12                 
                     
Tobais Slotta Sunde  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vgsbygd SLK  1:18.42                 
                     
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Knut Zachrisson Prestegar  2006  371  30.17        1:02.51   
  Lrenskog-Rlingen KK  1:04.15                 
                     
Christian Andersen  2006  318  31.92        1:05.78   
  Svmmeklubben Nord  1:10.24                 
                     
Frederik Bak Mathiasen  2006  310  32.01        1:06.37   
  Struer Svmmeklub  1:06.39                 
                     
Rasmus Olsen  2006  305  31.48        1:06.76   
  Thisted Svmmeklub  1:06.46                 
                     
Christian Stilling  2006  290  32.07        1:07.89   
  Thisted Svmmeklub  1:07.53                 
                     
Jonas Emil Andreassen  2006  272  32.71        1:09.32   
  Grimstad Svmmeklubb  1:10.18                 
                     
Christian Bakke  2006  251  33.75        1:11.23   
  Thisted Svmmeklub  1:12.21                 
                     
Andreas Laursen  2006  247  34.89        1:11.58   
  Swim Team Neptun  1:11.91                 
                     
Rasmus T Skalshj  2006    193  38.38        1:17.73   
  Struer Svmmeklub  1:22.56                 
                     
10  Asbjrn Ottow Toftdal  2006    169  39.55        1:21.17   
  Holstebro Svmme Club  1:33.24                 
                     
11  Dan Skov  2006    161  38.90        1:22.44   
  Holstebro Svmme Club  1:36.61                 
                     
12  Wiktor G. Maagaard  2006    158  40.14        1:22.98   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
13  Daniel Kristensen  2006    149  38.14        1:24.63   
  Ikast Svmmeklub  1:24.62                 
                     
14  Silas Zinther  2006    111  42.32        1:33.25   
  Svmmeklubben Nord  1:34.64                 
                     
15  August Heltborg  2006    104  44.42        1:35.44   
  Svmmeklubben S 68  1:38.00                 
                     
16  Gustav Visby  2006    80  48.05        1:44.09   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jrgensen  2005  526  26.98        55.65   
  Thisted Svmmeklub  55.62                 
                     
Oskar Erklev  2005  462  28.27        58.10   
  Vgsbygd SLK  59.14                 
                     
Inas Ilic  2005  447  28.62        58.77   
  Aalborg Svmmeklub  59.26                 
                     
Kristian Kjr  2005  441  28.00        59.02   
  Thisted Svmmeklub  1:01.37                 
                     
Mathias Nybro Laursen  2005  437  28.26        59.22   
  Swim Team Neptun  59.93                 
                     
Oscar Nilsen Hostvedt  2005  407  29.53        1:00.63   
  Bergkameratene-Svmming  1:00.58                 
                     
Mikkel Andersen  2005  382  29.97        1:01.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.89                 
                     
Sigurd Wemmelund  2005  380  29.45        1:02.01   
  Herning Svmmeklub  1:01.37                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    380  30.20        1:02.02   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:02.66                 
                     
10  Lucas Mogensen  2005    343  30.98        1:04.15   
  Swim Team Neptun  1:07.07                 
                     
11  Sren Winther Hald  2005    332  31.69        1:04.87   
  Struer Svmmeklub  1:04.50                 
                     
12  Frederik Harbo  2005    322  30.95        1:05.52   
  Thisted Svmmeklub  1:06.15                 
                     
13  Frederik Laursen  2005    314  31.92        1:06.11   
  Svmmeklubben Nord  1:07.51                 
                     
14  Sivert Hammerstad  2005    296  32.85        1:07.42   
  Lrenskog-Rlingen KK  1:07.83                 
                     
15  Oscar Skjoldhorne  2005    285  32.08        1:08.21   
  Bergkameratene-Svmming  1:09.46                 
                     
16  Sebastian D. Rasmussen  2005    285  33.16        1:08.24   
  Herning Svmmeklub  1:09.20                 
                     
17  William Jensen  2005    281  32.05        1:08.55   
  Thisted Svmmeklub  1:10.95                 
                     
18  David Ommundsen  2005    278  33.25        1:08.85   
  Vgsbygd SLK  1:08.83                 
                     
19  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005    265  32.09        1:09.92   
  Herning Svmmeklub  1:12.07                 
                     
20  Asger Schnieber Klausen  2005    253  34.50        1:11.04   
  Herning Svmmeklub  1:11.99                 
                     
21  Anton Mller Olesen  2005    180  38.49        1:19.51   
  Struer Svmmeklub  1:21.72                 
                     
22  Simon Bjrkmann Dahl  2005    168  41.72        1:21.36   
  Struer Svmmeklub  1:32.92                 
                     
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004  594  25.55        53.46   
  Hovedstadens Svmmeklub  52.24                 
                     
Mads Mikkelsen  2004  517  26.81        55.99   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  55.01                 
                     
Hkon Wals Finnen  2004  483  27.51        57.26   
  Glitre SK  58.11                 
                     
Viktor Enevold Srensen  2004  477  27.43        57.49   
  Thisted Svmmeklub  59.80                 
                     
Casper Johannesen  2004  476  27.71        57.55   
  Aalborg Svmmeklub  58.51                 
                     
Mats-Andre Andreassen  2004  470  27.83        57.79   
  Grimstad Svmmeklubb  59.01                 
                     
Julian Rennesund  2004  448  28.72        58.72   
  SK Poseidon  1:00.49                 
                     
Gustav Hansen  2004  446  27.47        58.81   
  Thisted Svmmeklub  1:00.26                 
                     
Neo Elias Maudal  2004    444  27.92        58.88   
  Glitre SK  58.05                 
                     
10  Alexander Mortensen  2004    432  28.61        59.41   
  Herning Svmmeklub  1:02.21                 
                     
11  Emil Jaworski  2004    427  28.31        59.66   
  Svmmeklubben Nord  58.44                 
                     
12  Joost Rijkhoff  2004    423  28.55        59.84   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.65                 
                     
13  Lucas Rosenborg  2004    423  28.34        59.85   
  Lyseng IF  59.43                 
                     
14  Simon Kutsko Jensen  2004    388  29.60        1:01.58   
  Aalborg Svmmeklub  1:03.16                 
                     
15  Danilo Mller  2004    378  29.50        1:02.10   
  Svmmeklubben Nord  1:02.77                 
                     
16  Mathias Frahm Feldtmose  2004    372  30.34        1:02.46   
  Svmmeklubben Nord  1:02.87                 
                     
17  Christoffer Johannes Bamr  2004    343  29.83        1:04.20   
  Nedre Eiker Svmmeklubb  1:01.98                 
                     
18  Simon Kruse Holm  2004    335  31.04        1:04.65   
  Odder Svmmeklub  1:05.01                 
                     
19  Oskar Wiwe Brste  2004    335  30.78        1:04.66   
  Herning Svmmeklub  1:04.85                 
                     
20  Aleksander Hille  2004    332  31.30        1:04.84   
  Vgsbygd SLK  1:05.79                 
                     
21  Malthe Sderup Nielsen  2004    302  31.72        1:06.96   
  Svmmeklubben Nord  1:15.21                 
                     
22  Eirik Karlsen  2004    272  32.22        1:09.28   
  Bergkameratene-Svmming  1:10.21                 
                     
23  Laurits Romvig Schou  2004    245  34.07        1:11.77   
  Herning Svmmeklub  1:11.54                 
                     
24  William Mikkelsen  2004    161  38.05        1:22.54   
  Thisted Svmmeklub  1:18.02                 
                     
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003  687  24.41        50.91   
  Herlev Svmning  48.52                 
                     
Valdemar Brns  2003  605  25.70        53.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  51.51                 
                     
Mads Kloster  2002  551  26.20        54.81   
  Thisted Svmmeklub  53.53                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002  547  26.42        54.95   
  Agfs Svmmeafdeling  54.81                 
                     
Daniel Gallacher  2002  529  26.75        55.54   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  53.90                 
                     
Mathias Knudsen  2003  519  26.99        55.92   
  Aalborg Svmmeklub  54.35                 
                     
Sigurd Olav Borgstrm  2002  516  26.98        56.01   
  Randaberg IL  54.86                 
                     
Elias Hanghj Jonsson  2002  510  27.06        56.24   
  Svmmeklubben S 68  55.34                 
                     
Emil Frydenholm  2002    499  27.36        56.65   
  Esbjerg Svmmeklub  55.64                 
                     
10  Haakon Handegaard  2003    482  27.97        57.28   
  Ullensakersvmmerne  57.15                 
                     
11  Theo Munz-Klve  2003    460  28.50        58.18   
  Bergkameratene-Svmming  59.17                 
                     
12  Sebastian Eriksen  2003    451  28.40        58.58   
  Ullensakersvmmerne  58.79                 
                     
13  Andreas Imislund Aamodt  2003    447  28.34        58.74   
  SK Poseidon  1:00.14                 
                     
14  Christian Jrgensen  2002    378  29.64        1:02.14   
  Struer Svmmeklub  1:02.51                 
                     
15  Kasper Morseth Hallerud  2003    368  29.63        1:02.70   
  Bergkameratene-Svmming  1:02.90                 
                     
 
Lb 11, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 
Lbssponsor: Munkens Bageri 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Zander Rysgaard  1998  760  23.63        49.24  Stvnerekord 
  Hrsholm Svmmeforening  47.60                 
                     
Marcus Kryer Svendsen  1997  690  24.36        50.84   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  49.15                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999  655  24.92        51.74   
  Esbjerg Svmmeklub  50.02                 
                     
Martin H. Abel  2001  632  25.38        52.35   
  Esbjerg Svmmeklub  50.28                 
                     
Oskar Lindholm  2001  618  25.61        52.74   
  Lyseng IF  50.15                 
                     
Nicolas Blanch  1997  609  25.47        52.99   
  Aalborg Svmmeklub  50.67                 
                     
Kasper Schultz  1995  607  25.51        53.06   
  Agfs Svmmeafdeling  50.44                 
                     
Lawrence Langley  2001  597  25.85        53.36   
  Aalborg Svmmeklub  52.91                 
                     
Frans Johannessen  1992    596  25.68        53.40   
  Esbjerg Svmmeklub  49.27                 
                     
10  Jakob Mose  2000    548  26.83        54.90   
  Esbjerg Svmmeklub  54.29                 
                     
11  Mads Holm  1998    547  26.52        54.94   
  Esbjerg Svmmeklub  53.69                 
                     
11  Valdemar Kjrgaard  2001    547  26.41        54.94   
  Agfs Svmmeafdeling  54.08                 
                     
13  Trym Vejlgaard Srensen  2001    543  26.56        55.06   
  Glitre SK  55.99                 
                     
14  Anton Borg Hjort  2000    524  27.03        55.72   
  Lyseng IF  52.30                 
                     
15  Alexander Korsager Elkjr  2001    459  28.82        58.24   
  Lyseng IF  59.02                 
                     
Anders Valdar  2000              DNS   
  SK Poseidon  54.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Thisted Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner