Tulokset Sigma Speed Stævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.28 | ||||||
2 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:15.57 | ||||||
3 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.89 | ||||||
4 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.39 | ||||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.43 | ||||||
6 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:20.72 | ||||||
7 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:51.66 | ||||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:08.63 | ||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.36 | ||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.92 | ||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.79 | ||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.51 | ||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:13.52 | ||||||
7 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.82 | ||||||
8 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.18 | ||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.48 | ||||||
10 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.52 | ||||||
11 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:17.88 | ||||||
12 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:18.43 | ||||||
13 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.66 | ||||||
14 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:19.86 | ||||||
15 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:20.10 | ||||||
16 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.26 | ||||||
17 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.50 | ||||||
18 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:20.78 | ||||||
19 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.03 | ||||||
20 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.11 | ||||||
21 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.40 | ||||||
22 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.35 | ||||||
23 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.46 | ||||||
24 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.57 | ||||||
25 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.41 | ||||||
26 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.51 | ||||||
27 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:43.53 | ||||||
28 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:46.32 | ||||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.15 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.40 | ||||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.51 | ||||||
4 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:25.93 | ||||||
5 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:26.61 | ||||||
6 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:27.07 | ||||||
7 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:30.12 | ||||||
8 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.16 | ||||||
9 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:34.18 | ||||||
10 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.73 | ||||||
11 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.87 | ||||||
12 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.99 | ||||||
- | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 6.4 EFS 25m | |||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.64 | ||||||
2 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:36.99 | ||||||
3 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.49 | ||||||
4 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.32 | ||||||
5 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.41 | ||||||
6 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:58.23 | ||||||
- | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Molly Overby Traberg | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.52 | ||||||
2 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.40 | ||||||
3 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 2:02.00 | ||||||
4 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.25 | ||||||
5 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.38 | ||||||
6 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.50 | ||||||
7 | Caroline M. Baustert | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.41 | ||||||
8 | Rita Wiuf | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.61 | ||||||
9 | Signe Ewald Riecke | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.95 | ||||||
- | Sofie Kirkedal | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alice Legarth Schmidt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.2 75m | |||||
- | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
- | Zoi Asholt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.2 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.88 | ||||||
2 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.40 | ||||||
3 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:12.29 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:13.27 | ||||||
5 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.08 | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.70 | ||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.30 | ||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.00 | ||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.52 | ||||||
5 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.04 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:08.84 | ||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.88 | ||||||
8 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:10.26 | ||||||
9 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.47 | ||||||
10 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.02 | ||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.11 | ||||||
12 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:11.70 | ||||||
13 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.43 | ||||||
14 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
15 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.30 | ||||||
16 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
17 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.84 | ||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.47 | ||||||
19 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:16.19 | ||||||
2 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.44 | ||||||
3 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.90 | ||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.97 | ||||||
5 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:24.28 | ||||||
6 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.58 | ||||||
7 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.61 | ||||||
8 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.05 | ||||||
9 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | ||||||
10 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.86 | ||||||
11 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.60 | ||||||
12 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.18 | ||||||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.46 | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.06 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:27.42 | ||||||
3 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.09 | ||||||
4 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:31.13 | ||||||
5 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.27 | ||||||
6 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.21 | ||||||
7 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.08 | ||||||
8 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.50 | ||||||
9 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.52 | ||||||
10 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.87 | ||||||
11 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.34 | ||||||
12 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.51 | ||||||
13 | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.34 | ||||||
14 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.25 | ||||||
15 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.70 | ||||||
16 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.10 | ||||||
- | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.5 afsl. på mave | |||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.99 | ||||||
2 | Kalle Parker French | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.62 | ||||||
3 | Arthur Tolf | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.71 | ||||||
4 | Andreas Lysgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.25 | ||||||
5 | Frederik G. Jakobsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.39 | ||||||
6 | Jakob Johns | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.03 | ||||||
7 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.38 | ||||||
8 | Immanuel Tuxen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.90 | ||||||
9 | Hannibal Nimskov | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.13 | ||||||
10 | Noah Natour Svendsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | ||||||
- | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 30.99 | ||||||
2 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.15 | ||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.38 | ||||||
4 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | ||||||
5 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.11 | ||||||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.42 | ||||||
7 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.55 | ||||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.36 | ||||||
9 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.38 | ||||||
10 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.21 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.75 | ||||||
2 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.53 | ||||||
3 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.00 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | ||||||
5 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.72 | ||||||
6 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.11 | ||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.57 | ||||||
8 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.72 | ||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.79 | ||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.36 | ||||||
11 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 43.48 | ||||||
12 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.74 | ||||||
- | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW8.2 Arm ej ov vand | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.38 | ||||||
2 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.55 | ||||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.85 | ||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.12 | ||||||
5 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.64 | ||||||
6 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.40 | ||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.65 | ||||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.88 | ||||||
9 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.19 | ||||||
10 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.47 | ||||||
10 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.47 | ||||||
12 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | ||||||
13 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.47 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.06 | ||||||
2 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 46.04 | ||||||
3 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 48.05 | ||||||
4 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.18 | ||||||
5 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.73 | ||||||
6 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.47 | ||||||
7 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 51.57 | ||||||
8 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 52.59 | ||||||
9 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.49 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 41.85 | ||||||
2 | Smilla Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 42.47 | ||||||
3 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.30 | ||||||
4 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.70 | ||||||
5 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 47.20 | ||||||
6 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.89 | ||||||
7 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 52.19 | ||||||
8 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 52.34 | ||||||
9 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.29 | ||||||
10 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
- | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 8.4 en h. i vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 27.33 | ||||||
2 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.32 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.07 | ||||||
- | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.36 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.59 | ||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.79 | ||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.61 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.74 | ||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.52 | ||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | ||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.35 | ||||||
10 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.54 | ||||||
11 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.69 | ||||||
12 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.74 | OD2 | |||||
13 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.59 | ||||||
14 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.80 | ||||||
15 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.05 | ||||||
16 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.00 | ||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.82 | ||||||
18 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.47 | OD2 | |||||
19 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.31 | ||||||
20 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.84 | ||||||
- | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 31.47 | ||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 32.74 | OD1 | |||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.53 | ||||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.72 | ||||||
5 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | ||||||
6 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | ||||||
7 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | OD1 | |||||
8 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.16 | ||||||
9 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.12 | ||||||
10 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | ||||||
11 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.47 | ||||||
12 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 42.43 | ||||||
13 | Oscar Robinson | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.42 | ||||||
14 | Storm Useinovski Krat | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.08 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.01 | ||||||
2 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.93 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.42 | ||||||
4 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.87 | ||||||
5 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.75 | ||||||
6 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.06 | ||||||
7 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.10 | ||||||
8 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 47.02 | ||||||
9 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.83 | ||||||
10 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.17 | ||||||
11 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.17 | ||||||
12 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | DW8.4 ESB 50m | |||||
- | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.04 | ||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.48 | ||||||
3 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.55 | ||||||
4 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.21 | ||||||
5 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.11 | ||||||
6 | Julius Karl Johannsson | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.13 | ||||||
2 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.14 | ||||||
3 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:25.89 | ||||||
4 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:27.18 | ||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.35 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:14.75 | ||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.13 | ||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.35 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.77 | ||||||
5 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.01 | ||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.10 | ||||||
7 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.23 | ||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:26.34 | ||||||
9 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.76 | ||||||
10 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:28.12 | ||||||
11 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.58 | ||||||
12 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:32.39 | ||||||
13 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.83 | ||||||
14 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:32.86 | ||||||
15 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:33.68 | ||||||
16 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:34.89 | ||||||
17 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.37 | ||||||
18 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.93 | ||||||
19 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:39.14 | ||||||
20 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.34 | ||||||
21 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 1:41.84 | ||||||
22 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 1:42.40 | ||||||
23 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:43.97 | ||||||
24 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:44.11 | ||||||
25 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.95 | ||||||
26 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.53 | ||||||
27 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.36 | ||||||
28 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.40 | ||||||
- | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.00 | ||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.99 | ||||||
3 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:34.02 | ||||||
4 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.47 | ||||||
5 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.99 | ||||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.56 | ||||||
7 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.05 | ||||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:46.07 | ||||||
9 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.94 | ||||||
10 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.10 | ||||||
11 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.73 | ||||||
12 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.44 | ||||||
13 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.51 | ||||||
14 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.04 | ||||||
15 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.20 | ||||||
- | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.03 | ||||||
2 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.56 | ||||||
3 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.75 | ||||||
4 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.75 | ||||||
5 | Sofie Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.09 | ||||||
6 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.60 | ||||||
7 | Alma Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.60 | ||||||
8 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.02 | ||||||
9 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.71 | ||||||
10 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.80 | ||||||
- | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW7.2 async arm 10m | |||||
- | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW7.1 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:47.20 | ||||||
2 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:48.70 | ||||||
3 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:57.45 | ||||||
4 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:58.01 | ||||||
5 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 2:08.06 | ||||||
6 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.41 | ||||||
7 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 2:18.72 | ||||||
- | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW7.3 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.61 | ||||||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:22.48 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.89 | ||||||
4 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 1:31.83 | ||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:34.22 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.87 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.66 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.20 | ||||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.79 | ||||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.53 | ||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:15.54 | ||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.32 | ||||||
8 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.69 | ||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.98 | ||||||
10 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:20.77 | ||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.06 | ||||||
12 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:24.76 | ||||||
13 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:26.35 | ||||||
14 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:30.01 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.15 | ||||||
2 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.68 | ||||||
3 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.42 | ||||||
4 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.75 | ||||||
5 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.06 | ||||||
6 | Oscar Robinson | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.90 | ||||||
7 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.95 | ||||||
8 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:45.47 | ||||||
9 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:53.15 | ||||||
10 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:55.40 | ||||||
11 | Storm Useinovski Krat | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.26 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.75 | ||||||
2 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.17 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:40.13 | ||||||
4 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.93 | ||||||
5 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.30 | ||||||
6 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.62 | ||||||
7 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.98 | ||||||
8 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 2:01.62 | ||||||
9 | Lucas Lund Warner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.35 | ||||||
10 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.71 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.73 | ||||||
- | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.80 | ||||||
2 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | ||||||
3 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.34 | ||||||
4 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.55 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.61 | ||||||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | ||||||
7 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.57 | ||||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.83 | ||||||
9 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.91 | ||||||
10 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.14 | ||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | ||||||
12 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.47 | ||||||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.65 | ||||||
14 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.48 | ||||||
15 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 44.00 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.24 | ||||||
2 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.95 | ||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.17 | ||||||
5 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.21 | ||||||
6 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.61 | ||||||
7 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 30.65 | ||||||
8 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.98 | ||||||
9 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.32 | ||||||
10 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | ||||||
11 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.97 | ||||||
12 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 32.11 | ||||||
13 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.28 | ||||||
14 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.45 | ||||||
15 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | ||||||
16 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.39 | ||||||
17 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | ||||||
18 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.02 | ||||||
19 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 35.10 | ||||||
20 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.29 | ||||||
21 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | ||||||
22 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.91 | ||||||
23 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 36.15 | ||||||
24 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.61 | ||||||
25 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 30.49 | ||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | ||||||
3 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.33 | ||||||
4 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.60 | ||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.92 | ||||||
6 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.65 | ||||||
7 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | ||||||
8 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.04 | ||||||
9 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.47 | ||||||
10 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | ||||||
11 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | ||||||
12 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | ||||||
13 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | ||||||
14 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.43 | ||||||
15 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.28 | ||||||
16 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | ||||||
17 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.44 | ||||||
18 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.88 | ||||||
- | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.36 | ||||||
2 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | ||||||
3 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.05 | ||||||
4 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.14 | ||||||
5 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.39 | ||||||
6 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.24 | ||||||
7 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.38 | ||||||
8 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.78 | ||||||
9 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.66 | ||||||
10 | Sofie Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.62 | ||||||
11 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.38 | ||||||
12 | Alma Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.99 | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | ||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 36.06 | ||||||
3 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.59 | ||||||
4 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.46 | ||||||
5 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 40.04 | ||||||
6 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | ||||||
7 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | ||||||
8 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 43.39 | ||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.84 | ||||||
10 | Molly Overby Traberg | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.06 | ||||||
11 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
12 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 49.20 | ||||||
13 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.22 | ||||||
14 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 49.31 | ||||||
15 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 51.69 | ||||||
16 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.90 | ||||||
17 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 53.67 | ||||||
17 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.67 | ||||||
19 | Caroline M. Baustert | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.83 | ||||||
20 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.93 | ||||||
21 | Sofie Kirkedal | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.67 | ||||||
22 | Zoi Asholt | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.16 | ||||||
23 | Rita Wiuf | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
24 | Signe Ewald Riecke | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.10 | ||||||
- | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 27.71 | ||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.73 | ||||||
3 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.79 | ||||||
4 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.01 | ||||||
5 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.06 | ||||||
- | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.18 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 27.77 | ||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.23 | ||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | ||||||
5 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 28.52 | ||||||
6 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.84 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.05 | ||||||
8 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.24 | ||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | ||||||
10 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 29.97 | ||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.98 | ||||||
12 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
13 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.46 | ||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | ||||||
15 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.25 | ||||||
16 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 31.47 | ||||||
17 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.69 | ||||||
18 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.40 | ||||||
19 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.56 | ||||||
20 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.13 | ||||||
- | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 28.96 | ||||||
2 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | ||||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 32.36 | ||||||
4 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | ||||||
5 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 33.35 | ||||||
6 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.80 | ||||||
7 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | ||||||
8 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | ||||||
9 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | ||||||
10 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.75 | ||||||
11 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | ||||||
12 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 39.23 | ||||||
- | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 35.54 | ||||||
2 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | ||||||
3 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | ||||||
4 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | ||||||
5 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | ||||||
6 | Lucas Lund Warner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | ||||||
7 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.87 | ||||||
8 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.66 | ||||||
9 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.40 | ||||||
10 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.73 | ||||||
- | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
2 | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.76 | ||||||
3 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.22 | ||||||
5 | Kalle Parker French | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | ||||||
6 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
7 | Arthur Tolf | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.20 | ||||||
8 | Andreas Lysgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.72 | ||||||
9 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.73 | ||||||
10 | Frederik G. Jakobsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.83 | ||||||
11 | Hannibal Nimskov | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.31 | ||||||
12 | Jakob Johns | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.95 | ||||||
13 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.10 | ||||||
14 | Immanuel Tuxen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.48 | ||||||
15 | Noah Natour Svendsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.36 | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Julius Karl Johannsson | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.28 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 2:12.28 | 2:12.28 | |||||||
2 | Gs1 Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.51 | ||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | |||||||||
Amalie Schou | 2003 | |||||||||
Astrid Permin | 2003 | 2:18.51 | 2:18.51 | |||||||
3 | Flower Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:20.65 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | |||||||||
Maria Bøgh | 2002 | 2:20.65 | 2:20.65 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.66 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | |||||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | |||||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 2:22.66 | 2:22.66 | |||||||
5 | Værløse Piger 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:27.36 | ||||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Viola Søbye | 2006 | |||||||||
Fiona Jensen | 2006 | |||||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 2:27.36 | 2:27.36 | |||||||
6 | Girl Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:33.83 | ||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | |||||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | |||||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 2:33.83 | 2:33.83 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:21.80 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:21.80 | 2:21.80 | |||||||
2 | Sigma Piger 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:34.20 | ||||||
Isabella Flach | 2008 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | |||||||||
Alberte Stub | 2008 | 2:34.20 | 2:34.20 | |||||||
3 | Sigma Piger 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:38.25 | ||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | |||||||||
Anja Englert | 2008 | |||||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 2:38.25 | 2:38.25 | |||||||
4 | Kvik K3 Piger | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.55 | ||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | |||||||||
Zenia Englund | 2008 | |||||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 2:43.55 | 2:43.55 | |||||||
5 | Værløse Piger 2 | 2007 | Værløse Svømmeklub | 2:51.71 | ||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | 48.39 | 48.39 | |||||||
Nanna Hessner | 2007 | |||||||||
Mette Roat Jørgensen | 2007 | |||||||||
Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 2:51.71 | 2:51.71 | |||||||
6 | Sigma Piger 4 | 2008 | Sigma Swim | 2:52.52 | ||||||
Fiona Bergqvist | 2008 | 45.58 | 45.58 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Caroline Liechti | 2008 | |||||||||
Alma Lanng Geneser | 2008 | 2:52.52 | 2:52.52 | |||||||
7 | Kvik K3 Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.67 | ||||||
Alberte K. Jakobsen | 2008 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Adia Brekling | 2008 | |||||||||
Josephine Michelsen | 2007 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 2:53.67 | 2:53.67 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Piger 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.18 | ||||||
Elise Vedel | 2009 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Smilla Frederiksen | 2010 | |||||||||
Flora Rybak-Andersen | 2009 | |||||||||
Rosa Toft | 2009 | 3:02.18 | 3:02.18 | |||||||
2 | Girl Mix | 2009 | Sigma Swim | 3:09.23 | ||||||
Silja Sofia Linderoth | 2011 | 52.08 | 52.08 | |||||||
Madicken Markussen | 2010 | |||||||||
Sofie Lind-Christensen | 2009 | |||||||||
Ida Langseth | 2010 | 3:09.23 | 3:09.23 | |||||||
3 | S5B Piger | 2009 | Sigma Swim | 3:16.57 | ||||||
Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 52.72 | 52.72 | |||||||
Liv Peters | 2009 | |||||||||
Alberte K. Jacobsen | 2010 | |||||||||
Sofie Clemmensen | 2009 | 3:16.57 | 3:16.57 | |||||||
4 | G4 Piger 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 3:24.13 | ||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 47.62 | 47.62 | |||||||
Emma Lind Riisgaard | 2009 | |||||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | |||||||||
Malou Voigt | 2009 | 3:24.13 | 3:24.13 | |||||||
- | Girl Power | 2009 | Sigma Swim | DSQ | SW7.1 fl. flyben | |||||
Ida Svinth Thommesen | 2009 | 54.72 | 54.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.11 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | |||||||||
William Bogø Andersen | 2005 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | 1:57.11 | 1:57.11 | |||||||
2 | Værløse Drenge 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:16.46 | ||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | |||||||||
Noah Lester | 2006 | |||||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 2:16.46 | 2:16.46 | |||||||
- | Man Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | |||||||||
Oscar Svensson | 2005 | |||||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.88 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 2:13.88 | 2:13.88 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:15.28 | ||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Christian Nimb | 2006 | 2:15.28 | 2:15.28 | |||||||
3 | Kvik K3-Drenge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.82 | ||||||
Mathias Larsen | 2007 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 2:25.82 | 2:25.82 | |||||||
4 | Sigma Drenge 2 | 2006 | Sigma Swim | 2:42.99 | ||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | |||||||||
Lucas Korger | 2007 | |||||||||
Sofus Borlund Dahl | 2007 | 2:42.99 | 2:42.99 | |||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:44.84 | ||||||
Julius Holst Krabbe | 2007 | 43.93 | 43.93 | |||||||
Kasper Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Christian Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 2:44.84 | 2:44.84 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Drenge 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.35 | ||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Fang Qi | 2008 | |||||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | |||||||||
Johan Schrøder | 2008 | 2:41.35 | 2:41.35 | |||||||
2 | Sigma Drenge 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:46.01 | ||||||
Jonathan Vallentin | 2008 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | |||||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | |||||||||
Jeppe Borring Andersen | 2008 | 2:46.01 | 2:46.01 | |||||||
3 | G4 Drenge 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.29 | ||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Valther B. Wadstrøm | 2008 | |||||||||
Aksel Møllenbach | 2008 | |||||||||
Anders Christensen | 2008 | 2:55.29 | 2:55.29 | |||||||
- | Kvik K3-Drenge 2 | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Marcus Bilberg Lund | 2008 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:12.46 | ||||||
2 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.84 | ||||||
3 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.10 | ||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:16.25 | ||||||
5 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:20.01 | ||||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.41 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.02 | ||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.80 | ||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.98 | ||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.45 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.13 | ||||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.48 | ||||||
8 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.78 | ||||||
9 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.86 | ||||||
10 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.03 | ||||||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.78 | ||||||
12 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.48 | ||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.49 | ||||||
14 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.65 | ||||||
15 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.33 | ||||||
16 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.66 | ||||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.66 | ||||||
18 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.00 | ||||||
19 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.41 | ||||||
20 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:21.64 | ||||||
21 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:22.50 | ||||||
22 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.18 | ||||||
23 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.20 | ||||||
24 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.44 | ||||||
25 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.16 | ||||||
26 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:26.37 | ||||||
27 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.60 | ||||||
28 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.03 | ||||||
29 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:29.80 | ||||||
30 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.20 | ||||||
31 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.32 | ||||||
32 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 1:31.61 | ||||||
33 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.19 | ||||||
34 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 1:33.62 | ||||||
35 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.99 | ||||||
36 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:36.48 | ||||||
37 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 1:36.75 | ||||||
38 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:36.92 | ||||||
- | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.99 | ||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:17.68 | ||||||
3 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.28 | ||||||
4 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.92 | ||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.92 | ||||||
6 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:26.37 | ||||||
7 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.41 | ||||||
8 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.95 | ||||||
9 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:28.31 | ||||||
10 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:30.34 | ||||||
11 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.44 | ||||||
12 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.11 | ||||||
13 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.68 | ||||||
14 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.81 | ||||||
15 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.37 | ||||||
16 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.96 | ||||||
17 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.20 | ||||||
18 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.54 | ||||||
19 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:36.62 | ||||||
20 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.84 | ||||||
21 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.36 | ||||||
22 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.16 | ||||||
23 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.36 | ||||||
24 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.12 | ||||||
25 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.45 | ||||||
26 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:48.73 | ||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.45 | ||||||
2 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.82 | ||||||
3 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.77 | ||||||
4 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.91 | ||||||
5 | Sofie Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.40 | ||||||
6 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.12 | ||||||
7 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.94 | ||||||
8 | Alma Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.99 | ||||||
9 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.90 | ||||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.15 | ||||||
2 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.39 | ||||||
3 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:43.09 | ||||||
4 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.95 | ||||||
5 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.52 | ||||||
6 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.56 | ||||||
7 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.52 | ||||||
- | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.2 sv p mave 25m | |||||
- | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW9.4 E afsl p ry 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.84 | ||||||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:12.03 | ||||||
3 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.81 | ||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:14.69 | ||||||
5 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 1:19.15 | ||||||
6 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 1:25.20 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.90 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.53 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:05.96 | ||||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.04 | ||||||
5 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.12 | ||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:08.13 | ||||||
7 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.50 | ||||||
8 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.02 | ||||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.21 | ||||||
10 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.26 | ||||||
11 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.17 | ||||||
12 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.62 | ||||||
13 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.35 | ||||||
14 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.60 | ||||||
15 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:12.77 | ||||||
16 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:12.85 | ||||||
17 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.66 | ||||||
18 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:18.56 | ||||||
19 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:18.70 | ||||||
20 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.78 | ||||||
21 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 1:20.19 | ||||||
22 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.92 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW7.6 en h. i v 75 | |||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW9.4 ryg ej afsl ok | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.83 | ||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
3 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.89 | ||||||
4 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.87 | ||||||
5 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.26 | ||||||
6 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | ||||||
7 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
8 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.69 | ||||||
9 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.00 | ||||||
10 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.91 | ||||||
11 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:34.25 | ||||||
12 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.31 | ||||||
13 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.27 | ||||||
14 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.89 | ||||||
- | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW7.6 ESB 75m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:28.55 | ||||||
2 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.63 | ||||||
3 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.24 | ||||||
4 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.04 | ||||||
5 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.56 | ||||||
6 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:41.63 | ||||||
7 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.69 | ||||||
8 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.71 | ||||||
9 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.89 | ||||||
10 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.50 | ||||||
- | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW7.1 fl flyb. 50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
2 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.01 | ||||||
3 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.94 | ||||||
4 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.26 | ||||||
5 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:43.69 | ||||||
6 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.53 | ||||||
7 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.49 | ||||||
8 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.58 | ||||||
9 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.76 | ||||||
- | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.79 | ||||||
3 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:06.43 | ||||||
4 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.68 | ||||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.88 | ||||||
6 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:08.43 | ||||||
7 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.52 | ||||||
8 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.01 | ||||||
9 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:10.11 | ||||||
10 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:10.30 | ||||||
11 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.54 | ||||||
12 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.99 | ||||||
13 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.02 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:02.44 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:02.67 | ||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.44 | ||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.73 | ||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.33 | ||||||
6 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.84 | ||||||
7 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.96 | ||||||
8 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.06 | ||||||
9 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.22 | ||||||
10 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.25 | ||||||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.12 | ||||||
12 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:08.74 | ||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.97 | ||||||
14 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:10.62 | ||||||
15 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:11.00 | ||||||
16 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.04 | ||||||
17 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.28 | ||||||
18 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.48 | ||||||
19 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:16.33 | ||||||
20 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.69 | ||||||
21 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:24.90 | ||||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 1:26.25 | ||||||
23 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 1:26.80 | ||||||
- | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:12.86 | ||||||
2 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:16.50 | ||||||
3 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:19.88 | ||||||
4 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:24.89 | ||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.01 | ||||||
2 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.52 | ||||||
3 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
4 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.75 | ||||||
5 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.33 | ||||||
6 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.80 | ||||||
7 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.25 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.85 | ||||||
2 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:32.86 | ||||||
3 | Alberte Delin Backhausen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.27 | ||||||
4 | Kamma Lykke Sejer Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.71 | ||||||
5 | Alva Wagner Toftdahl | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.04 | ||||||
6 | Louise Bilberg Lund | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.69 | ||||||
7 | Lykke Sønderkær | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.75 | ||||||
8 | Lærke Sofie Flindt | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.96 | ||||||
9 | Leonora Noll | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.14 | ||||||
10 | Tusnelda Stenkilsson | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.24 | ||||||
11 | Veronica Jersild | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.26 | ||||||
12 | Liva Jørgensen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.31 | ||||||
13 | Vera Vildrik Thougaard | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.39 | ||||||
14 | Alba Overgaard Pedersen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.93 | ||||||
15 | Irma Valskov Weichardt | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.88 | ||||||
16 | Coco Cairo | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.77 | ||||||
17 | Zenia Spence | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.90 | ||||||
- | Cirke Bonde Bennedsen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Smedegaard Hansson | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNF | ||||||
- | Lola Svea Secher Skeem | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 58.81 | ||||||
2 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 59.01 | ||||||
3 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.38 | ||||||
4 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.44 | ||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.74 | ||||||
7 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.22 | ||||||
8 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:02.93 | ||||||
9 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:04.48 | ||||||
10 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 1:13.14 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.57 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.00 | ||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.72 | ||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.12 | ||||||
5 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.33 | ||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.67 | ||||||
7 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.80 | ||||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.92 | ||||||
9 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:01.19 | ||||||
10 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:01.34 | ||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:02.20 | ||||||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.37 | ||||||
13 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.48 | ||||||
14 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.72 | ||||||
15 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.90 | ||||||
16 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.97 | ||||||
17 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.02 | ||||||
18 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.31 | ||||||
19 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:04.91 | ||||||
20 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:05.51 | ||||||
21 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:05.54 | ||||||
22 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.78 | ||||||
23 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.59 | ||||||
24 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 1:11.38 | ||||||
25 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:13.96 | ||||||
26 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:07.51 | ||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.96 | ||||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.90 | ||||||
4 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.12 | ||||||
5 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:14.98 | ||||||
6 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.71 | ||||||
7 | Oscar Robinson | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.50 | ||||||
8 | Sofus Borlund Dahl | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.63 | ||||||
9 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:27.82 | ||||||
- | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.98 | ||||||
2 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.19 | ||||||
3 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:18.46 | ||||||
4 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.61 | ||||||
5 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.56 | ||||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.21 | ||||||
7 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.46 | ||||||
8 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.15 | ||||||
9 | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.84 | ||||||
10 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.17 | ||||||
11 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.95 | ||||||
12 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.25 | ||||||
13 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.44 | ||||||
14 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.80 | ||||||
15 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.06 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.17 | ||||||
2 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.80 | ||||||
3 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:31.83 | ||||||
4 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:31.94 | ||||||
5 | Mikkel Frank | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.24 | ||||||
6 | Oskar Gørup Godhjælp Povlsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.48 | ||||||
7 | William Winther Sørensen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.13 | ||||||
8 | Mads Hentzen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.83 | ||||||
9 | Mads Skriver | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.95 | ||||||
10 | Daniel Wetendorff Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.87 | ||||||
11 | Emil Laurs Worsøe Tholstrup | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.00 | ||||||
12 | Oliver Blankholm | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.43 | ||||||
13 | William To Frederiksen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.31 | ||||||
14 | Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.76 | ||||||
15 | Andreas Høegh Sørensen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.96 | ||||||
- | Linus Reimer | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.42 | ||||||
2 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.77 | ||||||
3 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.58 | ||||||
4 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.81 | ||||||
- | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 En h i vend 25 | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.68 | ||||||
2 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.12 | ||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.52 | ||||||
4 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.77 | ||||||
5 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.13 | ||||||
6 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.22 | ||||||
7 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.45 | ||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.72 | ||||||
9 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.22 | ||||||
10 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.16 | ||||||
11 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.83 | ||||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 46.80 | ||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.62 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.76 | ||||||
2 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | ||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.89 | ||||||
4 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.20 | ||||||
5 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.49 | ||||||
6 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.58 | ||||||
7 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.09 | ||||||
8 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.61 | ||||||
9 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.43 | ||||||
10 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.50 | ||||||
11 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.77 | ||||||
12 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 54.63 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.38 | ||||||
2 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 54.39 | ||||||
3 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 55.23 | ||||||
4 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 55.45 | ||||||
5 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 57.10 | ||||||
6 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.90 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.42 | ||||||
2 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.58 | ||||||
3 | Smilla Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 51.72 | ||||||
4 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.44 | ||||||
5 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.87 | ||||||
6 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.24 | ||||||
7 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.56 | ||||||
8 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
9 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.90 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.43 | ||||||
2 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.77 | ||||||
3 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.01 | ||||||
4 | Magnus Tullberg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.29 | ||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.09 | ||||||
6 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.11 | ||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.48 | ||||||
8 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 39.19 | ||||||
9 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 42.20 | ||||||
10 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.80 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 37.60 | ||||||
2 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | ||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.82 | ||||||
4 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | ||||||
5 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.30 | ||||||
6 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.68 | ||||||
7 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.11 | ||||||
8 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.80 | ||||||
9 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.55 | ||||||
10 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.04 | ||||||
11 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 50.17 | ||||||
12 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 50.42 | ||||||
13 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.12 | ||||||
14 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.31 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.48 | ||||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 45.19 | ||||||
3 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.64 | ||||||
4 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.93 | ||||||
5 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.94 | ||||||
6 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.46 | ||||||
7 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.60 | ||||||
8 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 50.67 | ||||||
9 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.94 | ||||||
10 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.30 | ||||||
11 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 54.50 | ||||||
12 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 57.18 | ||||||
13 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 57.44 | ||||||
14 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.05 | OD2 | |||||
15 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 58.77 | ||||||
16 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.51 | ||||||
17 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.92 | ||||||
18 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.19 | ||||||
- | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.12 | ||||||
2 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.37 | ||||||
3 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 51.18 | ||||||
4 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.74 | ||||||
5 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 52.75 | ||||||
6 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 55.10 | ||||||
7 | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.05 | OD1 | |||||
8 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.59 | ||||||
9 | Sebastian Rønnoe | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.40 | ||||||
10 | Sophus Raabymagle | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.41 | ||||||
11 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 32.61 | ||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | ||||||
3 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.45 | ||||||
4 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.67 | ||||||
5 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.68 | ||||||
6 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.70 | ||||||
7 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.81 | ||||||
8 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.50 | ||||||
9 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.97 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.91 | ||||||
2 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.14 | ||||||
3 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.44 | ||||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.66 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.84 | OD1 | |||||
6 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.84 | OD2 | |||||
7 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.46 | ||||||
8 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.93 | ||||||
9 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.49 | ||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.22 | ||||||
11 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.45 | ||||||
12 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.68 | ||||||
13 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.06 | ||||||
14 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.66 | ||||||
15 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 43.27 | ||||||
16 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.09 | ||||||
17 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.66 | ||||||
18 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 47.78 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 36.84 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.60 | ||||||
3 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | ||||||
4 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.06 | ||||||
5 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.23 | ||||||
6 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.32 | ||||||
7 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.53 | ||||||
8 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.56 | ||||||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 43.06 | ||||||
10 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.37 | ||||||
11 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.69 | ||||||
12 | Sofia Tang | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.83 | ||||||
13 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.05 | ||||||
14 | Ida Fam | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.98 | ||||||
15 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.31 | ||||||
16 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.70 | ||||||
17 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.68 | ||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.52 | ||||||
2 | Mille Mouritzen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.24 | ||||||
3 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.79 | ||||||
4 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.72 | ||||||
5 | Asta Højbjerg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.40 | ||||||
6 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.45 | ||||||
7 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.20 | ||||||
8 | Sofie Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.31 | ||||||
9 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.24 | ||||||
10 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.23 | ||||||
11 | Alma Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.67 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.18 | ||||||
2 | Elisabeth Thastum | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.76 | ||||||
3 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.90 | ||||||
4 | Alberte Delin Backhausen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.08 | ||||||
5 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 50.41 | ||||||
6 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.04 | ||||||
7 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.92 | ||||||
8 | Kamma Lykke Sejer Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.03 | ||||||
9 | Alba Overgaard Pedersen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.19 | ||||||
10 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.33 | ||||||
11 | Louise Bilberg Lund | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.49 | ||||||
12 | Alva Wagner Toftdahl | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.85 | ||||||
13 | Naja Koch Heschel | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.93 | ||||||
14 | Coco Cairo | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.80 | ||||||
15 | Lærke Sofie Flindt | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.06 | ||||||
16 | Emma Smedegaard Hansson | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.75 | ||||||
17 | Alvilde Schwartz-Petersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
18 | Irma Valskov Weichardt | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.98 | ||||||
19 | Lykke Sønderkær | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.64 | ||||||
20 | Leonora Noll | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.70 | ||||||
21 | Zenia Spence | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.74 | ||||||
22 | Tusnelda Stenkilsson | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.80 | ||||||
23 | Vera Vildrik Thougaard | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.92 | ||||||
24 | Liva Jørgensen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.85 | ||||||
25 | Veronica Jersild | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.95 | ||||||
26 | Lola Svea Secher Skeem | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.45 | ||||||
- | Cirke Bonde Bennedsen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.72 | ||||||
2 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.09 | ||||||
3 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 36.42 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.73 | ||||||
2 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.60 | ||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.33 | ||||||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.21 | ||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.66 | ||||||
5 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.66 | ||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.72 | ||||||
8 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.40 | ||||||
9 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 34.77 | ||||||
10 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.62 | ||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.83 | ||||||
12 | Christian Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.54 | ||||||
- | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 Ej for bev 25 | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.02 | ||||||
2 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.04 | ||||||
3 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.26 | ||||||
4 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.01 | ||||||
5 | Oscar Robinson | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.52 | ||||||
6 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 43.66 | ||||||
7 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.14 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.84 | ||||||
2 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.81 | ||||||
3 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.32 | ||||||
4 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 49.07 | ||||||
5 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | ||||||
6 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 56.10 | ||||||
7 | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 57.19 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Nyhus | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.21 | ||||||
2 | Arthur Nøddekær | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.42 | ||||||
3 | Carl Hertel | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.02 | ||||||
4 | Leif Evald Larsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.81 | ||||||
5 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 45.19 | ||||||
6 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 45.33 | ||||||
7 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 45.96 | ||||||
8 | Sebastian Rønnoe | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.00 | ||||||
9 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.45 | ||||||
10 | Mikkel Frank | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.87 | ||||||
11 | Linus Reimer | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.92 | ||||||
12 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.18 | ||||||
13 | Mads Hentzen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.60 | ||||||
14 | William To Frederiksen | 2010 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.62 | ||||||
15 | William Winther Sørensen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.99 | ||||||
16 | Andreas Høegh Sørensen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.93 | ||||||
17 | Daniel Wetendorff Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.76 | ||||||
- | August Spellerberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW4.4. Tyvstart | |||||
- | Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW6.4 Ej ber i v 25m | |||||
- | Emil Laurs Worsøe Tholstrup | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.2 Sv på mav 25m | |||||
- | Mads Skriver | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Oliver Blankholm | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.2 sv p mave 25m | |||||
- | Oskar Gørup Godhjælp Povlsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.2 Sv p mav 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:08.96 | ||||||
2 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:20.99 | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:10.90 | ||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.52 | ||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.02 | ||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.38 | ||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:13.80 | ||||||
6 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
7 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.87 | ||||||
8 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:18.66 | ||||||
9 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.34 | ||||||
10 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.54 | ||||||
11 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.97 | ||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.13 | ||||||
13 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.74 | ||||||
14 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:21.91 | ||||||
15 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.79 | ||||||
16 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.29 | ||||||
17 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.37 | ||||||
18 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:27.82 | ||||||
19 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:29.88 | ||||||
20 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.90 | ||||||
21 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.10 | ||||||
22 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.26 | ||||||
23 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:37.08 | ||||||
24 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 1:43.91 | ||||||
- | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW8.3 Asynk ben 50m | |||||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.93 | ||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.44 | ||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.14 | ||||||
4 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:29.49 | ||||||
5 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.56 | ||||||
6 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.06 | ||||||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:09.56 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.28 | ||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:21.98 | ||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.90 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.40 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:04.80 | ||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:06.86 | ||||||
5 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:09.58 | ||||||
6 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.23 | ||||||
7 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.17 | ||||||
8 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.29 | ||||||
9 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.27 | ||||||
10 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.22 | ||||||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:14.83 | ||||||
12 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.54 | ||||||
13 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:16.57 | ||||||
14 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.90 | ||||||
15 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:18.00 | ||||||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.34 | ||||||
17 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:22.39 | ||||||
18 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.47 | ||||||
- | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.50 | ||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.37 | ||||||
3 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.93 | ||||||
4 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.97 | ||||||
5 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.90 | ||||||
6 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.99 | ||||||
7 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.26 | ||||||
8 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.98 | ||||||
- | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 8.4 Afs en h 100m | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.80 | ||||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:40.16 | ||||||
3 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.59 | ||||||
4 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:08.52 | ||||||
- | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 8.4 Afs en h 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 2 | 2006 | Sigma Swim | 1:55.75 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | |||||||||
Mille Frydendahl | 2006 | |||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:55.75 | 1:55.75 | |||||||
2 | Gs1 Piger | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:59.80 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | |||||||||
Julie Heurlin Lunding | 2006 | |||||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 1:59.80 | 1:59.80 | |||||||
3 | Flower Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:01.70 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | |||||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 2:01.70 | 2:01.70 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.33 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | 2:02.33 | 2:02.33 | |||||||
5 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.43 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | |||||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 2:05.43 | 2:05.43 | |||||||
6 | Girl Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.65 | ||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | |||||||||
Kamilla Figurski | 2008 | |||||||||
Maria Bøgh | 2002 | 2:15.65 | 2:15.65 | |||||||
- | Værløse Piger 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW10.11 Tysvart 3s | |||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Amalie Helfelt | 2006 | |||||||||
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:08.10 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Karla Rekling | 2008 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | 2:08.10 | 2:08.10 | |||||||
2 | Kvik K3 Piger | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.74 | ||||||
Zenia Englund | 2008 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | |||||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | |||||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 2:18.74 | 2:18.74 | |||||||
3 | Sigma Piger 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:22.54 | ||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Alma Lanng Geneser | 2008 | |||||||||
Isabella Flach | 2008 | |||||||||
Anja Englert | 2008 | 2:22.54 | 2:22.54 | |||||||
4 | Sigma Piger 4 | 2008 | Sigma Swim | 2:28.23 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Ellen Klitvang | 2008 | |||||||||
Caroline Liechti | 2008 | 2:28.23 | 2:28.23 | |||||||
5 | Kvik K3 Piger 2 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.33 | ||||||
Adia Brekling | 2008 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Vigga Skou | 2008 | |||||||||
Josephine Michelsen | 2007 | |||||||||
Ida Fam | 2008 | 2:28.33 | 2:28.33 | |||||||
6 | Værløse Piger 2 | 2007 | Værløse Svømmeklub | 2:41.80 | ||||||
Mette Roat Jørgensen | 2007 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Ida Wahlstrøm | 2008 | |||||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | |||||||||
Sophia Groth | 2010 | 2:41.80 | 2:41.80 | |||||||
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Piger 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.21 | ||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | |||||||||
Emma Lind Riisgaard | 2009 | |||||||||
Malou Voigt | 2009 | 2:49.21 | 2:49.21 | |||||||
- | G4 Piger 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 10.11 Tyvstart 3s | |||||
Smilla Frederiksen | 2010 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Elise Vedel | 2009 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Man Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:54.24 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | |||||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 1:54.24 | 1:54.24 | |||||||
2 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.36 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 1:56.36 | 1:56.36 | |||||||
3 | Værløse Drenge 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:05.95 | ||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Noah Lester | 2006 | |||||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | |||||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 2:05.95 | 2:05.95 | |||||||
- | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW10.11 Tyvst 4sv | |||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 26.51 | 26.51 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | |||||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:02.31 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Christian Nimb | 2006 | |||||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 2:02.31 | 2:02.31 | |||||||
2 | Kvik K3-Drenge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.40 | ||||||
Mathias Larsen | 2007 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 2:08.40 | 2:08.40 | |||||||
3 | Sigma Drenge 2 | 2006 | Sigma Swim | 2:18.02 | ||||||
Sofus Borlund Dahl | 2007 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Lucas Korger | 2007 | |||||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | |||||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 2:18.02 | 2:18.02 | |||||||
4 | G4 Drenge 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:23.47 | ||||||
Johan Schrøder | 2008 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | |||||||||
Fang Qi | 2008 | |||||||||
Oscar Robinson | 2007 | 2:23.47 | 2:23.47 | |||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:30.58 | ||||||
Alexander Groth | 2008 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Kasper Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Nicolai Preben-Andersen | 2007 | |||||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 2:30.58 | 2:30.58 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Drenge 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.10 | ||||||
Aksel Møllenbach | 2008 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Storm Krogh Kaastrup | 2009 | |||||||||
Vincent W. Takla | 2008 | |||||||||
Valther B. Wadstrøm | 2008 | 2:32.10 | 2:32.10 | |||||||
2 | Mestrene | 2008 | Sigma Swim | 2:37.71 | ||||||
Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Frey Egholm Høgh | 2008 | |||||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | |||||||||
Aksel Danielsen | 2009 | 2:37.71 | 2:37.71 | |||||||
3 | S5B Drenge | 2008 | Sigma Swim | 2:49.66 | ||||||
Anton Emil Muchitsch | 2008 | 42.15 | 42.15 | |||||||
Julius Drachmann | 2008 | |||||||||
Sebastian Rønnoe | 2009 | |||||||||
Peter Klitvang | 2010 | 2:49.66 | 2:49.66 | |||||||
- | Kvik K3-Drenge 2 | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW10.14 Sv forl ej v | |||||
Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Mathias Hørsving | 2008 | |||||||||
- | Sigma Drenge 3 | 2008 | Sigma Swim | DSQ | SW10.13 Fork svrflg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:44 |