2021-12-02   02:27:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 19, 4X50m frisim po B C 13 och yngre - Final
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 SKK lag 1. 13 Stockholms Kappsimningsklubb 274 2:07.12
Alexander Bouchet 2007 AO8707 +0.48 34.07 34.07
Hugo Patrikson 2006 AJ6506 32.42 1:06.49
Casper Drozdz 2006 AG2306 +0.11 31.30 1:37.79
Samuel Flores 2008 AA8908 29.33 2:07.12
2 Täby Sim P Lag 1 12 Täby Sim 236 2:13.52 +6.40
Troy Sevonen 2008 AE6708 +0.59 31.56 31.56
Sixten Ersson 2007 AD5307 +0.26 31.61 1:03.17
Albin Holmgren 2009 AA9309 +0.25 34.57 1:37.74
Edward Watson 2008 AC8108 +0.32 35.78 2:13.52
3 Täby Sim P Lag 2 12 Täby Sim 197 2:21.85 +14.73
Theo Thermaenius 2007 AL5907 +0.45 35.44 35.44
Arvid Larsson 2007 AO0507 36.91 1:12.35
Carl Olsson 2008 AE5708 +0.19 35.43 1:47.78
Tor Carlén 2008 AG4508 +0.26 34.07 2:21.85
4 Väsby Simsällskap lag 2 13 Väsby Simsällskap 188 2:24.00 +16.88
Henrik Fjellström 2006 AJ3906 +0.72 31.65 31.65
Linus Isaksson 2007 AR9307 +0.67 38.85 1:10.50
Noah Björkhed 2007 AI4307 +0.38 38.80 1:49.30
Ryan Zhang 2006 AL3706 +0.19 34.70 2:24.00
5 Täby Sim P Lag 3 12 Täby Sim 181 2:25.87 +18.75
Erik Talipov 2007 AN8107 +0.56 33.96 33.96
Noel Lundström 2007 AO9307 35.40 1:09.36
Gideon Larsson 2008 AG6508 37.61 1:46.97
Matteo Costa 2008 AJ6508 +0.57 38.90 2:25.87
6 Väsby Simsällskap 11 Väsby Simsällskap 170 2:29.04 +21.92
Anders Watanabe 2008 AF7108 35.85 35.85
Gustav Levander 2008 AE9908 +0.34 37.19 1:13.04
Oliver Martin 2008 AI3908 36.15 1:49.19
Erik Andrén 2009 AE2509 39.85 2:29.04
7 Turebergs Simklubb lag 1 11 Turebergs Simklubb 141 2:38.67 +31.55
Stefan Björklund 2008 AJ3508 +0.71 38.54 38.54
Ted Körberg 2008 AG5508 +0.32 36.12 1:14.66
Henrik Renvall 2008 AG2908 38.75 1:53.41
Sebastian Österlund 2008 AI1308 +0.09 45.26 2:38.67
8 SKK lag 2 11 Stockholms Kappsimningsklubb 138 2:39.52 +32.40
Anton Hagspiel 2009 AA8309 +0.49 35.61 35.61
Ludvig Axegård 2008 AI1108 +0.48 37.41 1:13.02
Nicolás Garcia 2008 41.17 1:54.19
Philip Panagiotidis 2009 AJ7909 45.33 2:39.52
9 Täby Sim lag 5 11 Täby Sim 115 2:49.64 +42.52
Viggo Törnqvist 2008 AJ9308 38.03 38.03
Oliver Bronsdon 2008 AJ0508 40.79 1:18.82
Raoul Danes 2008 AQ9908 45.37 2:04.19
Christoffer Lenstad 2008 AQ5308 45.45 2:49.64
10 Väsby Simsällskap lag 3 12 Väsby Simsällskap 105 2:55.02 +47.90
Milo Peterson 2009 AB4909 38.70 38.70
Elias Bergfeldt 2007 AS3307 +0.27 39.84 1:18.54
Bosse Johansson 2010 AB8310 +0.30 46.12 2:04.66
Gustav Nybling 2008 AK6508 50.36 2:55.02
11 Täby Sim lag 4 10 Täby Sim 101 2:57.06 +49.94
David Sommar 2010 47.66 47.66
Oscar Smids 2009 AK8109 +0.01 40.96 1:28.62
Tage Carlén 2010 AF0310 43.64 2:12.26
Max Alsen 2009 AK7909 44.80 2:57.06
12 Turebergs Simklubb lag 2 11 Turebergs Simklubb 93 3:02.25 +55.13
Tim Hermelin 2010 AD5110 47.63 47.63
Dennis Omazic 2009 AI0309 +0.25 45.25 1:32.88
Erik Broms 2009 AB7909 +0.07 44.24 2:17.12
Alexander Hultberg 2008 AP3908 45.13 3:02.25
Event official at: 2019-10-05 13:43:24
2019-10-05 13:43:26 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner