2021-05-09   07:19:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Skelvig  2009      43.38  1:35.03  2:35.24    3:27.26   
  Slagelse Svømmeklub  3:44.78                 
                     
Vega Deneke Kure  2009      50.06  1:45.60  2:50.08    3:35.09   
  Glostrup Svømmeklub  3:36.49                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009      56.36  1:48.86  2:52.43    3:42.61   
  Glostrup Svømmeklub  3:42.45                 
                     
Laura Storm Frimann  2009      51.15  1:49.46  2:59.72    3:53.19   
  Slagelse Svømmeklub  4:03.92                 
                     
Natalie Meyer  2009      53.05  1:55.31  3:02.91    3:57.57   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Lisa Koerver Schmidt  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  3:57.84                 
                     
Victoria Amalie Mouritzen  2009              DSQ  Arme bag hofte i bry 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008      35.53  1:18.13  2:06.19    2:41.38   
  Hvidovre Svømme Klub  2:46.45                 
                     
Frida Gram Peters  2007      34.80  1:21.35  2:10.62    2:47.98   
  Helsinge Svømmeklub  2:56.46                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      36.99  1:19.70  2:11.82    2:50.20   
  Hvidovre Svømme Klub  2:50.37                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007      38.50  1:22.52  2:17.10    2:58.22   
  Vest-Brøndby  3:08.24                 
                     
Wilma E L Raagefelt  2008      41.19  1:28.66  2:21.35    3:01.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:05.37                 
                     
Caroline Søe Jepsen  2007      41.72  1:26.35  2:20.33    3:03.50   
  Slagelse Svømmeklub  3:15.89                 
                     
Agnes Højsteen  2007      45.67  1:31.23  2:24.58    3:04.42   
  Vest-Brøndby  3:07.36                 
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007      42.47  1:31.09  2:23.53    3:05.79   
  Hvidovre Svømme Klub  3:15.84                 
                     
Siena Serizawa  2008      42.38  1:33.30  2:26.45    3:08.26   
  Glostrup Svømmeklub  3:12.43                 
                     
10  Yasmin Thomsen  2007      39.37  1:26.58  2:28.38    3:09.70   
  Helsinge Svømmeklub  3:45.47                 
                     
11  Naja-Amalie Hallengreen  2008      44.01  1:35.52  2:28.68    3:10.46   
  Slagelse Svømmeklub  3:16.31                 
                     
12  Liva Christensen  2008      42.09  1:32.06  2:28.07    3:11.40   
  Glostrup Svømmeklub  3:12.88                 
                     
13  Emilia Pico  2008      41.29  1:31.83  2:27.45    3:13.05   
  Slagelse Svømmeklub  3:09.25                 
                     
14  Alberte Bendix Raunkjær  2007      43.50  1:32.63  2:27.68    3:13.31   
  Slagelse Svømmeklub  3:18.80                 
                     
15  Anna Gregers Jørgensen  2007      44.48  1:36.98  2:32.35    3:14.79   
  Hillerød Svømmeklub  3:17.91                 
                     
16  Anna Piao Bergendorff  2007      42.16  1:36.24  2:32.22    3:16.86   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
17  Emily Amalie Jensen  2007      45.99  1:36.14  2:36.67    3:18.41   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
18  Alberte Rosenstand  2007      43.45  1:37.46  2:35.89    3:19.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Andrea Jørgensen  2008      44.03  1:34.93  2:34.75    3:20.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Sally Emilie Bill  2007      47.22  1:42.77  2:40.23    3:27.80   
  VAT Copenhagen-MK31  3:26.81                 
                     
21  Amalie Olsen  2008      47.90  1:41.02  2:44.83    3:30.79   
  Hvidovre Svømme Klub  3:36.21                 
                     
22  Carla Uhl  2008      50.57  1:41.16  2:42.93    3:30.97   
  VAT Copenhagen-MK31  3:40.37                 
                     
23  India Høj Dresler  2008      51.31  1:47.04  2:46.51    3:35.49   
  VAT Copenhagen-MK31  3:46.64                 
                     
24  Flora Rebecca Profeta  2008      50.19  1:43.62  2:50.59    3:36.34   
  VAT Copenhagen-MK31  3:32.01                 
                     
25  Signe Weirgang Kjær Larse  2008      49.36  1:48.86  2:47.97    3:38.26   
  Slagelse Svømmeklub  3:52.70                 
                     
26  Lucca Helsinghof  2008      1:05.01  2:03.33  3:09.68    4:01.50   
  VAT Copenhagen-MK31  3:54.78                 
                     
Amalie Sams  2007              DNS   
  Slagelse Svømmeklub  3:36.69                 
                     
Kornelia Eg  2008              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  4:00.23                 
                     
Naja Kammann  2008              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  3:44.38                 
                     
Anna Sofie Skov  2008              DSQ  Mavelig eft vend 75m 
  Hvidovre Svømme Klub  3:06.28                 
                     
Ellen Lyse  2007              DSQ  Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  3:27.07                 
                     
Mathilde Søgaard  2008              DSQ  Ej berøring v 75m 
  Hvidovre Svømme Klub  4:27.06                 
                     
Viktoria Annabel Graulund  2007              DSQ  1 hånd i vend v 150m 
  Slagelse Svømmeklub  3:11.36                 
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Mathiasen  2006      34.77  1:13.99  2:01.12    2:36.91   
  Slagelse Svømmeklub  2:40.76                 
                     
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      35.93  1:20.84  2:11.43    2:47.80   
  Hillerød Svømmeklub  2:59.44                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006      37.27  1:20.95  2:09.93    2:48.26   
  Vest-Brøndby  2:48.27                 
                     
Regitze Rosenkrantz  2006      34.92  1:21.91  2:16.29    2:56.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:58.30                 
                     
Silke Krakau Tønnesen  2006      40.16  1:28.02  2:20.55    2:59.30   
  Slagelse Svømmeklub  2:55.08                 
                     
Amalie Lythcke  2006      41.83  1:26.55  2:21.80    3:00.22   
  Hillerød Svømmeklub  3:03.56                 
                     
Astamaja Rought  2006      46.27  1:32.95  2:23.26    3:04.74   
  Slagelse Svømmeklub  2:59.86                 
                     
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      45.75  1:35.51  2:25.03    3:07.04   
  Slagelse Svømmeklub  3:06.07                 
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2003      34.38  1:17.71  2:00.18    2:36.41   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.03                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      37.60  1:19.53  2:10.68    2:44.98   
  Hillerød Svømmeklub  2:41.23                 
                     
Laura Jørgensen  2004      35.88  1:18.13  2:08.01    2:47.54   
  Helsinge Svømmeklub  2:55.29                 
                     
Amalie Klitten  2004      36.44  1:22.01  2:15.96    2:58.05   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000      31.24  1:08.54  1:51.11    2:25.35   
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.37                 
                     
Cecilie Elkjær  2001      31.40  1:08.42  1:56.49    2:31.93   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.64                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.20  1:10.62  1:58.70    2:35.84   
  Vest-Brøndby  2:34.95                 
                     
Ulrikke Veje  2002      32.97  1:17.49  2:08.00    2:42.24   
  Hillerød Svømmeklub  2:47.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner