2021-05-08   02:28:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Duer Laurberg  2008              41.67   
  Vest-Brøndby  45.60                 
Gustav Kammer  2008              42.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
Arn Byrge Hovmand  2009              44.20   
  Helsinge Svømmeklub  45.14                 
Sebastian S. Sørensen  2008              44.57   
  Hillerød Svømmeklub  46.01                 
Peter Emil Dyhr  2008              44.93   
  Glostrup Svømmeklub  46.68                 
Loui Arnholtz  2010              46.91   
  Helsinge Svømmeklub  52.46                 
Bertram Thorning  2009              47.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
Andreas Tobel Nielsen  2008              47.51   
  Slagelse Svømmeklub  50.50                 
Oliver Hentzen Tordrup  2008              48.26   
  Vest-Brøndby  47.03                 
10  Mikkel Augustesen  2008              48.43   
  Slagelse Svømmeklub  49.99                 
11  Noah Nygaard  2008              48.58   
  Vest-Brøndby  48.73                 
12  Thor Rosselló-Tang  2008              49.53   
  VAT Copenhagen-MK31  54.05                 
13  Rasmus Alexander Nielsen  2008              49.65   
  VAT Copenhagen-MK31  51.25                 
14  Mads Ulslev Parbst  2008              50.19   
  Vest-Brøndby  48.17                 
15  Jonatan Thrysøe  2009              50.80   
  Slagelse Svømmeklub  56.82                 
16  Silas Bindslev Albrektsen  2010              50.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Niels Andreasen  2009              51.94   
  Hillerød Svømmeklub  53.37                 
18  Mikkel Prüsse-Olsen  2009              54.27   
  Slagelse Svømmeklub  56.05                 
19  Bastian Eggert  2009              54.93   
  Hillerød Svømmeklub  55.51                 
20  Jonas Packert-Frandsen  2009              57.65   
  Vest-Brøndby  57.94                 
21  Villads Grove Sørensen  2010              1:01.05   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Theodor Ortmann  2010              1:03.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
23  Aksel Otto Duelund-Hansen  2010              1:03.67   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.38                 
24  Thore Uhre Hansen  2009              1:04.31   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Alexander Birk Lund  2010              1:05.51   
  Vest-Brøndby  59.27                 
26  Zakariah Hessellund  2009              1:06.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
Gustav Keldsen  2008              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  49.22                 
Tobias Eggert  2011              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Villads Zilcken  2008              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.49                 
Alexander Juul Lorenzen  2009              DSQ  efb v. 25 m 
  Vest-Brøndby  51.65                 
Alfred Høygaard Egebjerg  2011              DSQ  Ej berøring. v 25m 
  Hillerød Svømmeklub                   
Ronas Cetinkaya  2010              DSQ  Ej berøring v 25m 
  Vest-Brøndby  1:05.46                 
Thias Roland Zimling  2009              DSQ  Svøm på maven v 26m 
  VAT Copenhagen-MK31  55.00                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006              32.31   
  Vest-Brøndby  31.71                 
Hugo Haakansson  2006              32.36   
  Vest-Brøndby  32.35                 
Alexander Kühnell  2006              32.44   
  Helsinge Svømmeklub  34.07                 
Jonathan Kristensen  2006              34.31   
  Frederikssund Svømmeklub  38.60                 
Nicklas Kolt Købsted  2006              35.82   
  Helsinge Svømmeklub  37.47                 
Balder H. Mikkelsen  2007              37.79   
  Frederikssund Svømmeklub  38.48                 
Johan Klitten  2006              39.23   
  Hillerød Svømmeklub  40.31                 
Nathan Kongstad  2007              39.96   
  VAT Copenhagen-MK31  44.74                 
Storm Købke  2007              41.86   
  Hillerød Svømmeklub  56.01                 
10  Nikolaj Bandsholm  2007              41.87   
  Hvidovre Svømme Klub  44.63                 
11  Emil Nissen  2006              46.12   
  Hillerød Svømmeklub  49.01                 
12  Otto Holbøll Danquart  2007              47.25   
  Hillerød Svømmeklub  47.23                 
13  Sebastian Kjær Sørensen  2007              47.66   
  Hillerød Svømmeklub  51.19                 
14  Mikkel Rasmussen  2007              49.28   
  Hillerød Svømmeklub  52.12                 
15  Christopher Perplies Nielsen  2007              58.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
Alfred Katz-Kolberg  2007              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  51.48                 
Andreas Vogter  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  48.29                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005              30.05   
  Hillerød Svømmeklub  31.74                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004              30.89   
  Vest-Brøndby  30.76                 
Tobias Rehder Knudsen  2005              31.69   
  Slagelse Svømmeklub  32.29                 
Lau Lykke Wennicke  2004              32.14   
  Frederikssund Svømmeklub  31.93                 
Anton Rytter Bech  2005              33.03   
  Hvidovre Svømme Klub  32.32                 
Tobias Wiegaard Hansen  2004              33.08   
  Slagelse Svømmeklub  32.83                 
Bertram Olesen  2005              33.29   
  Frederikssund Svømmeklub  32.86                 
Lucas Nielsen  2004              34.23   
  Frederikssund Svømmeklub  34.46                 
Christian Søe Jepsen  2005              35.32   
  Slagelse Svømmeklub  34.00                 
10  Mauritz Otzen  2005              38.77   
  Vest-Brøndby  38.87                 
11  Villads Lund Larsen  2004              39.77   
  Hvidovre Svømme Klub  38.65                 
12  Jonas Nørmark Larsen  2005              41.08   
  Slagelse Svømmeklub  42.02                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              29.89   
  Vest-Brøndby  30.07                 
Thor Bols Jeppesen  2002              32.84   
  Helsinge Svømmeklub  31.64                 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997              27.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Frederik Junker Neldeberg  2000              29.22   
  Helsinge Svømmeklub  29.54                 
Nicklas Andersen  2001              29.62   
  Helsinge Svømmeklub  28.29                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              DSQ  Over 15 m u. vand 
  Vest-Brøndby  26.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner