2021-07-23   23:27:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Sigma Speed Stvne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stvne by  Allerd    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangr  Sigma Swim Allerd         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 oktober 2019         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svmmeklub            30.99   
Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            31.15   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            31.38   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            32.95   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerd            34.11   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svmme Klub            35.42   
Ella Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub            35.55   
Martha Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub            36.36   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svmmeklub            36.38   
10  Mille Dige From  2004  Hrsholm Svmmeforening            43.21   
                     
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svmmeklub            31.75   
Jasmine Lkkegaard  2006  Gladsaxe Svmmeklub            32.53   
Fiona Jensen  2006  Vrlse Svmmeklub            34.00   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening            34.13   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub            34.72   
Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening            35.11   
Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svmme Klub            37.57   
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            37.72   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svmmeklub            37.79   
10  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svmmeklub            39.36   
11  Frederikke Vesth  2007  Orient Svmning            43.48   
12  Anna Dicte Bgeskov  2007  Gladsaxe Svmmeklub            44.74   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svmning            DNS   
Mette Roat Jrgensen  2007  Vrlse Svmmeklub            DSQ  SW8.2 Arm ej ov vand 
                     
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            33.38   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd            33.55   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            37.85   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd            39.12   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerd            39.64   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            40.40   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            40.65   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            40.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub            41.19   
10  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd            41.47   
10  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            41.47   
12  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            43.40   
13  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svmme Klub            50.47   
                     
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            42.06   
Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub            46.04   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            48.05   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            48.18   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub            48.73   
Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub            51.47   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerd            51.57   
Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub            52.59   
Asta Hjbjerg  2009  Hovedstadens Svmmeklub            57.49   
                     
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerd            41.85   
Smilla Frederiksen  2010  Gentofte Svmme Klub            42.47   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svmmeklub            44.30   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svmmeklub            44.70   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerd            47.20   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svmmeklub            50.89   
Ella Wolffbrandt  2010  Sigma Swim Allerd            52.19   
Sophia Groth  2010  Vrlse Svmmeklub            52.34   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svmmeklub            59.29   
10  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svmmeklub            1:00.57   
Marie Ditlev Bihlet  2010  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  SW 8.4 en h. i vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerd  Udskriftstidspunkt  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner