2021-10-25   21:29:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2019-2020, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl, 15.00)

Document
Resultat
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 13, 100m Frisim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 332 1:04.86
50m: 31.49
100m: 1:04.86
(33.37)
2 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 222 1:14.16 +9.30
50m: 35.22
100m: 1:14.16
(38.94)
3 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 181 1:19.41 +14.55
50m: 38.03
100m: 1:19.41
(41.38)
4 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 130 1:28.51 +23.65
50m: 43.08
100m: 1:28.51
(45.43)
5 Folke Calais 2007 Örebro Simallians 114 1:32.53 +27.67
50m: 43.16
100m: 1:32.53
(49.37)
- Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 17:38:19
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 397 1:01.12
50m: 28.74
100m: 1:01.12
(32.38)
2 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 354 1:03.52 +2.40
50m: 30.52
100m: 1:03.52
(33.00)
3 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening 285 1:08.27 +7.15
50m: 32.82
100m: 1:08.27
(35.45)
4 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap 260 1:10.41 +9.29
50m: 34.21
100m: 1:10.41
(36.20)
5 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 210 1:15.51 +14.39
50m: 36.87
100m: 1:15.51
(38.64)
6 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb 203 1:16.40 +15.28
50m: 37.50
100m: 1:16.40
(38.90)
7 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap 202 1:16.53 +15.41
50m: 37.49
100m: 1:16.53
(39.04)
8 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap 161 1:22.58 +21.46
50m: 40.33
100m: 1:22.58
(42.25)
Grenen officiell:  2019-10-12 17:38:19
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 419 1:00.02
50m: 28.73
100m: 1:00.02
(31.29)
2 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 344 1:04.10 +4.08
50m: 30.86
100m: 1:04.10
(33.24)
3 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap 322 1:05.56 +5.54
50m: 32.29
100m: 1:05.56
(33.27)
4 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 307 1:06.60 +6.58
50m: 32.72
100m: 1:06.60
(33.88)
5 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 289 1:07.93 +7.91
50m: 32.96
100m: 1:07.93
(34.97)
6 Lukas Stein 2005 Karlskoga Simförening 112 1:33.23 +33.21
50m: 39.81
100m: 1:33.23
(53.42)
Grenen officiell:  2019-10-12 17:38:19
Gren 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap 377 1:02.17
50m: 30.02
100m: 1:02.17
(32.15)
2 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians 374 1:02.36 +0.19
50m: 29.82
100m: 1:02.36
(32.54)
3 Edvin Axelsson 2004 Grums Simsällskap 360 1:03.13 +0.96
50m: 29.79
100m: 1:03.13
(33.34)
4 Lazar Jovancic 2004 Karlstads Simsällskap 338 1:04.47 +2.30
50m: 31.46
100m: 1:04.47
(33.01)
5 Mårten Emilsson 2004 Nora Simsällskap 322 1:05.51 +3.34
50m: 32.65
100m: 1:05.51
(32.86)
Grenen officiell:  2019-10-12 17:38:19
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening 428 59.59
50m: 29.17
100m: 59.59
(30.42)
2 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap 390 1:01.48 +1.89
50m: 29.42
100m: 1:01.48
(32.06)
3 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 387 1:01.64 +2.05
50m: 29.77
100m: 1:01.64
(31.87)
4 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 380 1:02.03 +2.44
50m: 30.09
100m: 1:02.03
(31.94)
Grenen officiell:  2019-10-12 17:38:19
2019-10-12 17:38:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner