2021-07-30   16:01:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  STT Efterrsstvne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangr  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svmmeklub            37.34   
Asta Kruse Enemrke  2010  Glostrup Svmmeklub            49.61   
Agnes Pries Hansen  2010  Nakskov Svmme Klub            51.33   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brndby            53.68   
Frederikke Krogdal Holse  2010  Vest-Brndby            53.76   
Ina Hjsteen  2010  Vest-Brndby            54.56   
Tilde Jespersen Trangbk  2011  Vest-Brndby            54.69   
Laura Holg Jensen  2010  Vest-Brndby            55.00   
Leonora Ottosen  2011  Vest-Brndby            57.32   
10  Alma Neesen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            57.74   
11  Alicia Dupont Larssen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            59.63   
12  Thea Elisabeth Vammen  2010  Vest-Brndby            1:03.49   
13  Filippa Kristoffersen  2010  Vest-Brndby            1:04.74   
14  Sofie Forsmark  2010  Vest-Brndby            1:06.23   
Milla Djupnes  2010  Vest-Brndby            DNS   
Sofie K. Kristensen  2010  Vest-Brndby            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Kge Svmmeklub            31.02   
Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.92   
Augusta Bollmann  2009  Kge Svmmeklub            34.11   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            34.14   
Maddie Evers Kokholm  2008  Frederiksvrk Svmmeklub            34.16   
Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            35.67   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brndby            35.78   
Liva Friche Christensen  2008  Glostrup Svmmeklub            36.52   
Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            36.60   
10  Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brndby            36.95   
11  Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrd Svmmeklub            37.68   
12  Mille Bkmark  2008  Albertslund IF            37.75   
13  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            38.52   
14  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svmmeklub            38.75   
15  Clara Vestergaard  2008  Solrd Svmmeklub            40.31   
16  Ella Trstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            40.85   
17  Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svmmeklub            40.90   
18  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.04   
19  Gabriella Nymark-Jessen  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.10   
20  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.29   
21  Liva Yri  2008  Vest-Brndby            41.30   
22  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Kge Svmmeklub            41.60   
23  Natalie Meyer  2009  Glostrup Svmmeklub            43.47   
24  Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.57   
25  Caroline Stefansen  2009  Vest-Brndby            43.59   
26  Cornelia Matthesen  2009  Vest-Brndby            44.05   
27  Victoria Andersen  2009  Svmmeklubben Syd            45.08   
28  Jensine Hjmark Skaaning  2008  Albertslund IF            45.75   
29  Lucca Lundemoes  2009  Vest-Brndby            46.99   
30  Mia H Schnabelrauch  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.79   
31  Olivia Kltoft  2009  Svmmeklubben Syd            48.22   
32  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksvrk Svmmeklub            50.08   
33  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brndby            54.14   
34  Alma S. L. Pedersen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.90   
Alberte Kobyluch Hst  2009  Kge Svmmeklub            DNS   
Victoria Sinding Vetlov  2009  Vest-Brndby            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            28.83   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svmmeklub            29.45   
Anne-Marie Toft  2007  Kge Svmmeklub            30.05   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            30.40   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning            30.69  Deltager ikke i finalen 
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.70   
Isabell Hansen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.73   
Anna Hjorth Christensen  2006  Kge Svmmeklub            30.80   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svmmeklubben Syd            30.96   
10  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.16   
11  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svmmeklub            31.20   
12  Charlotte Hjortshj  2006  Solrd Svmmeklub            31.30   
13  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            31.38   
14  Amalie Mnster Birk  2007  Kge Svmmeklub            31.62   
15  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.63   
16  Anna Steen Petersen  2007  Kge Svmmeklub            31.83   
17  Daniella Anderson  2006  Solrd Svmmeklub            31.94   
18  Mathilde Mller  2007  Hovedstadens Svmmeklub            32.04   
19  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub            32.16   
20  Hannah Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.52   
21  Signe Hofmann Petersen  2006  Nakskov Svmme Klub            32.75   
22  Seline Nielsen  2007  Svmmeklubben Syd            32.76   
23  Rosa Cornelia Barrise  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.82   
24  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.50   
25  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            33.60   
25  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub            33.60   
27  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svmmeklub            33.81   
28  Mathilde Bklund Thygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.14   
29  Iben Karlsmark  2007  Herlev Svmning            35.55  Deltager ikke i finalen 
30  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            35.62   
31  Hannah Bjrneboe  2007  Vest-Brndby            36.47   
32  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.40   
33  Isabella Kongstad  2006  Svmmeklubben Syd            37.62   
34  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            38.90   
35  Patricia Christensen  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            42.24   
Amalie Haack  2007  Kge Svmmeklub            DNS   
Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svmme Klub            28.05   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brndby            28.22  Deltager ikke i finalen 
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.24   
Amalie Brammer Krgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub            28.31   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brndby            28.32  Deltager ikke i finalen 
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svmmeklub            28.45   
Maya Krogh Brnnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.71   
Olivia Lildballe Mller  2004  Kge Svmmeklub            28.73  Deltager ikke i finalen 
Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939            28.83   
10  Emma Vega Thorsen  2004  Vest-Brndby            28.98   
11  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrd Svmmeklub            29.28   
12  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbk IF Af 1939            29.71   
13  Annika Khn  2005  Vallensbk IF Af 1939            29.82   
14  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svmme Klub            29.84   
15  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svmmeklub            29.89   
16  Josephine Frederiksen  2005  Svmmeklubben Syd            29.97   
17  Mathilde Thor Mller  2005  Farum Svmmeklub            29.98   
18  Ida-Marie Nrgaard  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            30.16   
19  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svmmeklub            30.33   
20  Signe Bagge Mller  2004  Svmmeklubben Syd            30.36   
21  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            30.63   
22  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            30.76   
23  Josephine N. stergaard  2005  Svmmeklubben Syd            31.06   
24  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            31.11   
25  Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            31.41   
26  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svmmeklubben Syd            31.57   
27  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.85   
28  Helene Orben  2005  Farum Svmmeklub            32.09   
29  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svmmeklub            32.14   
30  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svmmeklub            32.42   
31  Line Hj  2004  Nakskov Svmme Klub            32.45   
32  Mathilde Lund  2004  Solrd Svmmeklub            34.32   
33  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            37.16   
Ida Oest  2003  Herlev Svmning            DNS   
Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svmme Klub            DNS   
Sophia Christensen  2003  Kge Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 1970-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brndby            29.55  Deltager ikke i finalen 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brndby            30.40  Deltager ikke i finalen 
Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub            32.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner