Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
15:31 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
258 |
|
|
|
|
44.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
550 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
346 |
|
|
|
|
40.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
318 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
|
286 |
|
|
|
|
43.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
562 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
427 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
399 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
381 |
|
|
|
|
39.37 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Petersen |
2006 |
|
377 |
|
|
|
|
39.52 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
364 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
Brønderslev SK08 |
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Therese J Helt |
2006 |
|
364 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
|
359 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
|
333 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
316 |
|
|
|
|
41.91 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
|
214 |
|
|
|
|
47.69 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
213 |
|
|
|
|
47.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
201 |
|
|
|
|
48.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
201 |
|
|
|
|
48.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Jensen |
2006 |
|
177 |
|
|
|
|
50.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Svømmeklubben Søhesten |
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.6 |
|
Svømmeklubben S 68 |
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pedersen |
2007 |
|
333 |
|
|
|
|
41.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
320 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
304 |
|
|
|
|
42.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
284 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
251 |
|
|
|
|
45.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karen Sørensen |
2007 |
|
250 |
|
|
|
|
45.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Jørgensen |
2008 |
|
245 |
|
|
|
|
45.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lise Ingeborg Christiansen |
2007 |
|
241 |
|
|
|
|
45.86 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
|
236 |
|
|
|
|
46.19 |
|
|
Brønderslev SK08 |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
232 |
|
|
|
|
46.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iben Thomasen |
2008 |
|
229 |
|
|
|
|
46.67 |
|
|
Brønderslev SK08 |
48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
227 |
|
|
|
|
46.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Andersen |
2007 |
|
224 |
|
|
|
|
46.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Larsen |
2007 |
|
211 |
|
|
|
|
47.96 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Therese Baird |
2007 |
|
208 |
|
|
|
|
48.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
203 |
|
|
|
|
48.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Freja Lucassen |
2007 |
|
198 |
|
|
|
|
48.98 |
|
|
Aars Svømmeklub |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
192 |
|
|
|
|
49.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
|
187 |
|
|
|
|
49.91 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
168 |
|
|
|
|
51.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
165 |
|
|
|
|
52.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ida Jørgensen |
2007 |
|
159 |
|
|
|
|
52.64 |
|
|
Aars Svømmeklub |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alissa Stegenborg |
2008 |
|
156 |
|
|
|
|
53.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
|
152 |
|
|
|
|
53.48 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Bertelsen |
2008 |
|
149 |
|
|
|
|
53.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilie Hermansen |
2008 |
|
89 |
|
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Brønderslev SK08 |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emily Kastaniegaard |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.1 |
|
Aabybro Idrætsforening |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Lucassen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Aars Svømmeklub |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
157 |
|
|
|
|
52.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
129 |
|
|
|
|
56.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
|
97 |
|
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Boelskift Jensen |
2009 |
|
94 |
|
|
|
|
1:02.78 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.1 |
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:31 |
|