2022-01-20   18:30:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2019-2020, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 3 start 09.00

Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 2:54.96
50m: 39.68
100m: 1:23.77
(44.09)
150m: 2:09.52
(45.75)
200m: 2:54.96
(45.44)
2 Michaela Ruzic 2003 S 71 2:57.58 +2.62
50m: 41.11
100m: 1:26.30
(45.19)
150m: 2:12.01
(45.71)
200m: 2:57.58
(45.57)
3 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 2:58.41 +3.45
50m: 40.15
100m: 1:24.78
(44.63)
150m: 2:11.18
(46.40)
200m: 2:58.41
(47.23)
4 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap 3:04.06 +9.10
50m: 39.45
100m: 1:24.43
(44.98)
150m: 2:13.40
(48.97)
200m: 3:04.06
(50.66)
5 Vilma Rudolf 2002 Kappsimningsklubben Karpen 3:04.81 +9.85
50m: 39.87
100m: 1:26.48
(46.61)
150m: 2:15.13
(48.65)
200m: 3:04.81
(49.68)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:58:56
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 3:02.29
50m: 41.34
100m: 1:27.09
(45.75)
150m: 2:14.88
(47.79)
200m: 3:02.29
(47.41)
2 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 3:08.55 +6.26
50m: 41.70
100m: 1:29.38
(47.68)
150m: 2:19.06
(49.68)
200m: 3:08.55
(49.49)
3 Klara Harrysson 2004 Ängelholms Simsällskap 3:14.62 +12.33
50m: 43.82
100m: 1:33.92
(50.10)
150m: 2:24.73
(50.81)
200m: 3:14.62
(49.89)
4 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap 3:17.87 +15.58
50m: 44.29
100m: 1:34.89
(50.60)
150m: 2:26.77
(51.88)
200m: 3:17.87
(51.10)
5 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 3:21.62 +19.33
50m: 42.62
100m: 1:33.54
(50.92)
150m: 2:27.25
(53.71)
200m: 3:21.62
(54.37)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:58:56
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS 3:14.38
50m: 45.00
100m: 1:35.87
(50.87)
150m: 2:25.35
(49.48)
200m: 3:14.38
(49.03)
2 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 3:26.06 +11.68
50m: 48.23
100m: 1:42.62
(54.39)
150m: 2:35.66
(53.04)
200m: 3:26.06
(50.40)
3 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 3:31.38 +17.00
50m: 47.42
100m: 1:41.62
(54.20)
150m: 2:37.03
(55.41)
200m: 3:31.38
(54.35)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:58:56
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 2:52.39
50m: 39.08
100m: 1:23.65
(44.57)
150m: 2:09.06
(45.41)
200m: 2:52.39
(43.33)
2 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 3:08.29 +15.90
50m: 42.75
100m: 1:31.37
(48.62)
150m: 2:19.30
(47.93)
200m: 3:08.29
(48.99)
3 Lovisa Fast 2006 S 71 3:09.26 +16.87
50m: 42.59
100m: 1:30.20
(47.61)
150m: 2:19.35
(49.15)
200m: 3:09.26
(49.91)
4 Ana Corluka 2006 Kristianstads SLS 3:14.47 +22.08
50m: 44.42
100m: 1:35.06
(50.64)
150m: 2:24.62
(49.56)
200m: 3:14.47
(49.85)
5 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS 3:25.90 +33.51
50m: 47.74
100m: 1:40.87
(53.13)
150m: 2:34.43
(53.56)
200m: 3:25.90
(51.47)
6 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 3:28.84 +36.45
50m: 46.73
100m: 1:39.76
(53.03)
150m: 2:33.89
(54.13)
200m: 3:28.84
(54.95)
7 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap 3:30.14 +37.75
50m: 46.53
100m: 1:39.88
(53.35)
150m: 2:34.74
(54.86)
200m: 3:30.14
(55.40)
8 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb 3:49.59 +57.20
50m: 52.64
100m: 1:50.89
(58.25)
150m: 2:50.14
(59.25)
200m: 3:49.59
(59.45)
9 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 3:51.15 +58.76
50m: 54.32
100m: 1:52.88
(58.56)
150m: 2:53.37
(1:00.49)
200m: 3:51.15
(57.78)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:58:56
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 2:54.51
50m: 39.71
100m: 1:23.97
(44.26)
150m: 2:09.17
(45.20)
200m: 2:54.51
(45.34)
2 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 3:10.27 +15.76
50m: 41.29
100m: 1:30.72
(49.43)
150m: 2:19.93
(49.21)
200m: 3:10.27
(50.34)
3 Ella Lundberg 2007 S 71 3:27.62 +33.11
50m: 45.41
100m: 1:40.04
(54.63)
150m: 2:35.81
(55.77)
200m: 3:27.62
(51.81)
4 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 3:27.97 +33.46
50m: 47.03
100m: 1:40.20
(53.17)
150m: 2:34.90
(54.70)
200m: 3:27.97
(53.07)
5 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 3:37.06 +42.55
50m: 50.03
100m: 1:46.95
(56.92)
150m: 2:42.60
(55.65)
200m: 3:37.06
(54.46)
6 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 3:44.81 +50.30
50m: 47.75
100m: 1:46.56
(58.81)
150m: 2:47.03
(1:00.47)
200m: 3:44.81
(57.78)
- Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS DSQ
Grenen officiell:  2019-10-13 09:58:56
2019-10-13 09:59:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner