2021-10-23   22:41:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2019-2020, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl, 15.00)

Document
Resultat
Ungdoms GP 1 2019-2020 Karlskoga
Arrangör:
Plats: Strandbadet Karlsksoga Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 9, 200m Medley Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 341 2:36.87
50m: 35.38
100m: 1:16.57
(41.19)
150m: 2:01.27
(44.70)
200m: 2:36.87
(35.60)
2 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 218 3:02.00 +25.13
50m: 38.66
100m: 1:26.27
(47.61)
150m: 2:21.24
(54.97)
200m: 3:02.00
(40.76)
3 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 206 3:05.39 +28.52
50m: 44.89
100m: 1:31.93
(47.04)
150m: 2:22.93
(51.00)
200m: 3:05.39
(42.46)
4 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 122 3:40.96 +1:04.09
50m: 51.38
100m: 1:50.17
(58.79)
150m: 2:53.73
(1:03.56)
200m: 3:40.96
(47.23)
- Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:19:58
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 370 2:32.58
50m: 32.96
100m: 1:13.88
(40.92)
150m: 1:58.06
(44.18)
200m: 2:32.58
(34.52)
2 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb 247 2:54.64 +22.06
50m: 39.89
100m: 1:25.84
(45.95)
150m: 2:14.09
(48.25)
200m: 2:54.64
(40.55)
- Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:19:58
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 323 2:39.66
50m: 30.89
100m: 1:14.14
(43.25)
150m: 2:04.08
(49.94)
200m: 2:39.66
(35.58)
2 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 315 2:41.09 +1.43
50m: 34.54
100m: 1:18.06
(43.52)
150m: 2:03.32
(45.26)
200m: 2:41.09
(37.77)
3 August Jansson 2005 Örebro Simallians 254 2:53.03 +13.37
50m: 36.00
100m: 1:21.09
(45.09)
150m: 2:12.84
(51.75)
200m: 2:53.03
(40.19)
4 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 213 3:03.42 +23.76
50m: 38.28
100m: 1:26.45
(48.17)
150m: 2:20.81
(54.36)
200m: 3:03.42
(42.61)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:19:58
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lazar Jovancic 2004 Karlstads Simsällskap 309 2:42.04
50m: 35.54
100m: 1:18.58
(43.04)
150m: 2:05.70
(47.12)
200m: 2:42.04
(36.34)
2 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians 281 2:47.25 +5.21
50m: 36.97
100m: 1:19.81
(42.84)
150m: 2:12.25
(52.44)
200m: 2:47.25
(35.00)
3 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians 258 2:52.18 +10.14
50m: 36.87
100m: 1:20.36
(43.49)
150m: 2:13.76
(53.40)
200m: 2:52.18
(38.42)
4 Rasmus Falk 2004 Örebro Simallians 234 2:57.76 +15.72
50m: 39.36
100m: 1:20.37
(41.01)
150m: 2:12.25
(51.88)
200m: 2:57.76
(45.51)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:19:58
Gren 9, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening 436 2:24.51
50m: 29.60
100m: 1:07.31
(37.71)
150m: 1:50.62
(43.31)
200m: 2:24.51
(33.89)
2 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 432 2:24.93 +0.42
50m: 32.07
100m: 1:09.10
(37.03)
150m: 1:51.52
(42.42)
200m: 2:24.93
(33.41)
3 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap 371 2:32.51 +8.00
50m: 33.72
100m: 1:12.84
(39.12)
150m: 1:59.03
(46.19)
200m: 2:32.51
(33.48)
4 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 360 2:34.00 +9.49
50m: 32.26
100m: 1:12.53
(40.27)
150m: 1:58.23
(45.70)
200m: 2:34.00
(35.77)
5 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening 250 2:53.91 +29.40
50m: 39.24
100m: 1:24.70
(45.46)
150m: 2:13.93
(49.23)
200m: 2:53.91
(39.98)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:19:58
2019-10-12 16:20:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner