2021-10-18   02:50:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Sparekassen Thy Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangr  Thisted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 september 2019         
 
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2020 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Utvaag  2008  263  41.75  1:29.54  2:28.71    3:10.04   
  Vgsbygd SLK  3:10.42                 
                     
Caroline K. Srensen  2008  261  42.96  1:29.77  2:28.87    3:10.49   
  Thisted Svmmeklub  3:15.24                 
                     
Tiril Austvik Fuglestein  2008  235  46.22  1:38.74  2:32.97    3:17.37   
  Vgsbygd SLK  3:17.35                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008  216  47.99  1:38.62  2:34.38    3:23.05   
  Svmmeklubben S 68  3:34.58                 
                     
Karoline Sander Andersen  2009  215  48.37  1:36.38  2:39.38    3:23.33   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
Tora Johanna Langeland  2008              DNS   
  Vgsbygd SLK  3:52.04                 
                     
Elise Grov Hanssen  2009              DSQ  Ej forts. bev. 75m 
  Grimstad Svmmeklubb                   
                     
Louise Jeppesen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Herning Svmmeklub  3:27.61                 
                     
Ylva Magdalena Fjellstad  2008              DSQ  Ej forts. bev. 73m 
  Grimstad Svmmeklubb  3:35.20                 
                     
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2007 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maage  2007  488  33.75  1:12.40  1:59.71    2:34.68   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:36.61                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  435  35.56  1:16.82  2:02.41    2:40.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:41.08                 
                     
Isabella Pedersen  2007  431  35.56  1:17.95  2:05.00    2:41.21   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:39.48                 
                     
Liv Hjorth Jrgensen  2007  422  38.38  1:19.22  2:06.33    2:42.45   
  Herning Svmmeklub  2:46.29                 
                     
Julie Philip  2007  406  36.57  1:21.50  2:07.75    2:44.47   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:47.91                 
                     
Mathilde Mller  2007  399  35.89  1:17.73  2:05.31    2:45.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:41.84                 
                     
Karen Srensen  2007  342  39.19  1:23.32  2:15.93    2:54.11   
  Thisted Svmmeklub  3:01.76                 
                     
Amalie Kirkegaard  2007  327  37.13  1:24.06  2:16.75    2:56.82   
  Aalborg Svmmeklub  3:04.45                 
                     
Julie Ravn Holst  2007    314  41.15  1:27.93  2:17.72    2:59.25   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  3:06.68                 
                     
10  Frida Damm Thorsell  2007    313  39.68  1:27.66  2:19.13    2:59.29   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  3:07.43                 
                     
11  Therese Baird  2007    306  37.84  1:25.96  2:24.07    3:00.76   
  Thisted Svmmeklub  3:03.60                 
                     
12  Vigga Jacoby  2007    296  42.21  1:28.87  2:22.19    3:02.65   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:02.49                 
                     
13  Emma Andersen  2007    292  42.67  1:27.24  2:21.62    3:03.52   
  Aalborg Svmmeklub  3:20.12                 
                     
14  Emma Mathea Kulmala  2007    280  42.77  1:30.63  2:25.81    3:06.23   
  Elverum Svmming  3:07.65                 
                     
15  Clara Cavo Jrgensen  2007    273  38.56  1:24.54  2:27.50    3:07.83   
  Lyseng IF  3:13.25                 
                     
16  Jla Gnnlaugsdttri  2007    260  44.33  1:32.14  2:26.75    3:10.69   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  3:05.18                 
                     
17  Sofia Gad  2007    260  42.27  1:30.45  2:27.50    3:10.88   
  Lyseng IF  3:17.36                 
                     
18  Mia Plougman  2007    256  44.36  1:34.54  2:27.14    3:11.70   
  Aalborg Svmmeklub  3:18.26                 
                     
19  Caitlin Holbk Lundager  2007    229  46.33  1:32.51  2:34.23    3:19.03   
  Aalborg Svmmeklub  3:24.72                 
                     
20  Isabell Thaison Jensen  2007    223  46.53  1:34.54  2:31.88    3:20.68   
  Herning Svmmeklub  3:23.41                 
                     
21  Maja Broholm Brixen  2007    216  44.47  1:36.83  2:35.21    3:22.85   
  Holstebro Svmme Club  3:31.39                 
                     
22  Silje Drechsler  2007    211  48.13  1:39.46  2:38.21    3:24.44   
  Holstebro Svmme Club  3:31.01                 
                     
23  Josefine S. Overgaard  2007    202  45.16  1:40.49  2:41.53    3:27.59   
  Svmmeklubben Nord  3:42.51                 
                     
24  Mathilde Christiansen  2007    201  49.07  1:43.10  2:39.84    3:27.84   
  Svmmeklubben S 68  3:40.85                 
                     
25  Christine Stumpf  2007    176  50.90  1:47.06  2:49.22    3:37.13   
  Vgsbygd SLK  3:55.64                 
                     
Ida-Marie J. C. Hansen  2007              DSQ  Ej afslut ryg 100m 
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  3:00.87                 
                     
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lrke Hyltoft  2006  510  34.82  1:13.65  1:57.94    2:32.50   
  Aalborg Svmmeklub  2:36.35                 
                     
Malu Melody Christensen  2006  455  33.45  1:12.52  2:02.03    2:38.33   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:34.35                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006  451  34.25  1:13.78  2:02.24    2:38.84   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  2:40.56                 
                     
Marie Bertram  2006  447  34.03  1:16.42  2:02.11    2:39.36   
  Lyseng IF  2:37.36                 
                     
Anne Katrine Dige  2006  446  35.29  1:16.04  2:03.06    2:39.38   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:36.17                 
                     
Ida Mathea Hugaas  2006  425  34.82  1:18.05  2:06.15    2:41.96   
  Ullensakersvmmerne  2:41.49                 
                     
Line Gjelstrup  2006  409  36.58  1:20.12  2:05.53    2:44.08   
  Aalborg Svmmeklub  2:44.00                 
                     
Katrine Bager  2006  399  37.15  1:18.12  2:07.22    2:45.48   
  Thisted Svmmeklub  2:57.51                 
                     
Nora Handegaard  2006    396  37.52  1:23.14  2:10.16    2:45.86   
  Ullensakersvmmerne  2:43.95                 
                     
10  Anna Bach  2006    390  37.69  1:17.56  2:07.43    2:46.65   
  Holstebro Svmme Club  2:46.40                 
                     
11  Sarah Alexandra Trite  2006    380  39.00  1:20.70  2:09.14    2:48.12   
  Kristiansand Svmmeallianse  2:54.70                 
                     
12  Mathilde Hoff Srensen  2006    355  38.07  1:23.76  2:12.43    2:52.06   
  Svmmeklubben Nord  2:54.57                 
                     
13  Frederikke Srensen  2006    323  38.34  1:25.36  2:18.95    2:57.47   
  Thisted Svmmeklub  3:02.79                 
                     
14  Aia Caroline Abel  2006    320  40.27  1:22.70  2:19.85    2:57.98   
  Svmmeklubben Nord  2:55.92                 
                     
15  Nikoline Sejr  2006    320  36.66  1:25.02  2:16.48    2:58.12   
  Lyseng IF  2:58.19                 
                     
16  Dagmar Keller  2006    301  42.99  1:30.28  2:20.56    3:01.69   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  3:02.47                 
                     
17  Amanda Revheim-Foss  2006    294  41.86  1:28.80  2:21.50    3:03.19   
  Kristiansand Svmmeallianse                   
                     
18  Reinike Veenstra  2006    169  50.26  1:42.22  2:52.34    3:39.99   
  Svmmeklubben S 68  3:51.21                 
                     
Linnea Sangvik  2006              DNS   
  Vgsbygd SLK  3:34.91                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006              DSQ  Svm p mave 100m 
  Svmmeklubben S 68  2:59.28                 
                     
Silje Valvik  2006              DSQ  Ej samt. ber 125m 
  Kristiansand Svmmeallianse  3:19.80                 
                     
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2005 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005  574  33.44  1:08.79  1:52.92    2:26.58   
  Aalborg Svmmeklub  2:24.99                 
                     
Nanna Langvad  2005  526  32.73  1:11.13  1:56.22    2:30.89   
  Lyseng IF  2:33.55                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005  514  33.34  1:11.60  1:56.68    2:32.04   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:26.93                 
                     
Samantha Pepevnik  2005  508  32.41  1:10.05  1:55.65    2:32.67   
  SK Poseidon  2:25.40                 
                     
Stina Kletvang  2005  485  34.94  1:14.79  1:58.78    2:35.04   
  Ullensakersvmmerne  2:33.72                 
                     
Fredrikke Oline Engebrets  2005  476  35.13  1:13.92  2:00.35    2:35.97   
  Ullensakersvmmerne  2:33.55                 
                     
Jazmin Jensen  2005  459  35.58  1:15.30  2:00.42    2:37.92   
  Aalborg Svmmeklub  2:37.95                 
                     
Liva Lauridsen Vorgod  2005  426  35.92  1:18.61  2:03.29    2:41.88   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  2:40.77                 
                     
Maja Bech Frlv Andersen  2005    347  38.43  1:22.56  2:13.50    2:53.34   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  3:25.64                 
                     
10  Caden Halle  2005    331  38.28  1:22.67  2:15.77    2:56.02   
  Odder Svmmeklub  2:48.64                 
                     
11  Kaja Sandvik  2005    323  41.43  1:24.82  2:18.38    2:57.45   
  Ullensakersvmmerne  3:03.32                 
                     
Emilie Vring Nielsen  2005              DNS   
  Ikast Svmmeklub  2:50.55                 
                     
Anne-Sofie S. Overgaard  2005              DSQ  Svm p mave 73m 
  Svmmeklubben Nord                   
                     
Katrine Krogh  2005              DSQ  Ej forts. bev. 75m 
  Ikast Svmmeklub  2:51.75                 
                     
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003  649  30.81  1:06.85  1:48.26    2:20.71   
  Agfs Svmmeafdeling  2:19.87                 
                     
Laura Marie Dige  2004  553  33.78  1:10.56  1:54.28    2:28.38   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:27.00                 
                     
Emilie Wolf Srensen  2003  513  34.69  1:12.43  1:57.96    2:32.16   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:35.18                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004  507  33.58  1:13.14  1:59.01    2:32.74   
  Aalborg Svmmeklub  2:32.76                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003  497  31.94  1:10.69  1:57.87    2:33.80   
  Aalborg Svmmeklub  2:33.22                 
                     
Sarah Kildahl  2004  478  34.02  1:14.57  1:58.16    2:35.82   
  Lyseng IF  2:30.72                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004  462  34.17  1:13.76  2:02.37    2:37.59   
  Svmmeklubben Nord  2:39.92                 
                     
Anne Linnea Vilhelmsen  2003  420  35.85  1:17.22  2:06.27    2:42.72   
  Vgsbygd SLK  2:42.60                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    395  35.59  1:17.44  2:07.90    2:45.96   
  Svmmeklubben Nord  2:47.92                 
                     
10  Freja Klitgaard Larsen  2004    392  34.17  1:17.91  2:06.82    2:46.37   
  Svmmeklubben Nord  2:52.81                 
                     
11  Camilla Kjr  2003    391  33.36  1:15.66  2:07.60    2:46.59   
  Thisted Svmmeklub  2:41.92                 
                     
12  Dicte Lund  2004    364  35.31  1:19.84  2:09.04    2:50.52   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:56.58                 
                     
13  Kristiane Rygh Simonsen  2004    306  40.70  1:26.07  2:17.46    3:00.77   
  Ullensakersvmmerne  2:58.59                 
                     
14  Leonora Holst Jensen  2004    291  41.01  1:28.34  2:21.07    3:03.78   
  Odder Svmmeklub  3:13.58                 
                     
15  Lena Somdalen Witze  2004    216  49.55  1:40.90  2:38.98    3:23.09   
  Grimstad Svmmeklubb                   
                     
 
Lb 20, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2002 
Katrine Holm Srensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 
Lbssponsor: Nordvestjysk El Service 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001  659  29.84  1:07.55  1:48.24    2:20.00   
  Aalborg Svmmeklub  2:20.00                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998  627  30.91  1:06.66  1:49.86    2:22.32   
  Esbjerg Svmmeklub  2:21.03                 
                     
Signe Villumsen  2001  545  31.21  1:09.72  1:54.91    2:29.18   
  Agfs Svmmeafdeling  2:30.25                 
                     
Cathrine Emilie Fagge  2002  541  32.33  1:09.89  1:53.55    2:29.52   
  Vgsbygd SLK  2:28.69                 
                     
Amalie Vinther  1995  278  39.69  1:29.50  2:27.22    3:06.64   
  Lyseng IF  3:02.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Thisted Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner