2021-12-02   05:41:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 september 2019         
 
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Holger Dyhr  2008      44.93  1:37.59  2:40.18    3:24.55   
  Glostrup Svmmeklub  3:38.02                 
                     
Holger Larsen  2008      51.74  1:43.84  2:49.47    3:36.13   
  VAT Copenhagen-MK31  3:41.73                 
                     
Mikkel Prsse-Olsen  2009      50.59  1:52.81  2:51.78    3:39.77   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
Peter Emil Dyhr  2008      52.47  1:44.87  2:55.16    3:39.79   
  Glostrup Svmmeklub                   
                     
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      54.92  1:54.53  2:56.01    3:47.25   
  Glostrup Svmmeklub  4:00.84                 
                     
Mikkel Augustesen  2008      58.82  1:53.69  3:01.55    3:50.15   
  Slagelse Svmmeklub  3:55.85                 
                     
Andreas Tobel Nielsen  2008      1:05.16  2:05.84  3:23.45    4:12.37   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
Jonatan Thryse  2009      57.56  2:02.18  3:26.46    4:19.33   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
Gustavs Lopacinskis  2009              DSQ  efb v. 75 m 
  Frederikssund Svmmeklub  3:13.98                 
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Jensen  2006      34.85  1:17.48  2:02.65    2:37.74   
  Hillerd Svmmeklub  2:50.08                 
                     
Hugo Haakansson  2006      35.28  1:14.76  2:04.58    2:40.04   
  Vest-Brndby  2:42.54                 
                     
Rasmus Bnse  2006      33.66  1:14.73  2:03.87    2:42.35   
  Slagelse Svmmeklub  2:43.99                 
                     
Xander Ravn Grnholt  2006      33.66  1:18.02  2:05.98    2:43.67   
  Glostrup Svmmeklub  2:57.07                 
                     
Jonathan Kristensen  2006      36.16  1:18.19  2:09.28    2:46.41   
  Frederikssund Svmmeklub  3:10.81                 
                     
Asbjrn Nybroe  2006      34.39  1:22.21  2:09.06    2:49.12   
  Hvidovre Svmme Klub  2:53.48                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      37.09  1:20.49  2:11.73    2:49.28   
  Hillerd Svmmeklub  2:45.85                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006      39.72  1:22.88  2:12.84    2:50.12   
  Vest-Brndby  2:51.70                 
                     
Johan Klitten  2006      40.01  1:27.39  2:17.94    2:56.31   
  Hillerd Svmmeklub  2:54.67                 
                     
10  Viktor Kristiansen  2006      39.14  1:29.23  2:17.88    2:56.32   
  Slagelse Svmmeklub  2:59.15                 
                     
11  Balder H. Mikkelsen  2007      43.45  1:28.82  2:27.25    3:08.80   
  Frederikssund Svmmeklub  3:10.86                 
                     
12  Nathan Kongstad  2007      48.25  1:36.22  2:42.53    3:26.24   
  VAT Copenhagen-MK31  3:36.13                 
                     
13  Emil Nissen  2006      47.49  1:42.27  2:42.38    3:27.49   
  Hillerd Svmmeklub  3:35.68                 
                     
14  Lauritz Viborg Husum  2007      48.69  1:41.40  2:43.99    3:28.51   
  Frederikssund Svmmeklub  3:38.85                 
                     
15  Jacob Hwaiz  2007      51.09  1:45.45  2:50.89    3:37.92   
  Hvidovre Svmme Klub  3:30.61                 
                     
Lasse S. Frederiksen  2006              DSQ  tyvstart 
  Helsinge Svmmeklub  3:15.65                 
                     
Victor Mller Klitgaard  2006              DSQ  rygl efter vend 100m 
  Helsinge Svmmeklub  2:47.94                 
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Rehder Knudsen  2005      31.05  1:08.24  1:51.79    2:25.81   
  Slagelse Svmmeklub  2:23.52                 
                     
Victor Dyrhauge  2004      31.35  1:09.84  1:52.06    2:26.76   
  Frederikssund Svmmeklub  2:31.45                 
                     
Konrad Clausen  2005      31.52  1:10.69  1:54.61    2:27.21   
  Slagelse Svmmeklub  2:31.48                 
                     
Anton Skov Grell  2004      31.72  1:11.22  1:54.37    2:27.43   
  Glostrup Svmmeklub  2:30.45                 
                     
Louie Uldall  2005      30.99  1:10.61  1:55.07    2:27.63   
  Hillerd Svmmeklub  2:30.15                 
                     
Lucas Nielsen  2004      31.18  1:09.82  1:54.89    2:28.03   
  Frederikssund Svmmeklub  2:28.18                 
                     
Lukas Frederiksen  2004      32.81  1:11.59  1:58.05    2:31.73   
  Helsinge Svmmeklub  2:41.93                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004      33.27  1:14.04  1:59.91    2:35.23   
  Slagelse Svmmeklub  2:35.94                 
                     
Christian Se Jepsen  2005      37.10  1:18.40  2:01.92    2:38.31   
  Slagelse Svmmeklub  2:36.28                 
                     
10  Scott Foged  2005      36.11  1:21.04  2:05.64    2:41.51   
  Helsinge Svmmeklub  2:49.73                 
                     
11  Lau Lykke Wennicke  2004      35.50  1:16.68  2:07.69    2:43.04   
  Frederikssund Svmmeklub  2:38.47                 
                     
12  Jonas Nrmark Larsen  2005      43.55  1:33.94  2:31.44    3:16.17   
  Slagelse Svmmeklub  3:28.74                 
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjrn Floor-Bjden  2002      28.22  1:03.93  1:44.30    2:16.60   
  Vest-Brndby  2:15.93                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      28.74  1:04.22  1:45.72    2:17.42   
  Hillerd Svmmeklub  2:24.81                 
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Junker Neldeberg  2000      27.96  1:04.05  1:41.60    2:14.49   
  Helsinge Svmmeklub  2:20.22                 
                     
Mads Steen Petersen  1997      27.21  1:04.00  1:47.33    2:19.05   
  Helsinge Svmmeklub  2:17.43                 
                     
Nicklas Andersen  2001      27.99  1:05.49  1:46.60    2:19.40   
  Helsinge Svmmeklub  2:25.94                 
                     
Andreas Gram Peters  2001      29.94  1:05.10  1:48.65    2:20.55   
  Helsinge Svmmeklub  2:25.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner